CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tuahayam

DIARI KEHIDUPAN (kredit + untuk yang posting)

besok ade exam tp x study lg.. susahnye nak start belajar. ade je benda nk buat ........

Note: Thread has been banned by manager

13 Ogos 2012

macam biase, Monday Blues, tapi hari ni nampak tak berapa nak blues sangatlah, sebab sekolah tinggal 3 hari je, lepas tu cuti raya, yahoooo! tapi takde laa yahooo sangat, sebab kena sekolah ganti hari sabtu nanti. adesss..

biase nye hari isnin mesti ade perhimpunan, tapi disebabkan musim exam, HEM kate tak payah. jadi melepak lah di bilik guru sebab xde pegang kelas. buat RPH untuk hari esok. lepas tu masok kelas form 4, duduk2 je sebab budak2 ni nak ulangkaji. lepas rehat masok kelas form 5, xde exam jadi PnP macam biase. macam biase, buat soalan model spm, tapi ade juga 4 makhluk tuhan ni yang konon2 nye pelajar paling hensem dalam kelas xnak buat. geram sgt, dah macam2 psiko dorang, last2 ade lah sorang ni cakap, "cikgu, nanti kalau dah abes sekolah, saya mesti paling ingat cikgu moral saya sebab dia yang paling baik"
huh, bodek nampak??

bulan puase jadual dicepatkan sikit, pukul 12.25 tgh ari dah boleh balik, tapi sebab ade urusan dengan pelajar petang, kena lah balik lambat sikit. sambil2 tu duduk dalam opis mengerjakan kerja2 ngecop kerja kursus spm. maklumlah, kate nyer esok ade pemantau nak datang. huh.

balik rumah dalam 2.50 ptg, ngantuk sgt, dan tidur. ekekeh.

sekarang dah jam 11.24 malam. konon2 nak susun kertas soalan ujian form 4, tapi kenapalah terase malas hazabulah..

Rate

1

5 Sept 2012

Pagi ini senior aku call ckp rayuan kami untuk scholarship kementerian telah diterima. So aku mcm hepi gak ler sbb boleh let go segala atuk mak nenek jawatankuasa yang aku kena pgg kat tmpt kerja aku nie. Tetiba petang tadi senior aku msg plak ckp x confirm lagi Aku pun bingung, gi mana nie??? Minggu depan dah nak kena register n class dah nak stat... Adus... berpeluh aku fikir

Kerja plak seperti biasa... Kes tak banyak mcm minggu lepas. Tapi kenapa ler junior aku nie lembaps gilesss Last-last, ada particle dlm bag yg dia buat... So, aku katakan padanya 'Sila buat semula. No excuse. Pt's life in your hands. I want to go out. You handle yourself'... Chewahh...

Sekian diari aku hari ini... Wassalam

Rate

1

9/6/12 2.24pm

registration course utk sem ni telah dibuka. sambil register leh cek result sem lepas. mcm x caya pointer dah lps level dean list. aiyak miracle betul. ada masa hidup ni akan berlaku miracle jgk.

btw x leh register sbb kena bayar yuran dulu. hmm ptptn..ptptn.. di manakah ko..

Rate

1

hari terakhir menjalani praktikal. berpuas hati dengan komen dari pensyarah. tapi agak panas hati dengan komen pusat tu. sepatutnya observation dilakukan pada awal dan akhir tempoh praktikal. bukan berselang hari camtu. jadi macam mana kami nak ada improvement ? tak boleh kasi markah secara 'linear' konon, tapi jangan la sampai gagalkan kitorg ! kalau nak bagi markah rendah pun, biar la markah tu boleh luluskan kami. =.=

Follow Us
Assalamualaikum. Saya sedang cuti Sem sekarang ini. Tak buat apa2 pun di rumah. Tapi ada lah juga selak2 sikit lecture notes untuk Sem depan. What to do? What to do?

assalamualaikum buat rakan2 forum...aku orang baru kat forum nie, join forum nie saje2 nak tambah kenalan, asal online je mengadap facebook dgn 9gag, so nak try plak bnda baru...

sekarang aku duduk di Kuantan, asal Sarawak...umur aku 22 tahun masuk tahun nie (x genap lagi)...Insya-Allah dlm bulan 4 tahun nie aku akan habiskan pengajian aku peringkat diploma dalam bidang electrical engineering, nak smbng tu nanti la pikir sbb nak bagi peluang kat adik2 aku sambung belajar dlu baru aku pikir pasal diri aku...maklumla, anak sulung...keutamaan kat adik2 la...aku x dpt degree pun xpe, asalkan diorng bleh amek degree tu untuk aku...hehe

sori la kalo bosan bnda yang aku cter nie...btw, aku lpe nak gtau, skrg aku pun tgh buat kerja part time sbg agen insurans di prudential jual produk takaful...produk konvensional aku x jual sbb bnyk sgt unsur gharar...so, kalo sape2 yang nak beli insurans ke, nak advice pasal kelebihan psl insurans ataupun nak sembang saje psl bnda yang positif bleh la contact aku...nie num dgn alamat emel aku 014-5953937 / azemisepawi@gmail.com  (SALAM PERKENALAN SEMUA)

4/2/2013

kebosanan tengah sem break cause dah terbiasa with my hectic lifestyle in uni.
Nak bukak buju for subjects sem depqn angin rajin tak sampai2 lagi
sudahnya meroyan di forum cari

9 Feb 2013

hidup ni dah rasa mcm cerita dongeng
mcm novel pun ada
mcm2 perkara berlaku, mcm2 perkara perlu dihadapi
yg tu mcm tu, yg ni mcm ni
sedih, gembira, suka, duka, semer ada

adoyai....klu wat novel mahunye lebih tebal dr kamus dewan edisi terbaru

Ya Allah, tabahkanlah hati ibu bapaku
senangkanlah ati mereka, jauhkanlah kami semua dari melapetaka bencana
bukakan pintu rezeki pada kami seluasnya, jauhkanlah rasa hasrat dengki manusia dari kami
tenangkan hati kami, berkatilah hidup kami
tempatkanlah kami di kalangan org yag sabar dan tabah dalam meniti semer cabaran & dugaan
& permudahkan apa yg perlu dipermudahkan
amin ya rabbal alamin

22 feb 2013

genap lagi 6 hari aku akan meninggalkan keluarga dan negara tercinta ini.. padan muka diri sendiri. orang suh pi masuk uitm, hang gedik nak pi belajaq oversea. sekarang rasakan. homesick lah kau tunggang terbalik pun. balik tetap kena balik. tabahkan je lah hati tu. u're halfway thru. stay focus and insyaallah success is after you

23 feb

hmm dah lame rase bende nie sebnarnye, rindu giler kat si dia...
tp nak wat cam ner, nak call segan..
waaargh cam ner nak mulakan balik hubungan yg dah putus???
mcm2 cara fikir..
and time kobar2 tue mmg semangat..
tapi bile dah tiba mase, takot nak mulakan dulu...
aku nie ego ker?????
rase cam tak.... hahaha..
aku harap sgt die rase bende yg same..
tp kalo tgok kat fb mmg muke die manjag dtg tgok page aku..
so same lah kot...
oh keberanian bile la ko nak dtg nie???
tak pown mane ko menghilang... hahahaha...
sooooooooooo...
tgu mase jea nie..

24 Mac

agaknya ada sesetengah org igt wat banner, backdrop etc tu mcm main2 taip microsoft word.
boleh je asalkan on komputer, terus boleh taip macam biasa & poof! terus jadi.
kemudian print pula makan masa yg sgt singkat ala2 print ngan printer org print kertas.
ala2 printer biasa sbb jenama lebih kurang je. design pula makan masa 5 minit.
klu 5 minit, sehari entah berapa bleh siap ye?
hmm....sakit kepala dibuatnye dgn org2 ni
kdg2 x reti kesibukan org
asalkan bleh susahkan org, x ape la

okey miss hati,  miss otak
kita kena tahan sabar & beri komitmen terbaik utk kastemer
mcm bos kata, customer is always right

mood ari ni : sakit kepala, rasa ngantuks

-out-

15 april 2013
1.13AM, dalam bilik di u..

paru pas settle esaimen psychology. mata dah berat, tp belum mengantuk..acanerr la tu. hmm runsing pikir duit. nak mintk dgn ibu ayah tp aku baru je touch down bumi serawak ni kelmarin xkan dah nak mintak lg kot. malu ler plak. lantak la megi ade wey
pas wat esaimen td jugak la aku baru pas text alip. dah bengang sgt2 kot smpai aku dah tak rase pape lg separuh beban dah terangkat, tggal separuh lg aku nak cmpak jauh2 tp masih belum dpt :')
yang pasti skang aku xrase pape..tunggu lg 2,3 hari bila dah teringat, nangis ler sensorg nnti.haish kuatkan ati, aku ade mak bapak, pk dorg lg bagus

mcm2 rasenye aku nak tulis..taapi lam kepala aku kuat mengatakan moderator ni saje je nak bace diari org so dia buat mcm neh ngeh ngeh ngeh..
haha xpela, layan kan je.

siang nnti aku ade satu je kelas, tu pun kul 2pm.. skang ni elok lak nak berjaga, xpala esok bkn kelas pagi2 pun. sumbat xtau nak buat apa, dah la xda kawan.huhu antisocial la sgt, kan dah padan muka sndirik. pagi2 buta mcm ni bnyk btul perkara yg aku runsingkn. sem ni aku amek bnyk jam kredit..huhu duit lah yg paling merunsingkan erhh aku xbese la kekurangan duit ni. hmm xpa belajar susah2 awal2, jgn esok susah kite menonggeng xtau apa.
*ok aku tau cm merapu tahap gaban dah ni pasal mata aku dah berat, tp aku nk taip gak xkire2!!

bile mengenangkn yg aku bakal jadi single xlama lagi.. kosong je kepala ni. sampai tul hati dia erk.. seb bek encik otal ni tau waras lg tak cmpur peribadi ngan pelajaran. i lap u mr. brain. jom kite kapel due
erhh, seems so desperate la plak.

ok, aku dah makin bosan duk kat sini, kalo x mengenangkn belaja, xde ape lg dah unt aku kt sini. maleh tul la mcm ni, baru balik sawak dah ase nk balik spend time ngan family.. menghabiskan 1 pint baskin robin's choc eskrem mcm hr tu lg best hukhukhuk
time ni lah nak craving smua bende yg xde n xmampu. asal balik u je smua xmampu~

kosong.
tu je dalam kepala aku skang. ape yg aku taip ni adlh yg straight away aku terpikir. aku nak tinggalkan org yang aku syg sbb dia xsayang aku :')
patutnya dia yg kena rasa rugi, tp aku lak yg sedey.
normal kan tu?
normal kut.
kut.

hmm, skang berdebar tunggu dia reply msg. ape respon dia agaknye.
lebih tension dr tunggu slip final.
dah la, xda apa sgt aku nk ckp unt hr ni. sbb hr ni belum bermula lg.

15/4/2013, 11.46PM

masih runsing pk duit3..hahaha lantak la.. ley je aku survive, bukan sesak mana pun
org kt padang pasir pun Allah bg rezeki jugak..
tadi baru pas kol efy, smlm kol memalam call waiting je kejenye..org ade awek baru seyh.. gilo la layan pompuan mcm aku..huhu

hmm.. dia cite sal gf dia.. aku bnyk bg dorongan n nasihat je. selebihnya sebak sensorg. dia ni dulu time dgn aku baik, tp nakal2 je.. dah mcm aku ni kakak dia je..haha sweet ase. tp skang da mcm kawan brutal2.. hee best jugak. still baik even dah clash. tp hati ni, even mcm mana pun teringat jugak. cuma jgn trigger perasaan tu je

sebak.
dia pun dah jmpa girl yg best
aku lak, menuju kehancuran perhubungan. haha siot
tu la, yg dikejar hampeh, yang dikendong berciciran.
untuk diri sndiri : SAPA SURUH TAMAK

bkn tamak lah. normal la tu keinginan untuk mendapat sesuatu yg lebih baik.
yg ex sorg lg, trus xguna hp..ntah2 tukar number dah..huhu sayang betul.. baik orangnya, layan cukup serba serbi..tp sayang.. kurang nya di bab belajar n kerja.. ade je yg xkena.. kalau dia rajin kan aku dah stick je dgn dia..hmm

yang ada ni lak, hampeh. buat aku mcm wujud xwujud. ada bila dia nak, menghilang bila dia xnak
tunggu masa je farah oii..msg hang smalam pun dia xbalas2 lg..
aku nak doa smua org bahagia. tp otak aku dok provok aku ckp "ko sorg je yg xde pape skang ni, org len dah live happily ever after dah pun" SCUMBAG BRAIN, im just tryin to be good n generous now.

love life lantak lah, kalau ada, ada lah..kalau xda aku redha je.

esok ade dua lagi paper.. tp aku masih chillax lg kat sini haha bese la tu.. malas tol nak bace bende2 ni..
xda mood.. maka nya jap lg aku nak tido, n kalau boleh nak delete smua2 ingatan2 manis dengan org2 yang manis.. tp tu sume xmungkin la plak..erhhhh

sometimes lam kepala aku dah breakdown. berkali2.

n now i keep telling to myself 'that's ok ferrari, we r one tough girl, if we were to grow old alone, we'll grow old together' me n myself. yes

dang..ingatkan dah nak setel dah esaimen2 rupenye ade selonggok dua lagi.. lantak ah, gunakan kuasa last minute yang ada, boost up my human potential! ngeh3

okeh, minggu ni minggu paling kelakar. berhadapan tige skali kes awek cemburu buta. kenapakah semuanya melanda kawan2 lelakiku yang tak bersalah
dan yang paling tak best, dorang membiarkan diri under control.. so pathetic. yang pompuan tu, xkan la dia nak sorok bf dia drp semua pompuan lain. tu x mungkin berlaku la.. aku dah la kenal lama dah dgn dorg, haisy.. lantak lah janji korang bahagia ( even aku ase xlame pun tu..kui3)

bole plak smpai tukor sim kad balak dia semata2 nak tgk balak dia cntact dgn sape. dah jadi satu hal plak aku nak menyampaikan maklumat ape bagai. aku ingt budak2 je buat bende2 macam ni.. hadoi. ape pon ta bley!

oh ye, seminggu lebey gak tak menjengah ke forum neh sebab takut akan ketagih nak baca bod misteri huhu tapi baca gak. seminggu lebey gak la hidup lam ketakutan. akherrrnya, hari ni bace balik. why brain why??
mlm ni jgn la terbangun2 lagi..mlm semalam pun siap mimpi karut marut je.. T.T

okeh, hari ni lam kelas semuanya normal, except for member yang ada problem dgn rumet dia which is sekelas juge..kadang org tua umur tak semestinya otak dia waras seperti yang sepatutnya pada level umur dia. otak jeng kreng sungguh beliau. hmm
peringatan untuk diri sndiri, jangan menyusahkan org lain dan jangan susah hati disebabkan org lain juge.

love life plak, satu perkataan je... SUCKS
malas nak pikir tapi mustahil. mesti nak terpikir jugek. tp xpela, kene pandai meredhakan perkara mcm ni.

belajar as usual la.. ok2 jek takat ni.. harap2 jgn menurun pointer tu, belum ade sejarah lg, jgn buat sejarah lak..huhuh
kaklong hari ni tanya resipi ikan patin masak tempoyak lak.. hari tu donat kentang, pastu ikan masak singgang la.. pelik gak aku.. dia ni masak kat mane? untuk sape? haisy..risau gak. tp insyaAllah takda pape..

tetibe teringat kes kakak sulung ex yang kawin tak bg tau family, padahal masih belajar.. nauzubillah jgn jadi mcm tu pada keluarga aku n keluarga sape2 pun. runtun hati mak ayah!

td p bazar kolej sebelah.. meriah siot bazar mereka berbanding dgn kolej aku yang ibarat angin sepoi2 bahasa je..alahaii, kalo ade 20 gerai, separuh pada tu semuanya jual nasi ayam penyet..hampeh tol xde variety. mcm bazar yang ni, gempak seyh! siap jemput retiss lagik! tapi aku tumpu kat makanan n minuman jek..huhu tu yang penting

nak smbung bace forum2 len lak..ngee

aku tgh baru kuar dr hospital sbb kena demam denggi. Terpksa carry sem

11 Julai 2013

Bermaksud 2 hari berpuasa. Terkenangkan zaman study kat maktab(mrsm) dulu. Di hostel yang jauh dari rumah & keluarga, tempat pertama aku belajar hidup berdikari. Bila bersahur, tak ramai yang suka bangun. Roomateku dalam ramai-ramai cuma Ayu yang rajin turun ds(dewan selera). Lauk air kosong dan ikan gorenglah makanan kami. Biasa dan sederhana, mungkin kerana itu sehingga sekarang aku tak pandai nak complain takde lauk atau lauk tak sedap, terutamanya kalau makan free. Bersyukur saja dengan apa yang ada.  

Seberang maktab, melintasi jalanraya bersar yang sibuk itulah terletaknya bazar ramadhan. Gigih aku dan Yana berjalan kaki kesana. Kadang-kadang teringin juga makan yang sedap-sedap. Yang kuingat ade satu gerai makcik yang sedikit jauh dari lokasi bazar cuma menjual satu jenis lauk, gulai ikan patin. Murah dan sedap, sehingga kini tidak ku jumpa ditempat lain.    

31 Julai 2013.

Hari ni hari terakhir untuk bulan Julai.
Esok dah masuk Ogos, bermakna ada lagi 8 hari je lagi nak raya.

Tapi mood hari ni sangat lah down.
Rasa macam ada yang tak kena je dengan diri.
Rasa takde motivation.

Harap, perasaan ini akan berlalu pergi secepat mungkin.
Kembalilah wahai keceriaan.

3/8/2013
12.33 am

berdebar menanti result final sem.
moga baik-baik saja lah semuanya