CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: biskut_milo

Susu formula yang diguna

bb mira xsuke minum isomil  dia lagi prefer nenen mira walaupun dia xsuke...  tp susu plak  ...
azmira81 Post at 19-11-2011 10:38

Mira, kalu nak upkan susu, minum air masak/putih at least 3 liter sehari, dah tu pum setiap 3 jam, kalu kt rumah direct feed dgn bb dan yang penting Mira mesti dlm keadaan tenang dan selesa insyaAllah susu akan keluar dgn lancar

salam sume..
ada tak sape2 pnh guna susu biolac yg keluaran dr.azizan tu..lyn skrg fully bf baby umur 8bulan..yg nak bg susu FM ni abangnye yg umur 2thn,..dolu2 jahil skit bab BF ni..smpat fully BF kan si abang 6bln je..pastu campur FM..sbulan pastu terus lekat adiknya..si abang umur..9bulan mmg totally tak BF dah...antara FM yang pernah minum :-

1) Anmum langkah 1 & langkah 2 ( tkr ke susu lain sbb ada satu bulan tu stok langkah 2 takde kat mana2 kedai..lame jgklah dlm 2-3minggu..)kate org kat pasaraya2 anmum tukar packaging

2)minum lactogen (cirit biritlah plk..)
3) dutch lady 123 (mula2 ok, pastu lame2 tu dia naik ruam2  kat badan..)
3) dumex 1thn ke ats (yg ni ok..tp dah lame tu baru perasan tahinya setiap kali buang air besar warna itam mcm ala2 arang tp tekstur ok..tak sembelit)

4) susu dupro (try tukar dumex yg langkah 2, kot2 kaler najis bleh jadi cam biase..ha..mmg jd mcm biasa, tp yg lyn perasan dia selsema & batuk  je slalu)
5) susu ilham, (mula2 sembelit, pastu cairkan susu, alhamdulillah ok..tp tak lame pastu naik mcmkena gigit nyamuk byk2..)taktau nak terangkan camne..tp setiap kali naik tu mmg besarlah..pastu surut balik..pastunaik balik..

susu2 sblm ni mmg badan anak slalu gatal2..mule2 dlu ingat kena gigiy nyamuk, tp bukan sbb tgk mcm saje2 je garu..yg plg ketara garu bila minum susu ducth lady 123 & susu ilham.. tu yg skrg nak try susu biolac...ada sape2 yg pernah guna..ok x?

Salam, mohon bantuan kawan2. my baby (24hb , 6 Months) dah dekat 2 minggu berak cair yang ada bintil2 halus (macam biji terung tu) . Mula2 dia jadi cirit sampai merah2 bontot bila saya bagi dia makan nestum . So saya stop. ciritnya dah stop, taoi still gak berak cair. dah  nak masuk 3 minggu dah.

my baby minum bebelac. adakah saya perlu tukar susu ? doktor suruh cvairkan susu, saya dah buat, still gak macam tu. Kengkawan ada sugestion apa2 susu ?

Reply 643# UMMI_MAI

bebelac tu dah lamer ke dia minum??

biasenyer poo poo ade bijik2 tuh bl nk beralih bln tp xde laa lamer sgt...

klu poo poo cair tp kaler kuning maknenyer ok tp klu kaler ijau dia sakit perot..klu kes camtu br la kurangkan scoop susu..sehari baper kali dia poo poo??

Reply 644# amaniazhan

colour poo dia campur kuning dgn hijau lumut tu. last  saturday saya tukar ke Isomil FL. sehari selepas tu berak dia ok, color hijau + kuning. tak cair dah and sekali sehari. tapi muka naik rashes dan kepala dia panas sangat. So saya dah start balik ke bebelac kat rumah, taska still guna Isomil. Tapi today kena tukar jugak la sebab rashes makin banyak , penuh kat muka ...

salam nak tanya, ada sape sape tau tak, susu lain yg sesuai utk baby yang ada reflux, so far yang saya tau novalac ar.. nak tau jugak kot2 ada brand lain sebab baby mcm poo poo keras je bila minum novalac ar nih... fyi baby saya baru umo 16hari.. saya campurkan susu badan jugak, tapi tak byk, baby tanak df sbb nipple saya flat.. dah tarik2, dah urut2 dah guna nipple shield semua tak bejaya, so sy pump.

Follow Us
Reply 645# UMMI_MAI

klu camtu maknenyer isomil x sesuai ngan dia..klu nk tau sesuai ke x susu tuh dlm sehari dia minum trs ade effect rashes or sakit perut..in ur case kene slalu tkr susu sampai serasi ngan baby..so stiap kali beli laa tin kecik klu x nnt membazir jer..bal susu baby tuh ummi jer la minum.....syg susu bazir camtu jer...kite pon slalu wat camtu..i suggest u try mamex gold..kekdg susu yg tinggi kandungan zinc x serasi ngan baby..

Reply 646# asas85

hmmm...16 ari mmg baru sgt..maybe usus dia xmampu nk tampung susu formula..bape berat dia mase lahir?klu more than 3kg better pakai rumusan biase jer xpyh pakai formula AR..amani dl pon bl minum dulac asyik muntah..then bg dia isomil..ok jer..bl masuk 4mth trs tkr similac...xyah pon cr susu formula AR..ape2 pon paed kater utk permulaan formula bg susu biase dl klu alah br bleh bg susu berasas soya sbb kdg2 baby xde masalah laktose..

Reply  asas85

hmmm...16 ari mmg baru sgt..maybe usus dia xmampu nk tampung susu formula..bape be ...
amaniazhan Post at 2-3-2012 09:21

berat masa lahir 3.29kg, mmg mula2 guna susu biasa je, start dgn enfalac muntah2 teruk jugak then tukar to s26, muntah sket, but then ada satu hari tu, dia muntah byk after setiap feeding so terus bawak pi paeds and kena admit semalam utk observation. Siap buat ultrasound and bloodtest. Alhamdullilah semuanya ok, cuma reflux dia teruk sket. Susu novalac AR tu paeds yg suggest utk kurangkan muntah tuh.. so far mmg tak muntah dah.. cuma prob skrg poo poo keras sket.. ,but then tadi ada check up utk follow up yg kena admit tu.. paeds kata poo poo keras maybe sbb medication yg reflux tu. so skrg ni sbb dah tak muntah, ubat dah dikurangkan dos. then kalau tgk dlm seminggu ni tak muntah dah baru stop ubat..

Reply 649# asas85

Anak saya pun mcm ni. Dari lahir sampai umur 8 bln memang akan muntah lps minum susu tak kisah lah FM atau susu badan. Pernah jumpa paed,dia cadangkan Enfalac AR,tapi sama je. Tapi alhamdulillah, berat badan tetap naik,so paed cakap no need to worried. Si adik pun sama ,sampai umur 8 bulan jugak. Kalau bg tidur mesti tinggikan kepala dan tidur mengiring supaya muntah boleh keluar. Sekarang si abang minum Enfakid, adik tetap minum Anmum,nak tukar ke Enfagrow dia tak nak.

ibu2 sekalian...utk anak yg umo setaun ke atas..susu brand apa yg ibu2 gunakan?

BB, anak dh pandai ape?
lm dh xchat kan..
sori offtopik

saya baru beli Pediasure.. baby baru 11mths.dia ada alergic dgn susu lembu so saya beli sebab dia non lactose..

BB, anak dh pandai ape?
lm dh xchat kan..
sori offtopik
kodokpisang Post at 16-3-2012 16:18

hai mama mia...(eh mcm lagu abba plak..hehe)
kodok,my baby (eh baby lg ke? hehe..)
dah pandai apa ek...emmm pandai gitu2 lah dia...
dia dah bejln masa umo 11bln aritu..
dah pandai sebut beberapa suku kata mcm 'nak' 'dah' 'yah' 'maa' 'tak'..
semangat dah mkn bubur tp bdn cekeding camtu jek...haha (ikut genetik mama dia kot..haha)   
susu kurang minum kalo siang hari mgkin sbb dah kenyang mkn nasi kot..huhu
suka baby yg kecik dr dia..kalo BB pegang/dokong anak spupu tu yg umo 4,5bln nnti dia pon dtg la sama dkat2 senyum2 tgk baby tuu...hehe sooo cute!
tp kalo pegi uma jiran kita nak sembang2 dia melekat kat kaki...'takut' org sikit...dia dah knal org...

kodok,mia dah pandai apa?

sowii jgak sbb offtopik...

saya baru beli Pediasure.. baby baru 11mths.dia ada alergic dgn susu lembu so saya beli sebab dia no ...
rienafaiz Post at 19-3-2012 11:04

pediasure ni mahal sket kan...susu ni paling rekemended kalo bb yg underweight...

pediasure ni mahal sket kan...susu ni paling rekemended kalo bb yg underweight...
budakbaik10 Post at 19-3-2012 12:09

mahal juga laa.... 400g rm36 kat sogo. kalau 900g murah sikit dari enfagrow...
kalau 1.8kg rm125 klu diskaun..ehehehhehe harap2 baby suka la..

Post Last Edit by eyradanira at 21-3-2012 11:00

nk minta cadangan dan pandangan dari mommy2 kat sini..

ank eyra minum susu LECTOGEN stage 1(0-12) sampai umur 1tahun
selepas 1tahun eyra tukar kepada LECTOGEN stage 2(6m-3y)LECTOGEN stage 3 (1y-3y),ank eyra cirit birit n muntah
eyra tukar kembali pada susu asal LECTOGEN stage 1 sattle masalah,eyra tanya doc xper ker ank eyra dh 1tahun ++ masih minum susu bawah setahun doc kata xdak masalah sebab malam jer ank eyra minum susu,siang kenyang makan nasi/biskut/buah..
selepas tuh eyra cuba gak cari susu untuk 1 tahun keatas DUGRO(1y-3y),DUTCH LADY 123 coklat&asli(1y)ank eyra cirit birit..kat umah eyra boleh buat koleksi susu sebab semua xsesuai denan perut ank eyra tetap kembali pada susu lama baru ok
terbaru eyra try bagi stock LECTOGEN stage 2 sebab sayang xterusik lagi dk dalam kotak
ank eyra ok plak minum xdk masalah abis sekotak terus eyra beli tin besar,ank eyra cirit birit tp xlah kronik abis 1tin dlm 2minggu eyra try FERNLEAF (1y)semakin kronik cirit birit sehari sampai 10 x cirit sampai melecet pungung ank eyra..
eyra bawa jumpa doc,doc kata kemungkinan perut ank eyra xboleh terima susu untuk setahun keatas sebab terkandung banyak khasiat yg buat ank eyra cirit birit n kembung perut..doc bg sample susu ISOMIL ank eyra minum tp eyra bagi dulu susu LECTOGEN asal sebab next week baru dapat gji boleh tahan harga susu ISOMIL bg eyra yg xmampu nih n masalh cirit birit ank eyra dh ok..masalh lani eyra nk cari susu yg sesuai untuk masalh ank eyra kalau boleh bukan susu daripada soya 100% lagi pun ank eyra setiap bulan selsema n demam dr lahir sampai sekarang,semalam dh start selsema..eyra kadang2 jd segan nk g klinik asyik2 muka eyra jer..harap mommy2 kat sini boleh beri cadangan kat eyra untuk atasi masalah eyra nih..n sekarang ank eyra dh 1 thun 5bulan ++,seorang yg hyperaktif untuk budak sebaya die n bab makan memang lalu sangat tp badan maintain kecil jer 9kg iyerlah asyik demam n selsema..hanya minum susu malam sahaja 4x sebanyak 5-8aun..

eyra msh menyusukan anak BF ke atau bergantung sepenuhnyer kpd susu formula dan makanan tambahan?

erm, kesian jgk kat anak kan klu asyik cirit birit je..

ada x eyra cuba susu lain mcm DUMEX ke? NAN ke? atau DUTCH LADY?
itu antara susu yg mampu dibelilaa..klu ISOMIL tu mmg mahal laa..

anak saya, msa usia sebulan, dia kerap sembelit bila cuba bagi minum susu DUMEX..
berhari2 tak yak2..huhu..risau jdiknyer..kemudian, saya try susu LACTOGEN, lgsg xnk minum..

saya cuba DUTCH LADY, awalnya dia mcm berak cair, tp mama saya mntk pantau dlm seminggu..
kalau dalam seminggu tu hari2 yak2 cair cirit birit, mama suruh tukar susu..tp alhamdulillah, susu tu rasi dengan anak..
tapi, saya masih jugak meneruskan penyusuan susu ibu..
sebab saya percaya susu ibu adalah susu terbaik utk anak saya..

jadik, sebab tu saya tya, eyra msih menyusu anak atau tidak? sebab, mgkn susu ibu boleh membantu sikit dr segi
penghadaman..

Reply 658# bunga_lestari

ank eyra BF sampai umur 3bulan jer sebab susu makin berkurangan,eyra campur dengan FM(LECTOGEN stage 1) lama2 bby eyra lebih selesa dengan FM dan terus reject BF..mungkin silap eyra disini sebab kekurangan ilmu pengetahuan tentang kepentingan  BF dan cara2 nk menghindari dr susu terus kering,bg eyra dulu FM penyelesaian masalah bila nk start kerja nanti,jahil sungguh pemikiran eyra time tuh n niat pun dh tiada..pengajaran yg eyra dapat dr ank sulung nih akan eyra praktikkan untuk bakal ank2 eyra betapa pentingnya BF..

ank eyra xbergantung sepenuhnya dengan FM sebab siang ank eyra makan nasi+sup ikan/ayam/daging,buah & biskut yang eyra bekal ari2 untuk dibawa kat rumah pengasuh,mungkin sebab terlampau kenyang ank die xminum susu waktu siang..malam jer ank eyra mimum susu 4x sekitar jam 6.30pm,10.30pm,2.30am & 6.30am sebanyak 5-7oz..

eyra fikir xkan ank eyra dh umur setahun lebih tetap minum susu bawah setahun,risau kekurangan zat plak lagipun ank eyra kerap demam n selsema sebab tuh eyra mula tukar susu untuk setahun keatas,mula cirit birit sampai melecet punggung memang kesian sangat sampai nk cuci pun melalak kesakitan akibat melecet..bila start cirit birit badan ank eyra mulalah susut n nmpak lesu tp still aktif n bab makan memang lalu..

DUMEX xpernah try eyra pernah try DUGRO,DUTCH LADY123,FERNLEAF,LECTOGEN 2 & LECTOGEN 3 semua ank eyra reject & cirit birit..eyra try kebanyakan susu yg mampu milik jer sebab dh fobia ank eyra astik cirit birit jer pas tukar susu untuk setahun keatas tetap kembali pada susu asal LECTOGEN 1(0-12m) NAN eyra xpernah try lagi risau xsesuai plak membazir sebab stock susu dh banyak kat rumah..dh jadi camni terpaksa jugaklah cari susu yg sesuai,berkorbanlah cket untuk kebaikan ank..ISOMIL memang mahal,jalan terakhir kalau xjumpa susu yg sesuai jugak untuk umur setahun keats kena try jugaklah ISOMIL..
selepas khatam thread nih eyra ada list untuk beberapa susu

SIMILAC LF
NAN HA
MAMEX GOLD LF
MAMEX GOLD HA
eyra nk tahu apa beza susu free lectose & hypoallegenic?confuse eyra...

syukurlah B_L  masih dapat menyusu baby sampai sekarang,eyra nk menyensal pun xguna dh terlambat...

Reply  bunga_lestari

ank eyra BF sampai umur 3bulan jer sebab susu makin berkurangan,eyra campur ...
eyradanira Post at 22-3-2012 10:37

sbnrnya drpd hri pertama-hari ke3 after deliver, mmg sikit jgk susu, anak mcm x puas, asyik menangis, tu yg try cover dengan susu formula..tp lepas urut dengan bidan, alhamdulillah, susu byk sampai bengkak2 n meleleh klu anak x mnum lama (lg2 baby tdo lama kan)..kmdn, solutionnyer, sya beli breast pump manual n simpan stok susu..

tp ntah mcmana, sampai umur dia sebulan, dia xnk mnum dlm botol (sejak dia sembelit akibat campur susu, susu ibu+dumex)..
jd, sya teruskan je susu ibu dan kembali dengan susu formula bila umur anak 3bln sbb nak hntr anak ke taska..tp during office hour jela anak mnum susu formula, after office hour sampai pg esoknyer tu, saya bf dia sendiri..tu pun puas jgk ajar anak mnum susu dlm botol..hehehe..

silapnya saya, saya x simpan stok susu beku saya..jd, bila sya nak mulakan semula, lambat, dlm sejam bru dpt 1-2oz, kemudian, anak sya x brp nk mnum dlm botol, pd mulanyalaa..skrg dia dh ok..penyelesaiannya, sya terpaksa campur susu..tupun, anak saya kerap demam dan batuk jgk..

mslh eyra ni sama dgn kakak sya, msa anak sulung dia dulu..mcm2 jenis susu dia cuba..memang susu mahal, susu murah semua dia beli n cuba drpd umur anak dia 3bln sampai setahun..akhirnya msa umur setahun anak dia rasi dengan susu Dutch Lady(langkah 2)..yg anak saya minum skrg Dutch Lady langkah 1 (0-12bln)

psal perbezaan susu tu, mgkn eyra blh tya pd org farmasi/doktor sndiri..mgkn mereka tau..sya sndiri pon kurg arif psal susu formula ni..