CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: demonagirl6

Masa Korg Beranak...Korg Meraong ka Diam-diam?

masa sakit tu x der dh nk control ayu.. meraung & menjerit tu dh tentu, tp x la kuat sgt sampai dengar kt luar.. lbh2 lg lps doktor dh masukkan ubat utk induce, lg la kuat sakitnya

ended up czer sbb dh lama sgt thn sakit.. doktor mula2 x bg (hosp. kerajaan bkn sewenang2 nk bg operate kn).. tp sbb sya dh lemah sgt sbb x makan drp the day before & takut baby stress masuk gk bilik bedah

Reply 400# yuanpin

x semestinya mcm ni.. tahap kesakitan tu kira bahagian masing2 ler.. klu dh minta ampun kat semua beratus ribu kali pun tp klu Allah nk bg sakit tu, tetap la sakit

yg bagusnya sakit ni sbg penebus dosa2 si ibu

pengelaman aku.. time2 sakit sebelum meneran laki aku yang kelam kabut dulu..huuuuu macam la dia yang nak beranak..dia cepat2 suruh aku pegi spital.. aku selambar jer.. mintak ayam KFC dulu sebab teringin sgt mkn ayam KFC.. nanti dah bersalin kena pantang.. dah rasa rugi.. time makan ayam tu memang rasa sakit 10 minit.. then 5 minit2.. still kunyah ayam (tapi laki aku dah muka pucat dah) bila dah rasa berpeluh dan lemah aku baru masuk labour room.. x sampai 30 minit dah keluar kepala .. alhamdulillah aku x lah sampai menjerit2 (siap aku marah lagi dokter sebab check aku..pastu siap ketawa lagi ) laki aku pun x berani tengok..

aku diam je,sambil gigit tuala kecik aku.xberbunyi langsung pun.pslnya aku tsebut ya allah..dah lah sekali,perlahan plak tu, pun doktor tu marah.kejam btol.dia ckp jgn jd mcm org lain.pastu bebel2.sy xnak dgr satu suara pun.aku pun gigit tuala aku.

tp aku mmg kalo dlm keadaan takut,mmg xbsuara..mcm org naik roller coaster mjerit,naik space shot mjerit.tp aku diam je.psl tahap ketakutanya melampau sgt,hingga xmampu bsuara dan myebabkan aku trauma utk naik benda2 tu.

jahit2 tu yang tak tahan tuuuu

tak penah bersalin normal..hanya pernah mengalami separuh jalan je nak bersalin normal...tah la tak tau la ms tu dah menjerit ke tak..sebab jalan tak bukak...bila rs nak meneran tu terteran gak...sedar2 lps teran tgn berdarah kn cucuk gan doc tak lepas la..doc bertukar mask la...nurse bertukar msk lar...suami aku keras kejung tepi dinding...alih2 operate

Follow Us