CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5184|Reply: 37

business online payment

salam geng... dah lama aku terpikir idea ni dan byk benda2 sampingan yg aku boleh create hasil drpd idea aku ni. first move aku dah buat setelah lama berfikir dan mintak pandangan rakan2.

aku nak expand perniagaan kedai aku... mmg diluar skop kedai aku sebenarnya.. tp sebagai usahawan kita kena peka keadaan sekeliling dan nampak apa peluang keemasan yg menanti utk dicungkil.. so lepas dari hari ke hari aku buat pemerhatian.. aku nekad nak buat gak benda ni..

aku nak buat perkhidmatan membayar bil menggunakan maybank2u.. konsep dia mudah je.. kalo nak bayar bil cuma rm1 je service charge dia.. resit akan diberikan setiap kali pembayaran bil utk rujukan kasteme..

so asaskan perkhidmatan membayar bil, secara automatik kedai aku akan dipenuhi oleh org yg nak bayar bil.. so impression drpd org luar yg lalu lalang mesti kata kedai aku ni bagus.. sebab ramai org selalu.. dan selama ni pun mmg bagus tp kena bagi lagi bagus la.. takkan nak dok takok yg sama je..

so aku plan setiap resit yg diprint.. aku akan prinkan sekali di bahagian belakang resit tu setiap promosi atau item2 yg ada dijual kat kedai aku sebab aku yakin resit2 ni selalunya jarang org buang.. sebab depa nak buat sebagai prove payment.. dan cara ini lebih berkesan drpd edar flyers.. sebab flyers lepas baca org buang je..

pastu kaunter pembayaran dibuka pada 9.00 pagi smpai 11mlm.. so lepas pukul 6 ( pejabat pos tutup ) aku akan charge rm2 bg setiap bil.. ye lah sebab transaksen di luar masa pejabat.. walhal benda tu sama je.. disebabkan kedai aku berdekatan sangat dengan pejabat pos.. so aku rasa takde masalah nak tarik kasteme.. just bg flyers time depa dok tunggu turn tu.. time tu aku cucuk jarum.. muahaha..

cuma apa yg belum aku kompom.. nak tanya forumner2 yg otai pasai maybank2u.. adakah apa2 charge atau limit utk buat open payment ni.. cth transaksi bil aku sehari dlm 70 kali.. ada extra charges tak maybank kenakan..

kalo korang ada idea membina boleh taruk kat sini.. kalo korang nak ciplak pun okey jugak.. bertambah sikit pahala aku.. muahahah

tak faham aku bila baca sepintas lalu...
huhuhuuh,,,

tang mana tak paham tu tan sri

tang mana pun tak tau....

esok sambung la.... titonnnnn

tak paham jugak

Balas #4 sinar_inspirasi\ catat

la... ape yang hang tak faham sinar.
good idea la benda ni

Follow Us
aku paham..

realitinya ko bisness apa? saje nak tau.

memang ok idea ko tu... sbb base ko dah ade.. charge tu murah... comapre dgn kena beratur pjg kat post opis, bagi org yg takde masa..

mungkin ramai lagi org kat luar tu yg takde connection nak wat trasaction sendiri ..

g.luck

betui tu rileks..

based aku skang ni ubat tradisional.. hehe..

nak tanya... maybank akan kenakan extra charge tak kalo transaksi berlambak? .. tu yg aku tak kompom lagi..

[ Last edited by  Alt-F4 at 13-12-2008 11:49 AM ]

setiap transaction maybank dah kenakan Rm1 atau Rm2 per transaction..lagi banyak transaction ko buat..lagi dia suka

yg aku tau.. limit trasaction to account je yg ade kan..

bak kata bwm tu.. lagi byk trasaction ko lagi dia suka..

kecik je bisness ni.. tp mcm ko ckap ..boleh menarik pelanggan dan impression org ke atas kedai ko..

tp kck kck pun..kalau sorang ko charge rm1.00... x 100 org.. lepas gak la bill tel ke..stimix ke.. kan kan kan

aku bajet sehari 20 org dah le.. hehe

20org  x 30 ari =sebulan 600 tu

hehe tu la.. boleh lepas duit mentenen keta.. sewa rumah.. ansuran keta.. hueuheuhe..

aku dah test 4 transaksi tadi.. takde pulak kena tolak rm1 utk setiap transaksi. semua tolak ikut jumlah bil je.

salam,

lagi satu option boleh guna Mobile Money Touch And Pay machine ... so tak bergantung sangat kepada line internet untuk ke Maybank2u

need sim card phone je, beli machine, dan menjadi ahli Mobile Money ...dan banyak lagi faedah lain yang boleh dioffer kepada pengguna services ni.  Bank Negara pun dijamin ... ala macam MOL point

Balas #13 Alt-F4\ catat

Idea ni bagus cuma ...

akaun bank anda kene standby beberapa ribu gak .. kalau satu bil 200 ... 20 customer dah 4000 ... kene ulang alik deposit duit kat bank

Originally posted by thedude at 14-12-2008 01:40 AM
Idea ni bagus cuma ...

akaun bank anda kene standby beberapa ribu gak .. kalau satu bil 200 ... 20 customer dah 4000 ... kene ulang alik deposit duit kat bank

yeap betoi tu.. aku buat mula2 ni aku standby rm2k je dulu. tp benda tu rolling2 je.. lg pun maybank ngan kedai aku boleh jalan kaki je.

Originally posted by mig29n at 13-12-2008 11:49 PM
salam,

lagi satu option boleh guna Mobile Money Touch And Pay machine ... so tak bergantung sangat kepada line internet untuk ke Maybank2u

need sim card phone je, beli machine, dan menjadi  ...

aku pun  member mobile money.. aku mmg fikir option camni.. cuma susah nak convince kan kasteme. kasteme tak semua yg open mcm kita skang ni.. ada yg still tak percaya kat internet banking, ada yg masih sinis dengan kemudahan yg dok ada ni. tujuan aku pakai maybank sebab boleh print resit bukti pembayaran dengan jelas dan meyakinkan.

sebab maybank semua org tahu kemudahan yg depa tawarkan. so bila org tanya.. aku akan ckp aku guna maybank2u.. so takde la kasteme kata aku scam pulak.

jangan risau ... kan mobile money TAP machine tu pun ada boleh keluarkan resit ... dan boleh convince dengan TAP point yg dioffer ... wa tak berapa expert dengan TAP system ni ... tapi ramai mobile money expert yg lain boleh membantu ... cuma sekarang ni dengar kat PC Fair semalam ... machine dia dlm harga rm1050 ... dont know la printer dah termasuk ka belum ...

lagi satu ... selain dari maybank2u, mm TAP machine, boleh juga consider sistem pejabat pos mini ...

yeap.. tu next plan aku.. aku nak bukak wakil pos kat tmn2 jauh drpd bandar.. hire 2 org staff.. pastu apply ngan pos malaysia..

aku tak pasti camna prosedur dia.. cuma ni sebagai first step. kalau takde masalah.. aku nak himpun duit nak bukak wakil pos. lagi masyuk. tak ramai tau pasai business ni.

need your help.

check pm ek

12Next
Return to list New