CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tapaksulaiman

Update - Tinted + kisah aku dan SA chelaka + Eon Service

malam tu aku ingat dah selesai dah masalah, rupanya buku manual dia cakap kene ambik esok. :@

aku cakap camner dengan voucher rm300 dia janjikan tu, dia cakap x dapat rm300, dapat yang rm200 je.

aku malas dah nak layan kerenah sa pompuan biol giant bukit tinggi tu, aku just cakap ko post kat umah aku, x pon ko sendirik masukan dalam post rumah aku. aku x de masa nak ulang alik mengadap muka penipu bangsat tu.

tu yang aku balik tadi, aku nampak ada bungkusan, sekali aku tengok voucher x semengah, rm200 tapi macam flyers iklan astro yang bersepah di tepi jalan tu. :@

emonya aku memalam ni, dah la esok nak gi mentinted.

nasihat aku. "JANGAN BELI KERETA DI PROTON GIANT BUKIT TINGGI KLANG", memang service macam shilaka. :@

rasa lega plak aku meroyan malam2 ni.

terasa macacm lepas semua beban, sebenarnya banyak lagi yang aku x puas hati tapi penat nak type.

gigih btol ko....sabor2.bwak bertendang......minum air dlu kasi cool....

Reply #24 t@t's post

banyak aku type masa tengah hot tadi, smpaikan banyak typo aku berjaya kesan.

rasa macam malu plak nak baca, macacm tulisan karangan kanak2 pun ada. malas aku nak mengeditnye.

Reply #25 tapaksulaiman's post

perghh .. luahan perasaan nampakkk.. hehehe..
kalau ko dekatt.. boley ikut kami gi minum tadikk... boley pekena roti john ngan teh tarik wunnekk..
anywayy... lesson learn laa... maahal tu.. hihihii..
selamat mentinted keter yer!..  

Follow Us
Originally posted by tapaksulaiman at 9-1-2009 10:32 PM
http://autotintfilm.com.my/ ni address kedai tu, aku dah try call.

Biar betik RM788? Vivi aku pun pakai tinted dr company ni gak. So far OK lah..quality pun cantek & menepati apa yang aku nak. Budget la katakannn....Time tu aku dapat voucher RM200 dan harga asal complete set dalam RM350. Aku just top up RM150 je & bila dah siap diorg bagi warranty card & free gift botol air ngan air freshner cap itik. Cuma voucher yang aku dapat tu ada tulis serial number, validity, terms & conditions dan memacam lagi la bukan cam slip along tu..

aku penang tau lah...try google

huhu kalu lepas tolak voucer pun kena tambah 588 lagi, serupa tak payah ada voucer

Originally posted by tapaksulaiman at 10-1-2009 12:38 AM
Aduan : Pembelian Kereta Pesona                                                                                                                                                                                                                                                                
                                                                                                                                21 April 2008
Pada26/12/2007 saya dan ibu bapa saya pergi ke wakil pengedar sah protoniatu BRIGHT MODEL SDN BERHAD yang beralamat di LOT C1-C4 GIANTHYPERMARKET KLANG,PERSIARAN BATU NILAM,BANDAR BUKIT TINGGI,JALAN LANGAT41200 KLANG,SELANGOR untuk menempah sebuah kereta iatu PROTON PERSONA1.6 BASE LINE BERWARNA METAL GREY di atas nama ibu.Bayaran tempahanyang dikenakan adalah sebanyak RM500.
Setelah segala dokumen telah diserahkan,dan segalaurusan untuk permohonan pinjaman bank telah diluluskan,saya diberitahubahawa tempoh untuk menunggu kereta tersebut adala 1 1/2 bulan hingga21/2 bulan.

Setelahmenunggu selama hampir 3 bulan,saya menelefon pusat perkhidmatanpelanggan proton.Saya telah bercakap dengan pegawai melalui perbualantelefon untuk menyatakan masalah saya.Pegawai tersebut membantu sayadengan mengatakan bahawa dia akan menghubungi  pengedar kereta protontersebut.

Apabila saya menelefon semula pegawai perkhidmatanpelanggan tersebut,dia menyatakan dia ada memberi faks,email,memo danjuga panggilan telefon,tetapi kesemua itu menghampakan kerana pihakpengedar enggan membalas apa-apa yang telah diberikan oleh pegawaitersebut.

Padakeesokan harinya saya menelefon wakil pengedar tersebut dan sayaberurusan dengan kerani disitu.Saya ingin mengetahui status tempahansaya dan nombor waiting list saya.Saya diberitahu bahawa Waiting Saya yang keempat.

Setelahhampir sebulan saya berhubung melalui telefon.Saya dan ayah  saya pergike wakil pengedar pada 15/4/2007 untuk berjumpa dengan pengurusanpemasaran disana.Kami di beritahu bahawa yg nama pembeli baru sajadimasukkan di dalam DEALER PORTAL,dan disitu juga mereka menyemakborang yg dihantar kepada mereka.Setelah hampir sejam kamiberbincang,kami tidak dapat jawapan yang memuaskan.

Pada18/4/2008 saya menelefon pusat perkhidmatan pelanggan proton danmemberitahu peaqawau yg meguruskan kes saya.Saya memberitahu apa ygpengurus pemasaran pengedar tersebut memberi tahu kepada pegawai yangnama ibu saya baru sahaja dimasukkan kedalam dealer portal.Diamemberitahu bahawa jika nama baru sahaja dimasukkan di dalam dealerportal bermakna penungguan saya selama 4 bulan itu sia-sia sahaja.Diamemberutahu bahawa selagi pengedar tidak memasukkan nama di dealerportal,selagi itu kereta tidak akan di proses.

Saya merasaibahawa diri saya tertipu dan tidak munasabah bahawa tempahan sudahdibuat selama 4 bulan yg lalu tetapi pihak pengedar tidak request lagikereta tersebut.Apa yg mereka buat?Masih ada lagi ka wang tempahanrm500 itu? atau mereka mahu kan duit poket baru mereka jalankan kerja?

Diharap sesiap  dapat membantu sya untuk menyelesaikan kes ini kerana banyak kerja  tergendalan disebabkan masalh ini.

sekian,
PengarahNCCC : Pengguna adalah dinasihatkan agar segera membuat aduan kepadaNCCC sekiranya kenderaan yang ditempah tidak diserahkan dalam tempohjangkamasa yang di persetujui oleh kedua-dua belah pihak.

Sekian

Sumber : http://nccc.org.my/index.php?option=com_content&task=view&id=811&Itemid=1

Aku dengar memang banyak masalah SA2 kat Proton Edar kat Giant Bukit Tinggi, Klang tu.. ramainya kaki kelentong, aku pon ada seorang member baru beli kereta BLM, memang dia serik dah la tu 1st dia beli kereta tu.. tapi kalau dengar memang sakit hati je, aku plak rasanya nak sembur SA dia tu..

Ni lagi satu pasal SA2 di Klang nih, rajin koranca baca la sebab pajang berjela bebeno.. siap ada part 1 sampailah part 18, click http://www.complaintaboutproton.com/category/proton-klang-issue/

•       
    [quote]mohd samuni supah        on        August 4th, 2008              
                                            PADA 27.1.08 SAYA ADA BOOKING KERETA PROTON BARU AUTO WARNA GRAY GERINATE DI PAMERAN PROTON CAWANGAN KLANG SEMPENA EKPSO ISLAM HADARI DI SHAH ALAM.
    SAYA ADA BERTANYA KEPADA SALLEMAN BERNAMA MOHD HATTA
    KATANYA SAYA TENGAH SIBUK DGN PEMIRAN DISTADIUM  MELAWATI BILA SAYA TANYA PASAL KERITA OKLAH LA TU
    KATA NAK CALL SAYA LEPAS ISYAK TAPI TAK ADA CALL ESOKNYA SAYA CALL DIAKATA TENGAH SIBUK LAGI DAN 揘ANTI SAYA AKAN SEMAK DALAM KOMPUTER UNTUKTENTUKAN NAMA HJ ADA TAK

Nko beli kete dgn proton kenape tak call iCare?? call ler kat sana...maki sket helpdesk tuh..nnt dia akan pass kat pegawai proton yg bertugas...pastuh nko maki lak pegawai tuh....kasik dia panas telinga....cam kes kete persona aku dulu...hampir 5 bulan gak ler aku menunggu...tp aku puas hati lps tuh...sbb kes aku mendapat perhatian hingga ke higher management proton....habis semua org kat proton aku maki....sampai skrg kalo aku pegi sebis kete memane pun...lps sebis derang akan call aku tanye puas hati ke tak....

mcm kes nko nih...elok nko try call iCare komplen...kalo helpdesk tuh buat acuh tak acuh....maki jekk... ...bagi derang rase cuak sket nak berurusan dgn nko...baru ler derang respek sket dgn kite...nih tak bile dpt duit jek...terus melarikan diri....dgn org lain boleh ler...dgn aku silap la...satu team sales proton drpd HQ turun kat dealer tpt aku amik kete dulu siasat apa yg terjadik..yg penting jalan citer mesti gempak....baru ler derang amik perhatian kes nko....

Originally posted by geng_tx at 9-1-2009 22:23
aku beli keta yg terbaru ni pun sama, kena tipu ngan salesman. dia kataada tinted free. sekali langsung tak dak... aku maki dia dari mulasampailah aku blah dari kedai tu masa aku amik keta.

pastu, terpaksa lak repeat ke kedai tu semula sebab aku perasan, bukumanual dia lupa nak bagi. masa tu aku dah tinted. lagi sekali aku makimamat tu...

bukan aku miskin dan kebulur sangat tinted percuma tu. tapi kalau dahjanji, musti mau tunai. kalau tak, dia memang jenis munafik dan fasik.elok dimaki je org macam tu.

harap ada lebih byk pembeli cam......... biar mampus SA kena maki.....!

Balas #34 tossee\ catat

Walau 5 bulan kena tunggu akhirnya dapat gak persona tu..anis dulu....dah ler tunggu setengah tahun...duit d/payment lesap...bayang kete pun tak nampak..Bayar pakai cheque atas nama pengedar proton tu (pengedar yang sah pun)..tapi camner SA tu boleh clearkan cheque tu dan masuk ke poket sendiri???...Loan dah lulus....fail lesap...d/payment lesap..SA pun lesap.....last2 pengedar proton tu pun bangkrup...masuk mahkamah, turun mahkamah, menang kes tapi sampai sekarang apapun tak dapat...repot polis masa kes tu, pegawai polis tu lak boleh cakap ampeh kat anis...biol nyer polis..bawak isu ke tribunal pengguna, masa tu tak boleh diuruskan sebab kes tuntutan lebih 5 ribu (pegawai tu tipu ke malas buat keje ke apa ke..tak tau lerr)..lantik lawyer untuk saman pengedar tu...dgn eksyen bos besar sana cakap...samanlah.....dah menang kes....deme tetap tak mo bayor..last2 isytihar bangkrup...

Perkara ni dah 10 tahun berlalu...tak apalah....malas nak fikir dah walau hilang RM12K mcm tu jer...munasabah diri sendiri..maybe ada kesilapan yang anis buat sampai Allah uji anis mcm tu...SA ni kdg2 mmg ampeh..kaki kelentong..mulut manis walau hati busuk...satu lagi suka bersumpah guna nama Tuhan....semoga SA-SA ni insaf..carilah rezeki dengan cara yang halal...tak baik menipu2 ni...kalau rasa kete tu leh dapat cepat...lambat..jujurlah beritahu kepada pelanggan..kalau servis baik dan tip top...nanti tak mustahil org tu akan rekemen kat member2 yang nak beli kete...kalau dah mcm ni...rezeki sendiri gak yang komer tutup...sekadar nasihat dari salah seorang mangsa penipuan SA untuk SA-SA....

Originally posted by tossee at 10-1-2009 09:38
Nko beli kete dgn proton kenape tak call iCare?? call ler kat sana...maki sket helpdesk tuh..nnt dia akan pass kat pegawai proton yg bertugas...pastuh nko maki lak pegawai tuh....kasik dia panas  ...
mmg patut kena maki..........! tossee mmg best.....! mmg world....!

tapi aku jarang

Reply #36 AnisSuraya's post

apa

cayalah.....! korg nie best of the best......!

Balas #38 Acong\ catat

masa booking...bayor cuma 1k jer....selang beberapa bulan.. SA tu call n bagitau...kata kete dah nak kuar minggu depan, jadi masa tu loan pun dah lulus...jadi dia cakap kena ler bayor baki d/p tu sebelum kete kuar...berdasarkan pengalaman lepas beli kete baru mcm tu juga prosesnya...so...bayar lah tanpa rasa curiga...bayar pun kat opis tu bukan kat bawah pokok...bayar by cheque pun..bukan by cash...selang seminggu....call....cakap nama kita x ada dalam senarai...malah file pun tak ada sedangkan sebelum tu mmg nampak file tu masa berurusan..rupa2nya SA tu dah cabut....tak apalah...larilah..cabutlah..ingat satu jer...sejauh mana komer cabut lari pun...di akhirat nanti tetap tidak dapat lari dari pengadilan Allah s.w.t......