CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

Pengalaman Mistik III- Ilahkhatibrani

Close [Copy link]
ok..ilah nak balik..Assalammualaikum semua....enjoy reading

Balas #76 adydza2\ catat

SALAM ADYDZA

tak sempat nak baca citer ilah.....tenet kong ler pulak tadi....
esok ler sambung

salam balik semua.............

-tggl jejak-

yuhu

Emow Emow Emow...
oit rumah baru...hehehe...

hurm butui2...pasai mmbr aku kena belai rambut tue...dia mmg ada saka pun...nyusahkan orang tol...ada ke satu ketika tue...dia dok pegang parang dia (kami badan beruniform kat uni) then puji parang atok dia cantik lah apalah...kepala hangguk dia...

pastue citer r..menatang saka tue blah mak dia...ada 2...bunyi cam tipu jer...seekor jahat kot...sekor lagi baik...kadang2 dia nampak ada nenk tua tumpang amik wuduk kat umah dia bagai...aku malas nak dengar citer dia...kalo dia bercerita...kalah movie 2 jam tue..tue lagi seram

Follow Us
Emow Emow Emow...
oh ya..bilik aku mmg sentiasa bergelap...hahaha...biasalah...tgk movie segala...kalo nak terang pun time nak tido...buka satu meja study...coz kalo bergelap...gua rasa x senang r...ada jer...pakcik tua ka, benda pelik2 gua rasa dalam bilik tue...hopefully x ngaco r...

biasa r bilik bujang...dan orang bujang yang jauh dari mak bapak...tang solat tue x menentu...tapi akan ku perbaiki lagi

Emow Emow Emow...
lor gua silap baca...camnie...yang kena belai rambut tue...kat shah alam...dia tue xtau r ada saka or tidak...mmbr nyer housemate...padan muka dia r...kaki tuang arak, pompuan etc...aku risau yg meber mimpi kucing...dia baik orang nyer...tua dari aku...housemate dia jer macam hantu:@

yang ada saka tue roomate aku, dulu r...pastue tak dok skali dah...dia rest satu semester...p lawan saka kot

nie ada citer lucu pasal kakak nie, member aku yang ada saka n lagi sorang nie..pakat r ngan aku...nak slow talk ngan kakak kononnya  cakap berapi2...bunyinya lebih kurang macam "kita mai sini nak belajar, mak bapak anta suh berjaya tapi kalo lagu nie hari2 kena kaco...susah nak study etc..""ape kata malam nie kita tunggu dia (kira macam dok seru) then slow talk ngan dia, hang berani tak cakap ngan dia?"

aku jawab lah aku berani kalo depa berdua ada skali kononnya...then kami masuk tido dulu...roomate aku kata...tido dulu...pagi nt (around kul 1am-2am) baru bangun buat sesi tue suma...korang tau apa jadi? dalam kul 1am lebih (x sure)...aku tersedar dari tido...aku tengok...2 mangkuk hayun tue dah cabut p bilik len...setan tol...penakut...cakap berapi2...dan aku plak lari ke kolej len...3 malam aku tido bilik member...balik bilik waktu siang jer...

malam ke-4 aku berani kan diri..pasang mp3 ayat2 suci...then tido...esok malamnya baru dua makhluk tue berani tido...nasib x jadi pape

Balas #88 Sonic\ catat

walaupun kroit tak berapa faham jalan cerita, boleh lah faham sikit2..

sungguh _________ sekali perangai kawan sonic itewww..   (sila isikan tempat kosong dengan jawapan sesuai)

salam, aku dah baca ceghita tuan umah nih dokat thread petama.buleh aku tanya tuan umah.ang dan keluarga ang ni religious kan.tapi kan, apa pendpat ang dokat roh orang mati?apa hak aku belajaq la, roh orang mati mana buleh communicate dongan manusia...yang kacau2 atau bagi petunjuk tuh adalah dari korin (jin hak menyerupai roh orang mati)

jadi, aku polik sebab lagu mana ang buleh mimpikan orang telah mati?ang rasa roh org tu ka atau korin dia yang nak minta tolong?plz jawab.lobih baik lagi kalau tanya pak ang dulu deh.pasai aku musykil

-bookmark-

Melapor diri di umah baru Ilah.
Salam wat Ilah & porumer aka peminat tegar citer2 mistirius Ilah.
Moga Ilah dpt post citer2 yg best2 & kami sbg teman2 sentiasa menyokong Ilah..
go Ilah..go..
(nak cuba hafal & amalkan doa Haikal)..thanks Ilah sbb bg ilmu pd kami..utk amalan..
nak tanya Ilah..ade org kate budak2/kanak2 blh nampak mahkluk halus ni kan? biase smpai umor brape yg diorg ni bleh nampak? sbb anak miey (4 thn) kdg2 ckp kat miey & hubby "eh eh ibu/abah, ade antu la kat situ" (klu kami kuar bjalan2 x kira waktu siang atau mlm). plg serem klu dia ckp camtu klu time balik kampung..hurm.... kdg nak sedapkan ati sndr, bls blk kat dia "abang jgn takot antu tau, blh takot ngan Tuhan (Allah)  je tau." klu hubby miey lg best, dia akan ckp kt anak "abang jgn takot antu tu. klu dia kaco abang, abang tombok je dia, mcm cicakman"..anak miey klu sebut cicakman, dia otomatik jd berani la cam cicakman..hehehe..budak budak..

salaam ilah and everybody... apa khabar?

hari ni miera busy sikit tapi biasa la curi2 tulang.. hehe..

oh ya.. ilah tak ada ke nak komen pic2 yang miera tempek tu?

Originally posted by nanat87 at 3-6-2009 23:21
salam, aku dah baca ceghita tuan umah nih dokat thread petama.buleh aku tanya tuan umah.ang dan keluarga ang ni religious kan.tapi kan, apa pendpat ang dokat roh orang mati?apa hak aku belajaq la ...

Salam nana,

Erk! nie bahasa utara ker..ilah terpaksa baca banyak kali nak pahamkan soalan....hmm mengikut pemahaman ilah soalan nie berkisar pasal mimpi ilah di jalan gasing ker...

begini nana kalau nana nak jawapan yang tepat apa kata nana bertanya dan belajar dengan Imam Besar terutama yang menguruskan jenazah Islam..mereka nie mempunyai pengalaman yang amat luas dalam soalan alam roh..TETAPI kebanyakan mereka tidak sesekali menceritakan pengalaman mereka amat payah sekali...kalau bercerita pun hanya satu dalam seribu dengan org yang tertentu sahaja...

mengenai mimpi ilah di jalan gasing dan juga kes budak yang hilang nie..serta entiti lelaki di dalam kereta pula ...jikalau nana nak ilah terangkan...terutama mengenai alam roh nie perlukan penerangan melalui MATA, TELINGA ,AKAL DAN GURU YANG BERILMU.....jadi ilah tak layak tuk menerangkan alam Roh nie..masih mentah lagi.....

mengenai bapa ilah pula....Insya-Allah abah ilah boleh terangkan....teta[pi nana boleh bertanya dengan alim Ulamak atau Imam besar berkenaan soalan nana.

Insya-Allah nana akan mendapat jawapan,

berkenaan ngan mimpi ilah di jalan gasing pula,,,jangan difikirkan sangat ..ilah hanya inghin berkongsi sahaja minta maaf jika boleh membuatkan saudara nana keliru.....

Originally posted by sosimple at 3-6-2009 19:59
-tggl jejak-

salam so simple

morning Ilah

salam Ilah,

bila nak update citer lagi?

Salam tuk,
Nik 2121,sonic, kroit,fash,miey ,miera dan k zamam

Originally posted by Sonic at 3-6-2009 21:03
Emow Emow Emow...
lor gua silap baca...camnie...yang kena belai rambut tue...kat shah alam...dia tue xtau r ada saka or tidak...mmbr nyer housemate...padan muka dia r...kaki tuang arak, pompuan  ...

salam Sonic,

yang kawan yang suka kucing tu...kalau boleh jangan fikirkan sangat mimpi tu..nanti dia sakit...suruh dia lebih amalan dan jangan lalai .Insya-Allah takder apa2

salam ilah.....morning sume