CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: musang_pulut

[MERGED]Ayat Ruqyah Syariah by eastrun,zacko,musang,te_peng

macamana kalau kita nak tau kalau ada hantu lekat kat badan/belakang kita? kalau hantu raya boleh la rasa berat kan.. tapi kalau hantu lain yang ringan2, camana nak tau?

ni pengalaman gurl di umah mak gurl...selang 2 mnggu mak psang dvd ruqyah...adik gurl yg ketiga slalu lek lewat mlm..dlm pukul 1.00 pg...dia terdengar mcm2 berlaku didapur..mcm ada org memasak...adik yg kedua..setiap kali tdo..ada benda yg mngusik kaki dia...adik yg ketiga...dia study sorang2 dlm bilik n then ada org beri salam...dia tak jwb..sblom tu dia ada hilang hp dalm 3-4 jam..masa dia call hp dia mcm dah off..tapi mlm tu juga dia jumpa hp dia di bawah katil..dgn on hp...allhwahuallam...mybe jin2 smua bngun kot..antu setan pon lari sbb mak tiap2 pg psang dvd tu...

justcircle

ha'ah laaa baru teringat citer tuh. masa saya tengok scene tu, terus cakap dgn suami....macm ni agaknya saya sakit tu, benda tu bertenggek kat tengkuk. saya skang jadi penakut sangat.... dan pantang terdengar bunyi apa2 mesti nak dengar betul2, takut gangguan tu dtg balik.

miera,
pakcik saya seorang ustaz ada bagi cara nak tau samada ada makhlus halus tak kat badan kita.
caranya, suruh sape2 gosok minyak panas kat belakang, tangan, kaki sambil urut2. syaratnya mesti minyak panas. dah rasa panas tu meresap, kita kena berdiri menghadap dinding sambil tangan melekap ke dinding. bleh bayang tak? orang yg urut kita tu kena tepuk2 kuat belakang betis kita. kalo kesannya merah saja, tu takde ape. kalo warna kulit kita lepas kena tepuk tu biru kehitaman, atau warna gelap, bentuknya macam memanjang berjalur2 maknanya ada makhlus halus di badan kita. yang bestnye, saya tak penah cuba sebab suami malas nak urut

[ Last edited by  cikpid at 25-9-2008 08:45 AM ]

haaaa... mesti cuba cara tu... kalau orangyg kita urut tu tak caya.. silap2 dapat pelempang ada ler..

cuba lah nanti result kasi tau sini ye. saya tepk gak rasional & logiknya tepuk kat betis tu. mungkin ke sebab makhluk ni suka dok kat sendi2 especially sendi lutut? make sense tak?

belakang betis tu kat mana? betis tau la...

Follow Us
Originally posted by cikpid at 25-9-2008 08:36 AM
ha'ah laaa baru teringat citer tuh. masa saya tengok scene tu, terus cakap dgn suami....macm ni agaknya saya sakit tu, benda tu bertenggek kat tengkuk. saya skang jadi penakut sangat.... d ...

Ada satu kekdah lain yang lebih berkesan...

apa kaedahnya?

Balas #109 linamys\ catat

Cakar harimau...hahahah

apa kekdah nye tu kupia. teruskan je lah malu2 plak

eastrun.. saya dah survey dan call tempat u bagi tu.. insyaallah akan pergi sama ada hari ni atau lepas raya..
u keje sana ke?

Originally posted by eastrun at 26-9-2008 09:46 AM
Cakar harimau...hahahah

Balas #112 mieraedoera\ catat

Tak, saya bukan kerja sana..saya kenal ustaz tu waktu saya menghadiri Seminar Perubatan Islam hari tu. Buat appointment dulu k...

By the way, diorang akan sentiasa berulang-ulang buat Seminar ni dari semasa ke semasa. Maybe you boleh minta tolong diorang update you bila diorang nak buat?. Tak pun boleh lawat

www.morapis.com.my

salam...

bagaimana nak tahu diri ada gangguan makhluk halus ke tak selepas dengar ayat Ruqyah ni...?
selain tu ada tak cara-cara lain nak tahu diri ada gangguan ke tak....?

thanks

aku suspek rumah in laws aku ni ade penunggu/hantu...

soalan aku - boleh tak pasang cd ni kalau ade budak2 kecik dlm rumah? ke mase pasang ni kene port budak2 kecik ni semua ke tempat lain then baru pasang cd ni? ada effect apa2 ke kat budak2?

cuba la pasang...tgk camne...budak2 kecil ada tak pe kot...cuma perdengarkan ayat ruqyah je kan

Originally posted by Delifrance at 29-9-2008 08:54 AM
aku suspek rumah in laws aku ni ade penunggu/hantu...

soalan aku - boleh tak pasang cd ni kalau ade budak2 kecik dlm rumah? ke mase pasang ni kene port budak2 kecik ni semua ke tempat lain th ...

Tak ada masalah apa-apa mendengarkan bacaan quran pada anak2 kecik... satu didikan yang sangat bagus...
Antara tanda2 gangguan halus pada anak2 semasa mendengar bacaan quran dia akan menggosok-gosok bahagian mata dengan tangan dia, secara tiba2 hingus akan keluar....

tak..yg aku takut..bila aku pasang hantu tu mengamuk nanti mudarat pada anak2 aku pulak..

link yg eastrun bagi tu ade kuwa error la..ade link lain? atau laptop/connection aku yg tak betul?

Balas #120 Delifrance\ catat

aku rasa, dia dah expired

Jap aku try upload untuk ko lagi ek

Ruqyah syariah CD 2

http://www.savefile.com/files/1812769

CD 1

http://www.savefile.com/files/1812792