CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

JUNAPAN posted on 10-2-2013 04:09 AM
ok ni aku nk sambung balek,lepas tu aku dn hb aku langsung x berckp..kitaorg tergamam...sampai kt  ...

Nak lagi!!

Ada sekali dari shah alam nak balik bangi lalu SKVE....sapa biasa lalu SKVE mmg tau la jalan ni mmg gelap dan tak byk kereta.

Masa tu dah pukul 12 lebih....tgh2 drive sambil nyanyi2 tu tiba nampak ada mcm kain putih terbang melintas cermin depan. Wkt tu mmg dah tersentak la sekejap...pikirkan maybe silau pape kot. Pastu tak lama nampak plak dia mcm terbang seiring dgn kereta sebelah cermin driver plak...dia mcm benda yg samar2...hampir2 see-thru. Time tu mulut mmg terkumat-kamit la baca mcm2....dah la tak nampak sebutir kereta pon yg lalu...saya plak kadang2 gatal dok jeling rear mirror kot2 dia dah tumpang dok blakang...

Dlm seminit 2 mcm tu benda tu hilang... wkt tu pon dah dkt sampai tol.... fuh, nasib baik. Cite kat member dia kata perasaan je kot, tak pon sbb mengantok. Kalau mengantok, saya dah bgn kat hospital dah kot.   Last edited by lasagnaklcc on 11-2-2013 11:16 AM

Rate

1

JUNAPAN posted on 10-2-2013 04:09 AM
ok ni aku nk sambung balek,lepas tu aku dn hb aku langsung x berckp..kitaorg tergamam...sampai kt  ...

• sory smlm x dpt nk smbung ada hal,ok lepas karak tu..dh smpai dekat genting kami 1 family rehat kt rumah member....hr khamis bru nk gerak balik perlis.....sampai je kt hentian r&r tapah mate ni ngantuk je.... samelah mcmhb aku...jd hb cadang tido dlm 2jam gitu...xnk tgh memandu ngatuk dn menggangu permanduan,keta pn dh excident bawak pun kena relaxla,janji sampai rumah...lpas tu sampai je kt gopeng mata aku ni berat semcm...asyik nk tidur je aku pn heran kalau jln siang payah aku nk lelap mate..aku rase mcm ada yg xkena je..sampaila hb aku kejutkn aku ckp,kita dh lepas terowong ni...,aku pn dgn tgh mamai mcm marah pn ade..yela tgh sedap2 tidur kena kacau,ank2 aku smpai ckp mama ni asyik tido je hb pn sampuk..mama xtau ke abang dh lalu terowong ni masuk 2x dh haa..yela tu aku mcm x caye je,aku ckp dlm hati ngarutla..ank aku yg umur 9thn pn ckp..abah ckp betul.. mamat siap kira lagi..hb aku siap ckp tengokla sendiri lepas ni kita kt mane "dgn nada serius"mate yg td ngantuk kini cerah balik,aku jd confius..nk tau ape jd lpas tu memang x masuk akal.. apa yg hb ckp memang betul,aku ingt lg lepas kt b.gantang jumpe terowong lg, mase tu masuk kali ke-3... dn aku juga berhrp aku cume berkhayal dn selpas tu keadaan mnjd normal kmbali,lepas je b.gantang...ya allah terowong lg?knape jd mcm ni???pdhal ni waktu siang xknla kena kacau... ni betul2 pelik bg aku...mase tu aku mengucap pnjg mcm2 perasaan ada takut.risau..nk nangis pn ade... tibe2 hp ada col masuk mase akak aku yg col..aku pn citer kt akak aku kitaorag ni mcm dlm flim hantu thai nk balik.. tp jln x jumpe2 tgok2 rupenye dh mninggal sbab exsident,(aku suka nengok flim horror)aku pn citer dr a-z knape aku ckp  mcm tu...akak aku mcm confius pn ade tp dia suruh bace ape yg patut...dn skali lg kitaorang lpas dr b.gantang aku berharap singbord tu tertera arah bukit merah,sambil memandu ni..hb aku dh geram sambil ckp"aku nk tgok sejauh mane permainan kau setan"  akhirnya jumpe jugak jln ke b.merah..mase tu aku syukur sangat dh lepas 1 perjalanan yg pnjang yg mngerikn bg akula..ank2 dr td diam semuanya happy balik,dalam otak aku skrg ni cuma nk balik rumah dgn selamat..korang tau..x spnjg yg aku lalui td berulang2 tmpt yg same, keta yg ade kt skeliling aku pn same tp bila smpai kt b.merah... keta td semua dh hilang aku pn heran lg2 yg duduk dpn aku keta berwarna biru...mane keta tu.. skrg brula ade yg potong keta aku....terpulangla klau ada yg ckp aku reka2 citer sebab aku ade citer kt member aku, ada yg bole trima... ade gelak ade jugak kate x logik sbb jln lurus mane bole pusing2..yup memang betul..smpai skrg. ape yg terjd hr tu bt aku tertanye2.. ank2 jd saksi kjadian tu,tp bila dh kena btng idung sndiri barula tau tggi rendah langit tu.........sbb tula aku saja nk share pngalaman aku kt threads ni..kot2 ade terkene mcm aku...sebenarnya sampai je kt rumah, ank girl aku 3thn.. demam panas smpai kena tahan wad,  2-3 x lega2, aku jumpe ustad ni..dia bg air bacaan al- quran alhamdullilah demam pn brkurangan,nk ckp serik memang serik lg2 kt higway pantai timur hgga kt karak tu...tp lpas ni klau nk gi sane kena pegi pg2 tp higway utara-selatan sebelum2ni pn ade terkena cume yg ni aku kena time raye dn yg paling aku x dpt lupa..tgokla klau aku free aku akn citer lg..maklumla aku ni merantau nk xnk aku kena balik ikut higway utara-selatan sbb kmnpg aku kt johor 12 jam tu...bru la sampai soryla klau story aku kurang menarik jumpe lagi...assalamualaikum.

Rate

1

benn7 posted on 8-12-2012 02:11 AM
ni cerita atok sedara aku, dah lama dah. tak silap aku tahun 2002 ke 2003 macam tu. tempat yang dia  ...

Kat terengganu ke? rasa tahun2 tu Terengganu belum ada Highway, maybe dekat area kuantan kot.

preta_zinty posted on 5-1-2006 03:27 PM
ainn...
awk igt tak ada kelaur paper dulu...lama dah...
ada budak nangis2 masa berenti kat t ...

*menyampuk ye

ingat!!

Lama thread ni bertahan yaa.

Penat aku nak membaca, skrg baru sampai page berapa tah. Tapi sebab tak sabar nak kongsi cerita, aku terus skip sampai sini. Cerita ni bukanlah pasal highway pun, cuma cerita jalan kampung aku. Kampung aku kat Pahang, toksahlah aku cerita kat mana yaa.

Masa ni tahun 2006/2007, aku tak pasti yang aku pasti masa tu aku sekolah lagi. Aku duduk kampung, jadi paham-pahamlah dekat kampung ni selalu nya orang duduk tanah sendiri, kadang-kadang lorong rumah jauh ke dalam, jauh dari orang. Kebetulan masa tu tengah banyak kes pecah rumah, jadi adalah polis meronda naik motor selalu. Ada satu malam ni, dua orang polis A dengan H nak meronda macam biasa, masuk lorong-lorong kampung ronda rumah orang. Sebelum dorang ronda, almost midnight tu dorang berdua lepak minum kopi dulu. Yelah, nak berjaga malam meronda kannn. Sambil lepak-lepak dengan orang kampung, adalah orang kampung bercerita pasal kes roh balik rumah (dalam 40 hari selepas kematian) dekat lorong yang dorang bakal ronda kejap lagi.

H ni pun cakap besar,
"Kalau aku jumpa, aku mintak alamat dia"

Maka nak dijadikan cerita H dgn A start meronda, masuk lorong yang dikatakan ada roh merayap tu. H di depan A di belakang, dorang naik motor asing-asing. Bila sampai dekat satu rumah ni, dorang nampak ada makcik tua duduk luar rumah tu. H pun tanya, kenapa duduk sini? Gaduh dengan laki ke? Aku tak pasti makcik tu jawab apa, tapi yang penting lepas tu H mempelawa makcik tua tu, H kata "mehlah saya hantar makcik balik" Maka naiklah makcik tua tu, membonceng motor H. Yang si A ni bawa moto belakang H. Dari awal-awal A dah tak sedap hati, tapi takkan nak biar je makcik tu kan. Dahlah polis pulak tu. Dorang pun teruskan perjalanan, si A ni memang dah rasa semacam tapi takkan nak biarkan H ni sorang-sorang. Kenapa A rasa semacam?

SEBAB MAKCIK TUA TU DUDUK MEMBELAKANGKAN H, DAN MENGADAP A.

(siap bold kan lagi tu)

Paham tak mcm mana? Belakang H bertemu belakang makcik tua tu, tapi H tak perasan. A jela yang nampak sebab memang dah depan mata dia. Jadi A ni follow jela kat belakang dalam jarak selamat, sambil harap makcik tu cepat-cepat hilang. Sampai satu kawasan, H tanya makcik tu, "mana rumah makcik?"

Makcik tu jawab, "dekat pagar besar depan tu."

Tahu apa ada kat depan tu? Tanah perkuburan islam kampung aku. Dan tiada rumah lain dikawasan itu yang ada pagar besar. Rumah kampung biasanya memang tak berpagar. H ni baru lah terasa tak sedap hati, nak taknak dia berhentikan juga makcik tua tu kat kubur. Bila makcik tu dah turun, H dengan A cepat-cepat memecut balik rumah. Tak sanggup dah nak meronda. Sampai-sampai rumah, bini H ni pelik lah. Dan kedengaran bunyi-bunyian/cakaran keliling rumah H. Bila bini H tanya, "bunyi apa tu bang?"

H cuma jawab, "diamlahhhhh"

Jadi lepas tu H memang tak berani nak cakap besar lagi dah. Dan lorong yang dorang kena tu, lorong rumah aku. Bila bapak aku dengar pasal tu, dekat dua bulan jugak dia tak ke masjid malam-malam. Roh tu dah tak balik selepas 40 hari. Dengar kata roh tu tak aman sebab ada orang beli tanah dia dengan harga murah, lepas tu jual dengan harga mahal. Masa polis tu jumpa dia, dia baru tengah kacau orang yg beli tanah dia tula.

Maaf ya cerita panjang betul.
Nanti aku selitkan cerita seram kat highway pulak. Nak ingat balik, kisah-kisah highway pantai timur.

Rate

1

Follow Us
JUNAPAN posted on 12-2-2013 05:40 AM
  • sory smlm x dpt nk smbung ada hal,ok lepas karak tu..dh smpai dekat genting kami 1 ...

• yang kene kacau kat highway bkt gantang tuh bila?
    almost sebulan 2 kali dok lalu kl-peneng/kedah..
    nasib belum pernah kene kacau..
    mungkin regular customer kot..

saya dapat petua kalu kita makin kedepan makin sesat mcm xde penghujung..
    cuba berenti kenderaan dan reverse sikit..
    nnti akan nmpak balik jalan yang sebenar..

bbalik posted on 13-2-2013 05:00 PM
    yang kene kacau kat highway bkt gantang tuh bila?
    almost sebulan 2 kali dok lalu kl-peneng/kedah. ...

saya kena time raya ke-5 nk perlis hr tu...saya pn dh biasa lalu kt situ jugak, sbelum ni xde ape meskipun prnah nmpk sesuatu...tp  tula x sangka benda nk jd...apapun itu pengajaran buat saya..thanks bg tips tu...yup..saya pn prnh dgr org ckp klau berlaku sesuatu yg x jangka kita kena brhenti...memang mase tu nk berhenti tp r&r penuh orang tmpt prkg pn penuh,tu yg hb teruskn juga..

alang2 baca
    aku pun nak post juga cerita seram
    berlaku zaman aku belajar kat uni lagi
    biasa la students mesti nak sewa kete kancil
    keluar pekan ramai2 kan
    ini lepas dah habis shopping segala...
    tgh2 malam..maybe dlm kul 10 ke atas
    dr aloq setaq nak balik perlis
    kami ikut jalan kg...aku tak ingat jalan mana
    tp mmg masuk kg keluar kg la
    dan perjalanan yang biasanya lebih kurang sejam tu
    kami rasa mcm lama...dlm perjalanan tu kami ada lintas satu pokok besar
    jalan mmg gelap gila..takde lampu jalan and etc
    kereta pun tak banyak...
    lepas lalu bawah pokok besaq tu..semua kami terdiam dlm kete
    semua rasa seram...tp simpan dlm hati..ayat1 quran ni mg masing2 pakat duk baca
    setelah berpusing2..lebih 2jam..kami akhirnya jumpa satu pekan
    tp masa berhenti di trafic light tu..kami perasan semua kereta dan pembonceng motosikal
    memandang ke arah atas kereta kami..dgn pandangan yg mcm terkejut pun ada
    tp takdak sorang pun bgtau apa yg depa nampak
    kami pun buat biasa saja...smbil terus baca2. apa yg patut
    alhamdulillah,,kami selamat sampai ke rumah sewa lebih kurang pukul 2 am mcm tu
    lepas kereta kami dah masuk ke jalan yg benar....dan dh byk kereta...rasa seram tu sikit2 dah hilang
    tapi sampai kesudahan kami tatau apa yg dilihat oleh pengguna jalanraya lain tu di atas kereta kami
    misteri.sangatt

tutie posted on 13-2-2013 05:48 PM
    alang2 baca
    aku pun nak post juga cerita seram
    berlaku zaman aku belajar kat uni lagi

jln tambun tulang ke... kt situ memang gelap bila mlm2..jln dia lurus je tp bnyk exsident telah berlaku..ada yg ckp tup2 keta masuk sungai padahal jalan lurus je..ada juga terlanggar pokok besar.. slepas langgar benda mlintas..ni aku pn dr org kmpg situ..

Cek in

pengalaman di lebuhraya utara selatan..

aku rasa mcm pernah ada thread psl ni hway plus ni.. tapi bila cari x jumpa le plak... beberapa ari lepas, aku tertengok satu show gossip artis ni di tv9 (aku x tau tajuk apa show tu)... kes si black mentor accident di area behrang (kalo x silap) dan pglmn dia dan rakan menunggu tow truck sambil diperhatikan oleh lembaga misteri.. sbenarnya, mmg sblm ni famili dan kwn aku pun ada pglmn gak di hway plus tu.. tp aku berjaya memblockkan otak aku dr dok pikir benda seram setiap kali drive blk kg.. tp bila dgr story black tu, terus asyik terpikir je... aku ni dah le baru plan nak drive mlm utk nak balik ke utara tp tetiba jadi seriau plak bila terdengar pglmn dia... kalo ada org lain sama xpe la, mungkin aku mberanikan diri gak.. tapi ni aku dengan adik aku yg br lps spm dan anak aku umo setahun.. dah le budak kecik tu suka menangis tetiba sampai selak dibuatnya bila aku bawa dia gi mana2 dan kena balik umah tgh2 mlm.. kalo jadi apa tgh2 jln, mmg mati kutu aku dibuatnya...

sape tau kat mana area sebenarnya yg dikatakan bermasalah ni selain area tunnel tu (pglmn parents dan kwn aku kena kacau semua kat cni)?? curious ni...

kat area situ ramai yg accident. bos aku ada pengalaman accident dekat2 situ. yang dr utara ke kl.
    tengah dia drive elok2 & berhati2 sbb baru lepas hujan..tiba2 pandangan dia jd kelam macam ada menda mlintas depan mata n keta dia boleh terbalik. mmg total lost. alhamdulillah family dia semua selamat wlpun ada yg patah tangan kaki. katanya mmg org plus pun cakap situ area accident. time dia wt report, ada lg report yang accident dekat2 area situ gak beberapa jam sblum dia.

cite le sikit pengalaman Black tu sbb aku x tengok.
    Cite sekali pengalaman parent dgn kawan TT tu.

aryyan posted on 14-5-2013 12:54 PM
    kat area situ ramai yg accident. bos aku ada pengalaman accident dekat2 situ. yang dr utara ke kl.
    ...

area behrang tu gak ke? kes accident si black tu pun dr arah utara ke kl gak.. tapi maybe faktor hujan lebat masa tu yg buatkan dia accident.. kalo tengok kat tv tu, mcm teruk gak keta dia tu.. katanya nasib baik semua airbag dia berfungsi.. so, xde la cedera teruk..

Black accident kt area antara Behrang-Slim River lebih kurang jam 2 pagi..rasa time tu hujan..dia bawak keta BMW kaler merah..teruk abis keta dia..masa tu dia on the way nak ke Kulim.

Aku penah bawak kete kat PLUS dari kl gi johor,malam la. Dalam kul 12 ke 1 pagi, area pagoh or yong peng memang berkabus sikit. kete pon takde. masa tengah konsentret depan tu, tiba2 pandangan aku jadi putih, seputih-putihnya (macam lagu spin je, haha).Serius, aku cuma nampak kaler putih, macam skrin tv yang bercahaya putih, apa pon tak nampak,stereng ke, dashboard ke. aku gosok2 mata, ingat mengantuk ke apa, putih jugak! da gabra, aku slow kan kete, gosok2 mata lagi, baru nampak balik jalan. ada la 10 saat aku bawak kete dengan tak nampak apa2,nasib takde kete depan, kalo tak da eksiden langgar bontot lori la.pastu jumpa r&r aku berenti,menggigil dowh.

Rate

1

Noyen posted on 14-5-2013 12:56 PM
    cite le sikit pengalaman Black tu sbb aku x tengok.
    Cite sekali pengalaman parent dgn kawan TT tu.

kes black tu - dia cuma cerita masa dia tunggu tow truck utk tarik keta dia, dia dan kwn ternampak mcm ada lembaga misteri yg memerhatikan diorg ni... perhati dari jauh.. diorg punya cemas sampai semua pakat on surah yassin kat handphone masing2.. bab rupa tu xde lak dia describe...

kes parents 1:
    terjadi kat area lepas terowong menora.. dah berbelas tahun gak le punyer citer ni sebenarnya.. masa tu kami sekeluarga dlm perjalanan balik ke utara.. mmg abah suka drive mlm balik kg sebab selesa (keta dulu2 mana la ada aircond) dan kami adik beradik pun akan tido sepanjang jalan je.. so aman skit dia nak drive.. menurut abah, lepas je keluar dari terowong tu, dia perasan ada kain putih dok melayang ikut keta kat belakang tapi x jelas sangat... dia pun terus pecut keta dan sampai satu tempat tu, baru ilang kain putih tu...

kes parents 2:
    tempat yang sama gak.. cuma masa yang berlainan tp aku adik beradik still sedap tido dlm keta menurut mak, lepas terowong menora tu (jln yg trun bukit skit tu) tetiba dia dan abah ternampak 1 group lembu tgh berdiri kat tgh2 jln.. dah le banyak, semua putih lak tu... sensing something wrong, mak suruh abah stop dulu... tapi abah pakai langgar je 'lembu2' tu sebab katanya ikut logik manusia, mana ada lembu kat area situ.. belah kanan lereng/dinding bukit.. sebelah kiri plak, gaung je.. takkan le lembu tu boleh daki naik dr gaung tu atau turun ikut dinding bukit yg curam giler tu? nasib baik xde apa2 lepas abah langgar lembu sekawan tu.. kalo lembu betul, mau dah masuk gaung kami sekeluarga..

nanti aku smbg plak kes kwn parents dan junior aku plak... ttp kat kawasan yg sama

Rate

1

karlmax8 posted on 14-5-2013 01:58 PM
    Aku penah bawak kete kat PLUS dari kl gi johor,malam la. Dalam kul 12 ke 1 pagi, area pagoh or yong  ...

kalo ke arah selatan tu, aku pernah kat area melaka..xde la serius mcm ko punya.. cuma dia menumpang... keta aku jadi berat giler... wpun dok main2 gear, still x boleh nak laju.. tekan minyak sampai habis pun still dok merangkak keta tu pdhal keta lain laju je memotong aku.. sebelum sampai situ ok je keta... suspect ada yg x kena, aku just kata "jg kacau la aku.. lmbt le aku nak sampai kalo gini"..  x lama lepas tu keta aku ringan balik mcm biasa.. legaaa..anyway, kejadian tu time tengahari buta...

Rate

1

wah sambung2.. kes kawan kau plak.
    mak angkat aku pun ada pengalaman lebih kurang cmni la.
    Masa tu dia ikut rombongan naik bas ke Kelantan. gerak dr KL mlm. Jadi banyak dlm bas tu tido.
    Mak angkat aku ni plak x biasa tido dlm bas.
    Dia kata malam tu dia rasa lain je.. resah je.
    Lepas tu tiba2 driver bas jerit Allahuakbar.
    Semua org bangun dan panik. Bila tanya kenapa drebar tu suruh tengok luar.
    Bila tengok semua terperanjat panik sbb bas diorg bukan ada atas jalan raya, tp atas jalan x berturap
    betul2 kt tepi cerun bukit. Kalau terlajak sikit, memang jatuh gaung.
    Driver tu suruh semua bertenang, istighfar. Lepas tu pelan2 dia reverse bas, dan keluar balik ke jalanraya.
    Mak angkat aku kata jauh jg bas tu masuk ke dalam tu.
    Drebar tu pun kata dia x pasti macam mana dia boleh termasuk jauh ke situ, sbb dia kata dia ikut jalan biasa,
    dan x nampak pun kelainan.tau2 je sedar bas dah ada tepi gaung.
    Dan jalan nak masuk kesitu pun betul2 muat bas tu je.
    Jd dia heran mcm mana dia boleh sampai kesitu.

kes ni jadi pengajaranlah.
    Sebelum buat perjalanan, terutama malam,
    baca doa naik kenderaan, baca Ayatul kursi supaya dilindungi sepanjang perjalanan.

Rate

1