CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

Post Last Edit by hest at 20-2-2012 23:42

semalam.. 16/02/2012

makin laju kaki aku melangkah.. kenapa kau mengorak laju larian kau?

makin aku bersembunyi.... kenapa makin kau mencari.. pelik....

sekian.....

Tarikh: 23 Febuari 2012
Masa:  11.45am

aku baru lepas habis duty dekat kaunter..sekarang ni mengadap fOrum sementara menunggu masuk waktu rehat...nak buat kerja pun semua dah abis...nk sembang pun kwn2 sebOk dgn hal masing2...tinggalah aku kesepian melayan forum....

msk waktu rehat nanti dalam pukul 12.30 mls nak pegi kantin sebabnya dh tentu2 lauk yg dimasak sama jer hari2...nk bwk bekal x sempat pulak..harusla aku berlapar lagi hari ni..pukul 1.30 nanti pas semayang zOhOr... sambung duty balik dekat kaunter...

dlm pukul 3 abis duty baru la perOt ni hip hOp mintak makan...nak x nak pergi la jugak kantin..cuma petang menu dia ader la kelainan sikit...tu la rutin aku kat Opis...

abis keje dalam pukul 5..semayang asar jap pastu salin baju nak jOging pulak..balik jOging dlm pukul 6.45 smp umah..rehat jap sambil layan tv..agak2 dlm pukul 7.50pm baru la gerak nk mandi tu pun selepas kene jerkah ngan mak aku.. elOk dh mandi ngan semayang megrib...lepak layan berita jap sementara tunggu isyak masuk...dh semayang isyak..sambung tgk tv lagi

agak2 dlm kOl 10.30 mata aku mesti dh berat x leh bukak dan aku ZZzZZzZZz....sekian diary hidOp aku....

29 Februari 2012
tahun lompat yg hanya akan ada 4 tahun sekali

bulan ini memang betul2 banyak keje sampaikan aku rasa aku tak cukup rehat pun. nak tidur pun asyik fikir pasal kerja. banyak sgt event utk bulan ini. dari awal bulan sampai akhir bulan dan wat aku betul2 rasa stress & rasa nak sangat cuti. tapi yang pasti bos akan menggelengkan kepala...(nyanyi skit). kalau tak wat keje kat opis, aku akan angkut keje tu ke rumah & memang sudah semestinya waktu standard utk rehat (tido) adalah 12 lebih....

tapi aku rasa aku enjoy dgn keje yg byk w/pun kadang kala sakit kepala & ati nak layan orang2 yang berurusan. bila kita dah buat mcm ni, dia nak tukar balik.adesh, ingat mudah ke? tapi okey la... harap2 gaji aku bulan ni byk la sbb dalam seminggu sekurang2nya 2 ari aku stayback kat opis, nak siapkan keje yng aku kena wat. terbengkalai ke, cerpelai ke, semer aku cuba settlekan & buat yg sehabis baik. harap2 semer org puas hati dengan keje yg aku dah wat tu.,..

kalau ikutkan nak bercerita, byk lagi tapi tangan ni malas nak menaip. masih ada keje yg kena settle. nasib baik minggu ni cuti tiga hari : jumaat(mmg cuti  hari minggu kat sini), sabtu (cuti awal bulan) & ahad (cuti umum). boleh rehat la sikit. kira okey la tu. tapi terfikir jugak, apa event utk bulan 3 nanti. harap2 x byk sangat sbb aku nak settle keje lain pulak{:4_189:}. kalau banyak jugak, harusnya aku pening di sini!!!

okey, malas nak taip byk2 sbb ada lagi kena settle. mesin lagi...close...

waaaa.....bau mesin & asap rokok wat aku bersin berkali2. rasa nak demam puloks!!!!

1 Mac 2012

kol8 pagi
betolak dari rumah.. paking keta kt seri rampai.. ngantok dah aku ni...

kol9 pagi
Harini patutnye aku kije tapi aku mintak time slip ngan boss aku sebab aku nak anto sum1 special kt KLIA. aku cakap kt boss aku, aku anto naek keta.. padahal aku anto naek ERL je.. hahaha.. poyo sangat kalu naek express je kan...

kol1 petang
aku da sampai opis terus buat2 buat kije... pang pung pang pung.... dah kol4!

kol4 petang
aku layan forum cari smpai skang.. da dekat sejam!! hahahahhahaa!!!

hari ni..
aku bertekad..
aku tak nak sms atau inbox dia..
aku tahu dari hari pertama dia kol aku. ...
hest Post at 10-2-2012 08:34

u make me cry.....

Reply 525# saljuputih

Follow Us
DATE : Setiap hari Isnin , Selasa & Rabu
Cikgu AddMaths aku yg sgt garang smpai hantu pun takot ,mengajar kitorg yg sentiasa kecut perut tp hati membara . .
Dia suruh tanya kalau xfaham , tp bila orang tanya dia kata 'Eh,simple question also you don't understand ah?' .. Beselah cikgu cina mesti ada 'ah' , 'la' ,etc...
Gilerr , dah lah cara jalan nak kira kena ikot dia sebijik sebijik kalau x , mesti dia marah ..
Menyampah , ajar laju sangat mcm harem ... Mcmlah org fhm sangat ~~ kelas  lain boleh pulak dia ajar slow..tu pun xla slow sangat .. at least slow sikit dr kitorg .. Naseb mak aku memahami aku yg mmg nak sgt pegi tusyen sbb xfhm dia ajar .. Akhirnya pegi tusyen addmaths jugakk ~~!! woohoooo ...

Rate

1

Post Last Edit by otai_g at 17-3-2012 01:16

17/03/12 1.08 am

masih di dpn komputer mencari info utk setelkan assignment ads. esk kul 10 am ada kelas. harap2 abes awal. mlm esk plk keja keje n ahad ada kelas pkl 9 am. hmm sapa kata study part time ni senang? assignment ada ms membantu utk upkan markah tp ada ms jgk bleh menjahanamkan carry mark. this time, i am really not satisfied and confident with my ass. what u expect with 1 night works compare with 2 weeks? owh i do mistake again, again n again..

23/03/12 1.45 am

yes-ter-day, go street to library after office hour. this activity will scheduled since this week, next week and until the days i dont know when. sometimes i feel like aliens when at library, wear office casual black slack and black shoes together with long sleeve, very different compare to others people over there, but no choice.

looks i hv sacrifice all my time with works n studies. that is path i choose. sometimes, i am very comfortable to hv bz life like that, at least for now. tired, of course. but tired with do something benefit its much more better rather tired with do nothing.

next 2 week hv test and it was always playing in mind. 2 assignment still in progress and the due date is same with the test day. sometimes i think i hv inheritance the undergraduate behaviour. hello, ur must realize where u are right now. it was very hard to eliminate all the negative thing inside, but try is better than never.

start to ask myself, how much reference book u hv read per month? how much journal u hv xs for? how many hours u surf internet with something related with ur studies? neihi.. aiyo, lantak x tau!

for this 1st sem, my cgpa target is 4.0. to be realistic, its impossible. the successfull is begin when we start dream for it. ok, so now its time to shutdown my lappy and also my eyes, last but not least my body. hv a nice rest, sleep n wish dreams ;) tata, c yu next mypublicdiary...

Rate

1

Mcm best je thread ni.nak join lah...
31.3.2012 (4.16pm)
Hari ni rasa sgh nyaman kerana msh bernafas di bumi allah tanpa sekelumit kebimbangan di hati.. Rasa bersyukur dgn nikmat yg dikurniakan...perut rasa kenyang sb baru sj lps mkn tgh hari..alhamdulillah.. Memandangkan esok cuti,,sedang berkira2 utk pergi jln2 ke mana..hmmm...
Yg penting ptg esok nak ke rmh kakakku utk menjenguk anak2 buahku yg comel2 itu.. Rindu rasanya!!

Rate

1

date: 31.3.2012
time: 5.45 pm
venue: pak hailam kopitiam

setelah penat membaca buku free di kedai books etc, kakiku lenguh sbb baca berdiri 2 jam tanpa henti.. singgah sebentar di kedai pak hailam kopitiam memesan air kopi ais.. rm3.60, mak ai! mahal gila.. nasib baik aku boleh main tenet kat sini, okla tu, cover balik duit kopi yg mahal tadi.. heheh..

sambil online membaca komen2 di forum cari malay, aku sayu melihat anak2 yatim dari sekolah agama ke hulu ke hilir meminta sekelumit kemanusiaan dari hati2 manusia lain yg sibuk makan dan minum.. bukannya duit sejuta yg dipinta, tetapi cuma secebis belas kasihan utk meringankan beban yg terpikul di dada.. mahal sangatkah harga pahala kalau cuma seringgit dua? aku bersimpati kepada nasib anak yatim itu, semoga Allah mencucurkan rahmat dan kasih sayang-Nya kepada mereka.. amin..

Rate

1

Okay hari ni setelah sekian lama aku tak buka buku. Hari ni aku gi tusyen MUET. Bkn nak masuk Form6 pun, now tengah tunggu tawaran. Aku ni dari kecik (zaman tadika) sampai laa sekarang ni, keliling aku semua melayu. Kengkawan semua M-E-L-A-Y-U. tadika, skola rendah, skola menengah. Skola menengah lagi la, aku masuk SBP, maka bertambah la kemelayuan aku ni. Kat rumah je aku ckp cina, kt skola, jawab tepon, text, ALL IN MALAYS. So tadi kan aku g tusyen MUET. Bila aku melangkah masuk ke bilik tu, OHMAIGOD ! Semua usha pelik aku pun taktau kenapa, tapi apa yang pasti, aku meme rasa AWKWARD gila, sbb sepanjang aku hidup kat dunia ni, aku tak pernah dikelilingi oleh orang cina yang begitu ramai. Pusat tusyen tu all Chinese. Siyes ase nak nangeh (tak sedo diri cina yedakk) haha. Aku senyap je sepanjang kelas haihhh.

Hurm tu je ekceli taktau canne nak ekspres

Rate

1

momod mana.. kata nak bg kredit.. x de pun kreditnya. hehehe....

Post Last Edit by otai_g at 15-4-2012 23:40

date: 5/04/12
time: 11.35 pm
venue: atas meja study

bangunlah wahai semangat. sometimes bila kita berada dlm suasana yg tertekan akan membuatkan kita lebih proaktif dan begitu jgk sebaliknya. bila dah di peringkat pengajian tinggi ni sapa lg nak bising bila x dtg kelas, x hntr assignment, x study mcm zaman kita sekolah dulu. semuanya kena ada inisiatif sendiri. sendiri malas jawabnya bungkus la.

mcm tu la yg aku alami skang.. kalo la ada pil rajin kan senang!

Rate

1

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

26 April 2012
Semalam genap umurku 18..
Hri ni bila aku bangun aq sedari makcik aq da pgy keje..
Aq duk uma juz kmas2 dapur..
Buat decluttering sikit..
Agak bosan so aq turun dari kondo utk bjalan..
Mse nak kua dr kondo tu guard tgor aq ckp jgn main panas..
Then aq jalan2 n pgy tmpt yg plg aq ske iaitu kdai farmasi..
Mse pgy tu naik teksi but balik jln kaki..
Smpy kondo aq pgy g pool sbb jt stu ad foodcourt...
Aq tnga mkn smbl post bnde ni

(posted by mobile)

tarikh : 8 mei
masa  : 9.43 a.m
tempat : opis
mood  : blur, x dop idea

masuk ari ni, dah 3 ari 2 malam (mcm pakej percutian puloks...) kami duk umah sewa baru. adesh, mcm2 rasa. x selesa, panas, sempit... rasa x puas ati dalam semer hal. rasa rindu ngan umah sewa lama yg luas biarpun umah sewa lama just ada 1 bilik & umah sewa ni ada 2 bilik. tapi rumah sewa lama rasa lebih privacy...rindu jugak ngan rumah yg sgt selesa kt kampung....

end.

Nak update gak, walaupun dah kerja, bukan student..hehehehe

Date : 15/5/2012 (Selasa)
Time : 4.28pm
Venue : Workstation, office.

Hari nie agak tak brapa nak produktif, sebab semalam dah over pulun selesaikan macam2. So hari nie agak slow and steady la. Just siapkan apa2 yang urgent. Tadi tengah hari ade klik kasi meehun goreng bekal dari umah.. Alhamdulillah..rezeki lagi utk arinie. Tapi skarang perut dah lapar balik.. Tengah fikir balik kang nak makan apa.. Sambil2 tu terfikir pasal wedding bulan 10 nie. Apa lagi yang belum touch. Boss pun arinie cam xbrapa nak busy. Tengok asik duk termenung je ngadap PC dia..Haii..cepatla kul 5.45. Pwot lapar nie mintak isi.. Besok hari Rabu, janji ngan diri sendiri nak jdi lebih produktif..tgk la kalau ada mood.

Sekian..

Rate

1

diari hari2 benda yang sama berulang2.

sejak kebelakangan ni, I am so very stressss sebab rasa macam persediaan exam baru 40%. tu pun as if la sampai 40%. semakin banyak belajar, semakin banyak tak faham. cuba rileks cool down cakap dekat diri 'you still have time for this'.. exam lagi sebulan.. kalau hari2 maintain study pulun abis malam2 insyaAllah boleh berjaya.. kalau usaha dah doa dah lepas ni kena tawakal je la tapi buat masa sekarang ni masih di stage usaha dan doa. ya Allah amat stress nya hambamu ini dikala ini.

dah lama berhenti sekolah sebab tak mampu manage masa dengan baik hanya semata2 tak sanggup jem pagi2 almost satu setengah jam atas jalan.. dengan harapan: baru peringkat awal boleh cover study sendiri dengan izin Allah. ya memang boleh, tapi I am lack of support from people.tapi takpe.. ya diri sendiri boleh support rileks rileks...

haha dah lama tak study, bila mula balik.. hmhhh its still not easy~

ya Allah semoga segalanya berjalan dengan baik dan lancar.. semoga takde anasir luar yang kacau.. semoga mama dan kaklong dan mak tak kacau dengan suruh carik bf semata2 adik lelaki dah nak kawin tahun ni.. haih such a loser.tapi tak berjaya nak kacau kan jiwa aku buat masa ni.good try mama.aku ada matlamat dengan izin Allah aku boleh.

terima kasih wahai diari. good night. doakan aku berjaya.

Rate

1

3 june 2012 ; 1715 hours @ umah sendiri.....

Lagi 3 bulan bb nak kuar tengok dunia...
Walaupun anak kedua, tapi perasaan tak sabar nak jumpa bb yang dok menendang nie...
Insya'Allah...moga dipermudahkan urusan kali ni...
Dan moga aku terus tabah untuk menghadapi hari2 yang akan datang....

8.12 : 5 June 2012

Aku tgh bercuti skrang. Lepak ghumah kakak.....pagi2 dah ngadap pc nak buat kerja kononnya but lastly lpk kat cni....