CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: exclusive_vvip

Misteri Jalan Lama (KL - Bentong)

Reply 180# ieyla1979

aku penah pegi air terjun sg pisang ni...lalu dlm terowong air ni.. kendian jalan kaki tepi hiway sket..
lepas tu masuk utan... air terjun dlm tu mmg best..

Post Last Edit by medangmru at 19-11-2011 15:36

aku nk share pengalaman guna jalan lama ni.. mmg horror beb.. aku baru je ikut jln ni ptg smlm otw balik keje dr raub, dgn hujan renyai.. kiri kanan hutan.. suasana suram.. kereta dgn lori mmg leh kira bape bijik yg lalu.. serious horror.. dah la drive sorg2.. nak u turn balik dah malas.. nk taknak terus je la sbb nk tau condition jln lama ni mcm mana..
blah kiri sungai n kanan lak bukit.. lg tambah horror psl langsung xde kete follow blkg.. dgn hati kering + layan radio hot fm aku redah gak la sambil2 jeling tgk batuan kilometer tepi jln.. dlm hati dok ngomel bila la nk sampai kl.. rase menyesal lak ikut jln ni.. huhu.. aku teruskan sampai la berselisih dgn lori n kete yg menghala ke bentong.. baru rasa lega..

bab corner jln lama ni mmg best, tp agak bahaya psl lori2 yg guna jln ni slalu makan jln tang corner.. so kena main hon psl kita xnmpk kenderaan yg lalu dr hadapan psl dihadang oleh bukit.. time balik tu ada la sebijik myvi eksiden dgn lori 2 tan.. ksian mamat tu. rase psl lori tu mkn jln n myvi tu x sempat brek.. aku teruskan perjalanan n sampai la nmpk lg sebijik myvi kt depan.. time tu baru rasa lega sbb ada geng..

hehee so masing2 layan corner smpi la ke bulatan genting sempah.. sbb rasa mcm best je guna jln lama, aku decide nk continue ke gombak ikut jln lama.. masa tu persekitaran dah makin suram dan berkabus dgn hujan renyai.. time tu baru kul 6 je. aku teruskan perjalanan ke gombak. jln yg ni lg horror psl jln mmg sempit gile dgn ranting 2 pokok dh bleh cecah bumbung kete.. nak taknak teruskan jgk dgn layan corner.. syok oo.. ingtkan psl jln sempit x bnyk lori yg guna jln ni..

skali tu ada sampai selisih dgn treler panjang lak.. nasib dah nampak dr jauh.. treler tu siap makan jalan. dah la gaung kt blh kanan aku.. kiri aku bukit.. mmg ngam2 je treler tu lalu sblh.. respek aku kt driver treler smlm. aku mmg xleh imagine dia leh lepas.. so lps kejadian tu aku alert sket bila jumpa corner.. perjalanan di teruskan smpi la aku jumpa kuil yg disebut2 dlm forum ni. ada sekali selisih dgn org2 tua bangsa cina yg tgh berjalan santai dalam hutan dgn cuaca hujan2 renyai..

dlm kepala rasa pelik gak apa yg dorg buat ptg2 dlm hutan mcm ni.. smpi la aku jumpa deretan kereta kt tepi jln yg mcm ada pesta.. baru aku tau rupanya dorg tgh beriadah.. rajin dorg ni jungle tracking gelap2 mcm ni.. perjalanan di teruskan smpi la aku jumpa kwsn perkampungan gombak.. baru la lega hati ni bila tiada insiden2 yg xdingini blaku spjg perjalanan..
\
\sampai pekan gombak je dah kedengaran azan maghrib.. hampir 2 jam diambil utk aku smpi ke kl berbanding kurg 1 jam kalo ikut hiway.. kesimpulannya mmg syok gak ikut jalan lama ni walaupun ada sedikit horror.. sekali skala ok la kalau nk nikmati permandangan dgn menghirup udara segar.. tp pastikan anda berteman.. hehehe

Rate

1

aku nk share pengalaman guna jalan lama ni.. mmg horror beb.. aku baru je ikut jln ni ptg smlm otw b ...
antueg6 Post at 19-11-2011 03:21 PM

lenkali kalau wat post buat perenggan k.....BTW pengalaman Menarik...

zaman muda riang ria dolu2, aku ada la berkenalan ngan mat moto ni...  dia ni paling tak suka naik keta...  naik moto je kejenya...  memandangkan masa aku kanak2 ribena, aku suka merempit kesana sini, ke kelas ke kedai, so aku ok je berkawan ngan dia...

satu malam tu dia ajak aku dinner...  pastu dia cakap bebudak moto dia ajak gi mandi sungai kat jerangkang ke berkelah ntah...  aku cakap la, dah pekejadah nak gerak tengah malam2 buta ni...  mana brani nak masuk dalam tu malam2 sebab scary kot jalan nak masuk ke dalam tu...

dia kata sebab bebudak nak layan corner kat jalan lama ni...  aku lak memang harem ah tatau keadaan jalan ni...  kewujudan jalan tu pun aku tatau...  at last aku bersetuju je la nak ikut sebab aku pikirkan cam jalan lama biasa2 je...

aku pun balik umah sebab dia nak datang amek aku naik moto...  bila sampai jek dia kata kengkawan dah gerak...  aku lak pertikaikan la apsal tak tunggu sebab kata nak convoy...  dia malas nak bertekak, katanya...  aku pun malas nak serabut, tros naik moto dia n merempit la kami...

skali hamek ko...  dengan jalan sempit gila...  corner memang terbaring terlentang...  dengan kabus tebal...  pokok2 berjuntai sampai nak cecah kepala...  ada kesan tanah runtuh sket...  ada pokok tumbang...  dah la tak berlampu...  gelap gila...  harap lampu moto je tapi tu pun tak jelas sebab kabus tebal...

masa tu aku cuak gila...  masa tu pikir kalo eksiden, mampus keras ah takde orang tau...  gaung kiri kanan...  ni kalo kena rompak, memang mati ah camtu jek...  masa tu memang dalam ati menyumpah2 si mamat ni...  menyesal gila weih...

sampai la kat satu selekoh ni, tetiba aku nampak ada satu kete tersadai kat corner ni...  tepi gaung...  kira ada la tanah sket untuk parking keta...  aku pelik ah dah kenapa lak ada keta kat situ...  aku pun tepuk la pinggang mamat ni kira cam nak bertanya...  pastu tetiba dia geleng pala laju2...

aku pun senyap...

tetiba tak lama pastu ada satu lagik corner...  ada dua lelaki tak la tua sangat tengah lepak berdiri...  isap rokok...  usha tajam jek kitorang...  masa tu tetiba berderau weih darah aku...  aku rasa panas jek walaupun keadaan masa tu sejuk...

elok je lepas darik lelaki tu, aku terbau wangi sangat...  aduhai...  aku dah menggeletar sket...  takkan aku nak peluk mamat tu kan...  tak pepasal kang terkejut dia n masuk gaung kami

tak lama pastu, aku nampak libasan putih...  aduhai...  masa tu lagik kuat la sumpahan kat dalam hati ni...  pastu aku nampak satu lagik libasan...  tetiba aku pasan mamat ni nak rempuh tebing bukit...  dia macam tak nampak yang tu corner...  cepat2 aku tepuk bahu dia kuat2...  dia cam tersentak pastu klam kabut tros layan corner tu...  kalo, tak memang dah terpenyek la kami merempuh tebing tu...

elok je dia berjaya stabilkan moto dia, tetiba aku nampak lelaki yang isap okok tu depan mata...  gila ko...  sama weih...  masa tu memang aku tepuk2 blakang mamat ni soh speed up...  dia pun cam paham jek...

tak lama pastu kami sampai kat genting sempah...  takde banyak bunyi kami tros lepak tenangkan fikiran...  masuk je waktu subuh, tros pecut balik kl balik ikut highway...

sampai skang la dia tanak cite apsal dia nak rempuh tebing tu...  dan bila aku tanya dia ada nampak tak apa yang aku nampak, dia diam jek...  jawapan peberet dia : no comment...

Rate

1

zaman muda riang ria dolu2, aku ada la berkenalan ngan mat moto ni...  dia ni paling tak suka naik k ...
eyansss Post at 19-11-2011 09:21 PM

scary wehhhhhhh

Reply 185# medangmru

ko bayangkan aku yang mengadap mendalah tu...  jantung jatuh berderai gedebak gedebuk hokek

Follow Us
Reply  medangmru

ko bayangkan aku yang mengadap mendalah tu...  jantung jatuh berderai gedebak g ...
eyansss Post at 19-11-2011 09:30 PM

sib baik ko tak nyorokkan kepala kat Penunggang Motor....kalau tak..isyyyyyyyyyy...ye lah...dr cerita ko tu...ko pasan yg rider macam nak ke ganung kan...

sib baik ko tak nyorokkan kepala kat Penunggang Motor....kalau tak..isyyyyyyyyyy...ye lah.. ...
medangmru Post at 20-11-2011 14:21

aku masa tu dah trasa nak menyorokkan kepala aku...  ye la, seriau kot...  tapi ntah nape hati aku berat pada nak pandang ke depan sama2...  maybe Allah tau dosa aku banyak lagik n nak kasik aku peluang lagik kot
masa sampai hentian genting sempah, memang memasing terdiam jek...  dia cuba gak hepikan aku tapi nampak sangat buat2...  lama kot berteleku kat meja pandang kopi...  masa tu terasa2 lagik cam ada yang mengikut...  terbayang2 lagik mata lelaki2 tu usha kitorang...

aku nk share pengalaman guna jalan lama ni.. mmg horror beb.. aku baru je ikut jln ni ptg smlm otw b ...
antueg6 Post at 19-11-2011 15:21

kuil tepi jalan tu, kalau dari gombak sebelah kanan kan?
aku pernah masuk kuil tu...
dulu masa rajin buat parttime fotografi aku ada dapat satu pelanggan pasangan india nak kawen...
nak tak nak terpaksa la masuk dlm kuil amik gambar....
balik rumah rambut penuh dgn beras tabur...

jalan lama bentong-kl ni adakah area bukit tinggi tu ye bukan yang masuk pekan karak tu kan..yg tu pun kira jln lama juga tp area karak kan
aku kalo balik kg mmg guna highway baru je sebolehnya nak elak guna jln lama..
seingat aku masa2 dulu bujang penah sekali tiket bas dah abis pastu dr pekeliling naik teksi..disebabkan jln jem teruk pakcik teksi guna jln lama katanya..aku pun xtahu sgt yg pasti aku nampak signboard bukit tinggi kami lalu dlm hutan gitu xde keta lain melainkan pokok2 berjuntai nan merimbun tau2 sampai bus stop bentong pastu aku naik bas lak menuju ke temerloh..
kakak n abg ipo aku suka guna jalan lama katanya nak elak jem tp aku rs nak elak bayo tol sbb abg ipo aku tu kedekut sikit orgnya huhu

setakat ni x pernah lalu jalan yg terpencil smp xde lampu jalan

sori en moderator.. dah lama x mengarang, buat perenggan pun dah lupe.. hehe

jln lama bentong - kl tu mmg betul2 dari pekan bentong.. kalau kita dari kl ikut highway karak & ambil exit ke bentong selepas plaza tol bentong, kita akan jumpa simpang 3. kalau ke kanan kita akan ke pekan bentong.. kalau ke kiri kita akan start tempuh jalan lama yg scary.. lps tu akan jumpa sungai dan kolam air panas..

Reply 181# archilless

selalu dengar org cite kebestan sungai ni, tapi nk masuk kot mana....lalu kampung mana ke apa ke...

Reply 182# antueg6

kalu lalu tghari mmg best sbb redup je...selalu betembung ngan org asli, lori2 yg berenti kt tepi, ada pesta mandi manda...berani dorang ni mandi kt tmpt sunyi cam tu, kot ada perompak ke...

sambung cecite....sambung.....

Reply 184# eyansss

Takuttt.....

Reply  eyansss

Takuttt.....
7teen Post at 21-12-2011 16:09

huhuhu...  sangat hokek {:3_83:}  aku sampai skang terasa seriau bila cite balik kat orang...

nak tau sangat2 kalau dari gombak,celah mana nak  masuk jalan
lama ni.. asyik baca cerita pasal jalan lama,tapi xtau dari mana nak
masuk jalan famous ni..

nak tanya ni, jln ni ke yg kena lalu bermula dr sekolah memandu kat tepi jln tu...yg kat area gombak tu...

Jalan lama ni kalau lalu time pagi dalam pukul 9 - 12 tengahari memang best..dolu2 slalu lalu cni time tu...malam2 x berani la sebab siang pon cm 'tenang' apatah lagi malam kan...