CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35528|Reply: 151

Game lama yang tak boleh dilupakan.....?

Masih ingat lagi dgn game Super Mario Bros, tetris dan jewel tetris? Sebutkan game lama yang tak boleh dilupakan hingga kini.

Super Mario best gile!
Memang game favourite aku sampai skang.
Hehe. Ade game die kat ps2

Satu gi, Street Figther and Marvel Heroes.
Tak ingat dunie time main dulu2, sampai kene sound ngan ayah sebab main smpai tv panas tahap bleh goreng ayam. Hahaha.

Rainbow Island...
game untuk NES ngan Famicom dulu2... susah betul

GALAGA!!

arwah kakak saya suka amat game nih...

Originally posted by gunblade712 at 17-12-2008 12:26 AM
GALAGA!!

Follow Us
raiden, street fighter, final fight

ingat lagi sanggup tunggu lama turn nak main kat kedai game...

skang sambung main balik kat psp....bestt

Game pertama aku sentuh (tapi PC org lain, masa tu takde PC lagi ) :
Raiden
Tetris
Prince of Persia

Game pertama aku beli (pirated ) dan install kat PC aku :
Need for Speed 4 : High Stakes

Game pertama aku main dalam idup aku... PACMAN ngan DIG DUG.

Komputer CGA kat opis bapak aku.

CGA tuhh... bukan VGA

game pertama aku main: Bomberman untuk Famicom tuh... walaupun masa tuh aku umo 3/4 tahun, tapi aku lps sampai lvl 40 lebeh

Originally posted by GAMEOVER at 17-12-2008 01:10 AM
Game pertama aku main dalam idup aku... PACMAN ngan DIG DUG.

Komputer CGA kat opis bapak aku.

CGA tuhh... bukan VGA

computer CGA kalau tgk balik mcm mana rupa komputer tuh, rasa macam nak pecah perut pun ada...

game yang bagi impak busat yang gile gile kat aku first time ialah street fighter 2 arcade.Mase tu aku form one tahun 90,pegi jalan kat bandar kalau jumpe arked je musti dengar bunyik hadoken!!!perrhhhhh bunyik dia meremang bulu kaki aku dengar,nak main takde duit .Bebudak biase sebut abugid time tu,hehehehehhe.

Pastu,time tu sape yang ade super famicom(SNES) yang ade game street fighter 2 akan dianggap RAJA GAME.Aku punyela nak sangat game tu,mintak apak belikan,apakan daya apak ku tak mampu

Game console pertama yang aku dapat atas hadiah cemerlang belajar(chewahhh ) ialah NES(game 8 bit yang pakai cartridge tu).Time tu tahun 92,aku punyela happy gile gaban dapat mende alah tu.Contra ialah game pertama yang aku main and antara game yang terbest pade aku time tu.Adela jugak game lain macam B-wings,mario,artic adventure,ice climber,etc dalam satu cartridge tu.Tu jela satu satunye cartridge yang aku ade and main  gile gile tak pernah jemu time tu.Nak beli game baru jangan harapla time tu,dahla mahal,ishhh.

Pastu dalam tahun 94,game fatal fury 3 arked berjaya menarik perhatian aku gile gile.aku terpegun melihat game tu semata mata kerana karekter mai shiranui itew....ahahhahahahahahhaha.Walaupon minat aku jarang main kat arked sebab aku tak berduit.Main pon sekali sekala jeeeeeeeeee,tu pon kalah je memanjang.Rugi bebenor rasenye time tu,tapi puas hati dapat tengok mai shiranui.Mase form 4 ni jugakla aku keje part time kat kilang plastik.Dengan gaji aku yang pertama time tu,aku dapat beli sebijik SNES ngan game Street fighter 2,perrrhhhhh tak ingat donia aku time iteww....

Pastu dalam tahun 95,satu lagi besar yang menarik minat aku sampai ke hari ni aku main gile gile game ni.Game racing daytona usa,memang time tu dia mempunyai grafik yang super awesome,gameplay yang sangat addictive.Almost everyday lepas balik sekolah aku musti lepak arked just to tengok olang main game ni.Kalau time sabtu ahad,memang packed gile orang main,time nilah aku akan menyaksikan perlumbaan hebat bertaraf dunia antara players yang handal dan yang perasan handal.perhhhhhhh dasat seh nostalgianye.Time tu jugak game virtua fighter 2,juga menarik perhatian aku walaupon tak sehebat daytona.

Lepas je form 5 tahun 95,aku keje part time sambil belaja kat kolej.Time tula aku dapat beli konsol kedua aku.Aku beli sega saturn and guess what ape game pertame yang aku beli?Fatal fury 3 la hehhehehehehhe.gasak la main game tu siang malam pagi petang subuh.nikmat rasenye time tu.pastu barula daytona pulak keluar kat sega saturn.wlaupon gambonye huduh gile katak puru,aku tetap enjoy main  game tu siang malam pagi petang.

Tahun 97 aku abis belajaq and dapat kilija betul aku yang first dalam bidang IT.Tahun 98 selepas buhsan main sega saturn and sebab game dia tak keluar lagi,aku pon angkat la playstation time tu.Game yang first aku beli dan main ialah Tekken and ridge racer kalau tak silap aku.Sejak pade tu beranak pinakla game ps aku tahun ke tahun sampai la tahun 2000 dimane aku membeli Dreamcast pulak.Dreamcast membuat aku teruja time tu disebabkan grafik dia yang smooth cam game arked.Game yang first aku beli ialah Sega Rally 2.Time tu pirate punye game takde lagi untuk DC ni,so memang beli ori je la.Antara game yang memorable and best kat DC ni ialah definately Daytona USA,Virtua Fighter 3,Fighting Vipers 2,Virtual On Oratorio Tangram,Soul Calibur(better than arcade version beb!!!!) and beberape game RPG dia.

Tahun 2002 pulak aku angkat itu Playstation 2 and game yang first aku beli and main ialah Tekken Tag,Ridge Racer 5.Memang best la time tu sebab dapat main game arked kat umah.

Tahun 2003 aku angkat xbox and game pertame yang aku main ialah Rallysport Challenge.Xbox pon banyak game dia yang best.

Tahun 2006 aku angkat xbox360 and nilah konsol aku yang paling latest sampai sekarang.Nak beli PS3,tengah takde duit yang mencukupi pulak sekarang,banyak komitment lain,maklumla dah tua camni.Kalau ade cukup rejeki,insyaallah aku angkat jua ps3 iteww....

Lupe pulak cerite bab pc,aku dulu tak minat pc langsung.The very reason aku beli pc ialah sebab aku dapat tau pasal emulation time tu.Emulator arked untuk games neogeo and capcom(fatal fury,king of fighters,street fighter) sangat sangat menarik minat aku untuk beli pc.Aku rase korang pon tau kan yang console port untuk game arked ni biasenye tak arked perfect,means that ade je some elments yang kurang macam suara,sound effect,sprite,animations,etc.So tahun 2000 camtula,aku beli pc aku yang first dengan kad gf440mx time tu.Dapatla aku main game arked tu ngan "arked perfect"nye,hehehhehehee.At that time juga aku start berjinak jinak ngan game pc aku yang pertama iatu Quake 3 Arena.Sampai sekarang aku still main lagi ni lawan members kat lan or internet.Dan daripade siitulah minat aku grow untuk game pc berbagai jenis pulak sampaila sekarang ini.

Merepek dah aku cerite pepanjang camni

Rate

1

Reply #1 93933's post

Contra...ia ia main, tapi tak pernah menang pong

Mario Brother   

bomberman     

Originally posted by gunblade712 at 17-12-2008 12:26 AM
GALAGA!!

Arwah???

first game aku main Contra...

Tingat masa dulu2 men mario kat video game.Aku nak beli sendiri benda tu memang takde duit sebab aku ni orang susah.Nak makan dulu pun susah,sekali sehari je makan.Kalo ada ikan pon,seko kena bagi dua ngan adik2 aku.Aku men mario pon kat uma membe aku jer.Kekadang tu jadi penonton setia jer

Originally posted by edy_uptown at 17-12-2008 11:23 AM
Tingat masa dulu2 men mario kat video game.Aku nak beli sendiri benda tu memang takde duit sebab aku ni orang susah.Nak makan dulu pun susah,sekali sehari je makan.Kalo ada ikan pon,seko kena bag ...

kite actually lebey kurang same,family aku pon orang susah.kesusahan itula yang mengajar aku untuk kerja keras untuk capai ape yang aku nak.actually aku bersyukur kat tuhan and berterime kasih kat my parents for bringing me up this way and for not spoilling me when i was a kid.

Aku adela sekali pegi umah sedara aku yang agak berade mase aku darjah 5.Time tu aku belom ade ape ape game seniri pon.Aku tengok dia main NES super mario brader tu.Punyela syok aku dok tengok lame dengan harapan dia kasik la aku can main,hehehehhe.dia punye la lokek mak oiiii,lepas abis main dia terus tutup and cakap bapak dia tak kasik main je camtu.perrhhh frust gile aku time tu,rase macam nak pegi je kat jalan raye soh lori langgar.heheehheheehehe.

Originally posted by akulah at 17-12-2008 11:38 AM

kite actually lebey kurang same,family aku pon orang susah.kesusahan itula yang mengajar aku untuk kerja keras untuk capai ape yang aku nak.actually aku bersyukur kat tuhan and berterime kasi ...

nampaknye kita lebeh kurang jugak yer... family aku pun bukan ler orang senang masa tuh... tapi tu ler, atas dasar usaha ibu bapa aku akhirnya deme beli sebijik mesin Famicom (yang mcm NES tuh) dan 2 katrij game... ntah berapa hinggit tah.. aku pun x tau... sbb aku lahir2 dah ada mesin tuh

tapi bpk aku ada citer la, dulu2 game katrij Robocop ngan apa ke game tah harga nye masyallah ... RM 150 tuh...

skarang kalau RM 150 dah lepas grafik kad AGP sebijik...

p/s: aku bukan ada Famicom jer... Sega 16-bit pun ada...

[ Last edited by  akumirul at 17-12-2008 11:50 AM ]

aku sanggup kayuh basikal dari telipot ke kubang kerian (5-7 kilo la jugak) semata2 nak main SEGA kat umah sepupu aku......

nak beli.....anak org susah

pergi semata2 utk main Contra ngan main Snooker yg xabih2 level dia

kalau utk pc lak.....main FirePower

perghhhhh......gile best

Originally posted by odz2243 at 18-12-2008 10:17 PM
aku sanggup kayuh basikal dari telipot ke kubang kerian (5-7 kilo la jugak) semata2 nak main SEGA kat umah sepupu aku......

nak beli.....anak org susah

pergi semata2 utk main Contra ngan ma ...

yang leceh game dulu bukannye ape... x bleh save