CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4742|Reply: 23

Mari Kongsi Pengalaman Berniaga Di Hypermarket

Salam MOD, kalau dah ada tolong mergekan.

Nak tanya berapa ramai yang berniaga dikawasan seperti tertakluk di atas, di mana, berapa sewa, masalah yang timbul, sale dulu dan sale sekarang. Aku start dulu

Mana: Giant
Sewa: RM2200
Masalah yang timbul: Competitor tak puas hati sebab aku jual murah. Asyik kena komplen.
Sale zaman dulu: Boleh tahan....Sedap poket mamandang...Weekend memang hebat dan dahsyat
Sale sekarang: customer amat berhati2 untuk berbelanja....kadang2 buat sale dah tahap murah pun jalan slow ajer....

juai per?? saja la nak tanya....

jual blouse wanita, jubah, tshirt......

gaji aku suami isteri cuma untuk
- bayar loan rumah
- bayar loan kereta
- beli barang dapur
- toll/bill/ minyak kereta

selain dari tuh memang takkan keluar duit kecuali sangat sangat memerlukan....nak buat cemana..situasi skrg membuatkan aku and the whole family stop berbelanja..aku rasa semua jiran-jirang aku pun gitu..weekend aja duduk rumah.....so sindrom stop berbelanjan nih membuatkan kecairan wang dalam pasaran runcit makin teruk.......wife aku beli tudung pun kalau opismate yg paksa beli

Reply #1 izzuddin's post

ko niaga kat giant mana...?

Reply #1 izzuddin's post

mhlnyer sewa....kire untung sebuln bper?

Follow Us
Originally posted by izzuddin at 26-5-2009 09:48
Salam MOD, kalau dah ada tolong mergekan.

Nak tanya berapa ramai yang berniaga dikawasan seperti tertakluk di atas, di mana, berapa sewa, masalah yang timbul, sale dulu dan sale sekarang. Aku  ...

RM2200 tu promotion space ke?? miss baru cuba mintak kat sec 13 shah alam kiosk.. adik tolong mintakkan.. kalo ada kosong dia panggil... tapi nak tau lah deposit untuk push cart berapa ek... selalunya lain tempat lain harga kan... yang ni push cart RM1500. Membe niaga giant jual kuih muih sale sehari RM 500.. kat giant sec 13. nak try gak mintak yang baru nak naik kat klang sentral.. tapi belum open lagi registration. ada sesapa lagi ada experience cerita lah.. miss nak sgt tau...

Originally posted by msstylo at 26-5-2009 12:15

RM2200 tu promotion space ke?? miss baru cuba mintak kat sec 13 shah alam kiosk.. adik tolong mintakkan.. kalo ada kosong dia panggil... tapi nak tau lah deposit untuk push cart berapa ek...  ...

miss keje fulltime...so gerai tu sape yang jaga...?

aku komeng: Giant bandar baru nilai
merissa: ni sewa giant paling murah yang aku tau (kat putra heights 2500, shah alam rm2700)c - untung bolehlah sikit2 dulu ok sekarang hampeh.....

missstylo....kalau nak mintak yang baru pi isi borang online...tulis kat situ preferable klang central....nanti diaorang call....rm2200 promotional space tapi pc kat nilai ialah rm800 shaja...jangan ikut cakap member pasal untung,....ramai yang aku tau kelentong ajer lebih sebab segan nak cakap rugi kat member2...sebnarnya ramai yang sale tak sampai rm100 seminggu....percayalah....lebih2 lagi kat shah alam sebab bayangkan ada dekat 20 leboh orang jual baju pompuan...ada dekat 10 jual aksesori wanita...kuih pun ramai tambah lagi dengan food court yang besar....

contoh kat nilai...ada ps yang sale sehari rm5 aje tau...aku tanya kenapa tak blah? sebab semua nak tunggu bulan puasa ...dapat untung banyak baru tutup....

Originally posted by izzuddin at 26-5-2009 12:37
sebnarnya ramai yang sale tak sampai rm100 seminggu....percayalah....lebih2 lagi kat shah alam sebab bayangkan ada dekat 20 leboh orang jual baju pompuan...ada dekat 10 jual aksesori wanita...kuih pun ramai tambah lagi dengan food court yang besar....

aku rasa, peniaga tu patut cuba tukar jual benda lain...

sayang le kalau lepaskan tempat tu...tempat dah dapat, ramai pengunjung lak tu...silap nyer, barang yang dijual tak menepati permintaan...

kalau pc kat giant, kita boleh tukar2 tak barang yang dijual...contohnya bulan ni kita jual baju...bulan depan lak kita jual benda lain sebab nak ikut permintaan pasaran...ke, giant tak bagi buat macam tu...?

Originally posted by aku_komeng at 26-5-2009 12:29

miss keje fulltime...so gerai tu sape yang jaga...?

kalo betul dapat insyallah hubby la jaga... alhamdulillah dpat lagi satu pasar malam kat meru.. so, ada 2 lah psar malam skang ni ari isnin ngan sabtu. sabtu miss bukak pasar malam.. isnin hubby bukak miss jaga malam... tak tau la camne nanti.. maybe amik sorang pekerja ke nanti.. betul ke hypermarket pun sangkut gak?? rm100 seminggu susah dpat?? niaga apa tu ek.. hurmmm susah betul meniaga skang kan?? agaknya meniaga apa yang ok la ni ek... pasar malam pun susah jugak.. miss dpt sehari rm250 pendapatan kasar. plak tu ada pasar malam lain ditempat yang sama hari yang sama. hurmmm pening...

[ Last edited by  msstylo at 26-5-2009 13:52 ]

pc kat giant strict....tak boleh tukar2...nak tukar kena apply baru deposit baru.....macam aku jual blouse, baju upin ipin...tapi barang2 lain upin tak boleh dijual sebab dia kata hanya baju ajer...tak kisah baju apa....

selalu yang sangkut jual aksesori, makanan supplement,

Balas #9 izzuddin\ catat

miss dah isi form online dah.. moga2 ada rezeki miss.. rumah pun dekat jekk tu... doakan smoga sukses!! sukses!!

aku pun dok meniaga dlm hyper gak..

dlm hyper yg ada ground floor aje nih pun.. ada 4 org meniaga semacam dengan aku gak ( termasuk aku 5 la )..

bayangkan.. dlm store yg kecik.. ada 5 org juai benda yg sama..  bab sangkut tu mmg la sangkut.. pandai2 la nak arrange kewangan..

aku pun dok pening gak ni..

aku yang competitor sorang jer ni pun semput-semput...aku tokleh bayangkan kat giant sect 13 tu...berpuluh2 orang jual baju.....kat mydin pun dekat 10 orang jual baju...........camna diaorang makan? sewa dah ler mahal....aku ada tengok sorang cina ni lot dia depan aku....aku tak pernah nampak dia jual barang....tapi bertahan dekat 2 tahun....tak paham langsung...orangnyer pun jarang ada...tapi lot sentiasa bukak dan bertahan....dia jual wallet....memang serious sepanjang 5 bulan ni aku tak pernah nampak orang beli kecuali aku beli wallet seketul kat dia....bulan 2 haritu

itu la kan klau peratikan kedai derang ada yg tak laku sangat pun .. tapi boleh bertahan.. heran jugak.. macam mana diorang boleh tggu lama bertahun-tahun. Adakah sebab depa ni x mudah putus asa? ada banyak cawangan perniagaan lain? Biar rugi janji tak hilang tapak tu kat orang lain? atau ada udang di sebalik mee.. atau atau.. auta

money loundry.

tulis dalam resit ramai org beli tapi na cuci duit haram kot

Originally posted by dacrusade at 27-5-2009 01:10
money loundry.

tulis dalam resit ramai org beli tapi na cuci duit haram kot

ku pun rasa camtu....aku cakap dgn wife aku ni....nampak mamat ni macam samseng giler....dia sewa lot atas agen bermakna dia bayar rm3700 sedangkan aku bayar rm2200...aku tak pernah nampak orang datang kedai dia.....aku jarang nampak dia...cuma barang2 yang terngadah ajer.....camna dia boleh survive?

beranggapan rezeki masing2  

12Next
Return to list New