CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10413|Reply: 86

Telekung Bergerak sendiri..??

Aku nk kongsi ngan korang sume pasal pengalaman aku sewaktu aku tgh jemur kain di malam hari..
Aku sendiri xpasti dgn ape yg aku nmpk dn lalui ni.. Korang nilai la ek..

apa yang ko nampak.... telekung bergerak sendiri ke....

Originally posted by azhardanil at 25-3-2009 10:20
Aku nk kongsi ngan korang sume pasal pengalaman aku sewaktu aku tgh jemur kain di malam hari..

cam mane citernya

pejadah ni???

satu hape ak x nmpk....

sgll

kena tiup ngan hangin kot?

Originally posted by azhardanil at 25-3-2009 10:20 AM

apa yg ko nak kongsi dgn kami neh? n apa yg ko nak kami nilai sedangkan pape pun takdak..citer la abis n klu ada gambo ke video ke masukkan kat sini br la kami bole nilai citer ko..

Follow Us
suspennnnnnnn

nih kompem video yang nak kasik opg terkezut nih.....last2 kuar hantu dlm ciet exosist tuh

manenye??

sah telekung tu kena tiup dek angin sepoi-sepoi bahasa.

da abis da crite?

tgh mengarang ke.. apesal x karang dulu br bukak trid

Ape ke hal dgn ko..tuan tanah..bukak cite cam gempak..

Alih2 habuk tarak....

Ini boleh mendatangkan kemarahan ni...:@ :@

Saje je..Biasa tu....:mad2:

Balas #1 azhardanil\ catat

..ko duk rumah bertingkat tingkat ke? telekung orang dari atas jatuh kut...

apa citernye ni....?

aku pon lost....   

ape yang cube nak dibukti kan kat sini??citer tak habis pastuh soh orang nilai pulak. Dah pening pasal citer tergantung, pastuh soh pening nak nilaikan cerita dia,, ape kes nie

alamak serammmmnyerrrr cite tuan umah nehhh...

Kejadian ni terjadi masa aku tgh study lagi..Buat diploma kt sebuah kolej kt taman maluri..
Aku tak stay kt asrama@hostel@rumah sewa mcm kwn2 aku yg lain..Aku berulang dari rumah aku ke kolej. Rumah aku kt Gombak kolej plak kt Taman Maluri,Cheras. So tak jauh mane pun la. Sebagai seorang student hidup aku banyak kt rumah ngan kt kolej je la. Dah duk rumah tu, mcm2 keje rumah la aku buat. Dah macam anak dara dh aku ni. Ye la, aku xde adik or kakak perempuan, mak ngan ayah aku berniaga kt kg baru.. Bukak kedai makan. Lepas aku abis kolej aku akan ke kedai tolong mak ayah aku. Lepas maghrib aku balik rumah utk study and baut keje rumah skit yg mana mak aku xsmpt settlekan.

Nak dijadikan cerita, salah satu keje rumah yg aku buat ialah jemur kain. Kitorang selalunye basuh kain malam, lepas maghrib tu adik aku akan masukkan semua kain dlm mesin basuh dn mesin tu basuh la sendiri.Huhu..Tang jemurnye nanti aku la yg buat. Selalunye aku tggu malam skit bru jemur,sebelum tido..
So, satu malam ni aku jemur sume kain ni agak lewat skit dlam kul 12.30 mcm tu. Aku siapkan assignment dulu baru jemur kain. Mak ngan ayah aku dh tido dh, awal diorang tido malam tu.Penat agaknye.. Aku pun jemur la kain tu sorang2 kat beranda rumah aku. Kitorang mmg jemur kain kt beranda rumah. Sebelah kanan rumah aku ade satu rumah batu putih. Rumah ni didiami oleh seorang pak cik.Dulu rumah ni ramai orang yak ni bini pak cik tu dan anak2 die termasuk sedara mara die. Tp lepas mak cik tu meninggal(bini pak cik ni) rumah ni jadi sunyi skit. Kadang2 je anak2 die balik jenguk pak cik ni. Malam tu pak cik tu xde kt rumah, so rumah die kosong. Adik2 aku ade bg tau pakcik tu ikut anak die ke sedara maara die ari tu, so confirm la rumah tu xde org. Gelap je aku tgk.

Nk dijadikan cerita lagi, ampaian kt rumah pak cik tu bleh dilihat dr beranda rumah aku.Dan masa aku tgh jemur kain tu ampaian die kosong, ye la rumah xde org kan. Tgh aku dok jemur kain tu, aku perasan ade satu telekung tersidai kt situ.Aku xpasti tu telekung tp nmpk mmg mcm telekung warna putih kan. Masa aku tgh sidai kain kt ampaian aku mmg aku akan menghadap ampaian pak cik tu, so mmg bleh nmpk la ape yg ade kt ampaian tu cume jarak die agak jauh la. Mula2 tu aku rasa ape2 yg pelik lg ye la maybe aku xperasan mmg ade telekung kt situ.Maybe aku dh ngantuk so xperasan telekung tu mmg dh ade tersidai.Mamai la katakan. Tapi keadaan makin pelik bila aku perasan setiap kali aku pandang telekung tu akan berubah kedudukan. Mcm ne aku nk ckp ek, die bkn berubah pegi kt tmpt lain tau, die mcm ade org alihkan ke kiri skit kt ampaian tu.. Telekung tu masih tersidai kt ampaian tu tp dh terngesot(bahasa ape ni..??) skit ke kiri sepanjang ampaian tu. Semakin banyak kali aku pandang telekung tu berubah kedudukan dan semakin menghampiri penghujung ampaian tu. Mcm ni la aku citer, mula telekung tu kt titik A. Titik ni korang bayangkn kt sebelah kanan ek, pastu B,C,D,E tu ke kiri.. mcm huruf jawi la. So telekung semakin lame bergerak dr titik A ke B,C,D,dn seterusnye.Telekung tu mula2 kt kanan aku. Aku bajet angin tiup, tp aku xrasa pn ade angin bertiup malam tu. Rumah pak cik tu ngan rumah aku pn bukan jauh mane. Klu angin bertiup kt situ aku mesti dpt rasa dn kain aku mesti bergerak gak kene tiupan.

Aku teruskan jugak sidai kain sbb aku nk tido dh.Telekung aku tgk dh btul2 dkt penghujung ampaian tu. Dh jauh bergerak dr kedudukan asal. Aku dh rasa semacam dh masa tu. Dh mula rasa seram sbab ape, satu ialah rumah tu xde org. Malam tu rumah tu mmg xde org kt rumah tu. Kedua ialah klu ade org pn kt umah tu pak cik tu je la..Klu sedara mara ngan anak die dtg mmg riuh la umah tu.. Kete pn mesti byk parking. Ketiga, klu btul tu telekung yg aku nmpk, tk mungkin ade org pakai telekung kt umah tu psl pakcik tu tggl sorang, bini die dh meninggal..Takkan anak2 die nk sidai telekung kt situ or xkn org lain nk sidai telekung kt situ. klu ade org lain pn nk sidai kt situ, xkn sidai telekung sehelai je.. dan akhir skali aku mmg confirm masa aku mula2 sidai kain malam tu mmg xde ape2 kain pn yg tersidai kt situ.

So, aku dh seram sejuk dh aku tggl je kain aku yg xabis sidai tu aku trus masuk umah. Aku xdpt tido mlm tu memikirkn ape benda la yg aku nmpk tu..Bsknye mak aku tny apsal xsiapkn sidai kain aku ckp aku dh ngantok sgt so aku tido trus..Sblm gi kolej aku siapkan sidai kain tu..

So, kwn2..korang rase ape benda yg aku nmpk malam tu..?? Or hanya khayalan aku yg tgh mengantuk time tu.. Tp klu benda tu jd sekilas pandang je maybe khayalan or perasaan aku je, tp ni aku nmpk byk kali telekung tu berubah kedudukan.. Aku xnmpk telekung tu bergerak, tp aku nmpk telekung tu dh berubah kedudukan je..

O.k..smpai sini je citer aku..huhu..korang komen la ek..

Rate

1

Ada lah tu .."benda" tu nak mengusik ko..memalam jemur baju..

Aku pun buat jugak cam tu...