CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

oret..(seb baik bos x masuk opis ari nih) ...sambung..

So aku dgn lukus2 tu pergila ke arah urusetia...mukin Liz pon kt situ... so aku masuk ler area dapur..tgk masing2 berlonggok dgn muka jem. Aku bg salam...diorg semua terkejut giller dan cepat2 bg tuala ntah sapa.. suuh duduk n bg air kopi panas.. pergh...mmg kne ler dgn selera aku sejuk2 tuh..

Diorg tya la..apa jd... aku citer ler yg aku tersesat sampai Hujung Jalan Tar tuh... bila tang bukit yg penuh kubur kristian tu.. diorg mula pertikaikan..mana ada org kristian kt sini... aku mana ler tau...then aku bgtau ler aku ada tumpng buang air n minum rumah brader td... lagi skali diorg heran. Mati2 diorg kata x de rumah kt situ.. Brader Omar pon mengesahkan x da rumah lg selain kwsn yg kitaorg duk psl dia yg servey trek minggu sebelumnya.. erm...

Then aku kutuk la..sapa ntah siap pakai baju org bulan main dahan... ada sepasang couple ni berpandangan...psl mmg diorg yg duk area semak tu... tu diorg menyuruk dan x da apa2 costume..apatah lg nk tarik dahan tuh..

Termenung la kejap aku..dgn urusetia skali termanung... apa dh jadik nih... so diorg decide utk cek kwsn tu...aku tunjukkan jalan sebagai bukti apa yg aku jumpa tu wujud.. aku pon no hal lah...

So aku balik..cari Liz.. liz dh tido..si MS tu pon dh letih mencedok kot...so aku pn tido jugak la.. tp x ingt aku tido kemah mana... Pg tu kitaorg kemas khema..brg2...masak n bagai2...coz tu last day .. Salah sorg urusetia bgtau aku..x smpt nk round tpt yg aku sesat tu psl masa suntuk dan diorg kuat mengatakan aku tumpg minum dan buang air tu..bukan manusia...erm.. x smpt nk tgk bukit...dan rumah yg aku pergi tuh.. serta longkang yg memberi byg 3 kepala tuh.. huuu...

Oleh krn keadaan...aku ttp mengatakan mmg jumpa rumah org dan dlm hati aku..itu la kenangan yg panjang...live ... seram.. lucu...dan misteri... hee...

Tamat la kisah "Penghujung jalan Tar di Telok Sari" ... kih kihk ihkih... Last edited by ThousandSwords on 23-11-2012 11:18 AM

Rate

1

Ok..dh settle wajaman... ha ha hahaa...apa pendapat ko?

ThousandSwords posted on 23-11-2012 10:50 AM
oret..(seb baik bos x masuk opis ari nih) ...sambung..

So aku dgn lukus2 tu pergila ke arah uruse ...

perghh...terbaik la experience ko nie.. lawak pn ade..mmg seram ok.. terbaik terbaik...!!

Tenkiu...tenkiu... tu la.. lucu la... paling syukur psl x panik... Huuuu
Kenangan masa form4..

ThousandSwords posted on 23-11-2012 11:09 AM
Ok..dh settle wajaman... ha ha hahaa...apa pendapat ko?

huishhhh...seram
aku ni tak familiar area sana
walaupun dah byk kali p sana time sekolah
msti kem ko tu kat tepi pantai kan
ada buat kat tanah tuan dahlan
tuan dahlan tu tak sialp aku ketua kg kat situ
sbb kat situ gak aku penah camping tahun 92 tu

Tuan Dahlan? Erm x ingt plak.. yg aku ingt environment situ..rumah kayu tiang tinggi2...dh usang..ada perempuan tua... (membuatkan aku berfikir cenna la org tua nk nk turun naik rumah dia...kesian tol..anak2 muda x ramai situ.. yg aku pasan ada mamat ni rumah dia dkt2 dgn surau...coz pernah nampak dia p surau time subuh.... mmg mcm x da org.. oh ye.. b4 that patutnye kitarg ada menyeberang muara guna tali... tp psl ada coach yg nampak buaya...so turn grp aku..dh cancel.. Pg tu aku jd ala2 hero psl kene buat rakit menggunakan ikatan pengakap... tp aku x naik nmana2 rakit pon. Psl tgn aku dh lenguh..bukan stakat letih mengikat btg kelapa utk rakit2 diorg ni..tp psl 4-5 kumpulan ni tarik aku sana sini psl diorg nama je pengakap..tp ikatan ntah mana... lunyai gk ler aku time tuh.. huu...

Follow Us
ermmm baru2 ni lalu jalan batu arang jalan lama berhutan ke rawang tu dpd ijok, sgt la seram bila malam, terasa spt jalan bunian, laluan xberpenghujung, baca sesuatu baru la jumpa simpang, ke perasaan xtawla

yg ni citer bapak aku
dulu time keje ada kementerian dia bt sukan lawan antara agensi dlm kementerian2
tmpt kat u kat utara
mlm2 kuarla lepak cri mkn
ble da lewat mlm bru gerak nak blk bilik la ni
kiri kanan jalan gelap hutan
on da way nak msk2
tibe2 ada member dlm keter nampak pompuan rmbut panjang buju putih dr jauh
dia smpt sebut wei sambil tgn tunjuk
semua diam
tp yg driver gatal pasang hi beam
bila smpi sebelah pompaun2 suma diam x terkata
xberbunyik
smpila pompuan2 hilang..

Rate

1

Aku pn ada cite..baruuu je jadi dlm last week..Hari minggu haritu.. wedding cousin aku.. So, sambil ktrg lepak ramai2 borak2 tu, kuar la cite antu.. Nie masa cousin aku tu baru balik dr amik baju pengantin dia kat butik kt KL dalam ari Rabu lepas, pastu lepak dinner ngan member, nak balik Shah Alam ikut Federal Hiway.

Masa tu dah agak lewat gakla.. Skali dia patut nk masuk kt Sec 13, tapi dia dah terlepas exit yg kt Tesco tu.. dia amik la exit yg depan, yg akan masuk kt PKNS tu.. Sape duk S.Alam tau la apa aku cakap nie..

So, nk g Sec 13 kan dia kena lalu Sec 11, 12 etc kan from PKNS tu. Skali tu, masa smpai kat Sec 12 kot, yg area umah2 besa lama tu.. dia nampak ada pompuan, rambut panjang, pakai jubah putih kuning2 cmtu jalan pegang bdk kecik.. Bdk kecik tu cam pakai t-shirt ngan seluar pendek.. Bole nampak clear ok, sebab dorg jalan betul2 kat tepi jalan besar tu.

Masa tu, kt jalan tu just ada kete cousin aku n sebuah lagi kete kat depan dia. Kira jln dah lengang la.. Dia pelik, g mana la dorg berdua nie memalam camnie.. Pastu bila lalu seblah tu, xde la dia nk perlahankan kete tengok2 kan.. tp before traffic light roundabout Kayangan tu, dia slowkn kete and tgk la kat side mirror dia.. Punya terkejut, dia nampak benda tu muka putih, tp cam xnampak mata sme la. Just plain white. Sgt putih sbb dia bole nampak from side mirror..

Terus menggigil dia, terus tekan minyak, nsb baik traffic light tu dah hijau.. Balik2 umah kelam kabut jerit2 panggil mak dia cite pasal bnda yg dia nampak tu.  Dia pun tak sure kete depan dia td tu nampak ke tak.. And, bsoknya demam! Nie kawen pn masa tengah demam lagi. Kesian giler.. tp tu la, dia pn cam caya xcaya apa dia nampak sbb dah berpuluh tahun dok S.Alam, lalu jalan tu.. nie first time dia terserempak benda2 camtu.. x sangka ok..

Tapi kalau ingat2 balik, area Sec12 tu mmg sunyi n suram je kalau memalam lalu.. umah2 kat situ pn style umah lama2.. Last edited by Santeira on 26-11-2012 01:26 PM

Rate

1

ni cerita atok sedara aku, dah lama dah. tak silap aku tahun 2002 ke 2003 macam tu. tempat yang dia kena tu aku tak ingat dekat mana tapi yang aku pasti dekat area terengganu. masa tu weekend, dia nak balik rawang dari kampung member dia dekat terengganu tu, member dia kahwin masa tu tak silap aku. masa dia balik tu malam, drive kereta sorang-sorang. yang kelakarnya, selalu kalau drive malam dia mesti ikut highway tapi malam tu entah macam mana dia tak masuk highway masa tu so ikut jalan dalam jelah. waktu tengah drive tu dah pagi jugak dalam pukul 1 lebih, dia bukak tingkap sambil hisap rokok. time tu lagu oh ibu dekat radio so sambil-sambil tu dia pun nyanyi la ikut lagu tu sampai lah dekat satu kawasan ni. dia perasan dari jauh ada bus stop dekat sebelah kanan dia dan tepi bus stop tu ada tiang lampu. dari jauh dia nampak perempuan berdiri bawah tiang lampu tu. "ohh orang tunggu bas nak pergi kilang kot" itu la yang dia cakap dalam hati masa tu, kalau aku confirm dah rasa semacam dah haha. so dengan selamba dia pun drive la macam biasa sampai la betul-betul lalu depan perempuan tu. atok sedara aku ni sempat la pandang dekat perempuan tu. time dia pandang je........

ZZZUUUUPPPPPP!!! terasa berderau darah, macam nak pecah jantung. dia nampak muka perempuan tu cengkung gila, mata putih je. memang tegak je perempuan tu berdiri bawah tiang lampu tu. atok sedara aku pun apa lagi, tutup tingkap terus pecut kereta. sempat jugak dia jeling sidemirror nak tengok perempuan tu ada lagi ke tak dekat situ, dia takut perempuan tu hilang je, tau-tau dah ada dekat seat belakang, tak ke naya kekeke... tu jelah cerita dia, sorry kalau pendek dan tak berapa seram hehe

Rate

1

azilamie2 posted on 25-11-2012 03:05 AM
ermmm baru2 ni lalu jalan batu arang jalan lama berhutan ke rawang tu dpd ijok, sgt la seram bila ma ...

haaaa aku macam penah lalu je kawasan tu.. waktu malam mmg seram,gelap dan jarang sgt nk nampak kereta..

epitosman posted on 6-2-2013 08:22 PM
haaaa aku macam penah lalu je kawasan tu.. waktu malam mmg seram,gelap dan jarang sgt nk nampak ke ...

teringat pulak cerita pakcik teksi kena kacau dengan pontianak yg menyamar jadi ziana zain..

epitosman posted on 6-2-2013 08:26 PM
teringat pulak cerita pakcik teksi kena kacau dengan pontianak yg menyamar jadi ziana zain..

yes jalan lalu hutan tu... yg boleh tembus kota putri rawang tu..

azilamie2 posted on 6-2-2013 09:41 PM
yes jalan lalu hutan tu... yg boleh tembus kota putri rawang tu..

ada jugak ke cerita pasal "kak ziana" kacau pakcik teksi kat rawang 2???
tp jalan dia memang seram! x nampak 1 pn rumah dekat situ

epitosman posted on 6-2-2013 09:56 PM
ada jugak ke cerita pasal "kak ziana" kacau pakcik teksi kat rawang 2???
tp jalan dia memang sera ...

try google map select gambar satellite tu... kawasan tu memang hutan tebal sebiji rumah pun takde.. ye ade orang ramai kena rompak la kat situ...

azilamie2 posted on 6-2-2013 10:00 PM
try google map select gambar satellite tu... kawasan tu memang hutan tebal sebiji rumah pun takde. ...

apa nama  tempat tu eh?aku pn dah lupa..

epitosman posted on 6-2-2013 10:02 PM
apa nama  tempat tu eh?aku pn dah lupa..

jalan batu arang, check map mulai arah unisel tu.. nanti nampakla dlm map jalan pusing2 cam kat fraiser hill tu hutan saje

azilamie2 posted on 6-2-2013 10:16 PM
jalan batu arang, check map mulai arah unisel tu.. nanti nampakla dlm map jalan pusing2 cam kat fr ...

betul la jalan ni.....angkerrr!!!

ni aku ada cerita dr pengalaman aku sendiri..kejadian tu terjadi mase time raya ke-4 taun 2012 kalau ingat balik memang serammm..aku ni dr perlis nk balik raye kt terengganu so nila 1 time aku beraya kt terganu kt rumah atuk aku coz sblum ni balek johor jek..lgpun lama aku x balek kmpg sejak duk perlis ni,mase pegi alhamdullilah xde ape2 yg berlaku sbab bertolak pg,hb aku  ni tetibe nk balik pd raya ke-3 mase tu jam dh pukul 12 mlm..aku ckp knape tibe2 nk balik time ni?hb ckp klau balek time ni sampai kl dh pg lgpun malasla pg2 panas..puas aku mbebel kt dia tp dia brkeras nk balik jugak,aku sbenarnye x sedap hati tp aku turutkn je xnk jd isteri derhakalakan...last2 pukul 2.30 pg aku brtolak dr dungun ke higway karak..nk di pendekkan citer mase kt kerteh aku dgn hb sembang2 lepas tu aku rase nantuk n tertidur terus...sampailah...aku terbangun sbab terkejut bunyi hentakkan yg kuat sebelah aku...mashaallah rupenye keta aku dh terlanggar devider!nasib baiklah hb aku x bawak laju klau x xtaula nasib kitaorang 1 famly,apa yg pasti  hb aku je tau nk d jadikn cerita hb aku drive kt site tengah entah mcmane pandangan mate dia gelap ttibe puas dia gosok mate tp still x nmpk ape2 sampaila keta kami exccident mase kena tu kt kuantan mase tu dlm 4pg mcm tu,hb aku sempat belok stereng n terus jalan x berani nk brhenti mase tu aku mengucap panjang..tp bru je 5 minit jln kami di uji lg,aku x tau benda apa tu nk kate kabus xkn mcm beropol2?ya allah apa lg dugaan yg aku kena ni...aku tergaman benda tu seolah2 menutupi cermin dpn mcm x bagi nmpk jln,aku pn x tau ckp ape yg peliknya ape yg aku nmpk dia berwarna putih mcm kain pun ade skejap2 dia muncul dn ilang smpai 3x itup aku azan benda tu ilang...sambung lg

Rate

1

JUNAPAN posted on 9-2-2013 05:38 AM
ni aku ada cerita dr pengalaman aku sendiri..kejadian tu terjadi mase time raya ke-4 taun 2012 kalau ...

ok ni aku nk sambung balek,lepas tu aku dn hb aku langsung x berckp..kitaorg tergamam...sampai kt r&r gambang bru hb berhenti nk tgok keta..aduyai bole tahan juga remuknya..sampai pintu belah aku x bole nk buka tp ape2pun aku bersyukur aku 1family xde yg cedera,aku pakai keta mpv nazaria bawak pn 60/70 je kelajuan time tu...tgh tengok2 keta..ada org tegur,abg tu ckp dia heran keta aku yg berjln lurus tibe2 belok kiri..sedangkn hb aku x nantuk pn,hb aku klau dia ngantuk dia akan brhenti,tpkn time berenti kt r&r gambang aku tengok  bnyak keta tp org xde suram sunyi pulak tu, aku rase baik aku blah dr tmpt tu..aku rase meremang je..lpas tu truskn perjlnan sampaila kt karak time tu dlm 5pg...cuma yang aku heranla keta ambulan asyik follow n potong aku kalau 1x logikla, tp ini sampai lebih 4 x van yg same pulk tu...bawak dhla laju aku nk tgok no plet pn x sempat..aku fikir mase tu mesti ada excident teruk ni.. tp klau ade kecemasan mesti bunyi siren..hb dh rase lain dia pn bawak laju jnji nk lepas dr higway karak ni..akhirye lpas subuh dh kuar jugak dr h.karak ...untuk pngetahuan korang ni 1 time hb aku lalu kt hpt ni, tobatla xnk pegi lg time tgh mlm..mcmanepn bende yg 1 family aku lalui mnjadi pngajaran kt aku tapiiii...citer x habis lg sebabnye aku blum sampai perlis lg so...tunggu esok aku sambung lg,x thn ngatuk sgt2 ..

Rate

1