CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hyundai_2008

Penuhkan Saving Anak-Anak

anak dah umur 3 bulan..dok rancang nak buka account utk dia..tp sampai hari ni masih tertangguh...insyallah..end of this month nak buka juga..sikit pun x per..janji ada kan

Salam ibu-ibu,isteri-isteri,ayah-ayah & suami-suami sekalian,

Ingin saya bertanya, di antara kaum ibu dan ayah, siapakah yang lebih peka dalam memastikan tabungan anak-anaknya sentiasa aktif dip ...
Hyundai_2008 Post at 31-12-2008 10:51

kami sama2.

anak dah umur 3 bulan..dok rancang nak buka account utk dia..tp sampai hari ni masih tertangguh...insyallah..end of this month nak buka juga..sikit pun x per..janji ada kan
mymisteri Post at 23-6-2009 12:01

yup,,,betul sikit2..lama jadi bukit huga..sekrg ni mudah x perlu nk beratur g bank nk saving..online jer transfer mcm acc Tabung haji..cuma
asb & asw,,jer x blh online lagi..

thanx semua coz share experience korg... saya baru nak besalin bulan ogos ni... setakat la ni, saya wat potongan gaji untuk takaful saya je n tabung duit bulan2 untuk tabung haji. suami mmg langsung tak menyimpan lagi sebab dia baru habis kpli, baru nak mula keja...

insya ALLAH saya nak share ngan dia ilmu yang korg tunjuk kat sini, moga2 dia sedar n amik tggjwb utk anak2 nanti...

thanx again

my hubby lebih peka dgn saving ank. Dia yg penuhkan tabung ank dia dgn syiling...

Saving anak2 nie selalunye kaum ibu le yg memainkan peranan. Nak harapkan kaum ayah alamat payah lah ckit, maklum la banyak tanggungan perlu dilakukan la katakan. Itu bagi saya leee bagi org lain x la pulak cam no.

So memandangkan saya ade lebih ckit, maka saya la yg lebih banyak buat saving utk anak2.

Follow Us
Aie selalu terapkan kat anak2 duit saving tu simpan bile dah beso nnt untuk masuk U..insya'allah mudah2an... jangan asik nak beli mainan jek.... even kat tadika Danish pun dah ada program menabung

saya tiap2 bulan mesti masukkan duit dlm akaun anak2, sikit jer RM20 per month n per account. ada 3 anak, so RM60 ler budget kita org sebulan tapi bagi half2 dgn hubby..saya bayarkan dulu then claim frm hubby, dia mmg takde masa nak buat benda nih..so saya yg buat..selain tuh..tetiap tahun duit raya dia org pun terus masuk dlm akaun yippie tuh, oye...saya jgk amik insurans pendidikan utk ke-3 3 anak saya nih, so RM354 sebulan budget utk educations..investment utk their future...

aku pun aku yg prihatin pasal saving anak
aku slalu je masukkan duit dlm tabung
ingat next year nak wat potongan gaji la utk  tabung aji utk anak2
hubby tu memanjang je takde duit
tgh bln je terpaksa la aku kuarkan duit utk tol n minyak.
walhal gaji dia lg byk..
baby sitter aku yg byr..
dia byr keta je

tuk anak2 penuhkan tabung tuk pendidikan...
sspn
jgn ada niat nk ambik...
tuk  husband n wife kena asing2 ..manalah tau...
tuk housewife..pandai sorok duit tu dan  simpan ...
e-mag Post at 31-12-2008 11:40

sangat setuju....lelaki ni bukan boleh tengok bini banyak duit ...nak mengecek jer....

tak tau malu

memandangkan saya Ibu Tunggal,..jadi sayalah yg memenuhkan savings anak saya tp masa saya bersuami dulu pun saya jugalah yg fikir nak menabung utk anak.

cerita pasal saving ni nak tanya u all simpan kat mana? bank conventional ke islamic ke? tapi yg saya tgk conventional ke islamic ke dividen nya rendah..compared dgn tabung hj...cuma last yr tabung hj bg divident  5 % sbelum tu 7% lebih tinggi dari bank...dah cukup 1300 terus daftarkan utk pegi haji..
anak saya yg form 4 last yr daftar utk hj..dia dpt turn bila? 2020...ngam2 lah tu masa tu umur pun dah early 30s...
rupanya sape daftar tahun ni dah jadi 2021...jgn lengah lagi
simpan tabung hj senang...dah ada zakat dikeluarkan oleh tabung hj so kita tak lah leka tak bayar zakat utk simpanan..
sekarang ni tabung hj pun blh deposit guna bank rakyat, bank ilsam or mayb2u

saya juga beli insurance takaful nasional utk anak2..byr cuma rm60 sebulan tapi anak saya dh dpt return lebih dari tu
kalau result upsr, pmr or spm kaw kaw dpt hadiah dari takaful nasional..saya baru beli gak so upsr tk sempat. yg pmr dah 2 orang dpt hadiah rm750 .yg spm last yr dpt hadiah rm1000..dia hantar check nanti tak masuk dlm tabung tu..

2# amoy257

betul tu..samer la kiter..tiap bulan sy la yg jd akaun en.huby..& budget utk saving anak.klu dah start bukak akaun tu en.huby seram jer...

1# Hyundai_2008

sudah semestinya i yg put more effort utk tambahkan savings account my son which is skang ni masih berganding with my name.. i hanya letak di 1 bank sahaja, utk mengelakkan kekeliruan

di samping itu, i juga melabur dgn ING saving/educational fund... bulanan RM250... yg ni tak boleh ngelat le..

utk saving account, dr semasa ke semasa i isikan .. asal ada bonus je terus i masukkan kat situ

the father tak nak pening pasal benda2 ni... my duty gak ciluk some money from his a/c thru online banking and transfer some to anak nye saving hihih...

simpan kat mana2 pun make sure its islamic...jgn libatkan diri dgn riba..tiada keberkatan dalam simpanan tu..dah lah nak guna utk future education ke sakit pening ke..so make sure yang halal dan toyyiban..saya malas sebut tapi dr apa yg saya baca kat sini ada juga yg ambil ringan simpan ditempat2 yang tidak halal..
sorry sekadar mengingati

1# Hyundai_2008

sudah semestinya i yg put more effort utk tambahkan savings account my son which is skang ni masih berganding with my name.. i hanya letak di 1 bank sahaja, utk mengelakkan kekeli ...
paulinevoon Post at 30-6-2009 16:24

wah polin bnyk nye u simpan monthly ..berapa pulangannya ye lepas 18 tahun nanti??

for myself.. semua anak ada akaun masing2... satu insurans study yippi yg pakai tolak gaji tetiap bulan, then satu lagi masuk duit tetiap bulan. kalo duit raya ke sesapa bagi ke.. semua masuk ikut akaun masing2 gak.. kalo duit tabung syiling kat umah pun divided equally to all of them. kalo dapat bonus.. diorang pun kasi gak.

tapi kalo terdesak ade gak pakai duit diorang, lpstu bayo balik. semuanyer ade rekod.. hehe.. tak sampai ati nak tengok anak2 susah mcm haku susah dulu.. tapi arwah ayah sanggup gak tabungkan rm5 sebulan utk kitorang selama sekolah sbb pendapatan dia pun baru 500 sebulan. sbb dia masukkan 1% of salary.. so haku pun masukkan 2% of my salary for my kids tetiap bulan. kalo musim sengkek 1% la, tapi takbleh kurang.

wah polin bnyk nye u simpan monthly ..berapa pulangannya ye lepas 18 tahun nanti??
cmf_iddine Post at 3-7-2009 15:19

ok.. plan ni nama dia ING Flexi-Permier Income
it covers life insurance 30K, income/interest generating savings as well
kalo monthly to be exact RM252.68, tp i pay quarterly 743.62, ada le discount sket
pasni ingat nak bayo annually le..lagi byk discount
start dr tahun ke 15 dah dpt income RM1800/year
death benefit increase dr tahun ke 18
if i withdraw pd tahun ke 18, dia dpt 68k+
amount withdrawal ni sama dgn amout death benefit
if i opt for withdrawal on maturity year, that is tahun yg ke 20, he gets 82K+
but i can opt to withdrawl only 90%... then the insurance still inforce and kitorg tak payah bayar premium dah.. ie. the account will still generate income and the death benefit still in force

cite detail lak aku.. tp aku mmg suka citer detail w/pun aku bukan agen insuran.. so jgn takut ye

Adakah diantara ibu atau ayah yang ghairah/bersemangat untuk menambah serta memantapkan savings anak2 ini juga adalah yang sama ghairahnya untuk ZAKATkan wang simpanan yang tak terusik selama setahun dan tahun tahun yang seterusnya???????