CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: weta_studio

[MERGED] About Proton Persona & LOAN etc...

Close [Copy link]
Originally posted by syahza at 9-5-2008 01:54 PM
itula.. tahniah diucapkan sbb dpt kete cpt... :pompom:  

utk tossee, gud luck & selamat menyerang salesman anda

Hampeh punye Cik Alia....dah dua kali aku call dia....takde kat opis memanjang...pastuh tinggalkan pesanan suruh call balik tak call pun....huh~!!!....aku elok2 nak cakap bersupan santun dgn dia..terus tak jadi....:@ :@ :@

Reply #2364 tossee's post

tak der lah toss.....

dia yg minat wa....

mu dpt kete doh ke toss...???

:pompom::pompom: :pompom:  tahniah..........hip....hipppppppppppppp....hooooorayyyyyyyyyyyy...:pompom: :pompom: :pompom:

aku tercium baru kereta baru la..bestnya bau..

Originally posted by t@t at 9-5-2008 02:35 PM
mu dpt kete doh ke toss...???

:pompom::pompom: :pompom:  tahniah..........hip....hipppppppppppppp....hooooorayyyyyyyyyyyy...:pompom: :pompom: :pompom:

Tak dapat lagi la Abg Tat...

Originally posted by venom1 at 9-5-2008 02:38 PM
aku tercium baru kereta baru la..bestnya bau..

Siapakah org itewww???.....aku kalo dapat keta.....aku buat press conference kat sini....

Follow Us
Originally posted by tossee at 8-5-2008 06:40 PM

Kumi nih tips nye...memula nko kena tahu kat sapa nko nak kirimkan surat komen nko tuh...pastuh bile nko tahu sape...nko kena pastikan yg surat nko tuh betul2 sampai ke tgn org yg kite nak di ...

dalam sepanjang2 karangan bm ko nih, satu part je yg menarik minat aku...

Originally posted by d34n at 9-5-2008 03:27 PM

dalam sepanjang2 karangan bm ko nih, satu part je yg menarik minat aku...

Hahaha...nko nak link utk muat turun ke???

MAria

toss..ko org TM ke..detail yg ko smpaikn berkenaan streamyx ko tu marvelous...benar katanya kawan..haha
satu lagi..share ngn aku collection maria ozawa bleh...??

err nk tny.. kalo loan dh approve.. baru baya RM500 booking kan? lps tu dah dpt kete. baru g sign agreement kt bank..amik kete.. then baru start instalment kan?

kalo btul.. mtk2 la kete  haku dpt bln 7.. kalo bln 6 cpt sgt la plak.. (kunun laa dpt kete dlm tempoh sebln )

Originally posted by t0m at 9-5-2008 07:52 PM
toss..ko org TM ke..detail yg ko smpaikn berkenaan streamyx ko tu marvelous...benar katanya kawan..haha
satu lagi..share ngn aku collection maria ozawa bleh...??

Takde la...aku kerani cap ayam je....takmo la aku keje dgn company yg lembab camtuh...

Nak tanya korg ada tak tempat yg bleh buat zero down payment? Bini aku nk Persona B-line auto...

Originally posted by altimi at 10-5-2008 11:46 AM
Nak tanya korg ada tak tempat yg bleh buat zero down payment? Bini aku nk Persona B-line auto...

Ermm..aku rase nko ttp kena kuarkan duit gak le....duit deposit RM500 ttp kena bayar...pastuh duit utk insurance & road-tax pun kena gak...kalo tak silap aku nko kena prepare dlm RM1K... ..pastuh lak kalo salesman nko terer trick bank..dia akan apply loan utk H-line...kalo bank approved...keta B-line nko tuh jadik takde down payment la... ..sbb dia org gunakan harga H-line utk cover nko punye 10% downpayment.....bank hanya bagi loan 90% je utk beli keta...lagi 10% kena cari sendiri...

Eheemmmm~!!!!!....(betulkan sora) ...aku baru je lepas sesi maki hamun kat Cik Alia (Pegawai Pelanggan Proton)...drpd nada sora dia yg aku dgr..aku rase dia cam dah nak nangis dah kena maki kat aku....sora dia tersekat2 bile menjawab soklan cepu emas drpd aku...:@ :@

Aku maki dia secara berperingkat....memula aku tanye dia kenape dia tak reply call aku seperti yg dia janjikan...korang tahu apa dia cakap bile aku tanye dia camtuh?? dia cakap dia sibuk & tak sempat nak return aku punye call...soklan kedua aku tanye dia..."Cik Alia nih org islam ke???"...kalo org islam...adalah menjadi kewajipan bagi seseorg itu menepati janji...kalo dia tak menepati janji...maka dia akan tergolong didlm golongan org yg munafik...dah mcm ostad dah aku nih...

Aku cakap lagi kat dia..."kalo Cik Alia kata Cik Alia busy...saya pun busy gak..tp saya masih ada masa lagi nak call tanye pasal keta saya...kalo cik alia kata Cik Alia busy...baik Cik Alia takyah keje...duk dendiam kat umah"... ..pastuh bile dia dah terkedu dgn soklan aku tuh...aku tambah lagi azab seksa dia..."Keta saya apa citer??"....dia kata keta aku akan dpt hujung bulan nih...pastuh aku tanye lagi...."Kalo saya tak dpt lagi hujung bulan nih..brape kurun lagi proton nak janji dgn saya??" dia kata dia akan pastikan aku akan dpt gak keta Persona M-line kaler hitam hujung bulan nih...aku pun tanye balik..."Kalo masih lagi tak dapat gak...apakah tindakan Proton utk menangani masalah saya nih?"

Dia kata dia janji walau macam mane skalipun aku akan ttp dpt gak keta aku tuh hujung bulan nih...dan aku kata lagi kat dia.."Cik Alia.....ini bukan kali pertama & kedua Proton berjanji dgn saya pasal keta saya nih...masuk kali nih dah 10 kali proton & salesman saya berjanji...apa yg saya nak tahu hari nih...apakah tindakan proton akan ambil kalo keta aku masih gak tak dpt hujung bulan nih...terdiam dia....mase dia diam tuh..aku pun mencelah..."Ginilah Cik Alia..kalo Cik Alia takde solution...saya tolong bagi solution kat Cik Alia....kalo saya tak dapat keta saya tuh hujung bulan nih...saya akan pastikan boss Cik Alia....Head of Department, Director & CEO Proton tahu hal nih...biar dia org tahu camne Cik Alia & yg lain2 terlibat dgn kes saya nih buat keje...dan saya akan pastikan semua yg terlibat nih dikenakan tindakan sewajarnye".. ..

Pastuh aku tambah lagi kerisauan dia..."Utk pengetahuan Cik Alia....selama seminggu lepas saya telah pun menghubungi pihak atasan Proton berkenaan dgn masalah saya nih..dan dia org sedang memerhati segala pergerakkan kes saya nih.." cuak dia bile aku kata camtuh..pastuh aku cakap lagi kat dia.."Saya harap Cik Alia akan bersedia la dgn segala jawapan bile dia org siasat nnt... ...jadi skrg aku kena tunggu le sehingga hujung bulan nih...kalo takde gak keta utk aku...siap le....surat komen aku akan berada di meja CEO Proton...

Sekian saje utk waktu ini...Tossee melaporkan drpd bilik berita..

[ Last edited by  tossee at 12-5-2008 11:06 AM ]

bekeng sungguh abe toss ni......le ni hari2 maki owang....

Reply #2378 tossee's post

dah ade skema surat cth x? meh pinjam.. nnt cuma perlu edit laaa.. byk nk anta ni.. kt telekom, kt streamyx, kt boss

Originally posted by t@t at 12-5-2008 11:37 AM
bekeng sungguh abe toss ni......le ni hari2 maki owang....

Hahhaa...aku makang seremut api la abg tat..tuh yg jadik bekeng tuh.........

Originally posted by syahza at 12-5-2008 11:42 AM
dah ade skema surat cth x? meh pinjam.. nnt cuma perlu edit laaa.. byk nk anta ni.. kt telekom, kt streamyx, kt boss

Contoh surat kat CEO telekom ada...tp nak kena selak2 kat dlm gmail le dulu....byk sgt email kat dlm tuh..

Originally posted by syahza at 12-5-2008 11:42 AM

Syahza nih suratnye...surat nih le yg berjaya menambat hati CEO Telekom pada masa tuh....Dato' Abdul Wahid Omar

Kepada pengerusi TM yang saya amat hormati,

Yang amat berbahagia Dato',

Saya adalah salah seorang pelanggan TM yang tidak berpuas hati dengan perkhidmatan TMnet Streamyx.

1)         Untuk pengetahuan pihak tuan saya telah memohon untuk perkhidmatan TMnet Streamyx pada 26hb januari 2006. Saya telah diberitahu oleh perunding pelanggan syarikat tuan, perkhidmatan TMnet Streamyx akan dipasang di kediaman saya dalam jangka masa 2 (dua) minggu daripada tarikh saya memohon. Tetapi setelah menunggu selama 3 (tiga) minggu saya masih lagi tidak dihubungi . Atas usaha saya sendiri, saya telah menghubungi talian khidmat pelanggan syarikat tuan dan jawapan yang saya perolehi daripada perunding pelanggan, mereka menyuruh saya menunggu 2 (dua) minggu lagi untuk mengetahui status permohonan saya. Soalan saya ialah, kenapa pihak pelanggan yang harus menghubungi pihak tuan untuk mengetahui status permohonan, sedangkan pihak pelanggan yang membayar perkhidmatan kepada pihak tuan.

2)         Setelah hampir 2 (dua) bulan saya menunggu untuk mengetahui status permohonan saya, pada 10hb Mac 2006 saya telah menerima sepucuk surat daripada pihak pengurusan TMnet. Didalam surat itu dinyatakan bahawa perkhidmatan TMnet Streamyx ke kediaman saya tidak dapat dipasang diatas masalah ketiadaan PORT. Mereka telah meletakkan nama saya didalam senarai menunggu. Pada 20hb Mac 2006 kediaman saya telah dikunjungi oleh vendor TMnet Streamyx, mereka telah memasang ADSL modem di kediaman saya. Menurut mereka, saya akan dapat menggunakan perkhidmatan TMnet Streamyx sejurus selepas mereka mengaktifkan akaun saya. Tetapi sehingga surat ini ditulis saya masih lagi tidak dapat menggunakan perkhidmatan tersebut.

3)         Atas daya usaha saya sendiri, saya sekali lagi telah menghubungi talian khidmat pelanggan syarikat tuan untuk bertanyakan status perkhidmatan TMnet Streamyx ke kediaman saya. Tetapi jawapan yang diperolehi amat mengejutkan saya. Saya telah di beritahu oleh perunding pelanggan syarikat tuan bahawasanya permohonan saya untuk perkhidmatan TMnet Streamyx ke kediaman saya telah pun dibatalkan diatas permintaan pelanggan. Untuk pengetahuan pihak tuan saya tidak pernah sekali pun menghubungi pihak tuan untuk membatalkan permohonan saya.

4)         Saya fahamkan, saya akan dikenakan bayaran perkhidmatan sebanyak RM80.00 untuk pemasangan. Tetapi yang menjadi persoalan sekarang kenapa saya harus membayar harga perkhidmatan kepada pihak tuan, sedangkan pihak tuan memberi perkhidmatan yang kurang memuaskan kepada saya. Saya telah membazirkan banyak masa saya untuk menghubungi talian khidmat pelanggan syarikat tuan untuk mengetahui status permohonan saya dan sekarang saya terpaksa sekali lagi menghubungi syarikat tuan untuk mendapatkan perkhidmatan TMnet Streamyx. Kenapa saya harus merayu kepada pihak tuan untuk mendapatkan perkhidmatan tersebut sedangkan saya membayar untuk perkhidmatan tersebut.

5)         Diharap pihak tuan mengambil sebarang tindakan yang sewajarnya bagi menangani masalah saya ini. Saya tidak mahu imej syarikat telekomunakasi terbesar di Malaysia ini tercemar diatas ketidakcekapan pengurusan syarikat tuan. Diharap pihak tuan dapat mempertingkatkan lagi mutu perkhidmatan yang diberikan kepada pelanggan.Saya amat berharap permohonan saya ini mendapat perhatian daripada pihak tuan. Sebagai rujukan pihak tuan saya sertakan segala maklumat permohonan saya untuk perkhidmatan TMnet Streamyx. Saya ucapkan terima kasih diatas segala perhatian dan tindakan yang diberikan oleh pihak tuan kepada saya.

Name              : XXXX XXXXX XXXXX XXX XXXXXXX XXXXXX
Account No    : 200602XXXXXX
User ID           : XXXXXXX[email=XXXXXXX@streamyx]@streamyx[/email]
Service No      : 614XXXXX

Sekian Terima Kasih.

Yang Benar,

XXXX XXXXX XXXXX XXX XXXXXXX XXXXXX
cc: Michael Lai

aku cc kat Micheal Lai tuh...sbb dia nih CEO TMNut Sales & Service...dia nih big boss TMNut tuh...

Dan nih reply drpd Dato'

Terima kasih En XXXXX kerana menulis kepada saya. Apa yang En XXXXXX alami sepatutnya tidak berlaku dan amat saya kesali. Kami akan menyiasat perkara ini & mengambil tindakan sewajarnya.
Terima kasih sekali lagi.

Salam hormat.

Wahid.

Pendek je reply dia.....tp pastuh mmg tindakan yg dia amik....mmg berbaloi....tak penah lagi aku dilayan cam raja oleh telekom...tp bile aku komplen kat CEO dia....dia org bagi servis yg first class...buat aku cam tak caya yg aku nih duk kat Malaysia...

[ Last edited by  tossee at 12-5-2008 12:04 PM ]

Originally posted by tossee at 12-5-2008 11:59 AM

Syahza nih suratnye...surat nih le yg berjaya menambat hati CEO Telekom pada masa tuh....Dato' Abdul Wahid Omar

aku cc kat Micheal Lai tuh...sbb dia nih CEO TMNut Sales & ...

address tu.... x protokol sgt lah....

kalau awal dah guna  Y. Bhg. Dato'..... yg seterusnya kena guna yg sama jugak lah...
x boleh guna Tuan pulak...