CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koko2

KELULUSAN PBT (Majlis Daerah) utk renovation

pastu , mane nak cari pelukis pelan and arkitek sekalik ? sy xde kenal sesapa lah..

ke kat MPKJ dah siap ader semua tu ? kita just isi borang and hulur duit jer ?
yukitada Post at 5-12-2009 15:14

tinggal kat mane....
aku kat btho... under mpkj jugak...
klu nak buat reno kat kawasan ni... selalu dorang guna architect yg sama jerr utk lukis pelan.. kena tanya jiran2 jugak la...

pening kepala betul.. dahlah nak beli pening.. nak wat loan pun pening.. nie nk reno pon pening.. hanyalah kerana umah sekangkang kera tu...

anis , klu kite gi MPKJ ade tak standard plan yg bol ...
yukitada Post at 5-12-2009 03:11 PM

yukitada, standard plan tu rasanya masa kita beli rumah tu pun ada dpt kan...standard dwg ni contohnya view dari depan, sisi, atas, belakang, section view..kalau nak yang pelan contoh boleh tanya kat bebudak pbt tu....mebi deme boleh kasi tunjuk sedikit contoh renovation yang deme dah buatkan utk customer deme...

pastu , mane nak cari pelukis pelan and arkitek sekalik ? sy xde kenal sesapa lah..

ke kat MPKJ dah siap ader semua tu ? kita just isi borang and hulur duit jer ?
yukitada Post at 5-12-2009 03:14 PM

Kat MPKj tu pun ramai staff deme buat part-time buat pelan nih...atau kalau jiran2 yukitada dah ada yg wat reno...boleh tanya deme mana deme pi buat pelan...mintak kontek org tersebut...biasa boleh dpt murah sikit...

oo begitu, thanks ye anis.. seronok berbual ngan anis nie coz byk pengalaman psl umah nie ye

tinggal kat mane....
aku kat btho... under mpkj jugak...
klu nak buat reno kat kawasan ni... selalu dorang guna architect yg sama jerr utk lukis pelan.. kena tanya jiran2 jugak la...
dak_abu Post at 5-12-2009 22:33

actually saya dok taman sri raya bt. 9 cheras

aniss.. nak tanya lah klu tau.. kuar tajuk jap.. coz rase xder lg tajuk nie

actually mak sy nk jual tanah 2 1/4 ekar rm 110 k .. camner ye prosedur menjual tu ?
cam jual umah gak ke ?
upah peguam lak camner ye ? brp % dr rege tanah ?

Follow Us
tanah kat mana nie?

tanah nye area lenggeng .. ade getah dlm 150 btg.. kate depa area situ 1 ekar dlm rm45k..

boleh bagi no lot dan nama mukim? heheheh nak tengok kat mana kawasan umah tue....
mana tahu berminat....

boleh bagi no lot dan nama mukim? heheheh nak tengok kat mana kawasan umah tue....
mana tahu berminat....
actza Post at 7-12-2009 12:50

nie bukan lot rumah tapi kebun getah ..

kebun getah ada no lot jugak.. tengok geran apa nno nya.. HSM ke atau lot kekal... atau PTxxxx etc...

Tumpang tanya, if nak pasang awning utk tingkap & balcony bagi rumah flat dibolehkan ke tak yer? Risau pulak nanti dah elok2 buat, PBT datang bagi notis la pulak...

myra03 posted on 29-1-2013 05:27 PM
Tumpang tanya, if nak pasang awning utk tingkap & balcony bagi rumah flat dibolehkan ke tak yer? Ris ...

jika memerlukan perkhitmatan pelukis pelan untuk renovation atau bina baru di sekitar ampang sepang kajang kl pj s.alam klang subang...boleh call saye firdaus 012 2490113

firdaus00 posted on 16-4-2013 02:41 AM
jika memerlukan perkhitmatan pelukis pelan untuk renovation atau bina baru di sekitar ampang sepan ...

kalau dah renovate baru nak mintak kelulusan boleh ker
ada bc
depa ckp boleh tp kena byr denda lah

encik firdaus pernha deal tak ngan kes2 mcm nih
buat dlu baru mohon

nak tanyer pasang awning mmg kena ada kelulusan ke??? dulu aku renovate rumah... so ada hantar permohonan permit semua tu... kena bayar lg kan... dlm 2011... pas umah aku siap aku wat lek wat peace jer... x der mohon balik deposit tu... n dlm awl thn hari tu aku pasang awning kat porch kete... terus kuar surat psl kegagalan mengemukakan permohonan permit kerja2 kecil bagi struktur pelindung matahari yang siap dibina ditapak... kegilaan apa kah??? aku pasang sekali ngan jiran sebelah rumah... tp dia tak kena... kenapa aku jer yg kena??? MPKj da tak der duit ke???

WawaRaRa aku baru kena penalty oleh mpkj sebab buat renovate rmh tanpa kelulusan, kena dekat rm8000, buat rayuan dpat less separuh..

AnisSuraya replied at 3-12-2009 11:09 AM
Jiran belah kanan anis la ni..dia pun reno tanpa pelan...sekali pihak PBT mai serbu taman...so byk l ...

Rajin juga PBT kat kawasan Cik Anis tu menyaman orang cari duit tapi kawasan saya bebas. Ikut suka hati je buat renovation. Kalau jiran buat aduan baru mereka bertindak. Itupun tak selesai masalah. Dah kena tindakan saman dan roboh tapi jiran yang kena tindakan tu pergi saman lak PBT sebab katanya renovation dia tu tiada kesan kepada jiran sebelahnya. Hebatkan jiran tu. Ada sesiapa tau, kalau saman PBT boleh menang ke kes tu?

AnisSuraya replied at 3-12-2009 11:09 AM
Jiran belah kanan anis la ni..dia pun reno tanpa pelan...sekali pihak PBT mai serbu taman...so byk l ...

Rajin juga PBT kat kawasan Cik Anis tu menyaman orang cari duit tapi kawasan saya bebas. Ikut suka hati je buat renovation. Kalau jiran buat aduan baru mereka bertindak. Itupun tak selesai masalah. Dah kena tindakan saman dan roboh tapi jiran yang kena tindakan tu pergi saman lak PBT sebab katanya renovation dia tu tiada kesan kepada jiran sebelahnya. Hebatkan jiran tu. Ada sesiapa tau, kalau saman PBT boleh menang ke kes tu?

Salam. Kalau naik tembok pagar sempadan umah jiran.
Kena mintak kelulusan ke

oic......good info