CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: abgboroi

apa sudah jadi ngan monsun biz

kesiannya orang yang kena tipu sampaikan berpuluh2 ribu..nak buat camna..orang2 kita ni kan nak cepat kaya...ingatkan dengan internet ni senang nak dapat duit. tak nak belajar secara detail..

nasib baik RM500 ajeee...

Balas #22 orangdalam\ catat

ko pun kene?

Originally posted by ctredzuan at 24-11-2008 03:35 AM
ni tokei dia

masa buat taklimat pakai tudung

ni gambar dia dengan suami

http://i46.photobu ...

trend bisnes skang nih...lihatkan iklan2 produk wanita..sume "giller" nak pakai model yang konon2 bertudung...tapi kat luar...jadi sebaliknya...btw...yang kena tipo sabar je...

Dia nak buat ala WMC. WMC pun murah lagi.. lelong free..ebay free..

reason dia suruh ambil banyak lot untuk kaburkan perundangan macam buluh mas punya kosep juga. konon nya 100 nama 100 lot tapi 1 nama untuk 100 lot. bila ada masalah nak buat report atas nama sendiri saja. Silap langkah kena tuduh guna identiti orang lain pula untuk 99 nama lagi..

yang untung ...

Originally posted by ctredzuan at 24-11-2008 03:35 AM
ni tokei dia

masa buat taklimat pakai tudung

ni gambar dia dengan suami

http://i46.photobu ...

la....hipokrit!

[ Last edited by  elle_gogo at 24-11-2008 08:44 PM ]

Follow Us
PANAS TUL AKU DENGAN MAKHLUK YG WAT ORG TAK BERSALAH RUGI BERIBU2 NIE..........

betul ke ada yg rugi pulu2 ribu..klo betul ada unsur2 penipuan bleh g buat report..supaya org2 yg hendak join terselamat..just pendapat je..

Originally posted by bizplan at 12-11-2008 08:02 AM
monsunbiz ni sama company dgn myportal.my.. yg buat web dgn harga 50 setahun tu... sama owner... banyak thread dalam forum lain membincangkan pasal diorg ni..

Kalau ko nak tau, yg MyPortal tu dalang di sebaliknya adalah Farah Edora Alias, ketua scam Program Khas Usahawan Telekomunikasi (PKUT) & Telekom Malaysia Business Program (TMBP) yg dianjurkan syarikat dia sebelum tu FaraTech (M) Sdn Bhd. PKUT & TMBP dah banyak mengaut duit orang Melayu Islam, kononnya diwujudkan utk membantu orang Melayu menceburi perniagaan telekomunikasi. Padahal, diorang (Farah Edora & The Gang) yg sengaja rekacipta program tu dengan mengenakan bayaran yuran beribu-ribu RM supaya dia boleh scam duit Melayu dan jadi kaya-raya. Sama la perangai macam Nora & The Gang yg scam duit orang ramai dari monsun.biz tu.

Aku tau ni pasal seorang kawan aku yg kenal sangat dgn Farah Edora Alias tu. Syariakt yg wujudkan MyPortal tu adalah syarikat yg dia baru tubuhkan. Nama syarikat tu Edorey Technologies. Edorey tu gabungan nama Farah Edora dgn laki dia bernama Nazrey. Jadi le Edorey. Si Nazrey tu bekas orang Monsun.biz dan apa-apa jer la program scam duit orang yg panas kat metro dulu tu. Laki bini kaki scam. Awas semua orang Melayu Islam!!!!!! Jangan tertipu lagi!!!!!

NORA = FARAH EDORA = BETINA SCAMMER

[ Last edited by  Ponen at 25-11-2008 09:55 PM ]

Balas #29 Ponen\ catat

pic please

Aduh, ngeri pulak baca pasal nih

Tak takut ke menipu duit orang nih?

Sekarang ni macam2 cara untuk balas dendam. pakai bomoh, pakai kaki pukul atau tetak dengan parang

dulu dah ada topik di buka kat sini nama topik faratech mengganas, kalau sesiapa biasa lepak2 sini akan tau apa kes faratech mengganas tu, sbb ct pernah paste gambar dia dah tak tau lah kenapa agaknya fara edora pantau kat sini, dia bgtau admin kot... terus admin lock tanpa sebab topik faratech mengganas

yeap.. aku sempat baca thread tu.. pastu aku pun penah dpt call drpd depa nih suh pegi dengar seminar peluang perniagaan komunikasi..

aku cakap aku tak layan komunikasi sebab aku juai ubat..

Tahukan bahawa orang yang nak bayar duit RM ribu2 itu sampai kena pinjam kat mak bapak, pinjam dengan along. Sekali lanun ni bawak lari duit itu

hah!myportal...my sista de join mende ni...alamak.....

Camne dgn myportal rasidi ishak tu....
aku kalu baca mmg x cayer...

a'ah ader saper2 tau pasal myportal...

macam2 skg ni buat naye org je..apa la nak jadi ngan dunia ni..

ni nak tanya sikit...aku dah 2-3 kali dapat panggilan dari satu kompeni ni (konon2 travel agent)..bila call,meka akan sebut nama penuh kita tau pastu akan tanya "cik ingat tak 2-3 buan lepas ada isi mana2 borang kat supermarket? cik dah menang hadiah dan boleh datang amik kat pejabat kami"

nasib baik la aku memang tak pernah isi borang apa2 kat supermarket so aku kata tak pernah isi..korang tau apa meka wat? terus letak tepon :@

korang pernah dapat tak call camtu?

Originally posted by puakumbu at 26-11-2008 07:56 PM
ni nak tanya sikit...aku dah 2-3 kali dapat panggilan dari satu kompeni ni (konon2 travel agent)..bila call,meka akan sebut nama penuh kita tau pastu akan tanya "cik ingat tak 2-3 buan lepas ada  ...

hahahhaa.... kalau masih percaya mcm ni tak tau laa nak kata apa....