CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chabad

Perjalanan Mencari Dia....

Close [Copy link]

Balas #75 Chabad\ catat

oh...

25...sajer nak tau..
igtkan baru pas spM...

Reply #78 orghijau's post

That's it? Patutla berusaha tak dapat-dapat, sebab disuruh sembahyang je rupanya

Reply #79 pengecatbintang's post

ko jawapla soalan ko tu. Kalau ko dapat jawap, tentu aku dapat jawap gak

Reply #81 wekwek1's post

ye ke? budak SPM ada masa fikir pasal benda ni ke?

Perasaan macam ni hadir sejak aku belasan tahun lagi

chabad,

ni pendapat aku la. aku faham konsep kau 'mana bukti nya tuhan wujud'. aku dulu kekadang terfikir gak. dulu aku selalu terfikir, org kata lepas mati masuk neraka atau syurga. pas tu, apa jadi?

tapi bagi aku, kewujudan tuhan tu susah nak explain. dia wujud di mana2, bukan dekat ngan kau je. pernah kan terjadi kau dah prepare satu benda ni betul2, kau rasa takkan ada failure, tiba2 masalah datang bertimpa2. tu nama nya nasib. dan nasib ni datang dari tuhan.

pas tu bila kau ada masalah, kau kata kau yg selesaikan, kan? dari mana datang akal fikiran kau selesaikan tu? kira benda2 ni vague la org kata

betul tu, semua benda datang dari hasil usaha sendiri. the world is colorful in its own way. ada gemuk, kurus, kaya, miskin, pandai, bodoh, bagi aku semua tu dtg dari tuhan.

kalau dia majikan, mesti dia buat semua benda perfect. tak yah dia pening2. dunia pun aman je. tapi dia kasi manusia decision, something you have control over to paint your destiny.

tu pendapat aku la.

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 22:51
ko jawapla soalan ko tu. Kalau ko dapat jawap, tentu aku dapat jawap gak

ha ha ha...

aku tau dah ko camner orangnye!!

he he..

Follow Us
Originally posted by Chabad at 2-5-2009 22:48
pernah baca Mengapa Saya Seorang Islam or something?

aku rasa macam baca buku ulangan fakta je. Sorry, boleh dikatakan takde fakta pun.

I need more than just dreamy words. Aku perlukan satu ...

Sifat ALLAH SWT dari 99 sifat... ko hanya menyebut satu saja iaitu "Maha Penyayang".... ilmu ko masih rendah dan masalah ni boleh diselesaikan jika belajar..

Dah tentu sifat Penyayang ALLAH SWT tidak sama dengan Penyayang manusia sesama manusia.. sedangkan ALLAH SWT sendiri mencipta sifat Penyayang manusia itu.. adakah manusia tahu jika dia dikurniakan banyak duit dan kekayaan, dia tidak akan bersifat RIAK, TAKABBUT, TAMAK, KEDEKUT?
Antara lagi sifat ALLAH SWT itu ialah MAHA MENGETAHUI.. jika dia hanya mengurniakan kesenangan, juga tentu manusia itu tak dapat mengawal nafsunya.. ini dah terbukti kesenangan yg diberikan Tuhan seperti org2 kafir di Barat, yg hidupnya menganiaya dan membunuh org hanya untuk mengekalkan kesenangan dan kekayaan yg diberikan ALLAH SWT.

Reply #85 narif's post

Thanks.

Maksud kau, Allah kurniakan aku otak kan untuk berfikir? So secara tak langsung Allah terlibat dalam setiap geri aku kan? Ada benarnya

Tapi then again, kalau buat salah, aku harus salahkan tangan yang menggerakkan aku atau salahkan diri sendiri? Dan konsep takdir, I just dont get it. Kalau dah takdir seseorang tu jadi ateis ke, so what's the point of that person to pray supaya kembali ke pangkal jalan anyway? Sebab dah destiny dia macam tu

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 21:43
that's it? hidup untuk beribadat dan lepas tu mati?

wonder nape Tuhan tak buat je akhirat terus?

Ehh... akhirat tu ada ke?

Reply #86 pengecatbintang's post

Masalahnya, aku yang tanya ko dulu soalan tu. Dan kau tanya aku dengan soalan yang aku tanya. Kalau aku tau, aku tak tanya la kan?

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 23:03
Masalahnya, aku yang tanya ko dulu soalan tu. Dan kau tanya aku dengan soalan yang aku tanya. Kalau aku tau, aku tak tanya la kan?

Aku rasa kau ni just in the state of denial... mengetahui kebenaran tapi masih menafikan..
Hati2 lah dalam kata2 kita.. jangan mencabar iman diri sendiri.. kalau macam ni Malaikat pun jadi menyampah dengan kita..
Bila tak berhati2... adakah dekat kita dengan rahmat Allah swt?  Seolah2 kita mengiyakan dan memuja syaitan dan iblis yg bersifat seperti ini..

Reply #91 orghijau's post

Aku tak rasa aku in state of denial. Dan aku rasa, semua Muslim, termasuk kau dan aku (kalau aku masih dikira Muslim la) jangan hanya mengikut membuta tuli. Sentiasa bertanya untuk mengetahui kebenaran supaya lebih faham. Kalau setakat nak menakutkan orang dengan fakta malaikat, syaitan dan sebagainya, tak nampak pun keindahan Islam kalau macam tu

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 23:03

Chabad! Chabad!

best dapat jumpa ngan orang yang tinggi ilmunya cam ko ni... ha ha...

tegas ngan pendirian lak tu... kih... kih kih...

kalo ko sekadar create multinick untuk buktikan pada diri ko sendiri dan forumer kat sini bahawa ko ni bagus betul... entahlah.. best sangat ke...

bila orang lain psycho ko... ko tak leh jawap... so escapism ko adalah... ko tanya balik soalan tu kat orang yg ko tanya mula2 tu... siap ngan ko letak...

dalam Islam ada 3 perkara yang tidak boleh dipermainkan iaitu Iman, talak dan membebaskan hamba sahaya (check yg last ni)..

kalo ko nak main2kan forumer kat sini dan uji kehandalan ko... lupakan lah...

Iman tu tak leh dipermainkan... Murtad hukumnya...

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 23:16
Aku tak rasa aku in state of denial. Dan aku rasa, semua Muslim, termasuk kau dan aku (kalau aku masih dikira Muslim la) jangan hanya mengikut membuta tuli. Sentiasa bertanya untuk mengetahui keb ...

Ko ada masalah apa? Dengan takdir? Benda mudah macam tu pun ada masalah ke... budak sekolah rendah pun boleh jawab..
Manusia diciptakan aqal dan nafsu.. budak sekola belajar sains akan cakap, tindakan tangan dan kaki adalah refleksi dari otak.. otak itu Tuhan kata A'qal... Budak sekolah belajar, ikut nafsu binasa.... so kita pun ikut aqal... org beraqal belajar dari ilmu, org berilmu akan belajar dari Al-Quran dan Sunnah.. org bodoh tak berilmu akan kata Al-quran itu bukan fakta dan tak boleh membuktikan, kalau org bodoh tu 'bijak' buktikan lah fakta yg benar yg boleh melawan Al-Quran...

Reply #93 pengecatbintang's post

I am more than ready with this type of post.

Sila baca post pertama aku kalau nak lebih jelas mengapa aku bukak thread ni

Aku mengaku, ilmu aku tak sehebat ko. Kalau camni gaya dakwah, patutla hancus Sorry, joking sikit

Aku tanya serious. Kalau Tuhan dah cakap Akhirat tu dunia kekal abadi, apa perlu diwujudnya dunia? Nak manusia sembah Tuhan? Dekat Akhirat tak boleh?

Dan ini bukan soalan provoke or in-denial. Aku nak kau jawap kalau kau tau

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 23:25

Aku mengaku, ilmu aku tak sehebat ko. Kalau camni gaya dakwah,  ...

Relax Bro!

Marah nampak!

nak cari ilmu kena sabaqqqqqq...

Chabad cuit n usik2 forumer lain boleh...

forumer lain nak test jek trus mengaum...

cool bro... cool bro... urut dada tu...

Apa perlu diwujudnya dunia?

Soalan yg tiada jawapannya.. Hanya dalam pengetahuan ALLAH SWT.. Tapi sebagai org Islam, kita rujuk Al-Quran.. Dunia ni diciptakan untuk menunjukkan kekuasaan dan kebesaran Allah SWT..

Kenapa tidak hanya Akhirat?  Bagaimana rupa Akhirat? Ilmu yg tidak diberikan pada manusia..
Adakah dunia Akhirat itu sama seperti Dunia BUMI? Dah tentu Tidak.. Ilmu ni ada kitab2 tafsiran nya tapi aku tak baca.. maaflah tak dapat beri penerangan.. Tapi tak mungkin sama, di akhirat, sifat keraguan tidak lagi wujud dan dicipta Allah SWT..

Reply #96 pengecatbintang's post

Ye ke aku cuit dan usik? Takde pun

Dan tak marah pun. As I said, I have been prepared mentally dengan semua ni.

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 23:25

Aku mengaku, ilmu aku tak sehebat ko. Kalau camni gaya dakwah,  ...

Camni!

kami kat sini tak terer ilmu agama...

aku cadang ko gi belajar ngan orang yang pandai agama...

gi belajar kat Haron Din di Bangi ker? Aku cadang Hron Din kerna ramai orang gi kat dia... so leh cayalah...

tak macam Ayah Pin tu..

Sori ekk... posting aku sebelum ni.

Aku doakan ko mendapat hidayah Allah

Balas #95 Chabad\ catat

hehehe..ni pemahaman lain skit.....hehehehe

wujudnyer dunia adalah kerana hendak memenuhi kehendakNYA....
dier x pelu manusia tuk menyembahnya.. sebaliknya manusia yg perlu untuk menyembahnyer... bg Dia.. x rugi... and x mati kalo sorng or smua x smbahnya.... sebab dier terus kekall.....
dan wat per dier ciptakan dunia yg BODOHHH... dan MANUSIA yang bangang...bongkak...takabur.... beball.. dan jahil... semata2 nk menyembah dier....
baik dier ciptakan malaikatt.. yg dengar kata.....yg x merosakann.... tp kenapa DIA tetap nk ciptakan manusia yang anggkuhh???