CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

12 feb 2009
ni my 1st time tulis dlm forum... sblum ni jadik silent reader jee

13 feb 2009
hari ni penat skit, kena latih budak2 untuk pertandingan Majlis tilawah Al-Quran, penat sebab susah nak cari calon yg sesuai... sekolah kecik, so pilihan x banyak... nak cari yg berkualiti memang payah..pertandingan plak tinggal seminggu lebih je... memang kesuntukan masa dah sekarang, tapi budak2 baru je nak start latihan
petang tadi pulak ada mesyuarat agong PIBG.. semua berjalan lancar. Alhamdulillah

Rate

1

12 & 13 hb 2,,

hari merupakan hari ketiga kejohanan olahraga... semalam ade rehearsal utk hari kemuncak kejohanan olahraga iaitu esok..
aku ade snap beberapa gambar masa rehearsal.. kelam kabut gak la nak control student... tp aku selamba jer.. x yah nak tension2..
yg penting semua berjalan lancar...

so, ni sekitar rehearsal..

ahhh... sibuk tak ingat laa.... semalam aku wat eksperimen fizik... wahh bes giler... x de nak tension2 dalam kelas... selamba giler2 jer..
budak2 ni pon nakal2 rajin.. so aku pun terima seadanya jerla... huhu...
n
ni gambar sekitar aktiviti amali fizik... enjoy ahh ajar fizik..

Rate

1

13 Februari 09

Hari ni mesyuarat PIBG. ringkas jer. esok sekolah ganti. ada taklimat lagi. maklum la kali ni sekolah dah kena handle permohonan tender kerja pembersihan dan keselamtan sekolah.minggu ni 3hari aku tak ada kat sekolah. nasib la dah siapkan lembaran kerja awal-awal. tu yang aku bz 2 minggu sebelumnya...sampai forum ni pun jadi jarang aku jenguk apa lagi nak reply posting. 1 hari aku pergi post mortem UPSR daerah. 2 hari lagi kat stadium, kejohanan sukan MSSD. now habis muka aku pun dah sunburn sebab berjemur. ingat dah biasa berjemur di padang kawad tak da hal la..tapi kali ni...rasa terik betul matahari. minggu ni pun dah mula SBT. so balik lewat. akhir Februari pula ujian sekolah. lepas 3 hari tak da kat sekolah, bila masuk balik, stok susu sampai. so edarkan dan bakinya masuk dalam peti sejuk. kang basi pula. next week pula uruskan PROTIM dan jalankan ujiannya.

hehehe..so sapa kata cikgu kerja relaks??

Rate

1

Salam.... 14 hb februari 2009,

hari ni ade sekolah ganti.. merupakan hari kejohanan olahraga kat sekolah... aku ditugaskan untuk menyiapkan buku program..
disebabkan buku program dah disiapkan awal2... so, hari ni aku diberi tugas2 lain lak... huhu... mula2 kononnya jemput menteri belia dan sukan.. tapi x dapat datang lak... die hantar wakil jer... pagi2 sibuk tul uruskan padang, students, rumah sukan, pasukan kompang, perbarisan,, ah semua lahhh.. pastu diminta lak untuk jadi camerawoman hari nehhh.. semua benda aku sentuh hari ni... tapi mmg meriah giler hari ni... aku suka.. pastuh ade acara tarik rali guru vs students.. pastuh larian 4 x 100 m untuk guru.. mmg happening ahh.. budak2 ngan cikgu2 sume sporting... aku pon kena seklai masuk 4 x 100 m.. penat giler... hari ni abis sakit2 badan.. maklumlaa bukannnya warming up ker ape.. terus lari.. sebab acara tu hari kejohanan baru decide... tapi aku rasa hari ni mmg bes ah.. enjoy giler...
lupa semua masalah2 disiplin... sume sporting... thank you u all.. u all mmg best...

next week terpaksa turun padang lagi untuk train budak olahraga utk wakil sekolah peringkat daerah... minggu lepas tu sibuk dengan persiapan kadet polis utk peringkat daerah gak... fuhhh.. penuh jadual... assessment 1 3-6 mac.. camping 5-8 mac... tak tahu laa student canerr

Rate

1

15 Febuari 2009

Tengah tunggu buletin utama siar GAPENA nak saman kerajaan pasal dasar pelaksanaan PPSMI....akhirnya.....
minta2lah ngajar sains dalam BM balik.....tak payah susah2kan guru belajar mcm budak2 lagik.....

Rate

1

Follow Us
16 feb...

hari nie sambil nonton oprah talk show sambil2 masuk forum nie...nak mengisi masa lapang pas si kecik dah lena...klu dia bangun huh...memang tk leh jwbnye nk surf internet sebab dia pun bz nk join surf internet gak....makin nakal...

Rate

1

16 Feb 2009

arini ku mulakan hari  dgn penuh gembira Harapnye ia berkekalan smpai ke ujung hari.....
w/pun byk keje yg nak kene buat tp dgn pengurusan jadual dan masa pastinye segala keje tu dpt dijalankan dgn sebaiknye..(harap bospun gumbira

Rate

1

17 feb...

cm biase bila c kecil dah tido, kat forum nie lah saya muncul...smbil2 bace news n current issues...

harap2 tahun 2009 nie, membawa perubahan yg baik tuk masa depan...ameeen...

18 feb

Salam tuk semua..
hari ini aku pergi keja mcm biasa setelah 2 hari aku MC sbb demam dan semput...kesihatan aku agak terganggu sejak tahun lepas lagi.dah mcm2 ubat aku telan dan selalu jer pegi wat fisio + jumpa doc tapi still sakit cume kurang sikit dr dulu jer..aku pun xtahu ape masalah sebenarnya..Mintak2 cepat lah sembuh dah xtahan lagi sakit mcm ni..harap tahun ni akan sihat seperti biasa dan di murahkan rezeki.amin...

Rate

1

20 feb...

hasben cuti hari nie so, nk ajak dia g klinik coz, tk berapa sihat tapi, still ader masa nk jenguk forum kat sini...

last night, mimpi mengandung...huhuhu...klu betullah nmpknye tkda rezeki tuk dpli / kpli tuk jun nie...bknnye menolak rezeki Allah but, klu dpt biarlah dpt kpli/dpli dulu pas posting then baru nk tmbh tentera ker tk kisah...dah la last 2 years tk dpt sebab tgh pregnant then thun pas deliver lak...hopefully, thun nie Allah bgi peluang tuk saya dpt kpli/dpli...ameen...

20 februari 2009..

bulan paling sibuk bagi aku.. tak sempat nak rehat langsung... akhir januari selama 2 minggu berturut-turut kul 7 malam baru sampai rumah.. ada latihan rumah sukan sempena kejohanan olahraga peringkat sekolah.. aku sebagai setiausaha kokurikulum bersama s/u sukan terpaksa hadir setiap ari bagi membantu guru-guru lain semasa latihan...

tp yang best.. rumah aku.. rumah merah jadi johan sekali lagi.. hehe

lepas sukan. inagtkan lega la.. kena lak jadi pegawai catur daerah aku.. tiap2 ari selama seminggu terpaksa antar budak2 gi latihan pusat catur.. kul 2 ptg antar kemudian aku terpaksa tunggu sampai kul 6.00 ptg sampai diorg abih latihan... dah la pusat latihan tu jauh. setengah jam lebih gak baru sampai..

abih latihan tu... terus kena ikut budak2 daerah aku gi kejohanan catur peringkat negeri.. nasib baik dekat je ngan umah aku.. so lepas diorg dah tidur kat asrama.. tgh2 malam aku balik tidur kat umah aku.. haha.. aku brani tinggal budak2 tu sebab budak2 tu leh percaya. maklumla.. pemain catur ni biasanya dari kelas2 pandai.. takde timbul masalah la..

abih catur je.. ari sabtu.. ari ahad bermula latihan untuk daerah lak... 2 ari latihan pagi n petang.. kemudian terus kejohanan olahraga daerah... 3 ari duk iring budak... alhamdulillah kelmarin abih kejohanan olahraga daerah dan dgr kata sekolah aku mendapat tempat kedua keseluruhan dgn mendapat 1 emas 2 perak dan 3 gangsa...

sambil iring budak lak.. sekolah aku juga diamanahkan sebagai ajk siaraya bagi kejohanan olahraga daerah kali ni.. yg malas ajk siaraya ni masa petang.. kena tunggu sampai org lain balik baru leh cabut mic n speaker... kemudain pagi-pagi kena datang awal pasang balik.. 3 ari. gitulah rutin ajk siaraya..

dan paling best.. 3 ari kejohanan olahraga kali ni.. lebih dari 10 orang cikgu sekolah aku tiada kerana terlibat sebagai pegawai dan juga pengiring.. kelas2 terpaksa dicantumkan kerana nak wak relief pun takde cikgu... .. lagi best. sekolah aku tinggal guru besar je.. pasal pen kanan semua ada tugasan kat luar...

muka aku pun cikgu2 sekolah dah tegur napa dah jadi gelap...  

dan selama 2 minggu sejak minggu lepas.. aku langsung tak mengajar... tak dpt masuk kelas.. tak tahu la camne budak2 tu nanti.. ari ahad ni kena wak penumpuan semula.. banyak topik lagi tak abih... tertinggal banyak dah..

minggu dpn ni ingat nak rehat sehari dua dulu kemudian baru nak mulakan latihan bola tampar lak.. tak dpt rehat manalah aku nanti... tu pun nasib baik sekolah aku dah tolak bila PPD mintak antar budak untuk perkhemahan peringkat negeri pada minggu dpn.. takpelah bagi aku.. sbb budak2 yang PPD mintak ni sejak dari darjah 4 dah wakili daerah pada perkhemahan peringkat negeri.. kira sijil peringkat negeri diorg dah ada...

masuk cari.com ni pun dah jarang-jarnag. soryla yg aku tak sempat pantau atau tak bagi kredit..

Alhamdulillah, negatif...tk mengandung...bknnye tk nk baby lagi tapi nk sgt dpli/kpli tuk julai nie if pregnant maka totally reject tuk dua2 tue...sedangkan dah bz sikit tuk preparation tuk kpli/dpli..

22 feb 2009

aku nak marah kat pemandu slow yg gatal bawak keter lane laju tu apesal .. dah tau bawa slow, naper la siiiiiibuuuuukkk ajer duduk di laluan laju .. geraaaamnnnyeee ..

tp yg best, aku berjaya download lagu Trey- whatever you like .. suke lagu tu .. suke ... suke .. suke rentaknya .. suke .. suke sangat ..    

pasal keje , tak ada byk masalah sangat .. kena buat perangkaan untuk belanjawanPBB .. ahak ahak .. apekelas aku buat tu .. ingat aku ni kalkulator nak kira belanja tu seme .. kira sendirik la .. ahak ahak ..

pandai pandai la .. tak kan itu seme nak kena belajar di sekolah memandu .. ahak ahak .. kekadang sekolah memandu tak bagitau pon kita amenda nak buat bila ada roadblock ..

pandai pandai la cari jln altrenatif nak elak roadblock .. tu la pasal, sambung roadtaxsampai ke taun 3030 .. berjuta berjuta linggit maaaa .. senang citer, seatbelt taruksemacam orang nak pergi ke bulan, siap dgn oksigen gituuu ..  .. muzaffar ..owwhh ..

apa apa pon, lantak la bulan ni .. persiapan raya kena buat awal .. kena cari sikit sikit atau simpan duit sikit sikit .. sebab raya tinggal 6 bolan lagi .. baju melayu versi anugerah juara lagu .. awwww ..   

duit raya kasi cek ajer .. oooohh noooo .. hutang manyak .. aiyaaa ..

aku nak taruk watercooler kat umah aku .. tarak ader duit taruk aircond .. hu hu hu ..

dah la merapu .. setakat ni ajer ..

Rate

1

23 feb

ader kekosongan gstt tapi, bile fikir much better if dpt salah satu either kpli / dpli...ingatkan nk apply gak gstt kut2 mana2lah rezeki sangkut dlu tapi, sil bg pndpt better ambik kpli / dpli if dpt drpd gstt...

26 feb
hari ni aku kena interview SPP...   so bad... kalau ble aku langsung x nak ingat.
ntah la...maybe aku nervous sgt masa tuh, confidence aku ilang banyak hari tu...mungkin sebab aku dapat giliran yg belakang2... aku lebih rela jadi org yg terawal sebenarnya..kurang skit gemuruh aku
harap aku lulus...mohon sangat2...Ya Allah bantu la hambaMu ini

27feb
hari ni siapkan bahan2 untuk kem sok... that's all 4 today....

Rate

1

Balas #15 tuahayam\ catat

diari yang mantap

28 Feb 2009

Hari Sabtu..biasanyer hari berehat..tp banyak kerja pulak nak kena buat.. . Ingatkn nak study utk mtest..yela masa cuti ni la boleh bg sepenuh perhatian.. ape nak buat bos suruh siapkan kerje jugak

Harapnye dapat siapkan kerja cepat..buat mana yg penting dulu..study kemudian. Kdg2 letih jugak..kerja tak pernah nak abis.. lps satu dtg yg lain plak... apepun semoga diriku dpt jlnkan tggjwb dengan sebaiknyer

28 feb...
tadi baru selesai wat kem bestari solat untuk dak2 tahun 1-3
Ya Allah penatnya.... dak2 tahun 3 okey, sume dah dalam tahap selesai, cuma untuk pemantapan aje
tapi dak2 tahun 2 problem skit, ramai lagi yg sangkut

21 feb 08... sabtu....

pagi ni ade majlis membuat asyura di sekolah aku.. tapi aku terlibat ngan training olahraga...
so, pagi2 aku dah berhempas pulas kat padang train budak... bila dah abis baru aku join asyura..
itupun tengahari aku balik solat zohor then baru sambung balik pergi majlis asyura...
bila datang sume dah siap.. so, makan jer laaa.. penat giler,,

penat pun tak hilang2... kul 4 aku kena turun  padang lagi train budak..
tapi petang ni hujan gerimis.. hujan panas... so, x leh nak wat acara balapan.. padang basah..
sume wat kat dalam dewan.. agak2 dah serik hujan baru kami sambung kat padang...

istimewanya hari ini... pelangi muncul... layan rr pelangi tu kejap...

cantikk.. aku ade snap beberapa gambar pelangi... enjoy!!!

sebenarnya muncul 2 pelangi... tapi x nampak lak pelangi yang lagi 1 tu...

[ Last edited by  fiyass at 1-3-2009 09:24 PM ]