CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: minah_ronggeng

duromine/duramine..tatau nak eje..

aku br 10 hari amik reductil.... tu pun doktor yg bagi sbb berat aku melampau-lampau sangat...hehehe.... 10 hari ni, asik berpeluh je..wat keje mengemop tu mesti berpeluh mcm mandi....

aku penah ambik duramine ni zaman2 desperate nak turunkan berat badan dulu, dah bertahun2 cita ni, ambik benda ni mmg tak rasa nak makan, dah tu rasa macam ting tong...ala2 terawang2 gitu, dah tu buat keja tak henti2, rasa mcm terketar2, dalam 3 4 hari jugak aku ambik pil tu sampai bf aku marah suruh stop sbb dia tengok aku pelik sgt....dalam kata lain aku rasa macam penagih dadah...

For me... lebih baik guna cara yg selamat... duramin nie mmg lebih byk effect -ve dr +ve...
Pernah jugak dgr dulu2.. yg duramin nie bleh menyebabkan kanser...

cara selamat ialah buat diet x makan nasik...
susah gak takde pemnangkin mase mula2 tuh..
so ambik lah reductil..tapi jgn kerap sgt..ambik selang2..
bile prut tu dah biase x makan...automaticly kita leh diet tak makan nasik lepas stop ambil pil pun

... masalahnya tak berpeluh pung.... tapi memang cergas betul bila makan durom ...
mass_mirza Post at 13-5-2010 10:27

salam... aku pon dah pena makang pak deramin ni... aku amik on off almost 7 yrs...badan ku chubby n big frame... dr kecil lagi...
korang tau, mase amik ni kan badan ku amat kurus,,, dr pinggang 42hinci jadik 29 ke 30 hinci.,...mase tu aku nekad tak makang nasi selama.... 2 yrs. aku makan lauk n benda yang tak berat,,,, bila time raya, aku tak amik langsong lemang ketupat n all yang lemak...
memang malam tak leh nak tdo... aktif giler baban,,,, dada n perasaan korang jadi semacam risau n kekadang debar mcm naik roller koster,,, really... aku dah amik dah.. n best part nyer pulak... bila dah usia meningkat.... jangan dikatakan pak duramen... DATOK DURAMIN PUN TAK LEH BEKESAN DALAM BADAN KU INI.... HEHEHHEE... moral of the story... JANGAN AMIK DURAMIN BCOZ...
badan anda akan menjadi lebih gemok dr dahulu. menjadi malas. badan jadi lemah. korang akan asyik nak tdo jer nanti.... n makan memang akan banyak... so, nowdays, aku makan ape yang patot n xsezie n diet sendiri... InsyaALLAH ok...
korang jangan ekot aku taw... itu ajaran diet tak betol....:@

saja la nak share jugak pgalaman amik durom ni....amik masa yr 90's dulu...mmg perut kempis, muka cengkung...paling best...sukatan nasik berkurang dgn drastik...bygkan, ari ke-3 aku mkn....cuma mampu mkn nasik 4suap je...yg lagi best, aku mcm berada di awangan (tergolek kat tangga tau...) pehtu, kwn aku komplen sbb tgk aku len mcm je kat tpt keja.
then cuba lg dlm tahun 2000...peh kawen, bdn naik mcm dipam-pam....amik balik....then, aku melidi balik...time tu pakai kebaya tak hengatt...hehehhee...lepas 3bln, dah mcm xde effect lg...pehtu, naik la balik.....kihkihkihhhh....

Follow Us
aku pun amik benda yang sama.. tapi for temp aje.. lepas dapat berat yang aku nak aku kawal pemakanan aku.. sebab masa korang amik duramin xbleh tak makan kene makan macam biasa.. baru normal... kalau kontrol n skip meals tu yang byk negatif dari positif.. berat aku sekrg ni 44kg xpenah lebih 45kg..

amik bila terdesak saje............... pendapat akula...

mana nk dpt Rimonabant tu cupcake...? i penah dgr gak skit2 psl tuh

amik duramine ni mmg byk kesan sampingan pun..
aku tak pernah amik..tp ex-housemate pernah amik...
dari 80+ turun ke 50kg..
tapi sekse tgk die..asik pegang dade je..katenye jantung nye rase nak tercabut..laju kekdahnyer..
and die amat sukar tuk tido..

aku pun amik benda yang sama.. tapi for temp aje.. lepas dapat berat yang aku nak aku kawal pemakana ...
akumakanhati Post at 18-5-2010 22:36

jangan amik lansong!.... hehehhehe...ape masok mase terdesak eh....
jangan yerjebak dgn deramen ini kengkawan..
sayangkan perasaaan mu itu....nanti anda sentiasa dlm kebimbangan n keresahan..;)

Reply 270# pelangipetang

hahaha aku nak naik pelamin slim cun bergaya...  aku dah stop.. aku amik time tu jek.. hehehe..

dulu pun saya pernah ami..mmg kurus...cpt jek 2 bln dah dpr berat ideal. tapi sblm amik mmg kene check ngan doc dulu. doc akan bagi kalau ubat tu sesuai ngan kite. pas dah kurus aku dah stop la mkn ubat nie...pastu kawal la sendiri..jgn la melantak jek..iyelah badan dah kurus2..takan sangup nak gemuk balik....

baru start amik arinie...hopefuly ade perubahan..

aku pun amik dura ni..ubat ni je yg berjaya kawal napsu makan aku..tapi amik celang celup le..tak nak bergantung ngan dura sangat..
hasil die dah turun 8kg dah..
memule amik,effect die cume tak bleh tido malam je..tapi lepas 2-3 hari okey je..tapi sejak 2 minggu makan ni,asyik dok pikir pasal masalah yang kecik je,tapi bepikir masalah tu macam besar sangat kekdahnye..siap menangis sorang2 lagik..
jadik skang ni ble makan ubat ni,jangan dok sengsorang..nanti pikiran jadi melalut..banyakkan bergaul & berbual ngan orang..hati pun kurang rungsing..

teringat member  aku kate"duramin ni sbenarnye ubat utk orang gile,die kawal pemikiran kte..badan kte cume boleh terima ubat ni dalam tempoh 3 bulan je..pastu kene stop..kalo tak, ade side effect le..nak amik boleh,tapi lepas tu kene kawal pemakanan sendiri le..

aku pun amik dura ni..ubat ni je yg berjaya kawal napsu makan aku..tapi amik celang celup le..tak na ...
skuter_buruk146 Post at 24-6-2010 13:38

sbb tu lah yaya suggest ambik ngan anti depression skali...
untuk mengelakkan kemurungan..kalau x mmg akan rase nk nangis jer..

sapa2 yg ambik ngn yaya tu, yaya kasik anti depression pil, ponzac warna hijau kuning

asal jgn doremon dah le....

dulu abg razzs penah makan duromine nie..mmg berkesan..tapi tu la kepala rasa tension, tekak kering, kadang terasa nafas tak selesa..jantung berdegup kencang, susah tido..kadang tgh mlm tiba2 tersedar..jika dah kurus kena maintain makan duromine nie kalo tak nafsu makan naik & badan pun naik...

lebih baik cuba reductil..kesan penurunan bagus dan kesan rasa letih & lesu tak seberat duromine...

ader tak ubat yg lebey selamat tp berkesan mcm pak deramen nih?
mmg tak sanggup dah amek pak deramen nih, sbb penah xperience tingtong dulu.
tp btol, cukup berkesan sama skali.

reductil tu ada side effect tak ?

Mmmg ada side effect kalau ambil duromine / any other diet pills / supplement yer kawan 2...sbb dia kan buat kiter rasa kering kerana detox air berlebihan dalam badan and burn stored fat....so no jalan shortcut laaa...kalau nak kurus, mmg kena go through semua nih...

tapi so far dulua sy try reductil ok jer...side effect as i said tak seteruk duromine....masa 1st 2 days makan reductil nie terasa cam penng sket..pastu ok jer....