CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bby2124

tinted tingkap

ermmm..mahal gak ye upah meninted nie...mcm mn ye nak reduce kos?nak
psg sdr mmg x dpt aaaa ...sy ingat nak gak tinted umah nie...ada sape2 yg
leh rekomen org amik upah psg..sy bli brg/film...:tq:

anakperantau This user has been deleted
tapi rasanya dealovao4, kalau beli barang then upah pasang pun tah2 jadi sama dengan suruh pasang siap2 macam saya buat.. apa kata, beli yang biasa then try pasang sendiri kat tingkap dapur... kalau ada gelembung2 sikit tu adatlah, amatur kan.. then bila dah buat 2-3 panel tu mungkin dah lebih bagus, baru pindah gi tingkap depan.. sebab barang2 nak tampal tu selain plastik tinted tu simple sangat - cecair pencuci cermin, span pencuci cermin, then air... cuma kena kesabaran.. Kalau rajin buat DIY ni mesti boleh punya. My husband's friend pasang plaster ceiling kat ruang tamu sambil dia tolong orang tu pasang, dia pun belajar, tingkat atas rumah dia pasang sendiri.. nakjimat kos punya pasal.

saya baru tinted umah saya. mg senang aje. apa yg saya nampak, org tu menggunakan banyak air. kalau tak cantik dia buka balik dan spray dengan air. dia nak rata dia pakai pembaris yg ukur baju tu. yg pastinya umah saya mmg berlecak, nasib baik alas surat khabar.

kat mana nak beli materianya??? kat kedai hardware ada ke????

plaster celling...alahai....kena org yg teliti pasang.apadahal, bwh umah adar kedai plaster ceiling.

Originally posted by bby2124 at 12-9-2006 12:14 PM
saya baru tinted umah saya. mg senang aje. apa yg saya nampak, org tu menggunakan banyak air. kalau tak cantik dia buka balik dan spray dengan air. dia nak rata dia pakai pembaris yg ukur baju tu.  ...

Saya beli material nya kat mini market biasa jer, tapi kat kedai hardware, even supermarket pun ada jual..

Pada sapa2 yang nak try tinted sendiri selamat mencuba!... Kami pun ingat nak cuba juga untuk 2 panel tingkap bilik utiliti guna tinted yang warna, since project wet kitchen terpaksa ditangguhkan dulu... -

Originally posted by anakperantau at 6-9-2006 11:12 PM
kami tinted semua cermin tingkap, dan sliding door.. yang belah hadapan saya buat begini... dari luar warna hijau dari dalam warna tu  macam perak, tapi bila dah lekat kat cermin tu, warna perak tu ...

anak perantau..tx arr post pict tuh sng nak tjk hb kale tinted yg sy nak,.. me n hb mmg tgh plan nak tinted sliding door n tingkap coz bl mlm klu selak langsir mesti npk dlm... tpkan... AP just btau upah jer,, bleh x gtau rege tinted tu... coz kat tpt sy bise nyer brg2 cenggitu mhl cket...alah btau sekaki bape pon xper...

Originally posted by bby2124 at 12-9-2006 12:14 PM
saya baru tinted umah saya. mg senang aje. apa yg saya nampak, org tu menggunakan banyak air. kalau tak cantik dia buka balik dan spray dengan air. dia nak rata dia pakai pembaris yg ukur baju tu.  ...

caner bby2124... dah start project ker.... sy klo bleh mmg nak wat sdr... tp tgu bby wat dlu lah... air tuh air paip biase tu e...

Follow Us
Originally posted by kempot at 19-9-2006 01:56 PM

anak perantau..tx arr post pict tuh sng nak tjk hb kale tinted yg sy nak,.. me n hb mmg tgh plan nak tinted sliding door n tingkap coz bl mlm klu selak langsir mesti npk dlm... tpkan... AP just ...

Saya tak ingat sangat harga tu, semua resit ada simpan lagi tapi kat rumah kat malaysia ... seingat saya yang dual color tu (hijau diluar silver didalam) dalam RM6+++ satu kaki persegi. Kalau yang biasa, nampak hitam yang biasa dilihat di mana2 tu dan saya buat dibilik belakang tu less than that, itu yang paling murah sekali. Ada yang sampai RM10 satu kaki persegi. Tu dah kira upah pasang lah tu.. my hubby ni kurang sikit bab DIY... saya suka tapi ada anak kecil susahlerr kan.. No telefon.. saya tak ada simpanan.. saya cuma ingat company tu di USJ. saya call 2-3 company yang ni sanggup datang.. so kira pakai rembat ajer lah.. saya cari kat Yellow pages.

saya nak tinted tingkap kat umah saya kat tingkat atas. bila tghari & petang je panasssss sgt!!!! tambah2 plak musim kemarau. berpeluh je. saya ingat nak buat sendri tp tak pandai, senang ke susah nak buat sendiri? klu kat carrefour, giant ada jual  ke tinted film tu? saya dok kat bukit mertajam, penang. sapa tau kat mana boleh dapatkan benda ni? mahal ke benda ni? saya cuma nak kurangkan bahang panas dan silau matahari. rumah saya rumah lama, rumah pusaka, banyak tingkap. tak tahan dah ni, panas sgt.

alamak.. takde respond ke? siannya aku....    desperate sgt dah ni.... :pray:

Tinted

Saya nak tahu mengenai tinted untuk sliding door atau tingkap.  Sekarang ni pelbagai warna dah ada dipasaran.  Pening juga nak memilih warna yang sesuai.

Pada sesiapa yg dah pasang tinted kat rumah tu bolehlah sharing gambar & info pasal ni yea.

nanti umah hang kene saman ngan jpj hehehe

Reply #2 C_kenek's post

saman balik jpj tuh.

Reply #2 C_kenek's post

saman balik jpj tuh.

rumah saya 2 tingkat setengah.
tinted color hijau...RM1200..kat penang la

tapi rasnya saya tak syorkan tinted rumah ni...

bila waktu malam...kita dari dlm tak leh nampak luar....
even u tengok rapat ke cermin...(nampak skit2, tak jelas)
tp org luar boleh nampak kita tersgt lah clear

sekarang ni rasa mcm nak tarik keluar je tinted tu kat certain part...
kekadang ni memalm kita dengar apa2 mula la nak tengok keluar
al maklum le..alarm tak pasang

saya tinted rumah gak..teres 2 tingkat lot ujung (ade extra tingkap tepi atas bawah)..pun kaler ijo..rm450..
nanti balik kalau sempat leh snap gambo..
mcm kieu cakap, bile malam mmg x nampak luar, tp dr luar xderla clear nampak dalam pun..
nampak cam bayang2 jerrrrrrr...
kesan2 lain, dlm rumah rasa redupppp...

Reply #6 natsuki's post

nak tengok gambar, saya pun ingat nak buat kaler hijau.

umah waa tak tinted.. cine tu suh tinted wa tak nak.. so orang boleh nampak apa wa buat kat dalam ekekkekekekkeke takut aaaa tinted ni.. kang jadi apa apa kat dalam org tak tau wooo bahaya jugak bagh!

Reply #8 sciencefiction's post

Nat.. kira murah gak la yer wat utk satu umah 450.. saya buat ujung bulan feb ari tu satu umah kena 750.. amik color yg bronze tu. So setakat ni okey la umah x panas n redup je.. cuma siang la kalau nak cahaya lebih kena buka tingkap n pintu.

Reply #9 sakuragi's post

errrr.....yg tinted cumer bahagian depan n tepi jerrrr (atas bawah)...lufer lak nak inpom..sowwi
sbbnyer tingkap bahagian belakang tingkap kekisi bodo tu jerrr...

Assalamualaikum semuer,

ADa pelbagai jenis n brand di pasaran dewasa ini.
Bukan setakat plain colour.......tapi dgn bermacam2 jenis gambar.

Ada yg gambar di tepi pantai.......
Gambar kat dalam utan.....

Yang penting..........$$$ yg mencukupi. (budget)

Wsalam