CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: freekey

BIG APPLE - Halal atau Tidak?

kaka dani kata jco lagi sedap daripada bigapple...ade makcik sorang tuh pong kata cam toh

Originally posted by e-mag at 23-12-2008 11:47 AM
donut big apple mahal..cepat muak...
tak pernah nampak sijil halal pun..
.. nk buat dougnut kena  guna shortening, lelemak kita tak sumber dia ambik kt mana..

tu la pasal...tp naper ader gak org islam yg hentam jer makan....kalu setakat cop halal yg diorg dok tampal kat premis diorg tu, sesapa buka restoran pon bleh letak jer cop halal camtu....kalu btol2 diorg served yg halal, sure diorg apply cop halal jakim...mustahil diorg x penah dengar psl jakim....ni letak cop halal camtu, mcm nk kencingkan org islam kat sini jer...so, kita kene hati2...

[ Last edited by  exclusive_vvip at 27-1-2009 02:06 PM ]

Reply #62 exclusive_vvip's post

aku rasa td aku gi big apple,aku nampak simbol halal jakim.
ni yg dkt aeon bkt tgi..

tp sepintas lalu je tgk,nnti sapa2 leh verify kan balik,bagitau la ek..

yup...me selalu beli donut kat Big Apple kat area Desa Park CIty...ada sijil halal klu x silap...tp x sure dikeluarkan oleh jab mana...huhu2

aku vote tiga2. tp yg paling sedap j.co. tp outlet nye tak byk. yg aku senang dpt kat midvalley big apple ngan dunkin je la. yg aku tau mmg halal sbb aku ade nampak sticker halal.

Donut Big Apple best..tp kalau tgk kat kedai dier pekerja2 mmg banyak non-muslim..Poca tak perasan plak ader logo halal ke tak

Follow Us
aku semak kat Senarai di JAKIM takde laa Big Apple ni, aku pun suka big apple dari yang lain2 tapi alamak, macam dah teragu plak kehalalannya

da muka mkn big apple ni...dlm seminggu tu mesti ade client yg kasi.
tp xde taste langsung...kasi topping yg xsedap. punya la byk topping yg sedap2.

old town kopitiam yang tak de sijil halal untuk makanan pun ramai je aku tengok orang melayu pi makan. sijil halal old town hanya dikeluarkan untuk kopi je.

agaknya org s'rang dh tak kisah kot....
aku kalau makan jugak menda yg aku was-was....emm..jap lg pas tu mesti otomatik muntah...

Balas #58 notie_boy\ catat

big apple malaysian punya.
jco indon yang punya

big apple kluang mall...merata2 sijil halal dorg lekat..

tp surat tu cuma tulis.. kalo x silap laa..

SAS-H consultant.. google2 mcm x jumpa lak

Originally posted by aza at 19-3-2009 17:34
aku semak kat Senarai di JAKIM takde laa Big Apple ni, aku pun suka big apple dari yang lain2 tapi alamak, macam dah teragu plak kehalalannya

kalo takde dlm list JAKIM tak bererti tak boleh makan @ tak halal... malah jabatan agama islam negeri juga ada yg keluarkan sijil halalnya sendiri...  yg penting makan tanpa ragu2.. bila dah was-was... dah tak bule makan dah tu...

sedapnya makan coklat dari australia ni.... siap ada tanda halal walaupun ianya produk australia dan utk jualan disana jer...

hah! big apple diragui ke kehalalannye.. alamak.. dahla donut die sedap...

ermmmm

Tentang status halal yang dikeluarkan oleh SAS-H Consultant Sdn Bhd masih meragukan sebab mereka kata ade link dgn JAKIM tp ini jawapan JAKIM tentang sijil Halal yg dikeluarkan oleh SAS-H

http://e-halal.hdcglobal.com/aduan_siar_c.php?id=8928&a=U

Aduan :
Assalamu'alaikum

Saya telah menghantar emel ke Oldtown White Coffree untuk menanyakansijil halal yang dipaparkan dalam lawan web mereka(oldtown.com.my>>our business>>our lourels) tentang mengapasijil dikeluarkan JAIP itu hanya mengesahkan minuman sahaja, bukanmakanan.

Mereka telah membalas emel saya dengan menyatakan mereka mendapat pengesahan dari SAS-H Consultants Sdn.Bhd. (CO.NO. 704021-P) di mana mengikut mereka, syarikat ini bekerja rapat dengan JAKIM dan mengikut ISO 1500-2004.

Soalannya apakah benar kenyataan mereka ini.

Selain itu, mereka menegaskan premis mereka adalah 'Pork Free'. Itumaklum kerana menunya sememangnya tidak ada hidangan tersebut. Cuma,kemusykilannya bagaimana status sembelihan ayam untuk makanan merekakerana ada beberapa hidangan mengandungi ayam.

Terima kasih.
Assalamu'alaikum.
Tarikh Aduan :
02/01/2009 - 13:12:34
Jawapan :
AssalamualaikumSAS-H Consultants Sdn.Bhd.tidak diiktiraf oleh HDC mahupun JAKIM di dalam pengeluaran sijilhalal. Kenyataan tentang bekerja rapat dengan JAKIM dan mematuhiMS1500:2004 tidak dapat dipastikan kerana tidak sebarang hubungan atauperjanjian antara kedua belah pihak.Sekian, Terima kasih.

ada sekali ari tu, ada staff kat office aku ni nak belanja makan, so aku suggest old town. sekali bila aku baca berkenaan status halalnya dan bila aku check status halal hanya dikeluarkan untuk minuman, aku jadi was was dan cancel cadangan tersebut. kita orang pi makna tempat lain.

tapi ada le pulak sorang staff aku ni (melayu) yang tak puas hati. dia cakap kawan dia hantar email ke old town tanya status halal. old town lak reply email tersebut dan derang siap senaraikan nama pembekal mereka dan maklumkan le yang makanan mereka halal.

bagi aku, kalau dia senaraikan nama pembekal pun, tak kan pembekal2 tersebut bekalkan bahan mentah ke semua outlet mereka. tak kan pembekal di KL nak supply ke Sabah & sarawak kan. mesti le ada pembekal tempatan.

sama jugak macam KFC . tak kan ayam tu datang dari 1 ladang je kan. mesti le datang dari banyak ladang.

Balas #20 izza_dude\ catat

setau aku Jco halal sbb kat kotak donut tu ade halal JAKIM yg bulat tu...xdelah cop halal simple mcm big apple tu...terpulang lah sape yg masih nak ragu2....

kat negara sendiri pun susah nak makan...barua betul!

Ape yang bac tahu, BigApple ni, Malaysian punyer company

Sangat bangga org Malaysia boleh buat kedai concept cam oversea

Tahniah BigApple