CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 24824|Reply: 49

arezzo induction cooker

Saya nak tanya ader tak sapa2 kat sini yang menggunakan induction cooker brand arezzo. Saya berkenan dengan nyatapi saya nak tahu lah samaader ok ke tak. Sape2 yang ader meggunakan nya..tolong bagi feedback. Thanks.

Balas #1 ros_merah\ catat

so far farra dah guna induction cooker arezzo nie ok, tak ada masalah

farra dah berapa lama pakai? Berapa harga yang farra beli? just nak tahu..sbb saya dapat voucher RM1000
utk product arezzo. Saya tak pernah dengar brand ni..sbb tu lah saya confuse. Farah ader pakai tak dia
punya air purifier? Based on the sales person dia...product ni..glamer kat kelantan...betul ker?

diorg selalu promo kat carrefour...

aha diorang selalu buat promo kat carrefour, harga beli tak tahula sebab hubby yang belikan bulan 9 tahun lepas. Air purifier farra tak tahula ok ke tidak hubby cuma beli periuk for induction cooker, induction cooker dan microwave oven, farra paling suka microwave dia sebab macam-macam boleh buat.

oooo....thanks. Actually, i dah beli induction cooker tu. Risau gak takut i tersalah buat pilihan...sbb brand tu..tak pernah dengar....Betul cakap u...microwave dia nampak menarik. Nak goreng keropok pun tak perlu pakai minyak...just celup dalam air dah boleh goreng. Kagum gak...

Follow Us

Balas #5 farra2503\ catat

farra..sy pn ader beli nduction cooker n microwave di atapi blom gune lagi..sy tak tau l ank gune..mcm mane nk set kn time tu yer..mule2 nk gune tu...sy tak tau nk tekan mcm mane..i mean tak tau masakan ape yg boleh gune

Balas #7 MariaClara\ catat

Hai Maria, you masih tak gunakan lagi ke, farra rasa lebih baik you gunakan sebab still under warranty kan so kalau rosak senang boleh suruh diorang betulkan balik. ok bab masakan, yang paling best kalau you masak ayamas yang ayam goreng tu sebabnya you tak perlu guna minyak untuk mengoreng cuma letakan ayam pastu you press convection + micro and setkan time dalam 5 minute pastu you check dan terbalikkan dan set kan lagi 5 minute. Jangan setkan lama-lama sebab first time dulu ayam tu boleh jadi macam batu waktu nak makan tu nampak cantik je sekali gigit mak ai macam batu kitaorang satu family gelak balik dinding pun dinding  yang pecah   

hari tu... i berkenan gak ngan microwave dia..tapi my hb nak kan air purifier...tak jadilah beli nya...lagii pun pikir2 balik kat umag dah ader microwave ...tak pakai mana pun...tapi yang tu...microwave yang biasa2 jer..tapi nyesal lak rasa nyer...

Balas #9 ros_merah\ catat

microwave ni best tau...tp sayang nye baru nk cuba hari ni..setelah 2 bulan beli...hehhehhe

Balas #8 farra2503\ catat

teruja nk gune...tu la hari ni baru try...sbb tak reti nk gunakan sy terus jumpe sales person tu...baru la paham cam ner nk gune..mule dulu mase beli tak tanye pn kt dorang..rase cam pandai rupe nye tak same cam microwave yg lame tu hahhahaha

Salam ,

Ari tu saya g carefour wangsa baju ,masa buka baucher yang dia bagi tu dapat free induction cooker ,tapi kena beli barng lain satu . saya beli la stainless steels dia .bila balik umah ,rasa cam tak guna pulak ,ada sapa-sapa nak beli tak ? saya jual murah .

tepekla gambo ...ke ada website dia?

Hi, semlm i pegi Carrefour dan masa tu salesgirl Arezzo ni panggil kitorg kengkonon nak kasi hadiah. Dia ckp dia hanya nak perkenalkan brand ni supaya org ramai alert Arezzo ni dah berada di pasaran Malaysia bout 5 yrs. Pastu cerita punya cerita, dia bg i 2 voucher and suruh i bukak dan dan tu jugak. Mula2 dia kata voucher tu valid for 3 mths, so masa bukak 1st voucher i dapat diskaun RM300. 2nd voucher pulak RM100 + dapat free induction cooker. I mmg tertarik dgn microwave oven yg berharga RM2999 tu. So kalau guna voucher tu tolek RM100 dapat RM2899 dgn free Induction Cooker. Tapi dan dan plak voucher tu hanya boleh time tu jugak. Kononnya tu promo raya, dia siap call bos dia lah konon n bos dia buat2 tanya i, i kenal ke dgn salesgirl tu. Tp cara diaorg yg nampak "buat-buat" mbuatkan I n hubby mcm tak bminat plak. Kalau dia bg masa 3bulan tu mungkin potensi membeli tu agak tinggi sbb we need to think first, perlu ke, tidak ke, ok ke harga tu. So, akhirnya kitorg lepaskan saja voucher tu semlm... Apa pendapat korang? Is it berbaloi sebenarnya kalau i beli je semlm microwave oven tu n get the induction cooker for free?

sama la ngan pengalaman aku ngan husband aku didekati budak salesgirl arezo kat carefour wangsa maju - betul la tu - dia call bos dia - bos dia igt aku kenal salesgirl tu - aahhhh sejibik tul - nasib baik aku x beli.... buruknyer perangai diorg nak jual barang smpi cam tu

15# gilakentang

16# faizrashid80

dah agak dah! hmmmm... marketing strategy murahan betul! drp bminat terus jd tak minat! :@

same la aku pn kne...serupe la..tp dh beli nk wat mcm mane..mase aku pn rse cam nyampah..mcm dibuat2..tp sbb hubby yg beriya2 nk bli..aku diam jerrr

samala...masa cuti pg giant shah alm...shoping sorang2 coz hubby keje...bila nak byr je tersangkut kat arizzo...call hubby bila nak blk...nasib baik hubby blk keje terus je ckp kat sales man tu xnak dan ajak blah dr situ...tidak terpengaruh gak la dengan ckp salesman tu
hubby mmg pantang kalo org jual2 brg mcm tu

hahaha.. arezzo... aku dah kene kt giant shah alam... tp aku mmg jenis tak kuasa nk layan mende2 camni... saje nk test market... dia kata isi nama je dpt free gift. dek kerana gatal2.. aku pon dudukla tulis nama... dia promotela mcm2... letih aku mendengar n menjawab. sia sungguh2 promote kt aku indusction cooker.. last2 aku kata... aku takleh guna induction cooker tu sbb smua periuk kt umah aku sumer corningware. wakakaka... walhal baru baper bijik je .. saje je malas layan.

promote pulak microwave... goreng keropok celup air... huhu.. ntah. sbb biasa klau microwave aku kt umah.. takyah celup apa2.. campak ajela keropok tu dlm pinggan ke... set dlm 2 min... walla.. dah jadi keropok. cuma beza test yg dia buat.. letak kertas dlm tu... takde apa2. klau aku nye.. hehe.. mesti ada percik2 api nnti. wakaka.. seram. tu je la kot beza.

actually mende2 ni kurasa ala2 gores dan menang jugakla. dulu mak aku kene brand hanamichi klau tak silap. dpt voucher... pastu kene beli barang baru dpt redeem that voucher. huhu.. akhirnye... mak aku beli 5 barang ngan rege ntah baper ribu... n dpt free induction cooker.. hehe... n microwave yg dibeli tu dpt kt aku. wakaka.. tak kisahla...

berbalik pada arezzo tu.. masa aku gores kad dia.. kawan aku dpt voucher rm200.. tiba tang aku... dpt voucher rm1000... cehh.. dah tu budak2 tu wat muka terkejut.. pastu siap pura2 la voucher tu silap la.. nk tukar ngan voucher rm200 je. dia expect aku akan mintak la voucher tu.. mintak mahap.. aku wat dono je. hehe... last2 aku kata nk blah sbb dah nk masuk ofis. dia bgla free gift. wakaka.. sebijik sun shade tulis AREZZO... cekadak betul la.. penat aku mendengar.. haha.. saje je test kekentalan hati dlm melawan godaan2 mcm ni. hehe