CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sellie003

WAR & DESTINY ~ Myolie Wu/Ron Ng

Salam sumer, saya ni minat sgt dengan cerita W&D ni.  Tak sabar nak tungguh ending.  Selalu tu layan korean dramas, tapi W&D ni betul2 buat saya sanggup berjaga malam. So, kat mana kita boleh download cerita ni, dah puas tanya Mr. Google, tak jumpa. TVM in advance.

Balas #21 alovera\ catat

Wah bagus ler ada gak yg minat join citer nih. Drama nih mmg best smpai x sanggup tinggalkn. Setiap siri mesti ada saja peristiwa yg mendebarkn. Sian Ping On terpaksa berkorban segala2nya tp ada gak part yg aku rasa geram gak ngan dia nih terlalu bodoh & naif. Semlm mmg aku menjejeh airmata part yg bapak dia mati... sedih sgt

huhu..aku pon tetiba minat cite nih, cbb ping on dah comel! hehe..ari tuh kan comot...nnti ending die akan couple ngan sape sbnarnya nih? bukan dgn hau yee kan???

Balas #23 weenee\ catat

Bukan, nnt ping on mungkin couple ngan poon sai. Sebenarnya Hau yee tu ada hati gila ngan mak tiri ping on tp mak tiri ping on kata jgn fikir yg bukan2 sbb diorng xda jodoh (ikutkn mak tiri ping on pun ada hati gak ngan hau yee tp di thn perasaan pd hau yee sbb isteri org merangkap mak tiri ping on). Lepas bapak ping on mati mungkin diorg ada harapan utk bersama... kiranya line clear la.

Nantikn sambungan isnin depn.....

aih...patut la aku pelik mak tiri ping on nih muda giler..seswai lah ngan hauyee. tuh..apesal lak leh kawen ngan bapak ping on! adeh..tua gila.apa2 pun dh mati pon org tua tuh..hehe kesian~

Reply #24 sellie003's post

nak nyampok skit,
so kiranye hau yee tu couple ngan mak tiri ping on la
mase mula2 citer ni stat tgk memang hau yee dan mak tiri ping on saling menyintai
pas2 lame xtgk, tgk2 hau yee bertunang lak ngan ping on tu yg confuse skit

Follow Us
ade sesapa tau x nape mak tiri ping on kawen ngan bapak ping on~ kan jauh sangat beza umo tuh..

Balas #27 weenee\ catat

Bapa ping on asalnya nak sgt ank lelaki ada ank laki lak cacat mental kebanykkn suma ank pompuan jd dia kawin lg tp bini muda nih kawin ngan bapa ping on atas dasar nak byr utng abg dia yg kuat berjudi. Jadi si abg yg jaht nih gi paksa bini muda nih kawin ngan bapa ping on. Ketika itu ping on ngan hau yee sdg menjlnkn upacara pengkebumian maknya yg mmg nak ping on cari bpk dia kat Nanjing sbb maknya tau x lama dia nak mati.
Pertemuan antara hau yee ngan mak tiri muda ping on agak romantik gak... masa tu hau yee bekerja sbg angkat2 beras digudang ke pekan. Masa tuh hau yee ternmpk gadis muda sdg berjln ke sungai seolh2 nak bunuh diri. Sebenarnya nak amik tuala yg jatuh ke sungai. Hau yee pada mulanya wat tak tau tp lepas nengok begitu tak leh biarkn trus cuba nak selamtkn gadis tu alih2 tersadung kat batu lalu terpeluk awek tu... basah lecun sama2 jatuh kat sungai... masing2 terkejut dan hau yee cuba tenagkn gadis tu dan mengatakn kalau ada maslh dia sedia mendengarnya... baik mamat nih pantg nampk org susah... gadis tu hanya ngeleng cuma dia kata nak amik tuala yg jatuh... hau yee macm rasa beslh mati2 ingt bunuh diri trus dia dptkn tuala tersebut dan minta maaf. Itu pandangan pertama hau yee pd mak tiri muda ping on. Pastu hau yee terjumpa rantai jed mak tiri muda ping on masa tuh baru tau yg gadis muda yg mula nak cambah cinta dihati hau yee sedikit rasa kecewa... sudah berpunya dahtu pulk mak tiri ping on...

Rate

1

Balas #26 xcalibur07\ catat

Hau yee terpaksa bertunang ngan ping on kerana nak buang perasaan cintanya pd mak tiri ping on. Mak tiri ping on nasihatkn hau yee supaya lupakn dia dan terima ping on kerana mereka kenal dr kecil. Lagipun masa tuh dia ngandung. Nak tak nak hau yee cuba terima hakikat.

Episod semlm menarik. Hau yee diarah ke jepun tmpt kelahiran ayhnya. Dlm terpaksa dia menurut kerana nak tinggalkn kenangan yg memilukn.

Malam nih lg menarik... bilamana hau yee mesti x jadi pergi bila kwn juang hau yee bgtau brita buruk ttg mak tiri mudanya pd ping on ditimpa kecelakaan, riak wajh hau yee dah berubah cemas. Tak sabar nak tunggu apa kisah seterusnya...

Dlm citer nih aku plg suka kapel hau yee ngan mak tiri muda ping on... walaupun diorg tak bercinta sgt tp bila mak tiri ping on ada masalah mesti ada hau yee... kalau diorg rindu.. diorg cuma tenung antara satu sama lain... sayu jek aku tengok diorg... part hau yee nak ke jepun tu pun sedih je aku... hau yee luahkn perasaan walaupun tak secara terus tp kata2 dia mendlm kpd mak tiri ping on... dia kata walaupun dia rapat ngan ping on cuma perasaan dia tak sedlm mana cuma sbg kwn biasa sebaliknya bila rindu dia teringat seseorng di Nanjing (mak tiri ping on la tu). Mak tiri ping on hanya diam membisu dan menyatakan selamat tinggal....

Mlm td sedih memanjang dr kol 7 mbawa ke kol 8.30 pastu kol 11 lak, jurai jek airmata aku...

Akhirnya Ping on mengetahui dihati hau yee hanya pd mak tiri ping on... dia terdgr perbualan dan kata2 dr mulut hau yee dia sgt mencintai mak tirinya hingga sanggup gadai nyawa sendiri dah tu siap berpelukn tanda rindu & kasih diorg berdua (feeling abis aku). Ping on rasa tertipu seolh ditipu olh seorg lelaki yg dianggap abg & seorg pompuan dianggap kwn baik tp Poon sai berikn nasihat bahawa diorg sebenarnya sgt kesian kerana terpaksa pendam rasa cinta itu dihati masing2 demi menjaga hati org disekeliling. Kiranya diorg menderita. Tp ping on tak dpt terima hakikat kata2 poon sai. Jd poon sai berkata lg elok dia berfikir baik2 & letakkan dirinya seperti mereka.

Drama nih mmg tragis tak sabar nak tahu kisah selanjutnya. Dahtu 3 hari jek tak puas nengok....

Rate

1

ouh itukah yang terjadi malam tadik? luper la pulak ade cite nih mlam tadik..ape maksud 3 hari je? maksudnya malam ni takde ek???

tp aku suke la hau yee n ping on! huhuhu..nape leh ngan mak tiri lakkk ...  adehhhhhhh

Balas #33 weenee\ catat

Iyo sayang 3 hari jek Isnin hingga Rabu tu dok berjanggut tunggu smbgn citer nih 4 hari

Citer nih kalau kaple masing2 macam Cinta Yang Tiada Logika....

ping on & poon sai cheong dah bersama

Balas #36 ricky_lee\ catat

Suka gak ngan couple nih. Masing2 ambil berat dan simpan rahsia....

Lagi 3 episod nak abis...
Sepanjang 3 hari mmg berdebar poon sai kena tembk ngan bekas pembant yg mmg perisik jepun masing2 tak tahu identiti sapa yg ditembak dan sapa yg menembak... nasib baik ping on membntu menjernihkn suasana pabila matsuda sengaja dtg melwt poon sai dan ternmpk kesan darah pada sofa dgn pantas ping on coverline katanya darah dr jarinya terluka akibat terhiris pisau ketika memotng buah... identiti egen penyanyi pompuan tu pulk dah terbongkar apbila perisik jepun tu persan masa nak jumpa penyanyi pompuan tu sdg berkomunikasi cara mose ngan egen lain... rupanya nak antr gambar perisik jepun aitu bekas pembntu poon sai... last2 guru besar yg juga egen kena tgkp kerna letk gambr tersbut dlm sebuah buku dan di belasah teruk.... jht tul perisik tu mmg anjing kurap jepun,... namun agen pompuan tu kira masih dlm zone slmat sbb perisik tu jatuh hati ngan dia jd lom bongkar identiti sebenar... lalu perisik tu pujuk agen pompuan tu tingglkn dunia nyanyian & idup bersama kendian bw diri ke tmpt yg tdk akn kenal diorg... agen pompuan tu tak setuju lgpun dia tak tahu lg siapa perisik tu yg sebnr lgpun dia ttp berjuang utk negara selagi blum tercapai hajat & misi para agen ni.
Minggu depan 3 hari episod terakhir.

Dah tamat mlm tadi........ ending pun puas hati.... masing2 dah menjalani kehidupan yang normal dan harmoni... ingatkn ping on takda jodoh ngan poon sai last2 bertemu gak....

12
Return to list New