CARI Infonet

 Forgot password?
 Register

ADVERTISEMENT

Author: mareenie

Trip to Guilin, China

[Copy link]
Post time 12-6-2010 01:27 AM | Show all posts
Terima kasih xy2, satu lagi nak saya tanya , di Guilin tu mudah tak untuk mendapat halal f ...
dara41 Post at 11-6-2010 16:40


sorry, soalan ni saya tak tau nk jawab..kami tak makan kat kedai langsung..bawa rice cooker yg paling kecik & bekal spt brahims,cili padi, bawang & lain2..kadang2 tu, makan nasi + telur rebus dgn kicap pun dah kenyang...heheh..kat pasar malam tu ada jugak nampak chinese muslim jual makanan, tak tau la sedap ke tidak..
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 12-6-2010 11:58 AM | Show all posts
sorry, soalan ni saya tak tau nk jawab..kami tak makan kat kedai langsung..bawa rice cooker yg p ...
xy2 Post at 12-6-2010 01:27



    Wah! percutian  you all  ni amat mudah, murah lagi menjimatkan. I like it....   Macammana pun kena juga standby sambal bilis or maggi cup kot , kalau stay kat hotel nanti.
Reply

Use magic Report

Post time 12-6-2010 03:03 PM | Show all posts
Wah! percutian  you all  ni amat mudah, murah lagi menjimatkan. I like it....   Macamman ...
dara41 Post at 12-6-2010 11:58


hehehe! mmg jimat & tak payah susah2 nk cari kedai mkn halal...lagi pun masakan diorang ni selalu nya kureng sedap..saya ada jumpa a few msian chinese kat sana..even the chinese pun tak berapa suka masakan kat china..oh ya, sambal bilis & maggi hot cup pun kami bawak..
Reply

Use magic Report

Post time 12-6-2010 07:47 PM | Show all posts
masa im gi lak mmg diorang ada bawa ke restoran makanan halal ni .. harga tak tau ler sbb dah masuk dlm pakej ..

bagi im, makanan kat china ni lagi best klu nak dibandingkan klu makan kat korea .. sini sekurang2nya sup nyer tak de ler tawar mana .. sayur pun bukan kimchi jer .. heheh (korea kan bila makan jer mesti ada sayur ni XD)

tp not bad ler .. mmg ler sedap lagi makanan kita tp klu dah gi situ mesti na merasa juga makanan kat situ .. at least kita tau gak ler makanan diorang camne .. cuma kita tak leh makan sembarang ler, kena cari restoran halal baru betul2 kita yakin nak makan .. nak ikutkan mmg tak banyak mana .. klu gi kat masjid situ (sori tak ingat kat kwsn mana) ada ler jual roti canai gak .. besar2 rotinyer tp sbb dah kenyang sangat, im tak lak rasa ..

@ dara41 - sambut anniversary ke-22, le kena panggil kakak ler ni yer?
Reply

Use magic Report

Post time 12-6-2010 11:22 PM | Show all posts
masa im gi lak mmg diorang ada bawa ke restoran makanan halal ni .. harga tak tau ler sbb dah masuk  ...
im_comey Post at 12-6-2010 19:47



    Setuju sesangat , makanan China tak kurang enak gak utuk sesekali kita nak try kan compare dengan  menu korea  
dengan kimchinya. Masa gi Korea dulu, first day saja  lah nak taste, hari-hari berikutnya tak boleh masyukk. Mujurlah ada bawa sambal n serunding, kena share lak dengan nyonya yang join tour tu.

im_ tak kisahlah nak panggil saya apa, kak pun boleh dara pun boleh walaupun zaman itu dah berlalu

Off topic jap, Ada baca yang Im_ nak New Zealand ek? best nya tempat tu, sama macam guilin gak, scenery yang indah dan menyamankan. Teringat masa pi NZ dulu 1996 cover north island je.
Reply

Use magic Report

Post time 13-6-2010 07:17 AM | Show all posts
Reply 185# dara41

ok, klu camtu im panggil kak dara jer ..

heheh , sempat tu skodeng thread lain tgk im nak gi mana yer ?

akak dah gi thn 1996 lagi .. wahhh best nyer !!!! tp gi NZ ni, budget dia serupa mcm nak gi eropah .. mahal giler .. hg flight tiket jer dah berapa dah .. risau betul sbb tak cukup duit lagi ni ..
Reply

Use magic Report

Follow Us
Post time 14-6-2010 01:37 PM | Show all posts
Reply  dara41

ok, klu camtu im panggil kak dara jer ..

heheh , sempat tu skodeng thread lain  ...
im_comey Post at 13-6-2010 07:17


heheheh...  ada terbaca thread NZ hariitu, nak gak tgk kalau ada sesiapa yang tempek scenery  NZ terkini n  nampak Im_ berforum lak.tak naklah interframe. Masa saya  gi NZ dulu currencynya  murah NZ$1.00= RM1.30 je tak seperti sekarang tambang and currency pun dah naik kan.
Reply

Use magic Report

Post time 15-6-2010 07:08 AM | Show all posts
Reply 187# dara41

nak interfrem pun tak pe .. kan dah namanyer tempat berforum ...

yup, mahal betul kak sekrg .. duit tambang jer dah buat saya nak pengsan dah .. heheh
Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 16-6-2010 12:25 PM | Show all posts
Reply  dara41

nak interfrem pun tak pe .. kan dah namanyer tempat berforum ...

y ...
im_comey Post at 15-6-2010 07:08


Betul tu Im_ tapi kalau mahal tambangnya dari sini, alternativenya ambillah dari Brisbane or sydney ke  yang flight nya cuma  2-3  jam untuk ke NZ, sorrylah  ek salah tempatl ak I masuk ni ..
Reply

Use magic Report

Post time 17-6-2010 09:18 PM | Show all posts
nak tanya,
kalau dari guilin ke yangshao tu boleh pergi balik ahri ker? just nak jalan2 kat yangshao jer..ada banyak bas ke? berapa tambangnya? bas tu kerap ker? nak amik bas tu kat mana kat bandar guilin tu?

nak pergi guilin 30jun nie..tapi tak boleh lama kat sana sebab nak ke guangzhou n HK lepastu...
Reply

Use magic Report

Post time 24-6-2010 11:50 PM | Show all posts
alamak kesian lak kat KoSe tak de org  jawab .. im nak tolong jawab tak naik public bas lak .. nanti im tolong carikan kak dara yer ..
Reply

Use magic Report

Post time 25-6-2010 01:50 PM | Show all posts
nak tanya,
kalau dari guilin ke yangshao tu boleh pergi balik ahri ker? just nak jalan2 kat yangshao jer..ada banyak bas ke? berapa tambangnya? bas tu kerap ker? nak amik bas tu kat mana kat bandar guilin tu?
alamak kesian lak kat KoSe tak de org  jawab .. im nak tolong jawab tak naik public bas lak .. nanti ...
im_comey Post at 24-6-2010 23:50


Salam Kose n im_, sorry ya, tak perasan lak ada orang nak tanya pasal Guilin, lagi pun vocation saya sekitar bulan 10 nanti, tapi saya dah mula check mengenai Guilin 2-3 bulan dulu hinggalah sekarang ni .Pasal public transport kose boleh check website ni.
http://www.travelchinaguide.com/cityguides/guangxi/guilin/getting-there.htm   
Yongshoa  boleh gi by train or bus
Saya ceduk sikit dari website ni utk reference Kose

There are three bus stations: the Chief Bus Station, the Chengnan Bus Station and the Beimen Bus Station. The Chief Bus Station is at No.427 Zhongshan Road (South), just a 10 minutes' walk from the Guilin Railway Station (South Station). You can take city bus No.1, 3, 11, 22 or 51 to reach the Chief Bus Station. Most buses set off from this station for surrounding cities in Guangxi, Guangdong and Hunan provinces. The Chengnan Bus Station is located at Cuizhu Road and can be reached by city bus No.26 and 27. The Beimen Bus Station is at Zhongshan Road (North) and can be reached by city bus No.18.

Because most coach buses which bound for the surrounding cities in Guangxi and other provinces like Guangdong depart from the Chief Bus Station, here the bus schedule of the Chief Bus Station is offered for reference:

Note: the first schedule refers to the coach bus without stops along the journey; the second refers to the coach bus with stops along the journey:


DestinationDeparture Time
GuangxiLongshengdeparting every 30 minutes between 06:50-19:00
Yangshuodeparting every 30 minutes between 07:10-20:00
Nanningdeparting every 20 minutes between 06:30-22:00, 23:50

From Guilin Liangjiang International Airport, tourists can take the airport bus to reach the Chief Bus Station, and then go to Yangshuo by coach bus. From Guilin Railway Station (South Station), there are medium-sized buses that make local stops leaving for Yangshuo every 15-20 minutes between 06:00 and 22:00. The whole journey takes about 70 minutes and the bus fare is around CNY12 per person. Tourists can buy the tickets after getting on the medium bus.
From Chief Bus Station, there are the coach buses that travel express leaving for Yangshuo every 15-20 minutes between 07:00-18:00. The whole journey takes more about 70 minutes and the bus fare is about CNY14 per person. Tourists should buy their tickets before getting on the coach bus.
Reply

Use magic Report

Post time 25-6-2010 08:55 PM | Show all posts
Heheh , thanks kak dara .. im tak sempat menyempat lagi nak sambung tepek photo .. sorry ler .. betul ler tak de masa .. klu dah ada pc lak buat hal .. nanti ler sambung sikit2 ..

thanks again sbb jawabkan soalan si KoSe ni ..
Reply

Use magic Report

Post time 26-6-2010 09:14 AM | Show all posts
Heheh , thanks kak dara .. im tak sempat menyempat lagi nak sambung tepek photo .. sorry ler .. betu ...
im_comey Post at 25-6-2010 20:55



    Tak pe Im_ , it's ok, sharing is caring kan, lagipun kose ni dah nak pi guilin Rabu depan je , mesti seronok kan?
Reply

Use magic Report

Post time 26-6-2010 09:55 PM | Show all posts
salam im_, dara & kose...Dah lama betul tak masuk thread ni..tiba2 ternampak thread ni kat page 1..nak tolong jawab soalan kose ni..

hari tu saya naik express bus dari guilin ke yangshuo..tapi tak sure nama bus station sebab mintak tolong org hotel panggilkan teksi dari hotel ke station...

beli tiket (17 yuan per person) kat ticket counter (tanya kat information tu yg mana satu counter ticket bus express ke yangshuo)..ada banyak counter & semua info dlm tulisan cina..perjalanan lebih kurang 1 jam 30 mins..

harap dpt membantu..

Rate

1

View Rating Log

Reply

Use magic Report

Post time 26-6-2010 10:05 PM | Show all posts
masa dlm bas ke yangshuo...bole laa, kan..jalan tak la bagus mcm highway kat msia, jadi tak laju sgt ...  

kose..enjoy ur trip to China

Reply

Use magic Report


ADVERTISEMENT


Post time 27-6-2010 06:09 PM | Show all posts
Huh... sekurang-kurangnya kose tak terlambat baca  thread ini, sebab xy2 dah jawabkan..
Reply

Use magic Report

Post time 31-7-2010 05:16 PM | Show all posts
hi kak dara,im dan juga xy2..

tq so much for all the info given...rindu sangat GUILIN...satu perkara yg best ialah masa nak beli tiket train ke SHENZEN....macam ayam dgn itik..finally dpt gak beli tiket ke SHENZEN...

LI RIVER kat bandar GUILIN tu sgt mendamaikan..saya pun stay kat hostel yang kak dara stay tu..very recommended...dahla staff dia boleh cakap omputeh...saya listkan semua tempat nak pergi dan mintak dia tolong tulis dlm bahasa cina...pastu tunjuk je kat org2 kat sana tulisan cina tu..nanti dia tunjuk arah dgn tangan..hehe..mmg best experience tu...

mcm kata kak dara, YANGSHAO jauh lagi cantik dari GUILIN...jgn beli souvenir kat guilin..beli je kat WEST STREET YANGSHOU tu...fridge magnet GUILIN pun ada kat sana..sekali ganda lebih murah...cantik sgt barang2 souvenir kat west street tu..dan murah..boleh nego lagi tu...

saya pun naik bamboo wharft gak macam kak dara dari XINPING ke YANGDI..murah sgt RMB120 sorang..dalam Rm60...amik pakej tu kat hostel kat guilin tu..memang cantik sangat pemandangan kat li river tu..kalah ha long bay,vietnam...

rasa rugi plak habiskan masa kejap je kat GUILIn n YANGSHAO...patutnya kena spend lebih lama lagi esp kat YANGSHAO tu..

apapun GUILIN sangat mendamaikan dan YANGSHAO sgt indah...

Rate

1

View Rating Log

Reply

Use magic Report

Post time 8-8-2010 08:09 PM | Show all posts
rindu kat guilin .. huhu
Reply

Use magic Report

Post time 16-9-2010 02:51 PM | Show all posts
upkan thread guilin .. tak de sesapa ke yg beli pakej guilin kat matta fair hari tuh .. murah2 harga nya ..
Reply

Use magic Report

You have to log in before you can reply Login | Register

Points Rules

 

Category: ExploRasa


ADVERTISEMENT



 

ADVERTISEMENT


 


ADVERTISEMENT
Follow Us

ADVERTISEMENT


Mobile|Archiver|Mobile*default|About Us|CARI Infonet

3-5-2024 06:49 PM GMT+8 , Processed in 0.103398 second(s), 43 queries .

Powered by Discuz! X3.4

Copyright © 2001-2021, Tencent Cloud.

Quick Reply To Top Return to the list