CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: azharazhar91

Mustahak (Puncak Alam)

aku pun dah 2-3 kali pegi area tu... tp first time g puncak alam open house kawan seben thn lepas mcm nak mengamuk pun ade...Ya Allah ulunye. siap ade signboard awas cipan melintas... ...jauh gile..sampai je open house tu terus sambar air dulu.....

ade g sowang membe ni plak beli yg sebelum uitm..aku x ingt taman ape..kira oklah sket xjauh sgt dr umah aku sewa kat kota damansara ni...

tp tulah tgh usha landed property ni..kalu ikut kemampuan kat puncak alam je lah  

Originally posted by chiquititamichi at 21-9-2008 10:29 PM
aku pun dah 2-3 kali pegi area tu... tp first time g puncak alam open house kawan seben thn lepas mcm nak mengamuk pun ade...Ya Allah ulunye. siap ade signboard awas cipan melintas... ...jau ...

nasib baik takde signboard ``kawasan meletup orang``  

Reply #34 ahmad79's post

klau dari meru nk ke puncak alam tu... ko nampak b4 petronas mmg ada signboard uitm puncak alam. tp ada pintu masuk n batu tanda... serta beberapa mat n minah indo tgh tunggu bas nk gi klang. tu je la. tp.. dalam lagi... dalam lagi... nun jauh ke dalam dah siap ma... klau jln dr shah alam ke puncak alam, yes.. mmg leh nampak.. tinggi2 bloknye.. tp pada pandangan mata aku yg jauh ni... blok2 bangunan tu mcm bukan blok uitm.. sbb tinggi lebih 5 tingkat rasa aku.. n ada 4 blok ke lebih. tu yg aku suspect nk wat spital. wakaka. ntah dari mana ntah aku dengo. tak ingat lak.

Reply #38 jo_je's post

dah bukak... bahagia bershopping kt situ. antara tesco terbesarla... tersenyum2 org meru dapat tesco... tak lama lagi kt meru tu bakal siap klang central pulak.. kira stesyen bus n pusat perniagaan la. so.. tu yg menguatkan lagi kata aku.. setia alam lagi worth it la. keliling ada tesco , klang central (dlm pembinaan)...

lain2 area yg bakal mencanak naik price dia... setia alam, bandar bukit raja tu.. 1 lg aku tak ingat apa ntah nama dia. kt area nk ke kapar sket.

klau area kt uitm puncak perdana tu.. price dah cekik darah... tp mmg bakal membangun situ. cuma takde township sendiri lg la. tp tgk signboard mcm akan ada la. sunway alam suria, denai alam, nusa rhu, cahaya spk.. tp.. price mmg tak terjangkau dek aku la... hehe...

klau puncak alam.. utk investment.. okla. sewakan. tp.. buat takat ni... aku rasa sewa sangat2 murah. mmg tak berbaloi. rumah aku duduk... 18*65 2 storey... rege masa beli dlm 140k kot. sewakan 300 je sebulan. tu pon ada yg sewakan 200 je. tp kecik sket kot umahnye. n melambak2 skrg nk kene lelong.. dlm 90k je bank lelong. sape2 nk invest utk masa depan okla kot. utk masa skrg.. belum nampak potensi lagi

skrg mmg semua org kate puncak alam tu jauh bebenor, ulu la & mcm2 lg ............ tp lama-kelamaan esok, dah tak rasa jauh bila dah menbangun. mcm gak area2 bangi, klang (sri andalas), shah alam sec. 30-33 tu dll...

aku pun dh byk kali sampai puncak alam..
tp simpang nk masuknya bahaya ckit r...simpang lepas petronas.
tp umah mmg cantik,,,n majoriti ramai jiran melayu tak kira dok apartment ker,,teres ker..
kedai dh bagai2 ada cuma shopping kompleks yg beso2 jauh r dari sini..
ari tu tesco tgh bina kt setia alam,,tak tau r dh operasi ke blum...

Follow Us
aku pon dah beli rumah kat situ..tawon depan dapat la kunci..
aku beli under rbland...
rasaya dah banyak perubahan...kedai2 pon dah banyak..
aku beli sebab husband keja Kapar....
harga still murah dan aku rasa berbaloi....

Originally posted by jo_je at 20-9-2008 02:48 AM
tesco setia alam dah buka ke... kalau dari puncak alam nak ke tesco setia alam dekat yea kalau ikut meru..

kalau beli tanah kat puncak alam ok tak.. tanah kat situ masih murah lagikan..

tesco setia alam DAH dibuka. dlm tu..ada mcm2 kedai. mcm biasalah.
lagi byk kedai dari tesco extra shah alam.

Reply #47 zaila's post

yupp...

for those yg keje dedekat area situ.. sg buloh, kapar, klang n even shah alam.. aku rasa berbaloi sangat klau beli kt puncak alam tu. price jauh beza.. n takdela jauh amat klau nk travel gi keje. so far dah 3 thn aku dok puncak alam ni. takde sebarang masalah besar, alhamdulillah. cuma tu la.. tak membangun lg. tp makin lama makin besarla community kt sini. n yg best.. klau pasar malam ke.. pasar ramadan ke... mmg meriah.. maklumla.. komuniti melayu kan. n kelantanese mmg ramai. jiran aku majoriti kelantan. syiok.. slalu dapat makan nasi kerabu free.. hehe

Reply #49 talapia's post

rumah talapia area yang mana? dekat dengan kedai2 tuh ek...
saya kat shah alam 2 tuh...memang tgk makin ramai dah dok sana..
nasi kerabu? syiokkk nya...ehehehe..

Balas #44 talapia\ catat

yelah dah buka tesco hari tu gi tengok.. kalau tak silap giant pun nak buka kat seberang jalankan..

emm seronok org meru bershopping tak yah gi jauh2 lagi.. tak lama lagi dlm perancangan buka

shopping complex yg besar kat setia alam.. malah skrg byk kedai2 kat situ..

jo_je memang dah beli rumah kat setia alam.. lagipun kat setia alam freehold dan harga rumah lebih

kurang dgn rumah kat perumahan uitm puncak perdana tu dan kat situ leasehold.. lebih baik

beli kat setia alamkan.. tapi tulah macam u kata sapa2 kerja dekat dgn puncak alam

memang berbaloi sgt.. rumah pun cantik2 dan murah harganya.. mungkin tgklah beberapa tahun

akan datang majulah tempat tu..

Balas #48 Hana\ catat

yelah hana biasalah tesco.. macam2 kedai ada.. bukan tesco jer giant gitu juga..

hana kalau tak silap saya awak beli rumah kat setia alam kan.

Originally posted by jo_je at 26-9-2008 10:35 AM
yelah hana biasalah tesco.. macam2 kedai ada.. bukan tesco jer giant gitu juga..

hana kalau tak silap saya awak beli rumah kat setia alam kan.

yea betul. jumaat lps saya ambik kunci. hari ahad pergi tgk2 umah. ada laa sket2 defect. tapi, finishing sgt bagus. lantai parquet berkilat2. suka betul tgk.
pergi tesco utk beli mangga. nak kunci pintu belakang & depan.
itu rasa..mcm wahh..mcm2 kedai ada dlm tesco tu.

tapi..2 ajek yg kekurangan.. mcm takder stesen minyak  pun (atau kita yg tak jumpa kot) dan hospital.

kalau subang jaya..ada own hospital..sjmc.

Originally posted by jo_je at 26-9-2008 10:30 AM
yelah dah buka tesco hari tu gi tengok.. kalau tak silap giant pun nak buka kat seberang jalankan..

emm seronok org meru bershopping tak yah gi jauh2 lagi.. tak lama lagi dlm perancangan buka
...

seberang jalan tu kat mana ye? giant.

ala..giant ke?   kalau mydin lagi bagus..

Reply #53 Hana's post

hana dah dapat kunci..?
cepat nye umah ko siap..?
bila nak stat reno..? berapa riban budget..?

Originally posted by Hana at 26-9-2008 10:40 AM

tapi..2 ajek yg kekurangan.. mcm takder stesen minyak  pun (atau kita yg tak jumpa kot) dan hospital.
...

sekarang saya pun menyewa kat puncak alam, tp beli umah kat setia alam.

FYI, kalau tgk kpd Planning Setia Alam, semuanya ada kat ctu. Kalau rajin bole gi sales centre n bole tgk township yg dibangunkan.

akan ada masjid, petrol pump, sekolah etc. suma adalah. cumanya bila nk dibangunkan tak taulah. yg penting saya nk ada sekolah rendah dulu.

Puncak Alam lak mostly community Malay. Facilities mmg la tak sehebat Setia Alam, condition umah agak ok. skrg ni umah under RB Land kat Shah Alam 2 nampak menarik. Harga masih pada aras mampu milik. Cumanya leasehold. Umah2 Puncak Alam lak banyak yg nak dilelong. Murah2 lak tu. Double story yg 90k pun bole dapat. Kalau keje Shah Alam, Klang, Sg Buloh, hatta Gombak sekalipun masih berbaloi. Cam aku dulu keje kat Gombak, now dh pindah so kna cari umah yg lebih dekat sikit lak.

Balas #53 Hana\ catat

wah yeker hana?? hahhaa.. brapa kam beli hana??? nt leh anon singgah... hehhee...... kamu bli umah yg mana yerk.. tu ari ader gak lalu2 situ... tp anon x mampu ler nak beli....

puncak alam ni patut dah lebih maju, tp developer byk buat taik je .......... dulu masa memula byk kes2 rumah yg lewat siap, pastu kualiti hancus. Lokasi pun jauh & jalanraya yg sempit.
Masa memula iklan dulu, developer kata konon ada lebuhraya tanpa tol & jarak cuma 15km je ke stadium ... tp bila area tu dah siap ... mmg indah khabar dr rupa.
Bandingkan dgn setia alam .... area sekeliling pun nampak kemas & teratur tp puncak alam nampak bersepah & jalan raya pun bengkang-bengkok mcm developer nye jugak ...
ni rupanye bila melayu dpt bisnes .... kalu ciina dpt mrk marah, tp bila bg kat melayu, buat keje tak senonoh ...

Originally posted by koko2 at 26-9-2008 10:57 AM
hana dah dapat kunci..?
cepat nye umah ko siap..?
bila nak stat reno..? berapa riban budget..?

dah. aku kan beli awal tahun lps. mmg patut dapat la.
CF blum dpt. reno lps dpt CF lah kot.
ala..jgn ler tanya..mcm takder ajek duit..

Originally posted by chikli at 26-9-2008 11:04 AM

sekarang saya pun menyewa kat puncak alam, tp beli umah kat setia alam.

FYI, kalau tgk kpd Planning Setia Alam, semuanya ada kat ctu. Kalau rajin bole gi sales centre n bole tgk township y ...

hana dah check map planning. hospital takder. mall besar pun takder. ada tesco ajek.pump tu nnt ada. tapi, tak nampak lagi.
hana keje kat area U1. sbb tu beli kat setia alam.
takper..lagi 5thn lagi..pasti ada Jaya Jusco kat Bukit Jelutong..dekat gak nak gi shopping tu. skrg tgh dlm pembinaan tu.
cuma..hospital ler tak nampak2..teruk ler kalau kena warded..jauh benar nak gi Selangor Medical Centre or Darul Ehsan Medical Centre

hana penah tgk puncak alam tu. jauh sgt ler - bagi hana.  
masa tu pikir akan duk sorang2. jadi..kena beli umah sedekat yg boleh dgn ofis. supaya..balik umah tu utk tgk tv & tdo ajek.

area U1..akan ada kawasan perumahan akan naik lah. (suppose area ofis2)
wah..kalau la hana ada duit..mmg nak beli kat situ. area tu..berhadapan dgn temasya. pastu berhadapan dgn federal highway gak. ala2 atas bukit.

[ Last edited by  Hana at 26-9-2008 11:51 AM ]