CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hunkzzz

Macam mana nak hilangkan perut?

Reply #59 hunkzzz's post

bagos2..pasal exercise tu..aku tgk kekuatan otot kau agak bagus sebab permulaan diet harian kau,kau suda mulakan 100 sit ups untuk pagi dan 100 lagi untuk malam..aku dulu mula2..buat 10 ja haha ...pasal pemakanan kau tu..aku takut kau akan terkena KEJUTAN PEMAKANAN..sebab apa?kau menahan makan nasi dalam masa seminggu,takut kau akan membalas dendam satu hari nanti sampai kau xboleh nak kawal pemakanan kau..untuk permulaan tak apa..dalam seminggu kau makanla nasi untuk 2-3 hari...hari2 yg lain banyakkan makan sayur dan buah-buahan..INGAT..nak diet bukan satu paksaan secara maksimum pada badan..takut badan kau merana nanti..hehe...

aku ada tips untuk kau,sambil kau berdiet kau membina otot2..biar nampak pejal sikit hehe...tips dia..kau makanla makanan yg bersumberkan protein..contoh ikan,kacang..kalau boleh yg tidak bergoreng..protein dapat mempercepatkan pertumbuhan otot badan..nak2 bila kau selepas penat exercise,kau akan rasa sakit kan?sebab otot kau luka..so bila luka..otot perlu disembuhkan...bila ada nya protein,otot2 kau dapat disembuhkan dan membentuk secara perlahan2..kau boleh perhatikan tubuh badan kau minggu demi minggu kalau kau ikut apa yg aku bagi tips2 ni..INGAT..kalau boleh jgn amik WHEY PROTEIN...

Reply #61 sinbad05's post

satu explaination yg panjang lebar dr kamu...bagus thanks....

fyi, i used to go to gym and take whey protein but lately too busy to workout...i still have the muscle n now it's growing ugly on the belly (fat not muscle)...n i used not to eat rice before...so far i'm fine...every morning, i ate at least 4 half boiled eggs without the egg yoke...n a set of roti bakar lunch i ate mee based meal and normally soup style and of course no fried...or sometimes pasta...

i prepare ceasar salad for dinner and put extra chicken or salmon alternately...the most important thing is i don't skip any meals...between lunch and dinner i ate green apple to maintain tak nak lapar...

giler la hunkzzzz and sinbad05... aku gak yang tak buat benda camtu... hehe... tu yang ade belly..

pagi... aku siap ke ofis pi keja... then makan roti canai n teh tarik

lunch makan lagik....

mlm lepak ngan mmber... pun makan lagik....

tp bile suar tak muat... baru start balik... tp dgn cara yang tak elok la kan (as per prev post)... huhu... nak shortcut cepat....

anyway skrg suar aku still bole pakai lagik.. size 29. so ok la tu kot.... hehe... bile dah tak muat... maunya menyesal balik.....

tp apa yg aku amalkan until today yg belum miss lagik.... lepas makan baru minum air... n minum air b4 makan dulu... kasi perut full sikit...

Try ZA Body Shaper tu, member aku dah try, ok lah.. time dia beli dulu kat watson aku tolong temankan, aku lah tukang tolong bayarkannya kat kaunter sebab dia malu coz nanti cashier tu gelakkan dia.. tau2 la orang badan besar ni kenkadang sensitif kan, orang x ejek pon dia rasa macam orang ejek dia..

Tapi ZA ni dia x turunkan berat badan, tapi sebaliknya kurangkan dalam inci, member aku dari 46 skng dadh leh pakai size 42.. tapi sambil2 tu dia diet la, malam x makan.. kene minum air mineral 2 botol besar dlm 3 liter setiap hari..   tapi hasilnye memang menakjubkan.. time dia beli tu masa bulan pose, harga pakej 2 botol rm79.90.. kalau sebotol rm59.90, korang try lah ekk..

Reply #62 hunkzzz's post

hehe welcome..dats y aku kata jgn amik whey protein,dia bagaikan racun dalam makanan..bila kita guna..badan jadi cepat buff..bila stop guna n x workout..badan jadi lembik dan nampak berlemak..biar badan fit dgn original

Reply #63 heddxis's post

aku mengaku belly di perut bukan mudah untuk dibakar..pada tubuh badan lelaki..lemak mudah bekumpul di bahagian pinggang/perut..sama juga dgn wanita dibahagian punggung,peha serta lengan....tapi jgn risau..SATU hari nanti akan terbakar juga..kalau dibuat betul2....hehe..

aku ada tips kedua..SELEPAS WORKOUT PASTIKAN ANDA BEREHAT DAN SEBOLEH2NYA TIDUR,KERANA APA?OTOT LEBIH CEPAT MEMBENTUK SEMASA ANDA DALAM KEADAAN TIDUR..

Follow Us
ko nak tips? aku berat 75kg tuwun 63kg dalam sebulan..
makan nasi sehari skali je kalo boleh dua hari skali
makan bile lapar
dan yang penting gula kene ada pasal ko dah kurang makan nasi... at least minum je air yang bergula
tapi jgn minum air berkabonat( baik tak payah diet kalo minum bende ni)
selalu senaman... tu je tips aku tak makan pon ubat2...

hiris perut dgn pisau .....sure lama lama perut akan hilang...... silap 2 nyawa sekali .....

alah aku ambik whey gak.. tapi takde pon bulking.. sbb aku workout bukan utk bulking.. yg penting tahu camne nak workout.. whey nih sbg protein supplement.. ada hari2 pengambilan protein tak cukup dlm diet seharian.. masa nih kita akan berterima kasih ngan whey..  nak harapkan daging ikan ayam telur kat kedai pon sumer jenis deep fried .. end up makan terlebih kalori..

Korang kalau nak diet hati2 ok, sebab kawan aku sorang dia amalkan diet Jus yang dr jutawan tu.. tapi silap dia, hari2 makan roti dengan jus tu je.. memang betul dia kurus.. tapi.....  baru2 ni aku jumpa dia, kepala dah botak.. jenis botak plak botak kat tengah, terpaksa le dia cukur rambut.. aku tanya kenapa, dia cakap sebab dia kurang protein dan karbohidrat.. so berhati2 dalam berdiet, perlu kena dengan caranya..

Balas #61 sinbad05\ catat

bagus la ko punye idea nie...
aku rs aku nak cuba la...
lg pon bulan lepas aku control aku punya makan...
bukan nye lg turun... lg nek ade la badan aku nie...
bulan nie aku nak cb ikut tips yg ko kasi nie...
aku nak tengok dalam 2 bulan...
sekarang berat aku 87...
lg dua bulan aku nak tengok berapa bleh pg...
thanks bro...
doa kan aku bejaya...

Reply #71 mq's post

hehe ya..kita kalau nk berdiet perlukan masa,xboleh tegopoh gapah..hanya memerlukan kesabaran..untuk pengetahuan kau..2 tahun lepas berat aku 88kg...skrg suda 66kg...aku xbeli produk2 kuruskan badan,xbeli makanan tambahan untuk bina badan,x pergi ke gym..apa yg aku buat..aku kawal pemakanan aku dan exercise ikut kemampuan aku itu aja..mcm aku ckp td..masa mula2 aku start workout aku mampu buat pumping 5 kali saja..sit up 10 kali saja..sebab itu saja yg aku mampu masa mula2 dulu..skrg..aku da tambahkan skit demi skit...dari 10 jadi 15..dari 15 jadi 20 dari 20 jadi 30..sampaila ke 100 untuk satu hari..dari pemakanan aku buat masa mula2 dulu 2-3 hari saja aku makan nasi lain2 hari,aku prefer makan buah-buahan atau minuman yg bagi tenaga...mcm skrg aku da normalkan balik pemakanan aku..cuma aku staykan waktu pemakanan aku 2 kali untuk satu hari saja..dan still menjaga exercise dan pemakanan aku... apa2pon goodluck

[ Last edited by  sinbad05 at 6-12-2008 07:41 PM ]

Reply #69 alpha_dansei's post

memang btul apa yg kau cakap..tapi ada sesetangah org yg kurang faham,dorang akan gunakan whey protein dgn ambil mudah..xjaga makan,workout pon out tapi harapkan makan whey protein aja...efek dia..badan jadi menggeleber..aku ada ramai kenalan yg menggunakan whey protein nih..pada mula memang yes..badan nampak bes dan cepat buff..tapi selepas 2 bulan aku jumpa balek..suma badan jadi kantoi..ada lengan yg dulu nampak hebat skrg menggeleber..perut slim dan berotot,skrg jadi agak boyot dan lembik...kalau btulpon mahu guna whey protein..ok just go on with ur choice..tapi ingat..disiplin kena tinggi

hilangkan perut? gi serah diri kat org kanibal...

bukan takat perut, 1 badan leh ilang...

Reply #68 mba's post

aku rase kalau kau x bgtaw pon ts da taw cara tu..cume dia ada akal ja sebabtu x buat mcm tu hehehe..

ko situp 100 kali tu direct ker ader stop2??

aku dapat 40 kali jer..first 20 rehat seminit lagi 20...pastu rehat lagi seminit lagi 20..pastu perut aku dah tarik...

aku xdpt wat selalu coz selalu balik keje lewat..dalam seminggu sekali jer...

tarik nafas je

Balas #11 intan\ catat

biar benarrrrr?
ko ade exercise ke pakai losen halia je semata2?

Reply #76 skyzero's post

20 per session...jgn force kalo takleh...mula2 dier mmg akan tarik...tapi when ur belly get used to it, it will go fine