CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[Merged]All About Kisah Seram Highway/Jalan Plaza Tol

Originally posted by Nocturna at 11-5-2006 03:26 PM
tima kaseh pee3...teringin nak tau..kadang tuh mate nie dok melilau mencari entiti..hehe.

Sama2 Nocturna. Dan kali kalau Nocturna & kawan lalu kat sepanjang highway antara Pagoh hingga ke Johor Bahru especially waktu tengah malam & awal pagi bila terjumpa benda2 pelik jangan tegur @ berhenti coz silap2 boleh terbabas kereta @ something  yang tak di ingini boleh terjadi. Like my cousin yng dok kat JB sering berjumpa benda pelik macam kejadian accident dengan darah yang banyak tapi sebenarnya tak ada di sepanjang highway antara Pagoh & JB. Like me kena kat jalan di kawasan kampung di Pagoh seperti yang aku ceritakan di atas ref #119.

[ Last edited by  pee3 at 11-5-2006 03:39 PM ]

korang penah dgr citer hantu jogging?
tak penah?
baiklah...begini ceritenye.....
tersebutlah kisah pak cik ku seorg pemandu lori durian ketika itu...pada suatu pagi yang dingin...dalam pukul 2 pagi camtu kot,dia dgn member dia tgh bawak lori lalu satu jalan kat area kuantan.where exactly tada tau.so tgh drive tu,tetiba dia nampak dua org tengah jogging kat tepi jalan.dia pon pelik,ni org mane plak buang tebiat jogging pagi2 buta?dia describe dua org tu,sorg dewasa,sorg budak,[pakai suar trek,dgn sweater hoodie.

time dia passed by those two joggers,dia dgn member dia sempat glanced kat diorg....nak tau diorg nampak ape?muka joggers tu TENGKORAK!!!!!!!!Dahla tengkorak,dia citer lagi mulut hantu2 tu muncung nak mati....

pastu dia pecut la...ingat dah bleh get rid....skali mende tu still follow kat sebelah lori diorg!!!Gilo!!!!Pelagi member dia sorg ni azan kuat,baru lesap.....

eee......and pak cik aku yg ni banyak la lagi citer dia kene usik....seriau bulu roma dengar...

ape lagi..korek la dr pakcik ko..then citer kat ktrang..hahaha

hoh banyak...tapi citer2 tu dont fall under this hantu highway nye ketegeri la...dia kene kacau kat kampung tu mmg slalu ya amat...

ader kwn aku masa balik kampung...time tgh mlm la...dier lalu kat highway maner ntah nampak pocong bergolek kat jln...lagi satu ader jiran aku nampak ader sorang pompuan ni lalu kat tepi rumah dier...waktu senja....tgh jln2 tetibe dier jatuh...biler dier bangun balik dier lari...pastu baru jiran aku perasan yg kaki dier x jejak tanah...

jalan nak naik bukit kat ukay perdana.. jalan tu mmg eerie n scary.. i kalau drive nak balik rumah malam2 mmg tak tengok kiri kanan.. side mirror rear mirror suma tak tgk.. ada sekali tu masa tgh pecut naik bukit tiba2 jek roma tengkuk meremang.. super meremang.. sampai je kat umah.. trus berlari naik umah.. handbag kasut suma tinggal kat dlm keta..

besoknya tu i citer kat officemate.. ada dua tiga org yg duduk kat kawasan yg sama.. diorg ckp jalan kat situ mmg keras.. kalau nasib baik boleh la jumpa cik kak berdiri tepi jalan tp tak nampak muka.. dia berdiri membelakangkan jalan.. ::: start drpd hari tu.. klu i blk malam.. i tak ikut main road dah.. tp i ikut jalan kat kawasan kedai.. n i notice.. i'm not d only one yg buat camtu.. rupanya ramai jugak yg pintas ikut jalan kedai bila dah tgh malam..

Follow Us
ladyhermanas This user has been deleted
korang penah dgr apa apa cita pasal highway karak tak?kalau balik kl slalu guna jalan tuh, tapi akan make sure tak akan lalu malam la..for no particular reason.hati je tanak lalu malam kot highway karak tu.anyway penah sesapa dgr cita pasal bus terhumban kat gaung kawasan karak tu tak?semua penumpang mati, tapi bila cari mayat tak jumpa jumpa sampai sudah.cite nih dah lama gak la.anyone got info?

Kat ukay Perdana tu my sis in-law n hubby pon pernah kena. Dia n hubby nak balik rumah masda tu, rumah dia kat atas bukit tulah. Hubby dier tgh driving ,suddenly nampak cik pon tgh terbang dr arah depan cermin keta dia, macam nak masuklah ikut cermin tu lepas tu terus je hilang.

Tapi kat area Ulu Kelang ni memang keras pun.

Korang penah tak lalu kat Bukit Putus jln dari Seremban nak ke Kuala Pilah. Orang Pilah taulah kot. Kat sini pun boleh tahan gak.In Early 90's mak aku konvoi ngan auntie aku nak balik kg.Masa tu mlmlah around 11pm camtu.Diorang nampak apa tau...Benda mcm Bantal peluk bergolek-golek kat atas jln tu. Auntie aku keta belakang pun nampak gak, coz lepas dah sampai kg mak aku tanya kat auntie aku nie. Yg peliknya takkan ada  org tercicir bantal peluk pulak malam2 buta tu.Maybe hantu bungkus kot....

Originally posted by Cupcake@79 at 24-5-2006 10:40 PM
Korang penah tak lalu kat Bukit Putus jln dari Seremban nak ke Kuala Pilah. Orang Pilah taulah kot. Kat sini pun boleh tahan gak.In Early 90's mak aku konvoi ngan auntie aku nak balik kg.Masa tu ml ...

Tempat tu memang keras, Auntie aku yang selalu balik ke kampung dia di Bayai,  Kuala Pilah pernah terserempak dengan hantu Jepun tak berkepala. Dia dah jadi lali dengan benda ni semua coz almost every week dia akan balik ke kampung. Selalunya selepas pukul 9.00 malam dia akan bertolak dari rumah di Ukay Heights utk balik ke kampung.

[ Last edited by  pee3 at 25-5-2006 11:51 AM ]

jalan bukit putus tu mmg famous dgn citer2 entiti nih.. kg my father kat kuala pilah.. ada satu malam tu both my parents nampak perempuan berdiri tepi jalan kat bukit putus tu.. tp my dad drive jugak passed by perempuan tu.. my mom kata dia siap toleh lagi nak tgk tp nampak rambut je tak nampak muka..

Originally posted by Cupcake@79 at 24-5-2006 10:40 PM
Korang penah tak lalu kat Bukit Putus jln dari Seremban nak ke Kuala Pilah. Orang Pilah taulah kot. Kat sini pun boleh tahan gak.In Early 90's mak aku konvoi ngan auntie aku nak balik kg.Masa tu ml ...

kite org pilah,
so far kalau lalu kat situ belum ada jumpa apa2lah, mintak2 tak jumplah kan, tapi memang banyak dengar citer Bukit Putus nie, tapi yealah kan.... citer je yg didengar, jumpa belum lagi

Ada member aku lalulah kat Bukit Putus nie... laluan dari K. Pilah nak ke Seremban,
masa tu tengah malamlah, and than ada org nak tumpang, org tu askar, siap ngan pakaian tentera, katanya dia tertinggal truck askar nak balik ke kem Rasah, jadi member aku nie pun tumpangkanlah.... citer punya citer sampailah.... dan askar tu pun turunlah. Lepas jea askar tu turun, member aku nie tak sedap hatilah sebab dia dah tercium satu bau2 yg kurang menyenangkan (bau busuk yg teramatlah busuknya....) dia sampai berhenti kat petrol pam, pegi check apa yg berbau.. tapi tak jumpa...
bila dia ingat balik, mungkin bau tu dtgnya dari askar tadi tu..... masa dia citer tu... ada satu pakcik tu dengar, dan pakcik tu kata, memang askar tu selalu menumpang org yang lalu... katanya kat jalan tu dulu, ada truck askar terjunam masuk gaung.... ramai yg mati... tak tahulah... tapi pakcik tu kata.. benda nie dah lama berlaku, awal2 70an dulu le... sekarang nie tak dengarlah pulak citer cam tul lagi...

Rate

1

Nenek aku citer dulu2 zaman 70an jugaklah ada ambulance tgh bawak pesakit jatuh dlm gaung kat Bukit Putus tu. Seramnya... Janganlah aku nampak bila nak balik kg nanti.

nie citer aku plak...bkn sedare aku punye citer..diorg ni sefamili blik dr kg ke kl.....lalulah kat sg koyan..korg tau jelah sg koyan camnekan.....5 org naik satu kan cil.......kancil 2 baru beli..tetibe 4 tayar pancit..biasenye org spare satu tyr jekan..ha amik ko 3 tayar nak dpt mane....huhuhu....diorg thn tp memalm bute sape nak benti...then bkk lampu kete. ade lah org nie benti tujuan nak pinjam tyr tp keter jenis lain......suv mane lah same saiz kan ngan tayar kancil..nduk lah diorg sampai pg..org 2 offer anta smpai kl sib baik destinasi same tp syg nak tinggal keter alih2.....tinggal kat ctu smpai pg

lg ni time bpk aku nak antak aku kle kolej kat pelis...kita org iku klntan...coz kalo ikut kl byk tol nak elak tol..bg sesape yg penah ikut sana tentu taukan.... daerah drik yg byk komunis dlu....kat sana kene naik puncak banjaran titiwangsa..x silap aku 2 kan name banjaran nye..around pukul....11 kanan utan kiri gaung....tetiba kabus......ni jln nak turun bukit nih..tetibe kete jd berat kabus tebal gile bpk aku x napak dahlah kete berat tetibe ..dan aku trus bace2 ayat..aku x tau ah famili aku yg lain.....pastu lame gak aku 10 minit tp itu pon dah mengegarkan ati....sib baik x ade pape....

pasal jalan nie aku ada 2-3 citer la...

aku duduk kat semenyih...since tahun 85....so masa tue mana ada highway kajang cam skrg..hutan belantara kiri dan kanan...abah aku keje kat KL..so ulang alik dgn kereta...nak dijadikan cerita dia balik lambat......dari KL pun dlm kul 1 pagi..so sampai simpang masuk bandar teknologi kajang...dia stop..korang tau apa yg dia nampak...4 org lelaki melintas depan dia bawa keranda...masuk ke hutan sebelah...yg kagumnya...tukang bawak keranda 4 org tue xde kaki....tapi diorang x pandang ayah aku la...pastue terus ghaib bila masuk hutan tue...ayah aku pecut...seminggu depan...

satu lagi area semenyih...jln nak pi kg sungai lalang...org semenyih org kajang taula...abg kawan baik aku nak pi sembahyang maghrib..dia pi naik basikal ja...sampai kat depan kubur kg sg lalang..ada sorang lelaki tua minta tumpang sampai pasar semenyih...abg kawan aku nie lurus...dia pun bagi tumpang..dia tanya org tue..org tue x jawab apa2...tapi dia rasa basikal dia berat sgt...sampai simpang....tetiba dia rasa basikal dia ringan...bila dia toleh org tue takde...uhuhuh....

jalan bangi lama...mak aku kena....dia ada overtime..sampai kul 11 malam...so nak sampai umah cepat ikutla jln bangi lama...dia nampak satu gulung kain putih bergulung kat atas jalan...mak aku buat u turn ikut jalan highway kajang..

Rate

1

Originally posted by Riesliza at 30-5-2006 03:34 PM
pasal jalan nie aku ada 2-3 citer la...

aku duduk kat semenyih...since tahun 85....so masa tue mana ada highway kajang cam skrg..hutan belantara kiri dan kanan...abah aku keje kat KL..so ulang a ...

Jalan Bangi lama yang ada roundabout tu ke? Coz kat situ ada orang pernah terserempak ngan perempuan dukung bayi waktu tengah malam!

[ Last edited by  pee3 at 30-5-2006 03:57 PM ]

kat depan balai polis bangi lama...macam2 kes kat situ...uhuhh penah ada org nampak menda terbang memalam....elok ja dia fly....