CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7322|Reply: 53

isteri2 @ awek2 yg pasangannya wat bisnes MLM...

Sbnrnye, sy nk mintk pandangan sape2 yg ade pengalaman @ sedang menghadapi situasi mcm sy skang.

Actually, bf saya dah 3 buln wat biz MLM iaitu UP****D. Dulu dia kerja setempat ngn saya lebih dr 10thn. Bile dia brenti keje & wat biz ni full time, mmg sy rs bengang sgt...tp sbb syg sy diam kan aje... Mgkin sbb sy x yakin ngn biz MLM, even abg ngn kakak ipar sy wat pn sy x minat nk join...
So, skang ni bf sy btol2 beri komitmen & xde masa tuk saya...kdg2 rs btol2 dah jauh hati tp x smp ati nk putus sbb dia slalu ckp sy penguat semangat dia even sy x ckp pape pun...
Sy sbnrnye takut gak kalo dia x dpt berthn lama. Lgpun bukn senang nk dpt keje time2 ekonomi cmni...Sy pn x tau nk ckp cmne..Tp saya ade gak tlg promote kt kwn2 saya. Tu je termampu nk tlg.

Hrp ade yg sudi beri pandangan.

[ Last edited by  flawless at 10-6-2009 09:22 ]

Rate

1

tapi wak saya rasa kalau wat part time ok kalau full time risiko tinggi lagi dia lelaki.....

x blh nak komen, x penah dan x akan join mlm,

flaw,
takat ni camana pencapaian dia dalam bisness tu....?

setahu aku la..
MLM ni 2-3 bln je kencang..
pastu  down2..

dia cari duit lebih nak pinang ko tu... ko sabar je arrr ... dia sibuk bekerja...lain arrr kalau dia sibuk dgn p'puan lain baru arr ko sentap... ko sepatutnye bagi support kat dia biar dia kerja lebih kuat lagi... carik duit bebenyak.... pendapat aku jer...

Follow Us
hmmm...rasanya bergantung kepada individu kot. Tapi kalau peringkat permulaan, rasanya lebih baik buat secara part time.
Ramai orang fobia, taubat nasuha dgn MLM ni sebab mungkin ada yang dah terkena, individu tu  sendiri yang x berusaha, company, product yang banyak saingan, etc..
Tapi kalau nak diikutkan, business MLM la yang banyak membantu golongan bumiputera kan..
Di saat kegawatan ekonomi ni, business MLM meningkat, x ada lak dengar citer ada yang kena buang daripada business nih  
Ramai gak orang yang berjaya dgn MLM ni, cumanya setiap kerja kena berusaha disamping kena tengok/ambik kira banyak faktor..
u tengok la dulu pencapaian dia camner...mungkin pada awal, dia kena bagi komitmen yang tinggi sebab baru kan..& mungkin bila dah ok, tumpuan dia pada u akan sama sebelum dia join MLM tu

so far dia ckp mmg ok...tp honestly i x nk sgt tau coz if i tau lebh dia ade kesulitan ke, i yg jd lg menggelabah... tp dia mmg x penah let me down...
biaselah, mule2 biz ni seme smgat berkobar2... i mmg takut kalo pas ni dia sush cr prospek,and he feel so down....

Reply #6 bedah07's post

aku ngn dia dah 3thn bercintan...mst la dia ckp purpose nk cr duit lebh nk pinang & kawen ngn aku...tp x nk la mengharap sgt...

ape pekerjaan pon yg die wat...kau harus bg die sokongn .....semngte die tgh memuncak tu .....ko jgn bg die down plak kate n pk mcm2 .....mmg biz mlm ni mmg risk .......aku pon pnh join kejap dulu.......tapi hampeh laaa..semgt aku x kuat kot...kehkeh.....apepon ko bg la die pluang ok.....mane la tau  rezeki die masyuk nnt..ko gak yg tumpng seng nnt .....

MLM ni awal2 jerk semangat giler2.. pastuh nnti lama2 akan slow blk

awak bg jerla semangat kat dia.. kalau de duit nnti leh juger dia simpan

kalau btul sayang.. biarla dia buat apa yg dia rs btul.. kalau awak rs salah bg la nasihat n pandangan kenapa x stuju.. jgn trus paksa dia ikut kehendak awak

Originally posted by flawless at 9-6-2009 17:15
Sbnrnye, sy nk mintk pandangan sape2 yg ade pengalaman @ sedang menghadapi situasi mcm sy skang.

Actually, bf saya dah 3 buln wat biz MLM iaitu UPTREND. Dulu dia kerja setempat ngn saya lebih  ...

aku sendiri penah jadik cam ko...

bf aku wat upt**nd tu jugak la...selain tu banyak lagi MLM yang len die wat.seyes memang berbulan2 kitorang gadoh besar sal die amik keputusan mendadak berhenti keje n start jadi kutu embun...yela MLM-"meniga lewat malam" a.k.a "meniaga lain macam"...

prospek nih slalu akan free malam2 je sebab keje waktu siang...

kalau pada aku, better takyah buat aa.kerana dek MLM ni la hidup kitorang terumbang ambing...

efek terbesar ialah kenduri perkahwinan kitorang terpaksa dicancel sebab tak cukup bajet seperti yang telah di'plan' setahun sebelum.yang mampu hanyalah kenduri akad je.tu pun tak jadi jugak sebab masalah lain.

bayangkan, setahun sebelum tu kitorang mempunyai kehidupan yang sangat stabil dan mampu saving rm400 sebulan untuk tabung kahwin.mase tu die still keje as data technician di motorola...

kete, moto tak penah sangkut...and guess what skrang dah tertunggak berbulan2.

nak kate die buat memain, aku rase tak kot...die speaker untuk function2 yang group diorang anjur.keliling semenanjung pusing...by da way, presiden die tu jutawan upt**nd, dah kaya raya.aku rasa mamat ni yang banyak pengaruh die...:@cakap memang tak jatuh la.senang cakap aku rase die ni 'menganut' MLM kot.

aku pun ikut gak waktu cuti sem, gi keliling ngan diorang, nak tengok ape diorang buat.memang work hard, tapi malangnye MLM skarang nih dah takde tempat dah kat hati masyarakat kite skrang...aku ikut gi buat table talk sumer tapi memang masyarakat kite pun dah muak ngan MLM nih, especially upt**nd

bile diorang respon atau call mesti tanye "helo, ni bisnes ape nih?upt**nd ke?kalau upt**nd taknak lah." so, aku harap bf ko pikir2kanlah.upt**nd nih bagi aku dah basi, dah tepu.even jutawan upt**nd sendiri yang ngaku.kalau tak, leader2 besar yang dulunya jutawan goyang kaki kat umah, harap downline je buat keje tak turun padang sendiri buat table talk la...

n sekarang nih bf aku dalam proses insaf, die dah tobat nasuha taknak sentuh dah MLM sebab memang banyak bahana die...hutang bertimbun, duit 1 sen pun takde, nak isi minyak moto pun mintak kat adik.alhamdulillah sekarang die dah keje balik n tengah setelkan hutang pelan2...memang susah, tapi tu la pengajaran untuk die.

bf ko baru 3 bulan, bf aku dekat setahun dengan MLM nih, jadi aku taknak bf ko melarat n hidup korang terumbang ambing macam kitorang dulu...ko nasihat kan lah k.

aku nak pesan kat ko, memang SANGAT susah untuk ko pujuk suh jangan buat sebab once orang MLM nih dah fanatik, cakap ko 1 sen pun tak laku...camtu la aku dulu...lepas dah terlampau banyak masalah yang die sendiri takleh handle, baru die sendiri yang nangis kat aku, kate die menyesal...

n bf aku dulu join pun memang sebab die nak kumpul duit untuk kawin, tapi nak cara cepat, gini la.yang dikejar tak dapat, yang dikendong berciciran...

aku ngaku, memang ramai orang berjaya dengan MLM nih, tapi tak sumer.era kegemilangan die dah abis.aku tak kate upt**nd tipu, juz dat kalau ko mahir tahap dewa table talk n jadi speaker segala pun, kalau orang taknak join, ko takkan dapat 1 sen pun.buang duit lagi ade.:@

hidup n mata pencarian orang MLM nih sepenuhnya bergantung pada prospek tu join atau tak.n percayala, banyak duit yang kuar sebelum kita dapat pulangan balik.ko nak jumpe prospek, mesti kene isi minyak kete/moto, sampai mesti nak kene blanje air kat kedai mamak, kredit henpon lagi untuk follow through/follow up.tu pun belum tentu die nak join...huhu...

jadi pk2kanlah...

Thanks anrede.. pjg lebar penjelasan...
Sbnrnye,ape yg ko ckp tu mmg itu la yg aku takut & concern selama 3 buln ni...sbb da ramai sgt yg surrender ngn biz MLM ni. Aku bukn x nasihat or ape, tp ko tau r, dia tgh2 sronok wat benda ni mane dia nk dgr ckp. Aku lak bukn jenis nk mrh2 sbb aku tau mmg x leh selesai mslh pn coz dia tetp gak wat.. Aku nmpk gak,duit byk habis tuk kua2 seme, duit minyk la...smpkn dia mmg kerap giler demam sbb berembun,berpanas...tu yg paling aku x thn nk dgr..!
Jus, aku lega skit coz dia ade biz bela ikan air tawar kt kg share ngn kwn dia..biz tu pn br je start same time dia start ngn MLM ni. Nk boleh hasil pn kene tggu ikan2 tu besar la dulu pun...

Tapi honestly speaking,aku skang cm xleh nk berhrp sgt yg aku akan kawen ngn dia sbb aku tgk kalo sush dia nk berjaya dlm biz ni, cmne nk stabil life pas kawen. Gaji aku pn cukp tuk aku jer, x kn aku lak nk kene cover dia... Aku tiap2 ari pujuk diri aku trime kenyataan dia wat biz ni & try be positif. Hhhmmmmm....

Originally posted by flawless at 10-6-2009 08:57
Thanks anrede.. pjg lebar penjelasan...
Sbnrnye,ape yg ko ckp tu mmg itu la yg aku takut & concern selama 3 buln ni...sbb da ramai sgt yg surrender ngn biz MLM ni. Aku bukn x nasihat or ape, tp  ...

aku tersangatlah paham perasaanmu itu...jom nangis same2

kalo ko nk tau, ms 1st dia wat biz ni, sebulan aku asyik nangis je mlm2 coz rs insecure sgt...
sbb aku da tau realiti biz ni. ramai da kwn2 even abg aku sendiri brenti keje wat full time MLM ni..sbb yg aku x yakin, abg aku tu da setahun wat tp xde pn aku nmpk perubahan idup dia...dah bp kali aku dgr nk kua kete baru, smp skang pn hampeh. pinjm duit ngn bapak aku smp sudah x byr2... fobia tul aku!

den xtaw pown apo kobondo tuh

biznes networking...

Originally posted by flawless at 10-6-2009 09:28
kalo ko nk tau, ms 1st dia wat biz ni, sebulan aku asyik nangis je mlm2 coz rs insecure sgt...
sbb aku da tau realiti biz ni. ramai da kwn2 even abg aku sendiri brenti keje wat full time MLM ni. ...

ha...itulah yang terjadi pada bf aku...hampeh je.

bukan makin kaya, makin sengkek je...

so, ko x kawen2 smp skang ke?....

so far bf aku blum lg la menyalak dia x cukup duit ke hape..tp aku rs r, dia korek gak duit saving dia..,kalo x cane x rolling duit...

Balas #1 flawless\ catat

support yr partnet in everything he do..
masa susah,masa senang biarlah bersama..