CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

Semenjak jadi mahasitua ni..
aku jadi bertambah sibuk ke sana kesini.
ditambah pula dengan usaha utk meningkatkan pencapaian calon UPSR di mana masih ada yang di alam khayalan mereka sendiri.
datang sekolah ikut suka hati.
bila dipanggil ibu bapa penjaga, tidak juga mahu bersama.
adakah usaha utk mendidik 100% dipikul oleh guru sahaja?
tapi demi tugas dan amanah yang dibawa,
kerja tetap diteruskan agar sasaran lulus 100%  dicapai bersama.

Hari ini lambat dapat sampai ke sekolah,
sebab kenderaan tidak mampu meredah,
nak buat macam mana, kalau diteruskan kenderaan pula punah,
tak naik pula kerja pula tak sudah,

nasib boss pun lambat,
berurusan di bawah selagi sempat,
tumpang boss bukan selalu dapat,

anyway, minggu ni agak sibuk seperti biasa...dengan lawatan dari luar, dengan pnp, dengan bebudak UPSR, dengan dokumentasi. dengan pelan strategik dan sebagainya...puh..boleh tergolek mcm ni...bila la nak dapat bercuti ni di tempat percutian yang hebat-hebat.... (mimpi jer la...)

Rate

1

hari ni- 17 mei 2011... aku bgn lewat sikit sbb cuti wwesak day...
jap nak siap2 nak g bli peti ais ngan nek... sbb peti ais singer kami yang dah lebih sepluh tahun dah osak plak...dah 2 kali bekki...dah xmo bekki lagi...rasenye dah cukup dah jasanya... tenkiu peti ais singerr...

pastu nak kemas bilik ku yang xsempat kemas ujung migu aritu....

pastu ptg nak g tgk nek lagi sorang kt spital pulakkk...

hope everything setle n mission will accomplish... wish me luck everybody....

tata....

Rate

1

20 Mei 2011....

Jumaat....cam biase,balik awal....
nape bila ari jumaat je aku kejar balik awal??
sebab jumaat la satu satunye ari yang buleh balik awal...huhuuuuu
org akan cakap,cikgu keje half day....
itu mungkin satu ketika dulu....
skang,sek aku...boleh kira bape ari dalam seminggu yang boleh balik awal..
dan yang aku tau..jumaat jek....
Isnin - meeting @ LDP ( balik kol 5 )
Selasa - meeting @ LDP ( balik kol 5 )
Rabu - KOKO ( balik kol 4.30 )
Khamis - kelas tambahan UPSR + latihan sukan... ( balik kol 6 )
kadang2,aku pn kompius...aku nie,betol ke cikgu..bz memanjang...

LDP..LDP...bila la nak abih LDP...
tadi,b4 balik,dah tgk notis LDP hari Isnin nie...ummh...balik lewat lagi..
sedangkan next week bebudak exam...

penat....tapi,itula hakikat...tanggungjawab.....
cuma..bila dah jadik cikgu nie,aku perasan,cikgu2 dibebankan dengan keje2 lain lebih dari mase untuk tanda buku...sebab tue kene bawak buku balik semak kat umah...
mase free kat sekolah,tak banyak pn...
tambah ngan relief lagi..wat itu ini...dah sampai ptg..

lagi seminggu nak cuti sekolah..YEEHAAA!!!!!!!!!!!!
nak balik kg...besh..besh....
anak bujang dok mintak nak nek plane...
so,nak bawak dia la nie..
dolu2,kecik2,mane nak hengat yang dia dah nek...
dh besar rupanye anak bujang aku nie...
dari merangkak,dah berlari..bercakap...

lately,aku tatau la nape...tapi,rase cam dah lame tak jelajah pulau2 cam dulu...
last aku g pulau pn,2008...pas peknen,deliver...tak g pulau pn...
so...my next vacation...mesti pulau...
errmmm....pulau payar besh tue...boleh bawak anak bujang tgk ikan2 yang byk..
orait...have 2 plan for next vacation!!!

Rate

1

7-Jun-2011

Harini, aku kat opis kejap je. Pastu, terus ke site untuk sambung kerja. Memandangkan aku ni pmpuan, so aku arahkan aje kerja2 kat anak2 buah aku. huahauahauahaha..

habis keje, aku balik rumah, dah lewat. Almost 7pm baru jejak rumah.

Balik terus bukak laptop sbb nak karangkan resume abang aku - dear forumers, kalau korang ada keje kosong yg sesuai utk abg aku, tlg2 la ye.

Abg aku pesara tentera TLDM. baru bersara sbb lepas 10 thn kerja, masih di tahap kontrak dan gaji mati adalah 2,000. dia dah kawin hampir 5 thn dan skang bini dia baru preggy.

Semalam abg aku dtg umah.. dia kata baru balik carik keje. huhuhuhu.. apply kat semua tempat. kfc, mcD, pizza, altho mebbe gaji kat situ pun starting 800 je. ala kesian kat dia.. so aku tlg la mana patut. aku bkn gomen. nk tlg pn takle.

Rate

1

hari ni 9/6.kul 3.00 am ..mata ni tak dapat melelapkan mata kerana ada banyak agi kerja yang perlu dibereskan..esk aku akan memulakan tugas yang baru..tugas yang tersangat2 aku cintai..aku terlalu mengharapkan bantuan dari kawan2 rapatku suoaya aku dapat meaksanakan tugas2 ku dengan sebaik baiknya..insyaAllah..

Rate

1

4-8-2011 (khamis)
semalam tido lambat, pukul 3 pg kot. sejak menganggur ni mmg payah nak tido awl..lg2 dok umah parents, senang lenang lah.makan,minum semua ckup. nak keje malas lg..hehe. bangun pon lambat, tp nsb baik mak sporting.al maklumlah bujang lg...

sejak masuk ramdhan ni tido lambat pon diteruskan. 4 hari puasa dan hari ini pertama kali tak bangun sahur. yg bestnya pg tadi mak kejut pukul 4.30 pg aku boleh marah mak. bkn la tengking, tp antara sedar dan tidak aku geleng2 kepala tanda aku enggan bangun sahur. mak pun biarkan. dalam berapa minit lepas tu mak datang lagi kejut aku bangun sahur... aku marah lg siap nangis2 dalam keadaan mengantuk..hehehe.

sebenarnya dlm keadaan mamai2 tu & bcampur pulak tgh mimpi sedih time tu , itu yg nangis2. lepas tu mak x hiraukan lagi. sebenar nya zaman belajar lg aku tak bangun sahur,..yelah dok sendiri mana rajin nk siapkan makan sahur. so sejak habis study ni mak paksa jugak bangun sahur sbb 1 family bangun sahur dan aku lah paling susah bangun sahur...dan biasanya kalau bangun aku lah paling last bangun...sahur pon sambil pejam mata tau!

Rate

1

Follow Us
16 ogos 2011 - selasa

ari n entah knaper la otak ni rasa jammed semacam. nak wat keje pon dh x de mood. tambah2 bila bulan poser mcm ni...dah la keje makin bertimbun, byk lagi x sempat nak buat. sesekali cam nak mintak cuti panjang tp mmg pasti x boleh punyer sebab saper nak wat keje? mmg x jalan la klu aku yg cuti...harapkan org laen? aku cuti hapdey pun dh kelam kabut mabut jadinyew....awal2 aku yg sedang cuti kena surrender ari tu...

tambahan pulak ari ni bebudak kt sini asyik wat masalah. dia igt dia sorang je keje? aku?maian2 je ke depan komputer ni? hamboi...dtg keje skali sekala, pandainyew nak arah2 org. hisy, memang hampeh punyer budak kecik! keje aku banyak, jgn nk wat aku naik angin! kang aku balik kang, susah! nak aku wat ke?

kdang2 hati ni adew jugak bertanya. kenapa orang nak aku faham diorang tapi diorang x pernah faham perasaan aku? malah x pernah faham keje aku? selalu mintak last minit. aku bukan robot, hokey! cuba korang duk tempat aku, korang pun serabut ngan keje mcm ni...pakai otak, igt x penat ke? masalah problem betollah korang neyh!

paper pun, aku kena tabahkan ati. keje tetap keje. semer kena siap ikut jadual. tambah2 bulan poser ni, kena byk2 la aku sabar. sabar...sabar...sabar...walaupun kadang2 hati ni rasa nak nangis, nak marah, bercampur baur semer perasaan. adoyai....

Ya Allah...tabahkan hati hambaMu ini dan tambahakan ketebalan iman di dada ini....Engkau permudahkanlah segala urusanku agar aku dapat menjalani kehidupan dengan sebaik mungkin....AMIN...

*uish, terpanjang puloks...

Rate

1

160811-Selasa

Hari ni bermula dengan sangat cerah malahan hati pon sangat gembira..sementelah dapat buat kerja tanpa gangguan..alhamdulillah..

ke'down'an perasaan aku bila mengingatkan nasib diri.chewah..senang cerita aku keje dengan status kontrak upah kerja (bukan permanent) di salah satu badan berkanun. walaupon asalnya aku kerja best gaji ok tapi terpaksa dikorbankan demi mengikut suami menetap di ibukota. dan..di sini episod dukaku bermula.kerja pertama setelah berada di ibukota ialah QC chemist nun jauh di north port. setiap hari travel 2end frow 100++km dengan tol rm8.80 tu pon puas cilok taman2 mana ntah. setiap hari sampai rumah dalam 7.30pm++ kalu tak jam.kalau jam memang beranak pinak la kat highway kesas tu..lepas sebulan kerja aku disahkan berbadan 2. dapat offer lebat2 pon tak boleh pergi. memang xde rezeki.aku pasrah..

kerja kedua ialah kerja sekarang, research assistant jela. walaupon berpengalaman kerja tapi inilah kerja yang aku dapat demi memikirkan tempat kerja yang berhampiran rumah supaya dapat memberikan lebih tumpuan utk keluarga. tapi tau jela kalau kita ada degree pon tapi kerja takat2 spm je..memang org xpandang.even kerani pon marah/herdik kami ni.memang sgt terasa. lainla kalau officer..memang nak berketik pon tak berani.padahal kami sama je level pendidikan.

saban hari memujuk diri agar bersabar dan bersyukur dengan rezeki yang Allah kurniakan.tapi kadang2 it's too much. sampai bila baru dilayan dengan sebaiknya??mudah2an dalam bulan yang penuh barakah ini..mudah2an Allah kurniakan rezeki yang murah buat semua termasuk diriku jua.AMEEN..

Rate

1

dah kenyang makan, rasa nak tidur pulak...
tak pe gagahkan juga untuk tulis diari ni...

kenapa sejak dua menjak ni rasa tak best kat tempat kerja?
mungkin aku penat kot?
mungkin tak cukup tidur kot?
mungkin terlalu banyak fikir kot?
bila macam ni, kan best ingatkan balik zaman belajar kat UM dulu...

semuanya best!
semuanya positif!
semuanya boleh buat!tak cepat penat, boleh buat macam-macam kerja dlm satu masa....

Sekarang??
hm, cepat penat, otak pun macam dah malas nak fikir...
hm, inilah agaknya org tua2 kata, kalau nak belajar, belajar awal2...
sebabnya bila belum kahwin, boleh fokus kat kerja kita, study kita.

bila dah kahwin, agak payah sikit nak buat semua kerja.
nak layan suami, layan anak2 sampaikan kena curi masa yang ada untuk manjakan diri sendiri.
tak pe, boleh boleh kena ada fikiran positif, baru ok!

For me, i think shopping really make me distress, but with more hutang to pay when u cannot control ur self spending with credit card!...
huhuh. need to strengthen my savings in order to shoppppppp moorrreeee!...

weyuuuuuuu... me like it when come to shopping!..

ok ok .... need to stop here, nanti sambung balik.... eh, best kan kalau boleh gi set sambut/salun... dah lama x gi... will be right back!..

Rate

1

klau ikutkan,hari ni,dh genap seminggu aku cuti sem..yeeehhaa..mnggu lps ade muet...berpeluh2 jgk nk hadap exam ni...rupanye speaking muet x sesusah yg dibayangkan....walaupun ckp pn tersasul2

diari??????? hari nih aku just lepak2 jer

21 Disember 2011

adesh, ari ni rasa sgt2 menyampah! baru je boleh rileks skit sebab dalam minggu ni memang sibuk giler2. kena urus inilah, kena print itulah. dah la minggu ni balik lewat. sampai rumah dah maghrib. asal sampai rumah, maghrib, asal maghrib je sampai rumah. penat la wei!

ari ni ingat boleh rileks skit tapi diorang ni memang sgt2 jeles. boleh x bagi sehari break dari keje? klu mintak cuti mmg harus x boleh. kalu cuti, saper nak wat keje ni? memang sangat2 menyampah!

niat di hati ari sabtu ni nak cuti tapi memang tak boleh la tu klu dah ada job yang nak kena siap. diorang ni kalau x siap, kita jugak yang kena hentam. masalah betul keje ngan orang yang kadang2 x reti bahasa. dah la semer nak pakai esok. jumaat cuti, sabtu keje, ahad cuti puloks. adesh....penin! penin! dah la job lain banyak lagi...

haaa....kan dah kata. memang jenis suka menyusahkan orang. aper ni? huh, malas la nk ngumpat lebih2, bukan dpt pahala pun. bertambah2 dosa ni. out!

21 Disember 2011

6.00 hari ni adalah hari yang mendebarkan sebab perlu menghadiri meeting pertama untuk sekolah baharuku. oleh kerana kereta masih dalam kontena dan belum sampai, adikku jadi mangsa mendreberku ke sekolah. sudahlah sekolah tu bukan sekolah aku melaporkan diri. kene cari lagi.  bertolak dari rumah pukul 7 pagi, sampai sekolah baharu pukul 7.18 pagi. tak la susa mencari sekolah ni. syukur....

8.00pagi... guru2 baharu yang aku tidak kenal beransur2 memenuhi bilik mesyuarat. rupanya tak ramai guru di sekolah ini. anya 29 orang. GB yang mempengerusikan mesyuarat kelihatan amat cool dan ada sense of humor. syukur.... aku berasa bertuah mendapat sekolah baru dibuka, peralatan serba moden. maklumlah, sekolah lama di pedalaman, memang jauh beza dengan sekolah baharu ku ini. ada aircond, guna whiteboard dan peralatan serba lengkap. rupa-rupanya, pengagihan tugas telah disediakan. banyaknya jawatan aku. mampukah aku lakukan yang terbaik??? aku akan cuba yang terbaik. namun, yang paling mengejutkan adala jadual tugas sebelum sesi persekolahan bermula.  setiap ari-ari terakhir cuti, kami perlu hadir ke sekola untuk bermesyuarat, merancang dan mengemas sekolah yang "kosong" ini.

1.00 petang, letihnya... pening kepala memikirkan baju kurung yang tiada. semua baju dalam kontena. arghhhhhh.....

4.30 petang. pergi shopping baju untuk mesyuarat..... susah juga nak cari saiz aku ni... huhuhu.. kene diet la...( aam tahun baru)

10.45 malam... letihhhhh...esok kene bangun awal untuk ke sekolah. tapi, forum wajib dilawati. huhuhu... ok, nak tido. zzzzzzzzzzzzz

22 Disember 2011 (Khamis)

ari ni aku rasa benar2 nak mengamuk. kes byk keje la ni. abis, pagi2 (pkl 7) dah sms bagitau x jadi, cancel, batal. masa tu aku okeykan aje la. nak buat mcm mana. dah x jadi, tarikh diubah, aku bukan boleh halang kalau bab ubah tarikh ke aper. majlis diorang, ada aku kessah ke?

mcm biasa aku sampai tempat keje jam 8.15 pagi ( comfirm ni sbb aku punyer punch card mmg tunjuk pkl ni). wat mende2 rutin awal pagi. baca sorat khabo, on PC, check pesbuk, cek emel, yahoo, gmail opis then duduk start keje (mesin aje aku lom sempat tengok).

kemudian tgh aku syok2 wat keje, telepon puloks bunying!. adesh, aku paling malas nak ngangkat sbb jauh la.... okey, kastemer mintak buat 1 job. aku dlm keadaan nk x nak, on aje la tp x leh janji bila siap sbb sabtu takut bebudak ni mogok x nak dtg, aku x leh wat apa2. ahad cuti. tgh syok2 borak ambik order, henpon bunyi. lantak kau la, nanti aku tepun balik la....

letak aje tepon opis, dia bunyi balik. angkat. aduh, yg SMS pagi tadi la puloks... ubah tarikh, nak ari ni. mintak pasang puloks. terus aku bohong sbb aku tahu bebudak ni bkn nak layan sgt. jahat x aku? letak balik tepon, bos no.2 aku pulak tepon. nak mende tu emel cepat2. giler! abis yg mana satu aku nak wat dulu? semer urgent! hampeh! yang baru emel nk cepat, yg tepon nak cepat, yang bos aku nak siap, belum sempat! giler kentang!

time ni aku rasa nak campak semer yg ada depan aku ni. tepon kesayangan aku dah aku campakkan entah ke mana, sat lagi kena cari balik ni... kertas order td pun aku dah campak ntah ke mana. aku geram! nak nangis ni! sabar...sabar...

skarang aku tgh pasang lagu kat U-tube kuat2. ada aku kesah apa org nak kata? aku tension ni weh!!!!! dah dkt pukul 11. ari ni patut hapdey tp rasanya dah lebih setaon aku x pernah ambik kisah pasal hapdey. niat ati ari ni nak balik awal, leh aku tido & rileks tp mmg dh x boleh ni..... kesian kt diri aku sendiri....huhuhu.

eh, baru tringat. smalam aku dah post 1 diari 'kan? meroyan ke aper aku ni? hikhikhik... x meroyan aper klu asyik aku kena wat semer keje. dah la sorang je pompuan. bos tanya nak esisten ke x, aku jwb aku leh hendel. kan sekarang aku jugak yg menyesal? abis klu dah 2 org esisten yg bos ambil x jalan, nak wat apa? sorang asyik ngan mcm2 hal, yg sorang lagi ego tinggi. keje ni x stendet la.... aper la...

okey, aku rasa dah byk aku membebel dalam ni. kena wat keje balik. harap lepas ni x de yg cabar kesabaran aku lagi sbb aku rasa aku nak balik terus klu asyik nak paksa aku wat semer ondespot.

sekian....

*bos, klu saya campak semer yg ada atas meja & skali ngan meje & kastemer ke dalam paya, buleh dok?

31 DISEMBER 2011

ari ni da last taun 2011.
ak x g cari pown keje lg..
ak malas lg kowt nk keje..
haha...
sori mak..
smlm tgk MLM..
ok la..agak puas hati osbon menang..
adat bertanding la kan..
ok, back 2 xx keje lg tu.
ayah ak dok ajak g cari keje..
mls nye nk g walk in interview...
ak ni da la ade penyakit gagap..
penyakit ni dtg time wat presentation o mlibatkan ape2 kat depan owg ramai..
td mak ak dptkan list company yg ade kaitan la ngan field ak pnye study..
tp sume jauh2..
mls ak ng g jauh2..
klu boley tmpt keje ak ni nk sebelah umah jek..
terok kan..punye la malas nk g keje..gamaknye jadi MINAH SAJE je la..

7 Januari 2012

Hari ni aku nak start study balik. Tak lama lagi dah nak kena interview. kalau otak kosong je pegi interview alamat nya kantoi la. nak dpt interview ni pun bukannya senang.so aku pun pegi cari kotak tempat simpan buku2 akademik aku.tengah cari2 buku yang nak dibaca dlm kotak, tetiba ternampak assignment lama.

terus teringat zaman belajar dulu. seronok giler, xpayah nak pening kepala fikir2 nak kena interview, cari keje bagai. bole lepak ngan kekawan, kua makan2, buat assignment berjemaah, tu pun last minute. haha..

slama 4 tahun aku mengaji kat u, dan aku rasa tak ade 1 pun pengalaman pahit yg aku dapat. tu pun aku tak aktif mana. aku banyak bergaul ngan bdak2 kos aku ngan dak serumah aku je. Alhamdulillah sgt2,dpt msuk u tu pun dah kira satu pencapaian yang hebat bagi diri aku yg average aje dlm akademik.

tetiba teringat ckp pengetua masa aku form6 dulu. dia kata zaman terindah dlm hidup seseorang adalah masa dia belajar. yup,aku setuju sgt2. mugkin x semua orang rasa mcm tu,tapi bagi aku,ia mmg betul. aku enjoy je zaman blaja.bila dah abis blaja ni aku mcm sunyi je. kawan2 semua dah balik ke negeri masing2. bila la kita akan jumpa lagi?

lepas aku jumpe buku tu aku bawak pegi kat meja. aku pandang je buku tu. cam xberminat pun nak selak2 mukasurat nya. aku pun turn on laptop.ingatkan nak pasang mp3,bagi smangat sikit nak membaca. aku bukak lagu favourite aku & start membaca. dalam 15 minit  lepas tu,aku dah mula rasa bosan.

last2 aku tutup buku. aku hibernate laptop aku dan capai hp. aku mesej ex-classmate aku yg brada di seberang laut 2. mcm2 cerita kuar,almaklumlah dah lama xjumpe. aku  plan nak buat reunion ngan kawan2 aku nanti. tapi bukan dlm masa terdekat ni la.baru je abis blaja.tunggu dlm 7-8 tahun lagi,baru la best nak jumpa balik. tgk masing2 dah ada anak, dah berjaya dlm bidang masing2.mesti seronok tuh.

ok lah,aku nak sbg study balik. ingat kan dah abis blaja xyah study,rupa2nya kena jugak. apa2 hal aku nak pegi wat nescafe dlu,bagi kaw2 sikit.baru celik mata nak ngadap buku nanti

9 Januari 2011

I've been missing my matrix life.

Rasa macam nak balik zaman matrix dulu. Aku nak jalan-jalan dekat tasik. Nak pegi library walaupun sejuk gile.

Library dekat U ni boleh kira berapa jari aku pegi dalam dua tahun ni kalau nak compare masa matrix dulu. Tiap-tiap malam pegi. Usha someone.

Aku sangat rindukan matrix and my friends. Berapa kerat je yang still in touch. Rindukan lecturers yang rapat gila dengan aku. Rindukan roommates aku yang gila-gila macam aku.

Ni first time yang aku rasa aku nak sangat balik ke zaman tu. Feel like crying now.

Bermulanya januari means mulalah nak bz. Aku takut jugak. Takut exam ke mana. Handle benda ke mana.

Kawan-kawan kat U ni semacam selfish. Entah kenapa aku tak jumpa yang betul-betul aku boleh hang out and lepak macam kat sekolah men dulu. Terasa like I'm all alone here.

Dia.

Dia macam tu la. Baru ni aku dapat text from a friend yang takut aku marah dia sebab 'dia' message kawan aku tu. Aku cakap it's fine. Aku tak kisah langsung. Buat apa aku nak marah. She's his ex anyway. Aku tak boleh cakap pa. But she kept worrying and appologizing. -.-"

Serius tak jealous langsung.

Dia pun bukannya ada apa. Maybe dia cuma treat aku as a kawan. Walaupun dia sometimes bagi daring clue, tapi aku malas nak perasan. Nanti frust pulak kan? Relax der.

aku tak tahu nak luah kat mana... aku rasa sini tempat terbaik...

hari ni aku tension sangat... tak tahu nak kata macam mana.. aku tanggung kerja budak cuti bersalin... masalah sekarang aku bagaikan bayi yang baru nak belajar meniarap.. langsung aku tak tahu apa-apa pasal tata kerja budak ni.. tapi bos-bos kat sini terus nak aku speed pakai gear 5.... dalam banyak budak lama ni tertangguh... dengan segala data  yang aku baru je terima dalam minggu ni untuk bulan 12 thn lepas... aku di minta buat report yang akan di bentangkan pada isnin depan.....

masalahnya bukan 1 report ... tapi 7 report.. yang datanya adalah masih belum lengkap di terima dari semua negeri.. ada negeri yang tak hantar berbulan2 report walau dah remind banyak kali kata budak sebelum ni.. hakikat wa tak tahu le.. kalau aku .. kompem dah aku paksa diorang hantar ...

masalahnya aku tak ley nak settlekan cepat kerana aku masih tak paham data dan report.. dan masa yang tak cukup.. dah la tak de OT.. nak stay kat opis sampai malam sorang2... opis macam puaka .... baik dari yang nyata sampaila tak nyata

tensiooooooooooooooooooooooooonnnn

semalam.. terbongkar segala rahsia...
siapa osmet aku tu...
apa kisah sebenar hdp dia..
apa dia lalui..
yang penting ter jawab semua persoalan penyakit aku..
mungkin bukan kehendak dia..
tapi aku kena tempiasnya..
aku harap dia cepat sembuh dan keluar dari belenggu jin yang sibuk nak kahwin dgn dia tu..
kesian dia.. muka cantik.. badan lawa.. tapi cinta selalu tak lekat..
sebab apa.. semua sebab jin tu yang buat dia dgn pakwe dia berantakan...

hari ni..
aku kat opis kena tekun.. siapkan semua bala..
bala yang di tinggalkan opismate yg cuti bersalin..
yang tak siap report thn lepas..
dan aku plak kena tanggung untuk siapkan semua dari bulan berapa yang dia tak buat,,
alaaa nasib..
jangan tak de elaun sudah..
memang aku menangis,,,

Post Last Edit by hest at 20-2-2012 23:44

hari ni..
aku bertekad..
aku tak nak sms atau inbox dia..
aku tahu dari hari pertama dia kol aku..
aku dah mula rindu..
aku tak paham..
pertemuan aku dengan dia tempoh hari....
lebih mendekatkan aku dengan dia
bagi aku..
dia cukup sempurna..
dia penuhi semua yang aku nak..
tapi aku tahu...
aku yang tak cukup untuk dia...
banyak kurangnya aku untuk dia..
dia pun ada cakap dengan aku, dia nak sambung belajar dulu kemudian bina hidup baru..
aku kalau boleh nak kata dengan dia...

" awak..ikhlas dari hati saya.. saya sanggup untuk mula hidup baru dengan awak..biarlah saya jadi tongkat dalam hidup awak..kalau baru nak merangkak sekali pun, saya sanggup menjadi pelapik lutut dan tangan awak..supaya kita sama-sama boleh berdiri dan bertatih.. ikhlas dari hati saya.. saya sanggup mulakannya dari ZERO..sebab saya nak merasai kejayaan pasangan saya yang di apik dengan sokongan saya... ya.. bagi awak.. mungkin saya terlalu muda untuk merasai semua tu.. saya tahu.. awak fikir saya mungkin tak kan sanggup merasai susah senang hidup serba kekurangan... tapi mungkin awak tak tahu..saya tak terdetik harta bergunung bila ada pasangan.. cukup la sekadar selesa..saya redha..asal saya bahagia..keluarga saya bahagia.. mungkin awak kata..saya terlalu muda untuk menanggung title ibu pada anak-anak awak... tapi awak tak tahu.. naluri keibuan memang dah ada pada diri setiap wanita yang sudah sedia untuk berkahwin... saya tahu saya tak sempurna.. tapi awak ada untuk sempurnakan saya... walau saya tahu.. saya tetap juga tak kan sempurna untuk awak..    saya suka awak.. bukan kerana awak itu siapa di mata manusia.. tapi siapa dalaman diri awak yang saya jumpa... hati saya tersentuh bila awak ajak saya solat..ya.. perkenalan singkat.. tak kan membuatkan kita mengenal antara satu sama lain .. sedangkan mengenali selama 18tahun juga boleh berkakhir begitu sahaja.. masih banyak yang tidak di ketahui.. tapi kalau saya berusaha untuk menjadi terbaik untuk awak.. dan awak menjadi terbaik untuk saya.. bukan kah hasilnya akan terbaik juga?... saya tahu.. awak selalu kata.. cakap memang mudah..tapi melaksanakan itu susah.. tapi saya akan jawab.. melaksanakan tanpa keikhlasan memang tak kan ketemu kejayaan dan tidak akan di permudahkan..."

maafkan saya menulis diari ni di sini.. tiada tempat terbaik untuk saya luahkan.. disini saya tahu.. tak ramai pun yang membaca.. dan mereka tak mengenali saya dan awak... saya perlu luahkan.. saya tak tahu kenapa saya asyik teringat pada awak... walau saya dah solat hajat dan istikharah.. hari-hari saya berdoa.. awak dan saya di temukan dengan hati-hati orang beriman.. moga Allah memakbulkan doa saya... sekiranya di takdirkan saya memang bukan untuk awak.. saya doakan awak dapat orang yang akan menghargai awak.. dan akan membalas setiap perkara baik yang awak buat.. dan saya doakan.. saya bertemu dengan insan.. yang boleh membimbing saya ke jalan Allah.. sekiranya di takdirkan.. saya pergi dulu.. saya nak awak tahu.. saya akan sentiasa melawat awak setiap kali hati awak terdetik nama saya... saya tak tahu macam mana saya boleh mudah jatuh hati pada awak... tapi saya yakin.. saya sudah jatuh hati pada awak... saya akan diamkan... selagi saya masih wujud disisi awak... dan selagi awak tak capai cita-cita awak.. saya akan membantu awak.. selagi saya mampu.. walau saya tahu.. awak tak kan merasai dan menyedari  kehadiran diri saya didalam hidup awak....

moga Allah merahmati saya... dan melindungi serta limpahkan nikmat pada awak....