CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Chabad

Perjalanan Mencari Dia....

Close [Copy link]

Reply #97 orghijau's post

This is a good one

Thanks, aku harap dapat baca penjelasan yang seperti ini lebih banyak lagi. Cuma maybe perlu selitkan fakta sikit?

Tu je untuk hari ni. Esok aku akan tanya lagi kalau ada soalan. Kalau korang nak tanya aku pun boleh.

Terima kasih.

Thanks everyone. Will reply again tomorrow

aku penah baca...

antara strategi kristian dan Yahudi untuk menyesatkan umat Islam adalah melalui penyebaran buku2 yang bleh membuatkan umat islam itu was was dengan ajaran Islam.

kalo tak silap aku... dalam ajaran Islam ada beberapa perkara yang kita tak boleh fikirkan..

antaranya... sifat Allah (sesiapa forumer boleh check kan)...

kita tak bleh fikir dari mana atau camner Tuhan datang atau wujud..

ko check ngan orang pandai agama... kalo boleh... gi jumpa mufti kat negeri ko...

kalo aku salah ko bagtau kat forum ni ok... aku x mau dituduh bawa ajaran sesat lak...

Good Luck

Balas #103 pengecatbintang\ catat

sabar sahabatt... bgus gak dgn ader bnda nie.. xderlah muslim telalu... taksub dan x berfikir... sesugguhnya DIA menyuruh kiter berfikir.. dan wat kan kiter nk belajar......

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 23:45
This is a good one

Thanks, aku harap dapat baca penjelasan yang seperti ini lebih banyak lagi. Cuma maybe perlu selitkan fakta sikit?

Tu je untuk hari ni. Esok aku akan tanya  ...

Kalau nak fakta... boleh pergi ke board Muslimin dan Muslimat.. akhirnya, hehe... ramai org berilmu disitu..

Reply #92 Chabad's post

ko gi lar cari org yg berilmu n pakar yg bole jawab ape yg ko nk tye tuh....

Follow Us
aku tak pndai sgt...

ade gak forumner dah bg pendpt....

kalo tak cukup lg cari org yg betol2 berilmu dlm hal nih....

saya cadangkan baca buku 'what is it mean to be a moslem' tak pun baca kisah yusof islam conveted to islam...baca perjalanan hidupnya utk mencariagama yg tauhid..

obviously memang tuan tanah tak cukup ilmu agama...pergi lah menuntut ilmu agama lagi..ada byk bersepah2 sekarang ni ceramah2 agama pun free aja tak perlu bayar...

nak join kelas usuludin saya pegi lah ke mana2 masjid di negeri selangor yg take part dlm persijilian usuludin..fee pun murah satu semester rm120 only

utk sem 2 ni kami akan belaajr
-asas dakwah
-penghayatan islam ( best ni walau pun baru start)
-seni bina islam
-bahasa arab
-satu lagi  saya lupa

last sem, belajar pasal aqidah lagi best..ada banyk cara kita boleh melakukan syirik dan terpesong dari agama...

dlm kelas penghayatan islam tu akan belajar detail tentang peradaban dlm islam, konsep hidup islam etc etc..

saya cuma nak anda renungkan...setiap kita setiap hari menikmati nikmat kurniaan Ilahi tanpa ktia sdari
- udara yang kita hirup..bukan kah ini nikmat yang tak terhingga
- kaki utk berjalan mencari rezeki atau kemana2 jua
-mata utk melihat alam ciptaan tuhan
- mulut utk berkata2 dan berzikir memuji Allah
dan byk lagi..apa kata satu hari nanti..mata anda buta? kaki patah ke...

belajar lah bersyukur..sesungguhnya nikmat Allah itu teramat luas..kadangkala doa kita tidak di makbulkan kerana
- Allah akan makbulkan di akhirat kelak
- Allah telah menghindari kita dari kecelakaan/ musibah yang lebih berat

Balas #103 pengecatbintang\ catat

dulu kecik slalu tnya mak cmane Allah wujud...Allah beranak ke..tp bila dh meningkat besar tu, pemahaman tntg kewujudan Allah tu rsnyer datang secr natural...

Chabad,
sy bukan pandai sgt bab ilmu agama ni, cuma nasihat sy, awk jgn la tutup pntu tentang ilmu agama ni n i guess this is the best that u cn take for d time being
Allah tk uji umatNya jika Dia tahu umatNya itu xmampu harungi ujian tu..so this might be a test for u which might boost up ur faith kepada yang Esa...sy doakan awk...

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 05:02 PM
Thanks.

Maksud kau, Allah kurniakan aku otak kan untuk berfikir? So secara tak langsung Allah terlibat dalam setiap geri aku kan? Ada benarnya

Tapi then again, k ...

bagi aku, takdir tu benda terakhir la kau kena accept. bukan la aku cakap tolak qadaq dan qadar, tapi kau boleh tentukan benda2 ni. it's all in your heart and mind.

usually we will be what we believe we are. change your perception of life, insya allah kau nye kehidupan berubah gak.

Salam Chabad. Ni bac ada jumpa cerita zaman dahulu, moga2 ia dapat membuka minda anda

Kisahnya bermula apabila datangnya seorang pelajar yang dipercayai telah murtad, untuk bertemu dengan seorang Imam. Tujuannya tidak lain dan tidak bukan, untuk berbincang dan sekaligus mempertikaikan agama Islam yang dahulu pernah dimilikinya. Antara butir-butir dialognya:

Pelajar: Apa buktinya tuhan itu wujud?? Kalau benar tunjukkan di mana tuhan…..
…Imam tadi mendiamkan diri. Pelajar itu bertanya lagi;

Pelajar: Aku tidak percaya kepada takdir. Bagi aku, jika aku berusaha kuat, aku akan mendapat apa yang aku hajati. Tak mungkin takdir itu wujud.
……Imam tadi masih lagi mendiamkan diri. Pelajar itu bertanya lagi;

Pelajar: Aku tidak rasa tuhan itu adil. Kerana Dia menjadikan syaitan dari api, dan kemudian apabila hari akhirat, Dia akan menghumban syaitan itu ke dalam api neraka. Jika api bertemu api, mana mungkin ada rasanya. Syaitan tidak mungkin akan terseksa dalam keadaan itu.
……Imam tadi masih lagi mendiamkan diri. Pelajar itu berkata:

Pelajar: Nah!! Sekarang sudah terbukti yang apa yang aku cakapkan adalah betul belaka. Aku mahukan penjelasan….

TIBA-TIBA…. PANGGGG!!!!!!! Satu penampar yang keras hinggap di pipi pelajar itu. Pelajar itu berasa amat hairan dan marah.

Pelajar: Aku mahukan penjelasan, tetapi ini yang aku terima. Adakah ini dikatakan Islam itu berlemah-lembut.
Imam tadi dengan bersahaja, lalu berkata;
Imam: Itulah jawapan kepada ketiga-tiga soalan kamu tadi…

Pelajar itu berasa hairan…. Imam tadi meneruskan hujahnya;
Imam: Adakah sakit penampar yang kamu terima tadi??
Pelajar: Sudah tentu!!!
Imam: Aku tidak percaya. Kalau benar, kamu keluarkan dan tunjukkanlah rasa sakit itu kepadaku.
Pelajar: Mana mungkin aku boleh berbuat begitu.
Imam: Jadi, begitulah juga dengan Tuhan. Tuhan itu wujud dan kita merasakan kewujudan Tuhan, tetapi kita tidak boleh menunjukkan dimana Tuhan berada.
Pelajar itu terdiam…..

Imam: Adakah kamu tahu yang aku akan menampar kamu tadi??
Pelajar: Mana mungkin aku tahu perkara yang belum terjadi.
Imam: Jadi, begitu jugalah dengan takdir. Takdir masa depan akan berlaku dan kita tidak mungkin mengetahui takdir kita. Tetapi dengan usaha kita boleh mengubah takdir kita dengan izin Allah SWT.
Pelajar itu terdiam lagi…..

Imam: Apakah yang ada di dalam tangan kamu?
Pelajar: Tulang, daging, dan kulit.
Imam: Di pipi kamu?
Pelajar: Sama. Tulang, daging, dan kulit.
Imam: Jadi, masih sakit penampar ku tadi, walaupun kedua-duanya dari unsur yang sama??
Pelajar itu terdiam….

Imam: Jadi, begitulah juga yang akan berlaku pada syaitan apabila akhirat kelak. Walaupun syaitan dijadikan daripada api, dan api neraka itu juga berasal dari api, syaitan tetap akan merasa azab pedihnya. Itulah janji ALLAH SWT….

[ Last edited by  bacteria82 at 3-5-2009 07:45 ]

Rate

1

Balas #1 Chabad\ catat

Assalamu'alaikum...

Chabad, kamu bukan "atheist", kamu adalah "agnostic" ,  atau lebih kurang macam agnostic..

atheist menafikan terus kewujudan Tuhan, agnostic pulak ragu2 akan kewujudan, mereka nih cakap tak boleh buktikan kewujudan Tuhan.

berbalik kepada soalan kamu, apa yang Allah buat itu, kita tak mungkin dapat tahu, pasal itu alam Ghaib. Tapi yang saya faham, Allah mentadbir alam ini dengan cara Dia yang tersendiri. Sbb itu ada do'a yang dimakbulkan..

First sekali, aku ni seorang Muslim. Aku masih lagi buat benda-bendaasas yang seorang Muslim buat seperti sembahyang, puasa dan sebagainya.Tapi dalam diri aku ni, aku tak percaya Tuhan ada memainkan peranandalam hidup aku. Contohnya, aku berdoa, tapi benda yang aku doakan tuaku usahakan sendiri. Dan aku sentiasa keseorangan bila aku memerlukanDia. Masalah-masalah aku, aku selesaikan sendiri, tanpa Dia. Aku sedih,gembira, senang, susah, semua tanpa Dia.

tak jugak, sbb Allah lebih hampir dengan kamu daripada urat merih kamu sendiri. Urat merih = source of life tau...

pasti pernah jadi di mana jawapan, rezeki etc datang kepada kau tanpa di sangka-sangka, kan? bila perkara ini berlaku, kebanyakkan manusia akan cakap "nasib baik aku ...." atau "i have such a good luck.." which is dead bloody wrong. see where i am going now? apabila berlaku sesuatu perkara baik yang di luar jangkaan, kebanyakkan manusia akan lupa kepada Allah, baik dari qalbi, qauli ataupun fi'li.

dan salah jika kau cakap masalah kau, kau selesaikan sendiri, sbb kudrat semua daripada Allah.

Aku masih lagi sembahyang, puasa etc bukan sebab aku nak sangat. Tapisebab aku tak nak ibu bapa aku tahu yang aku ni dah separuh tidakberagama. Sebenarnya ayat 'tidak beragama' tu terlalu ekstrem?Sedangkan aku percaya Tuhan wujud, tapi cuma Dia tak berbuat apa-apa,hanya sekadar menonton sahaja. Kadang-kadang aku rasa Dia macam majikanyang kurang ada timbangrasa. Kutip hasil di akhir waktu je. Siapa yangkurang membuat kerja, akan dihukum. Tiada penghargaan diberikan. Tiadaunsur kasih sayang dalam semua ini.

ini pon macam agak tak betul, sbb kalau kau nak cakap Tuhan = Majikan, maka Dia dah bagi advance kat kau dah pon.. let's make it straight. Kau ada sepasang mata, betul? berapa tahun kau serve Allah sebelum kau lahir yang menyebabkan Allah membayar gaji kau dengan sepasang mata yang cukup sifat? macam mana pulak dengan telinga, mulut, lidah, gigi, air liur, jantung, limpa etc... ?

tak salah kau memikirkan pasal mende nih, tapi kau cakap kau "muslim" , jadi kau mesti boleh terima jika kami menjawab soalan kau daripada konteks Islam, kan?

Originally posted by Chabad at 2-5-2009 19:41
Aku nak reply dari sudut seorang manusia.

First sekali, aku ni seorang Muslim. Aku masih lagi buat benda-benda asas yang seorang Muslim buat seperti sembahyang, puasa dan sebagainya. Tapi dalam diri aku ni, aku tak percaya Tuhan ada memainkan peranan dalam hidup aku. Contohnya, aku berdoa, tapi benda yang aku doakan tu aku usahakan sendiri. Dan aku sentiasa keseorangan bila aku memerlukan Dia. Masalah-masalah aku, aku selesaikan sendiri, tanpa Dia. Aku sedih, gembira, senang, susah, semua tanpa Dia.

Aku masih lagi sembahyang, puasa etc bukan sebab aku nak sangat. Tapi sebab aku tak nak ibu bapa aku tahu yang aku ni dah separuh tidak beragama. Sebenarnya ayat 'tidak beragama' tu terlalu ekstrem? Sedangkan aku percaya Tuhan wujud, tapi cuma Dia tak berbuat apa-apa, hanya sekadar menonton sahaja. Kadang-kadang aku rasa Dia macam majikan yang kurang ada timbangrasa. Kutip hasil di akhir waktu je. Siapa yang kurang membuat kerja, akan dihukum. Tiada penghargaan diberikan. Tiada unsur kasih sayang dalam semua ini.

Aku bukak thread ni sebab nak mintak tolong kat korang. Aku masih lagi berharap untuk menjadi seorang Muslim. Jadi tolong, tolonglah sedarkan aku bahawa pegangan aku ni salah.
Terima kasih.
...

Hye Chabad..

pertama sekali mengucap lah 2 kalimah syahadah dear..sebutlah nama Allah dlm hati u..
selagi diizin Allah utk u menikmati kurniaan yg dipinjamkn kpd u...guna lah utk berbuat pkara yg baik...
manusia as in majikan tak bole disamakan dgn Allah swt..krn Allah ada zat yg manusia biasa tidak ada..
jgn dipersoal tentang zat Allah sbb tkkan tercapai dek akal fikiran u krn akal u jg adalah ciptaan Nya..

u kate Allah sekadar menonton tk berbuat apa..sejauh mane u tau ttg kebenaran tu..?
pd mase u perlu sesuatu, u kate u berdoa & usaha sendiri..pd u, Allah tidak ada memainkn peranan pd ketika itu..yakin ke?
kenapa u berdoa..?sbb u sebenarnya masih percaya akan kebesaranNya..walaupn semasa berdoa mungkin di dlm hati u terdetik...'alah doa jer lah..mintak kt tuhan, kalau Dia bmurah hati Dia bagi, kalau tak takperla..'
Allah itu Maha Mengasihani...Allah tidak akan mensia2kan usaha yg hambaNya telah lakukan..dan dgn kepercayaan menadah tangan berdoa, Allah itu mmg Maha Pemurah...u masih diberi ganjaran terbaik i guess?

andai u nak samakan Allah dgn majikan..bos2 yg ade kt syarikat2 ni..
bos tu bukak sykt utk bisnes die maju...kalau u rajin bkerja, nxt yr increment tinggi, bonus pn dapat...
klau u kurang rajin bkerja, nxt yr tkdpt la increment apertah lgi bonus, silap2 time economin dwnturn, kene buang terus..
then u nak marah boss u?eh come on lah...tu company die, suke hati die lah kan ...u siapa nak mmpersoalkan..??

owh yer, klau u tak puas hati & cakap direct kt boss u sekarang...
"Boss, i rase u ni majikan yang kurang ada timbangrasa. Kutip hasil di akhir waktu je. Siapa yang kurang membuat kerja, akan dihukum. Tiada penghargaan diberikan. Tiada unsur kasih sayang dalam semua ini..."
agak2 ape feedback yg u dapat...?
klau Donald Trump mungkin akan cakap u'r fired~!
or boss u bule cakap..Like i care kan? u tak suke resign laa...ader i kesah? ramai lg yg nk keje dgn i...
tapi itu kalau majikan...boss u yg hanya manusia biasa...sama mcm u.. makhluk ciptaan Allah...

tapi cube u lihat skrg, u mempersoalkan kebesaran Allah...mempersoalkan ganjaran..penghargaan..kasih syg...
dgn Zat Allah, kun fayakun, jadi maka jadilah...jantung u bule serta merta berhenti berdegup dan kembali ke rahmatullah...
namun dgn kepercayaan yg u ada thadap kewujudan Dia..dgn kasih syg Allah pd u krn Allah itu Maha Penyayang...
u masih ade dear,masih diberi keizinan oleh Nya utk wujud & bnafas atas muka bumi ni...so can't u feel d love?

owh..then u kate tiada penghargaan diberikan...bukankah syurga itu ganjaran tanda penghargaan...?

usah persoalkn Allah dear..ketahuilah Allah menciptakan manusia sbg khalifah di atas muka bumi ni...
Dia ciptakan U, Dia ciptakan I & Dia ciptakan kita semua...
kita disini bukan utk dihukum...kita ada kat sini utk dididik....
kita ni milik Allah..atas keiizinanNya kita diwujudkan...dan kepadaNya kita akan kembali....
...(bdiri bulu roma i mase type ni dear...terasa kebesaranNya..tk sanggup rasenya nak mencabar zat Allah..)

"Ingatlah ketika Rabb-mu berfirman kepada para Malaikat: Sesungguhnya Aku hendak menjadikan seorang khalifah di muka bumi. Mereka berkata: Mengapa Engkau hendak menjadikan (khalifah) di bumi itu orang yang akan membuat kerusakan padanya dan menumpahkan darah, padahal kami senantiasa bertasbih dengan memuji Engkau dan mensucikan Engkau? Rabb berfirman: Sesu
ngguhnya Aku mengetahui apa yang tidak kamu ketahui. (QS. 2:30)"

u sebenarnya percaya pd Allah cume u dlm kekeliruan..usah terlalu memikirkan zatullah..krn akal kurniaanNya ini ada batasan mutlak..percayalah la pd rukun iman...kembalilah ke jln lurus...bawalah hati u kpd Allah...

Rate

1

aku actually malas post..tapi kawan aku paksa , sebab dia kata nak baca gak aku post apa hihihihi

chabad ni bukan atheist  , jauh sekali agnostic, dia cuma manjastik

kecik2 kurang susu ibu..banyak nau susu lembu

takkisah pun chabad nak percaya ke tak percaya ke..no compulsion in religion

bagi kau..kepercayaan kau, bagi aku kepercayaan aku

rasanya isu persoalan PERCAYA pun chabad dah kantoi tokleh faham kut

saya tak percaya chabad rajin masak sendiri sebab duduk dengan koge dia..
ari2 makan mak masak ..lepas tu berangan cam ahli falsafah

so nak cakap chabad usaha sendiri segala apa dia mau tu macam cakap besor ler pulak..ntah2 air secawan or maggi semangkuk pun mak buatkan eeeeuuwww

takyah lah chabad sibuk nak kenal tuhan dulu..nak persoal peranan tuhan..apa itu tuhan  , di mana tuhan etc, pih tolong mak masak, tolong ayah  niaga or berkebun, pi tolong akak basuh kete , tolong adik study tu lai besor pekdah

BELAJAR terimakasih kat IBU BAPA tu dulu, sebab lahirkan chabad besorkan chabad sekalipun depa tu bukan muslim kalo misalkan. blajar balas budi depa, kasih orang tua, kanak2, oang susah, oang kurang upaya, belajar cinta kebersihan, cinta alam sekitar, jangan sakiti haiwan, jangan lastik dera haiwan seme tuh

nanti bila chabad 'ada cinta' dalam jiwa...baru leh sembang pasal Allah swt ok?

oang kata, tak kenai maka tak cinta.

Balas #114 ajinomotonosuga\ catat

kenal diri rata2, nescaya kamu akan kenal Tuhan yang nyata...?

Aku rasa aku ada reply pagi tadi. Tak masuk ke?

I'll reply one by one based on my understanding and belief. Tapi aku berterima kasih sangat atas susah payah korang reply Dan yang berjaya bukak minda aku nanti tu, pun penghargaan yang tak terhingga

Original Message: [Discuz!] #### asked you to audit a post
##### asked you to audit the following post,click following url to view the post:
http://eforum3.cari.com.my/viewt ... ;page=1#pid31031225

His/Her Reason: Mohon dinaikkan RA utk thread ni....

Reply #118 auntie_girl's post

Tapi kenapa? Biarlah takde RA pun

Kenapa, ada orang nak report pihak berwajip ke? Salahke menyatakan pendirian hidup sendiri di muka bumi ni?

Kawan-kawan, tak dapat reply panjang berjela sekarang. Got work to do.