CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mareenie

Trip to Guilin, China

Dah sampai kat pengkalan xinping..

dgn personal tour guide di xinping..kat sini mcm dizaman purba dlm cerita cina kung fu..kita kat msia ni mmg la bertuah..syukur alhamdulillah..

xinping market..masih guna dacing lagi kat sini..

beli chili gemok 1 yuan bawak msia..hehe

bestnya gambar....
tingin gak nk pi guilin nih...
tp ntah bila la agaknya

dgn personal tour guide di xinping..kat sini mcm dizaman purba dlm cerita cina kung fu..kita kat msi ...
xy2 Post at 8-6-2010 22:07

Salam XY2, masa awak pergi Guilin hariitu ikut pakej dari sini ataupun ambil daily pakej dari sana.Trip saya bulan 10 nanti,
masih tercari-cari pakej yang sesuai. Thanks for the photo, pembakar semangat saya nak kesana nanti insa Allah..

Follow Us
maaf sangat2 sbb lama benor tinggal thread ni sampai xy pun dah balik , tak gak im sambung cerita .. hehe

sbnrnyer im ni short memory sikit, tak ingat sangat klu tinggal lelama cuma bila tgk gambar ingat2 ler balik mende tuh .. tp nama tempat sorry ler nak ingat, jalan2 kat malaysia ni pun tak hafal ..

utk soalan memerangz lak .. kat guilin ni mmg sangat2 ler sesuai utk warga emas .. im hari tu gi sana ikut package warga tua ni ler (wpun im tak tua) .. tu sbb klu tgk gambar2 im banyak org tua .. heheh betul tak tipu .. tp klu ikut xy, dia tak ikut package cuma ada tour guide ikut itinery sendiri, im tak tau ler .. sbb im ngan warga2 tua ni naik bas jalan sana sini ..

ttg gua lak .. mmg gua dia hampr sama .. tp yg im naik sliding car ni mmg best .. sbb utk gua ni jer .. mcm2 ada dlm tuh .. bayangkan dlm satu trip dlm gua ni, kitorang boleh lengkap naik bot, naik lif, naik keretapi last baru naik sliding car ni nak keluar dr gua ..kan best tu ALL IN ONE .. hehe

tp xy pun ada gak tmpt yg im tak gi .. so rasa cam nak repeat ler tp tunggu 3 thn lagi sbb rasa tak rugi gi sini .. gunung2 dia mmg cantik mcm dlm lukisan ... betul tak xy?

Salam XY2, masa awak pergi Guilin hariitu ikut pakej dari sini ataupun ambil daily pakej d ...
dara41 Post at 9-6-2010 10:37

wslm dara41..saya tak ikut pakej...kat guilin city, saya jln2 sendiri sebab tempat kami duduk tu mmg lokasi yg strategic..jln kaki jer ke kebanyakan tourist spot kat guilin tu, night market & centre square pun dekat..hari ke 2 kami ke yangshuo dgn bas & ronda2 sendiri sekitar pekan yangshuo. mlm tu kami gi tengok water light show -impression sanjie liu.. kami sewa kereta & driver + personal tour guide pada hari ke 3 & 4 sebab nk gi yulong river, Li river, banyan tree,silver cave, moon hill & lain2 tempat tu.. tak tau nak cakap mandarin..tour guide tu speak good english, so senang la sikit...dia juga bole uruskan mana kita nak gi & belikan tiket2 show, naik rakit, cave, tempat buat kipas..

Bagi saya lah, yangshuo lagi best dari guilin sebab tu kami duduk 3 mlm kat situ. Longji terrace fields tak sempat nk pergi sebab jauh skt..lain kali lah, insyaAllah.

maaf sangat2 sbb lama benor tinggal thread ni sampai xy pun dah balik , tak gak im sambung cerita .. ...
im_comey Post at 9-6-2010 13:36

betul tu im..scenery mmg cantik kan..mmg tak rugi pergi sini..kalo macam saya dpt tiket murah, lagi untung..

@ xy2 - mmg setuju sesangat .. yup, yangshuo lebih best sbb banyak betul scenery dia yg menarik .. guilin dah macam kira area bandar .. yg best pun kat elephant trunk hill tu jer .. yg shangri-la tu u gi tak?  isk berani yer awak ngan kawan gi berdua jer backpackers .. kagum tul ngan pompuan2 kaki backpackers ni .. im tak mampu  jadik cam u all sbb im ni penakut .. dlm otak ni, fikir ttg negatif jer .. so payah sikit .. hehe

wslm dara41..saya tak ikut pakej...kat guilin city, saya jln2 sendiri sebab tempat kami duduk tu ...
xy2 Post at 9-6-2010 20:18

Thanks for your info, saya nak tanya lagi, di Guilin xy2 tinggal kat hotel mana ek? boleh saya tahu sebab saya nak compare harganya dulu samada ambil full pakej dari sini or  daily pakej dari Hotel Guilin. Sebenarnya saya suka lagi arrange tour dari sana sebab tak berapa mahal dan  mudah  berbanding kalau diambil dari sini.

@ xy2 - mmg setuju sesangat .. yup, yangshuo lebih best sbb banyak betul scenery dia yg menarik .. g ...
im_comey Post at 9-6-2010 23:28

lady guide tu ada suggest juga gi shangri la park tapi kami tak berapa minat tempat2 mcm tu..lebih suka tengok kampung2  pendalaman, sungai & bukit bukau..river cruise mcm im naik tu pon kami tak naik sebab cruise tu ramai tourist naik. so, kami prefer explore Li river dgn naik rakit selama 2 jam dari yangdi ke xinping..

sebenarnya, saya pergi berdua dgn cik abe saya ..chinese lady dlm gambar tu ialah guide kami kat yangshuo...kami not really backpacker pun..ala2 backpackers jer.....hehehe

nak tau tak..masa kami nak beli tiket utk ke yangshuo, bercakap dgn penjual tiket tu mcm itik dgn ayam..alhamdulillah, akhirnya berjaya juga kami beli tiket & sampai ke yangshuo..

Thanks for your info, saya nak tanya lagi, di Guilin xy2 tinggal kat hotel mana ek? boleh saya t ...
dara41 Post at 10-6-2010 18:43

malu la nk cakap..pssstt...sebenar nya kami tinggal di backstreet youth hostel (bersebelahan dgn sheraton)...hehehe.  lokasi mmg strategic! bilik tu so so aje la..(u get what u pay). kami dpt double room tingkat 4 sebab level bawah tu dorm utk backpackers..naik tangga ke atas tu mengah jugak lah.. tapi kami puas hati, lagi pun 1 mlm je kat situ..

eh..lupa nk tanya dara..u pergi berapa org? dgn kawan2 ke atau dgn family?  kalau ramai, lebih baik u hire personal tour guide & buat itenerary sendiri, lagi best..

malu la nk cakap..pssstt...sebenar nya kami tinggal di backstreet youth hostel (bersebelahan dgn sheraton)...hehehe
eh..lupa nk tanya dara..u pergi berapa org? dgn kawan2 ke atau dgn family?  kalau ramai, lebih baik  ...
xy2 Post at 10-6-2010 20:46

Thanks again, apalah nak dimalukan tinggal di hostel, kalau saya pun tak kisah mana-mana pun boleh menginap, tenguk keadaan lah juga pergi dengan siapa . Lagipun kita sehari suntuk jenjalan kat luar tu dan hostel or hotel untuk rehat dan tidur je kan.

Insa'Allah bulan Okt.ni pergi berdua dengan suami, celebrate aniversary ke 22thn, sepatutnya bulan lapan tapi nak dekat puasakan, so, tangguhlah dulu, book tiket bulan Januari lepas dapat price 2 orang return RM780 je. Itulah kalau ada hotel yang rate serdehana disitu nak  juga ambil . Pergi dengan suami, dia prefer duk hotel, kalau pergi dengan kekawan kami tak kisah janji tempat tu strategik.
.

@ xy2 - le sama jer la .. nama jer gah - shangri la park tp akhirnyer awak akan nampak sungai , bukit2, naik rakit, kampung2 yg ada kat situ sepanjang sungai tuh, kehidupan ala2 org asli kat situ .. paling best masa awak nampak jambatan ni ..

rasa mcm drama cina dolu2 tak? klu awak ngan hubby gi sini, boleh ler ala2 romantik gitu .. heheh

@ xy2 - le sama jer la .. nama jer gah - shangri la park tp akhirnyer awak akan nampak sungai , buki ...
im_comey Post at 10-6-2010 21:16

Cantiknya gambar yang awak ambil tu im_ nantilah kalau saya ke Guilin , saya juga nak snap gambar kat  disitu  .

@ xy2 - le sama jer la .. nama jer gah - shangri la park tp akhirnyer awak akan nampak sungai , buki ...
im_comey Post at 10-6-2010 21:16

ye ke im..cantik jugak tempat tu ya...lain kali lah kami bergambar ala2 romantikuss disitu..hehe

Reply 175# dara41

Wahh..celebrate 22nd anniversary ya..tahniah..tahniah!!

bercuti disini mmg nyaman & relax...hubby saya mmg enjoy tempat ni sebab dia suka photography especially scenery yg  cantik2 & tempat2 yg tak terlalu commercial..enjoy your trip ya

Reply  dara41

Wahh..celebrate 22nd anniversary ya..tahniah..tahniah!!

bercuti disini mmg nyam ...
xy2 Post at 11-6-2010 14:24

Terima kasih xy2, satu lagi nak saya tanya , di Guilin tu mudah tak untuk mendapat halal food? check dlm internet banyak muslim restaurant  disitu tapi tahu location nya dimana jauh or  dekat dengan hotel kami. Kalau susah nak mencari terpaksa saya bawa bekalan dari sini.