CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FiRe_Fly

Animal Cruelty

tak berani nak tengok

Tengok gambar ni. Kesian kat bull yg kena tikam dgn benda2 tajam dlm bull fighting. Yg ni kat Lima, Peru dlm satu acara bull fighting. Dah zaman moden serba canggih masih nak kekalkan adat yg tak sesuai dgn civilisation. Nampak sgt tak berhati perut.

Utk berita penuh, sila masuk sini.http://www.time.com/time/world/article/0,8599,1862867,00.html

Rate

1

kesian

igat kan rat in cage set on fire...wa slalu tangkap dan bakar

aahhh, kalo mende2 ni berlaku kat china, aku dah tak heran, diorang ni sume pada aku dah mmg ada mental problem, maklum la, segala mende dimakannye, so kiter bukan tau pun kesan2 benda yg dimakan tu kadang2, tu la jadik agaknye, tapi betul kalo aku jumpe org ni mmg aku simbah dier ngan minyak tanah pehtu bakar 2 minit pehtu padam (rehat 5 minit), pehtu bakar balik, mcm tu la sampai dier mampus

yg pasal bull tu plak, aku mmg dari dulu hangin dgn aktiviti ni, tu bila dapat je bull tu belasah org tu balik, aku mmg cukup senang hati la, berlapang dada rasanye.

Originally posted by Baiduri Othman at 1-12-2008 03:38 PM
Rupa2nya bnyk gambar2 bunuh kucing dlm tu rupa2nya. Rupa2nya gila jugak Chinese kat mainland China. Harap2 diaorg yg buat kerja ni akan kena bakar jugak, kena lenyek sebab kejam dgn binatang. Say ...

aku pun sama mcm hang.... tu fasal aku kalau manusia kena bunuh ngan haiwan, aku takk kisah... manusia ni mmng t6ak penah bersyukur......................:@ .:@

Follow Us

Reply #36 bubpallo's post

Dulu kat another forum memang ada discussion psl animal cruelty. Bnyk articles best2 yg forumners paste kat sana. Westerners tak kurang kejamnya mcm Chinese di mainland China. Anjing peliharaan dibiarkan mati kelaparan. Ada yg didera, lepas tu dichain tak bagi makan sampai tinggal tulang. Nama dah Westerners. So bila ada group yg dpt tau kes mcm ni mrk kemukakan kat mahkamah sp. pesalah dihukum. Tu lah ada yg sampai dipenjarakan & diaorg pun mcm kita jugak marah2 sambil cakap - may you rot in hell!:@ :@ :@

geli makan kucing

Reply #35 hike80's post

Kalau bullfighter tu cedera or mati kena tanduk bull memang kita simpati dgn nasib dia. Sama jugak dgn bull kalau mati kena tikam dgn benda tajam mcm dlm gambar tu. Sebenarnya silap manusia masih mempertahankan tradisi yg bertentangan dgn humanity.

Harap2 adanya thread ni akan menimbulkan kesedaran kpd kita semua. Nanti korang balik rumah, pastikan binatang peliharaan anda dah makan, kandang diaorg dibersihkan, kalau sakit make an effort bawa mrk pergi vet. Dan satu lagi spay & neuter your pets. Nanti beranak-pinak tak larat nak jaga. Tambahan lagi nak kena feed mrk lagi. Memang costly kalau hari2 kena beli ikan etc nak bagi diaorg makan.

Reply #38 dewi_anastasia's post

Kat negara2 mcm China, Vietnam etc memang diaorg makan anjing & kucing. Bnyk lagi binatang yg org tak makan diaorg makan. Maybe ini penyebab utama penyakit SARS.

Reply #31 adik_nazgul's post

Belum gik kitak ndiat anak pusak dilenyek sidak sampei keluar dak otak & isi perut. Nang psycho sidak tok.

Originally posted by dewi_anastasia at 2-12-2008 08:11 AM
geli makan kucing

teluper sekejap marah di dada................

Originally posted by Baiduri Othman at 2-12-2008 08:09 AM
Dulu kat another forum memang ada discussion psl animal cruelty. Bnyk articles best2 yg forumners paste kat sana. Westerners tak kurang kejamnya mcm Chinese di mainland China. Anjing peliharaan d ...

tp bezanya kat western tu mereka buleh di hadapkan ke mahkamah n bg pencinta haiwan,. mereka mmng betul2 fight untuk haiwan tersebut. ini berbeza dgn mainland China.

Originally posted by Baiduri Othman at 2-12-2008 08:14 AM
Kalau bullfighter tu cedera or mati kena tanduk bull memang kita simpati dgn nasib dia. Sama jugak dgn bull kalau mati kena tikam dgn benda tajam mcm dlm gambar tu. Sebenarnya silap manusia masih ...

aku bukan aja kes org dera haiwan, kes org selaku marahkan org then samakan perangai org dgn haiwan pon aku dah marah....... senang2 cakap perangai mcm binatang..sedangkan binatang tak berkelakuan mcm tu pon......

Ya Allah... Kalau tak suka sekalipun kat kucing tu, kenapa dibakornyer?

Lahanat betul.......

sian kucing comel tue
ms dia kena msk dlm cage muka dia cam wondering wats goin on
aduh sian nye kena bakar
jahat:@ :@

kesian kucing2 tu.........jom kita bawa kucing2 keluar dari negara china........dulu aku berjiran dgn budak2 kilang asal dari vietnam/myanmar/nepal......suka betul kacau kucing aku.......aku takut diaorg pergi sembelih jer kucing aku tuh........

Reply #46 luvpierre's post

Tak boleh imagine pitiful crying dia kan. Nampak mcm 2 ekor kucing kena bakar dlm cage.

Reply #43 bubpallo's post

Kat mainland China agaknya tak ada undang2 penderaan ke atas binatang. Even Chinese sendiri condemn sebab bangsa diaorg suka makan apa je. Tambah2 lagi dera binatang sampai mati mcm ni. Bagus ada undang2 mcm ni di Msia.

Kalau di Kuching ni dulu ada DBKU buat regulation on pets. Tapi tanpa kesedaran susah nak implement & nak hukum mrk.