CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7245|Reply: 17

Batu Arang

Tadi masa aku dok sembang2 ngan kawan aku pasal rawang dan sekitarnya,maka terbuka la kisah kawasan batu Arang iaitu kws didlm jajahan Rawang ni.Mengikut cerita dia kws batu arang ni terletaknya kws perkuburan mangsa2 Tragedi 13mei 1969 dimana semua mangsa tak kira melayu,cina,dan india dikuburkan.Kawasan ini katanya mesteri jugak kerana katanya pernah seseorg lalu kawasan itu ternampak sesuatu yg aneh melintas dan dek kerana terkejut dia pengsan dan koma selama 2minggu.Pernah katanya orang terdengar tangisan dari kws tersebut sekitar waktu2 subuh .Dan dia nasihatkan pada aku jgn sesekali bawa anak melalui kws tersebut kerana katanya mungkin anak2 akan meracau dan tak boleh tidur.

Persoalanya:Benarkah  dgn cerita tersebut dan perkuburan 13Mei ni?any info

desas desus ceritanya menyatakan begitulah, memang rasa ada kebenarannya walaupun dinafikan oleh pemerintah...

Reply #1 gergasi's post

a ah.... sesapa yg de info... maila stori mori sikit....

saya pernah lalu rawang,batang berjuntai malam malam buta bila on the way back dari melihat site tak nampak apa apa pun!pukul 2 to 3 am .lalu ladang ladangkelapa sawit lagi

ini dekat bandar tasik puteri ke? seingat aku kubur 13 mei ni dekat sungai buloh

Reply #5 metalacademic's post

sg buloh pulok ke??? tempat den tu.....ye la kot...ade skit kat area sg buloh tapi yg kes batu arang tu tak tau la plak...

Follow Us
tatau la pulak. setahu aku, tapak kretapi lama je batu arang tu. tp jln ke rawang mmg eerie, nak2 lalu templer park dgn commonwealth resort tu. pehh..pedihh kalo jumpe

Ada sesiapa lagi ke yg tahu kisah batu arang selangor ni??sila la share..nak tahu juga

aku membesar kat rawang. kalau nak cerita pasal batu arang tu apa yg mistik memang aku tak tau pun. tapi kalau nak citer pasal templer park tu banyakla. sekarang memang orang tgk mcm ok je tapi masa zaman aku kecik2 meningkat dewasa itulah lakuan aku hari2 rawang - kl

daiman posted on 30-11-2014 02:03 PM
aku membesar kat rawang. kalau nak cerita pasal batu arang tu apa yg mistik memang aku tak tau pun.  ...

Apa yg ada di templer tu daiman?..sedara kata laluan templer tu dulu batu2 kecik x mcm skrg jalan tar..tp mcm logik jgk jln tu scary sebab kiri kanan hutan belantara

kawasan laluan aku tu tiap2 hari ke tempat kerja
so far xde apa pun event balik 12 malam

20 taun dulu jalan templer park tu memang skeri la...kalau nak ke KL, bermula dari petronas bt.16..sampai la ke selayang, memang gelap gelita...hutan kiri kanan..dahan pokok besar2, lepas pukul 12 mlm memang susah nk jumpa kereta...
pernah sekali awal taun 90an, aku dgn kawan aku balik KL dari tanjung malim naik moto...masa tu pkul 2 pagi...fuhhh bergantungan makhluk2 tu atas dahan pokok.....ada yg siap follow lagi...mujurla kawan aku tu ber 'isi' sket...so rilek je la....tengok aje...bukannya benda tu boleh buat apa2 pun....sekadar menakutkan je...

skang tak sangka pula boleh terbeli rumah kat rawang ni....so, bak kata @leenaz dah jadi laluan hari2 pegi balik kerja.....skang jalan dah besar dan terang benderang.....fly over betingkek tingkek, takde apa nk ditakutkan dah, bawa moto pkul 3 pagipun sambil bersiul je....ketepun tak putus2...

jalan batu arang tu aku rasa yg lebih menakutkan kalau jumpa penjenayah...
2 bulan lepas aku lalu jalan tu nak ke ijok, penuh dgn kete polis forensik, aku berenti tanya abg polis tu buat apa?...polis tu ckp cari barang kes...sebab ada jumpa mayat dibuang dalam semak bawah gaung....betul2 kat kona2....dekat ladang getah tu...

Dalam pkl 12 lbh mnggu lepas..lalu latar nak ke kundang-nampak kereta peronda plus duk berenti tepi jalan. Nampak abg plus tu suluh sesuatu-mmg nampak kain putih berbungkus (mcm bungkus mayat tu) kat tepi hgway..tggu la kot2 ada berita keluar.esoknya tapi tak ada la pulak..kiri kanan hutan tebal yg mmg tak ada lampu jalan

zulka posted on 1-12-2014 01:49 PM
jalan batu arang tu aku rasa yg lebih menakutkan kalau jumpa penjenayah...
2 bulan lepas aku lalu j ...

aah aku pun ingat kes forensik tu
katanya cari pistol
penjenayah buang area situ/sungai/tasik/lopak

ticer_bunga posted on 1-12-2014 01:54 PM
Dalam pkl 12 lbh mnggu lepas..lalu latar nak ke kundang-nampak kereta peronda plus duk berenti tepi  ...

jalan batu arang ni memang sunyi.. dulu2 slalu dengo orang ckp area ni memang tempat org buang2 mayat.. tak sangka la smpi sekarang pun still ada kes lagi..

sekarang batu arang dh ramai org..berebut nak duk/beli rumah kat batu arang tu...dulu dpt tanah seekar rm5k..skrg...dlm.mimpi je la

Skeri..sbb kengkadang guna laluan templer latar sbb nak pegi rumah kakak di Ijok