CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Pegawai Teknologi Maklumat Ver.2

Close [Copy link]
Originally posted by ammameiya at 7-1-2009 08:07 PM
igtkan gaji kerajaan ni masuk fix 20 hb tiap2 bulan.... nampaknye bulan Januari ni tak bergaji la teman...

Pada dasarnya, tarikh gaji adalah 25hb setiap bulan...tapi kalau tarikh tersebut jatuh pada hari minggu, pemberian/kemasukan gaji akan diawalkan dari tarikh tu....contohnya 25hb tu jatuh pada hari Ahad, so gaji akan diberikan pada 23hb (atau mungkin awal lagi) yakni pada hari jumaat --> ikut pengalaman aku la....tapi rasanya macam tu la....

Just in case jika ada perayaan....gaji akan diberi awal kalau tarikh perayaan tu awal dari tarikh sebenar...macam bulan disember lepas, gaji diberikan pada 18 Disember sebab Krismas....bulan januari ni diberi awal sebab Chinese New Year.....

Kalau dekat state aku tak taulah macam mana, inilah jawapan aku sepanjang aku keje kat Putrajaya ni ha...

**yey!yey! masuk tahun keempat keje, baru dapat lot parking sendirik.....syukur....Alhamdulillah

^4 tahun keje br dpt parking lot sndiri? abis tu, sblm nie parking kt maner?

ooo, klau ijazah dgn kepujian start dgn P1T3... tp apsl stat dgn P1T1 lak nih.. hermm, kena tanya nanti.. (employee rights)

Reply #102 four_add's post

huhuhuhuh...parking merata-rata...masuk keje kul 8, kena sampai opis kul 7.15-7.30 semata-mata nak carik tepat parking (merata2) yang tak berisiko.....huhuhuhuhhuhu....

Originally posted by katak_ungu at 9-1-2009 01:12 PM
huhuhuhuh...parking merata-rata...masuk keje kul 8, kena sampai opis kul 7.15-7.30 semata-mata nak carik tepat parking (merata2) yang tak berisiko.....huhuhuhuhhuhu....

waa...kalau senior pun kena cari parking seawal 7.15-7.30..pergh..kitaorunk ni mcm mn la eek? kena gerak dari umah kul baper la ni....

p/s: nak tanya skit....kalau duduk kat area sg. kantan, kajang..agak2 kul baper dh kena kuar dr umah dan sampai awal kat putrajaya?kena masuk dewan auditorium kul 8.15 pagi....

Originally posted by katak_ungu at 9-1-2009 12:07 PM

Pada dasarnya, tarikh gaji adalah 25hb setiap bulan...tapi kalau tarikh tersebut jatuh pada hari minggu, pemberian/kemasukan gaji akan diawalkan dari tarikh tu....contohnya 25hb tu jatuh pada ...

kalau peringkat kerajaan negeri pun sama gak cik katak_ungu....

Originally posted by haryani at 9-1-2009 01:41 PM

waa...kalau senior pun kena cari parking seawal 7.15-7.30..pergh..kitaorunk ni mcm mn la eek? kena gerak dari umah kul baper la ni....

p/s: nak tanya skit....kalau duduk kat area sg. kanta ...

erm, klau mcm sy nanti sesudah solat subuh, trus bertolak.. maklumler jauh, dr Ulu Kelang..

@katak_ungu : parking yg tak berisiko? kenapa, nanti boleh kena saman ker klau parking merata?

[ Last edited by  four_add at 9-1-2009 02:32 PM ]

Follow Us
klu nk parking kt luar JPM tu pastikan smpi sblm kul 8.. huhuhu.... klu hari biasa, kul 8 masih byk parking...
klu ade lapor diri ni... sndiri mau igt lah..

*dh tau posting kt mana... kt opis sndiri.. tk syok nya..

Balas #106 four_add\ catat

ulu kelang kt area zoo tu ker? tak de la jauh sgt.... lebih kurang saya gak ler..
saya biasa kuar umah kul 7.15 dr ampang.

pasal parking tu... sape cepat , dia dapat la tak kira la senior ke tak.... kecuali yg mmg reserved parking, hehehe..

Balas #104 haryani\ catat

dewan auditorium tu dekat jer... bangunan pertama sebelah kanan pos pengawal. selalu la pergi bila opis ade event kt situ.... 2mggu lepas pun dh ade event kt sana.

klu parking tak cukup, bleh blocking kot.. itu pun klu sama2 pegi lapor diri.. hihi..

oo..ye ke natasha_sufiah? herm...lepas subuh la nampaknyer kena gerak....baca dr google maps pun dia state lebih kurang 29~30 minit...maybe kalau normal flow....x sama kot kalau waktu puncak @ waktu pagi nak g kerja.....

anyways, bleh parking double ye? herm.....

gaji yg dioffer tu mmg dh betul ke atau ade yg betul dan ade yg perlu buat pelarasan semula?  maksimum P1T berapa yer yg dioffer...?

Balas #110 haryani\ catat

woww.. lepas subuh dah nk gerak.. hihi.. kul 7 pun lepas subuh gak kan..
waktu pagi trafik ok jek tak jem sgt...

jln nk masuk ke putrajaya dr arah bangi biasa sy tgk kul 7.45 ke atas la jem sket. tp klu ade halangan kat atas jalan, mcm kemalangan ke ape ker... itu tak leh jangka la..

Originally posted by natasha_sufiah at 9-1-2009 02:45 PM
gaji yg dioffer tu mmg dh betul ke atau ade yg betul dan ade yg perlu buat pelarasan semula?  maksimum P1T berapa yer yg dioffer...?

kalau ikut dalam surat tawaran ni....P1T1 RM 1899.01 - P1T25 RM 4715.47

Originally posted by natasha_sufiah at 9-1-2009 02:35 PM
ulu kelang kt area zoo tu ker? tak de la jauh sgt.... lebih kurang saya gak ler..
saya biasa kuar umah kul 7.15 dr ampang.

pasal parking tu... sape cepat , dia dapat la tak kira la senior ke ...

Ooo.. biasanya gi Putrajaya lalu Besraya kt Mines tu ker? atau naik highway ke Putrajaya tu terus..

kawan2..kalau dr kajang...mmg akan lalu kajang silk highway ye? ade jalan alternatif tak? just nak belajar jalan...hehhe

Balas #113 haryani\ catat

P1T1 RM 1899.01 - P1T25 RM 4715.47 <-- yg ni dh sedia maklum..

yg korang citer pasal ade dapat P1T1, ade P1T3, ade P1T6 . . so paling tinggi ade dapat P1T berapa?

Balas #114 four_add\ catat

biasa saya ikut besraya jer.. tol rm1.30
klu ikut highway PLUS ke seremban pun ok , tol rm 1.60 kuar kat tol UPM

tak penah lagi ikut highway KL-Putrajaya, member cakap jalan tu cepat.. tapi tol lebih sket lah...

Balas #114 four_add\ catat

amacam four_add kata nak pool dari ampang? saya kat ampang, ada sorng lagi kan nak join....camna nak contact kalau jadik ler...

Originally posted by ammameiya at 7-1-2009 20:07
igtkan gaji kerajaan ni masuk fix 20 hb tiap2 bulan.... nampaknye bulan Januari ni tak bergaji la teman...

mana fix, yg seksa gaji okt nak tunggu nov.. sebulan lebih

Balas #117 natasha_sufiah\ catat

aku pakai highway KL-putrajaya takde pulak banyak tol, cuma bayar sekali je RM2.50.