CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilahkhatibrani

Pengalaman Mistik III- Ilahkhatibrani

Close [Copy link]
Originally posted by nemo0309 at 4-6-2009 11:10
Salam..
Ilah, sy sekadar nk bertny & minta pndapat dr Ilah. Kalau seseorg tu didmpingi oleh cik coco jelly @ dgn kata lain cik coco jelly ni asyik ikut dia, org y terbuka hijab ni blh nmpk ke? : ...

salam nemo,

hmm soalan tak jelas sangat nie....siapa yang diikuti dan siapa yang nampak

salam pinky dan stoberi

salam ilah, apa khabar sekarang?lisa dah seminggu x jengok umah ilah...x sangka dah ada umah yg ke3 dah...huhuhu cepat tol....oklah ilah nnt jgn lupa sambung citer pasal adik ilah tu bila ada masa lapang

tunggu sambungan citer ilah....

SALAM..CONGRAATE ILAH! wah!! da naik umh baru upe nye.. .pnye le lmbt nk ngabis kn umh lme ,tup2 naik umh baru da..mga umh bru ni mmberi lbih byk manfaat tuk kite sumer.n hepi sokmo.. ermm.. leh k tiap kali de new story, kite bleh tau tnpe perlu selak2 page..(ni tuk y jarg2 boleh on9 la, cam qaseh_caremal ni..)

Reply #112 thoyol's post

thoyoi, dalam kursuih aku, aku amek psychiatry dan psychology.dan even prof tu sundiri habaq, benda2 mistik ni seiringan dongan sains.maksud dia, dua dua ada kaitan dan tidak bercanggahan.

memang betoi ada penjelasan sains dalam ni dan apa yang hang jelaihkan itew adalah dari segi mekanisma nya...utk mekanisme berlaku, mustilah ado penyobabnya dan benda2 begini lah antara penyebabnya, selain drpd yg aku belajaq seperti org tu tak cukop tidoq, letih yg amat, depressed atau tertekan yg amat, (which dlm ms yg sama memang invoke benda2 tu dt)..

ado kawan aku yg tak penah kena tindih, dan dia memang sihat dan jenih happy go lucky.tapi once dia balik tidok umah kawn dia kat felda, dia kena tindih utk 1st time.aku tanya dia, ang waktu tuh tak cukop tidok ka?letih ka?dio deny suma tuh..umah kawan dia memang keras sket..so mungkin badan kawan aku tuh lebih lemah kat felda tu utk dibandingkan dongan tmpt2 lain

mistik tak belaku dongan ajaib.ia mustilah ada mekanisma dio.so kita tak buleh tinggai dua dua atau pilih salah satu utk difahamkan.itew pontingnya ajaran Islam soh kita pecaya dan beriman kpd pkr ghaib.

Tuhan dak jadikan alam ni sekelip mata gitu...ada mekanisma dia yg dijelaihkan oleh sains.tapi after all, sains tak suma buleh eksplain dan mungkin kerana sains ni bersipat evolving dan memerlukan kajian teruih meneruih utk memahami benda2 yg belum dibongkarkan

bagi kena tindih ni, namo dio dalam psychiatry ialah sleep paralysis dan mekanisma dia memang sebijik seperti yg hang habaq nih...

sleep paralysis merupakan sejenih sindrom bg halusinasi2 yg meliputi penglihatan, pendengaran dan tactile (sentuhan)...

halusinasi ialah persepsi yg kita dapat tanpa ado stimulus (rangsangan) yg benar

contohla, kita dpt melihat (persepsi) sesuatu (contoh lap top) krn mata kita yg normal menerima pantulan cahaya...ada benda itew di depan mata kita.cahaya yg memantulkan imej lap top  itew adalah stimulus

kita dpt dengaq (persepsi) bunyi radio pasai bunyik radio itew stimulus

kita dpt rasa sentuhan bila kita sentoh kulit buku, so kulit buku itew stimulus

dalam kes halusinasi, seseorg itew dpt lihat,dengaq,rasa tanpa ada sebarang stimulus.mcm dalam kes kena tindih ni la..mata kita tertutup, tak ada sapa pon yg datang tindih dan becakap dongan kita tapi kita alami itu semua...

ang tidok, tapi ang rasa berat, rasa org tindih (ini halusinasi tactile) dan dalam ms yg sama, utk kes yg lobih severe, mcm yg aku penah kena, seperti bunyi suara garau cakap, "ko kenal tak aku, ko kenal tak aku", (halusinasi pendengaran) dan nampak lembaga besaq dan golap dok turun pelahan2 dan hempap ataih aku, langsir2 di tingkap ditiup angin kencang (ini halusinasi penglihatan)

semasa keno sleep paralysis nih, kita dpt lihat alam sekeliling tapi hakikatnya mata kita tertutop...waktu aku kena seperti yg di ataih aku habaq, kawan sebilik aku ado jah kat ataih meja dia...dia relaks jah dok study.waktu aku kena tuh, aku nampok dia dok study ataih meja tuh...aku kat katil sebelah meja dia tuh punya la tension dok baca ayat bagai dio pulok buleh dok releks baca buku....

bila aku dpt lawan kena tindih tu barula aku dpt lihat suasana sekeliling dah berubah dan memang betoi member aku dok kt meja dia study.aku tak mimpi pon...aku ceghitakanla apa belaku, dia kata aku leklok jah tidoq, mata aku memng tertutop..tak dok apa haih angin kuat masok....

itulah halusinasi...di mana org lain tidak alami persepsi (sama ada pendengaran,penglihatan,sentuhan etc) seperti yg kita alami pasai the real stimulus tak exist pon...the stimulus is benda ghaib yg dlm  Islam habaq memang wujud...

benda itew (benda ghaib, tak tahu apaddia,hantu ka,jin ka,setan ka) yg menyobabkan muscle kita paralysed sebentaq, itu pasai kita susah nk becakap (pharyngeal muscles yg mengawal peti suara dan muscles of articulation utk menyebut itu suma dah paralysed), dan muscles2 di kaki tangan suma pon macam itu..

waktu nih oksigen kita rendah (mungkin benda tu buat) so bila kena, relekskan diri, cuba tarik napas byk2 kali utk bg otak kita dan muscles kita dlm keadaan sedar..

saintis kapiaq yg buat teori halusinasi nih tinggaikan hal2 ghaib pasai depa tak pecaya.tapi dalam budaya seluruh dunia (hang wikipedia kan), sleep paralysis memang dikaitkan dongan kena tindih dek hantu..takkan pemahaman kewujudan benda ghaib yg menindih itew satu pembohongan

Rate

1

Follow Us
salam marlisa dan mimi ,

tengah sambung cerita..jap lagi dah nak abis

Alamak x jelas lak..

Ekceli citenye pnjg, tp sy pendekkn ye..

Thn lepas, sy & kwn2 pagar umh sewa kitaorg dgn pertolongan seorg sedara (A) y ade kelebihan & keistimewaan mcm Ilah. Lps pagar umh, si A ni buang entiti2 dlm umh tu. Mcm2 dia nmpk.

Kt bilik sy ade cik poch & antu rya y xbertuan (klau x silap la). antu rya tu menempek kt sudut bilik.. Manakala cik poch tu atas tilam sy & beberapa entiti lg di dinding. sbb sy tgk dia raup tgn dia kt beberapa tmpt kt dinding umh & bilik.. time tu mmg seram, blur & mcm2 perasaan bercmpur baur..

Lps tu, dia tny kitaorg klau2 ada simpan ape2 tgkal ke. Jd sy g amek 1 benda ni la. mcm serpihan kayu pendek je 1 inci cmtu la. diberi olh seorg kwn, dgn niat nk mnjauhkn segala entiti ni dr mgganggu sy. dh lma sy simpn kayu tu & hmpir trlupa ttg kewujudan kayu tu. dh lma sgt. sy pn x pasti nk pecya bnda ni ke x, tp skdr nk mnjg ati dia, sy simpan je la.

Jd, bila terigt akan kayu tu, sy pn trus bg pd si A ni. Dia tekejut. Dia kata akak tahu x kayu ape ni, katanya ni serpihan kayu keranda!!! Sy & y lain2 pn trkejut. Dia kata cik poch berada dlm kayu tu.. sbb tu cik poch tu asyik ikut sy. Katanya dia nmpk muka sy pucat. Peliknya, sy x rsa ape2 la pulak. Cuma kdg2 tu seram2 gitu jela. Dia kata time sy tidur, cik poch pn tidur dgn sy atas tilam!!!! Warrrggghhhhhh!! :@

Pnjangnye cite. Maafla ye. Ekceli pnjg lg, tp sy cuba pendekkn. Maaflah..

Jd persoalannye skg, adakah org y terbuka hijabnye mcm Ilah, blh nmpk cik poch tu ada berdekatan sy ketika serpihan kayu tu masih x dibuang di wktu itu?

ilah... minta maaf kalau miera tempek pic tu.. mugkin ada reason ilah tak nak komen sebab topik tu dah lam berlalu.. miera minta maaf banyak2 ye..   

Originally posted by mieraedoera at 4-6-2009 08:59
salaam ilah and everybody... apa khabar?

hari ni miera busy sikit tapi biasa la curi2 tulang.. hehe..

oh ya.. ilah tak ada ke nak komen pic2 yang miera tempek tu?

Originally posted by qaseh_caremal at 4-6-2009 12:41
SALAM..CONGRAATE ILAH! wah!! da naik umh baru upe nye.. .pnye le lmbt nk ngabis kn umh lme ,tup2 naik umh baru da..mga umh bru ni mmberi lbih byk manfaat tuk kite sumer.n hepi sokmo.. ermm.. ...

salam Qaseh,

lama tak nampak..sihat tak...

hmm pasai citer baru lak ..memang ilah akan buat salinan pautan mukasurat kat page pertama....dan yang terbaru kisah mistik ilah..tapi kisah pendek jer ilah baru jer buat sekarang nie....

kalau qaseh perasan di page hadapan ilah ader biarkan dua petak kosong...haaa..yang nie untuk cerita KISAH MISTIK BADI PESAKIT GANJIL...yang nie ilah mungkin lambat sedikit citer sebab..kisah mistik yang nie terlalu panjang..jadi tak boleh buat masa office hour..Insya-Allah bila ada kelapangan ilah akan cerita.....dalam cerita nie tak ader edit sebab ilah cerita details...termasuk cara abah mengubat pesakit yang mengidapi penyakit ganjil nie..

berkenaan dengan rumah lama pula iaitu..rumah pertama  dan kedua... ilah dah kemaskinikan page pertama dengan salinan pautan KISAH PENUH PENGALAMAN MISTIK ILAH untuk rujukan sesiapa yang ingin mengikuti kisah ilah dan kesemuanya adalah gabungan karangan daripada posted citer yang ilah posted pendek2 kerana masa tu ilah update citer di tempat kerja..jadi terhad sedikit masa....pada masa tu.....

jadi bagi sesiapa yang ingin membaca kisah ilah di rumah lama tanpa melihat dan membaca jawapan yang ilah berikan kepada kengkawan yang pernah bagi soalan kat ilah boleh klik terus ke salinan pauitan di petak pertama  iaitu di muka surat pertama.

manakala untuk rumah baru nie..rumah ketiga ..sekiranya ada kisah mistik yang pendek ilah akan update dalam masa waktu bekerja dan sekiranya ada ada hal atau tetiba busy..ilah akan sambung cerita tersebut di petak yang sama dan ilah akan cuba habiskan pada hari tersebut..

dan bagi kisah mistik yang terlalu panjang kemungkinan besar ilah akan update bila ilah cuti atau bila ilah benar2 ada kelapangan...dan ilah akan cuba update kisah mistik tersebut dalam masa terdekat....

p/s:lupa lak di rumah kedua hanya ASAL-USUL RATU LAUT SELATAN ilah belum buat salinan pautan di muka surat pertama...hmmm insya-allah hari nie ilah cuba update

[ Last edited by  ilahkhatibrani at 4-6-2009 13:13 ]

oh ni ada 2 citer pendek tapi cam kelakar...

1. ada seorang budak sekolah kena rasuk macam histeria. apabila sorang cikgu kata shut up dan kata2 lain dalam bahasa inggeris, dia buat deek je. tapi bila datang sorang ustaz nak ngubat, cakap bahasa BM baru dia balas.. rupanya hantu yang rasuk budak tu tak pandai cakap BI.. ni citer benar dari salah sebuah sekolah kat balik pulau..  

2. lagi satu citer yg baru juga dikongsi, ada sorang budak melayu kena rasuk juga.. bila panggil seorang ustaz nak berubat dia, tetiba dia cakap tamil.. hehe.. rupanya jin yg merasuk dia pandai cakap tamil je..

Balas #131 mieraedoera\ catat

hehehehe...
lawak la pulak.....

nanat87, good explaination and great sharing of knowledge. Thanks.. Oh, aku tak wikipedia pun. Just sharing ape yang pernah jadi kat aku masa asrama dulu-dulu. Maklumlah masa hyperactive kekadang terasa kena tindih, tapi bila aku counter, alhamdulillah okay jer.. So nak berkongsi apa yang aku tahu bagi yang kena tindih.

Yes, setiap benda ada sebab dan musabab dia. Yang aku terangkan sebelum itu hanyalah dari segi sains sahaja.   Tapi kalau kita berjaya ubatkan dari segi sains dan berjaya, dah cukup bagus. Aku tak tolak penerangan dari segi ghaib pun dan yes, aku akui kemungkinan penyebab terjadinya tindihan+halusinasi tanpa stimulus itu pun daripada makhluk ghaib.

Kalu tak, takkan aku rajin pergi cari hantu.

Originally posted by nanat87 at 4-6-2009 12:45
thoyoi, dalam kursuih aku, aku amek psychiatry dan psychology.dan even prof tu sundiri habaq, benda2 mistik ni seiringan dongan sains.maksud dia, dua dua ada kaitan dan tidak bercanggahan.

mem ...

salam nanat..,
penerangan yang bagus.....

Balas #129 mieraedoera\ catat

salm miera..
laaaaa naper tetiba minta maaf ngan ilah nie.....ilah tak kisahlah kalau miera nak tepek gambo tu kat sini....tapi kalau pasai nak  komen nie yang payah nie...sebab kan ilah wat statement sebelum nie..kalau ada gambar 2apa..ilah tak nak komen lebih2 ..nak mengelakkan salah faham ....mungkin miera tidak...tapi jenuhlah laa ilah nak mejawab bidasan seseorang bila bagi pm kat ilah....ilah nie dah berkeluarga ken ajaga hati org yang disayangi....cubit peha kanan ...peha kiri pasti terasa juga ...(erk! betui ker ilah sebut pepatah melayu nie....takperlah asalkan bunyi sama jadilah )

salam ilah..

maaf banyak2.. miera lupa pasal statement ilah tu

miera faham apa yang ilah maksudkan dan tak bermaksud nak singgung perasaan ilah ..

lepas ni miera akan jadi silent reader (insayallah, tapi tak berani nak janji )

Originally posted by nanat87 at 4-6-2009 12:45

mem ...

nanat....baguihlah posting hang neh....baru skrg aku leh relate 'tindih' ngn sains....mesti byk lagi ko boleh jelaskan kan....aku bukan apa, aku rasakan lebih baguih kalu ko bukak tred khas utk 2 kes berbeza tp sama nih.....interesting sgt....aku rasa nk tau lebih dr nih......ko buek ek tred baru....nanti bleh dpt kedit lebih.....yek nanat...

Salam Ilah n kawan2..
Wah..dah ada 2 cerita baru lam benang ilah nih..
bujang x sabar nak tunggu sambungan cerita pasal asik bongsu ilah tuh..
semalam x dapat nak online sebab server kat opis down n then kat umah x gi  forum sebab umah ada tetamu..
kan apa pulak kata orang kan..
asyik ngadap PC jer x benti..

Originally posted by ilahkhatibrani at 4-6-2009 13:08

salam Qaseh,

lama tak nampak..sihat tak...

hmm pasai citer baru lak ..memang ilah akan buat salinan pautan mukasurat kat page pertama....dan yang terbaru kisah mistik ilah..tapi kisah p ...

alhmdulillah sihat.arp ilah pon siht. ermmm..tuntutan kj urgent bbaru ni, geram xleh on9.tp da nme nye mkn gji...ooo k2 de kat page 1st ek.. tenkiu2..

salam Ilah & kengkawan yg lain,

Dah umah ketiga... congrate...

dah buat tepung tawar n kenduri belum kat umah baru nie?

jap! ada lagi tak org buat tradisi tepung tawar nie ek?