CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 93933

FAKTOR UTAMA PELANGGAN/PENONTON BOSAN DGN ASTRO

Tapi channel sport dah naik RM12 sebulan.

berbaloi lahhh... lagipon banyak rancangan live... lebih2 lagi bola... dan kalau ada sukan2 yang special macam badminton atau sukan2 besar, akan ada penambahan channel mengikut season...

aku vote lain2... sbb ;-

cete ulang tayang
kalau ujan, al-maklum la yek...
da tak kosa nak membayo, tgk nyer idok....

hujan jerr la salah satu kelemahannya... contohnya macam tenet gaks.. bile time hujan mmg akan jadi slow sket , baik broadband, cable ethernet atau wireless... kalau ASTRO tros tak dapat... kalau lebat sgt laa..

nak buat macamana, teknologi canggih mana pon kalau dengan kuasa tuhan.. mmg kalah nyer.. heheh..

SUKAN... rasanyer pakej SPORT takde masalah.. sentiasa up-to-date...

pakej MOVIES pulak mmg laa filem diulang2... apa daa... nak ikut selera sendiri ajerr... dah itu ajerr filem yang dari Hollywood... kalau rasa bosan buat filem sendiri.... kalau taknak langgan pakej tuhh tak payah langgan...

pakej CARTOON rasanya budak2 takde nak complen2 plakk... orang2 tua ajerr yang complen sbb kena kuar duet lebey...

pakej VARIETY pulak.. hamba no comment... tak langgan daa..

pakej NEWS takde masalah.. sentiasa up-to-date...

pakej LEARNING pon takde masalah.. sentiasa berilmu dan bermanfaat..

SO... APA YANG BOSANNYERRR????????????????????????????

--------------------------------------------------------------------

mana tak bosan kalau 24 jam kat depan TV ataupun asyik tgk channel FREE ajerr... confirm laa ulang2... kalau bosan senang ajerr... buat saluran TV sendiri... confirm tak bosan... ikut selera sendiri.... lepas tuhh tengok TV 24 jam pagi petang siang malam, habis cerita...

SUKAN... rasanyer pakej SPORT takde masalah.. sentiasa up-to-date...

pakej MOVIES pulak mmg laa filem diulang2... apa daa... nak ikut selera sendiri ajerr... dah itu ajerr filem yang dari Hollywood ...
edy137 Post at 30-8-2009 15:41

Kau jual piring Astro ke?

Follow Us
tak payah la nak membela sesiapa..

sebenarnya setiap bisnes perlu ada persaingan. Kalau tak ada persaingan macam astrok ni la jadinya. dia monopoli semua dari pelanggan sampai monopoli bahan siaran (ch). so rakyat malaysia nak tak nak terpaksa jugak ambil semata mata nak kan ch yang jelas dan terang khasnya ch macam tv123789.

tengok je la streamyx, dulu masa tak ada saingan harga dan pakej aja macam nak sembelih orang, lepas maxis bb ada, celcom ada dan digi pun masuk serta servis wifi,wimax masuk, menggelabah streamyx rombak pakej mereka. yang untung dalam hal ini pelanggan la.

kt umah, ayah aku dah tak amik pakej movie, atas nasihat aku yg ckp, "baik org belikan dvd pirate utk ayah, lagi puas ati!"...pakej learning lak ok je, cume kdg2 ulang gak...yg tak tahan astro ria n prima...skrg dah ade aruna, baut ape nk tyg citer intan dgn sekar dkat prima????????? bukannye aruna tuh channl byr! tak phm...pastuh sibuk nk tyg konsert AF.. aku bukannye kaki tv..psl umah sewa xde astro..nk tgk astro kene blk kg umah parents..tapi tiap2 kali aku blk, dok lyn cite sm je!! apehal?

Kau jual piring Astro ke?
masros Post at 1-9-2009 11:31

heheh.. mane ader hamba jual piring astro plak??? bukan perr..  selama family hamba pakai astro takde pulak nak complain aper2??? mane ader dalam dunia sesuatu perkara yang dapat memuaskan semua orang....

apa yang hamba cakap tu betol takk... NEWS tak bosan... LEARNING tak bosan... SPORT pon tak bosan....

agak2 bosan, gi laa keluar kerr... beriadah kerr... bawak anak2 kerr... atau juma kawan-kawan kerr... time rase nak sgt tgk tv... baru lah tgk balik...

cuba langgan 3 pakej yang hamba sebut tuhh.. SPORT, NEWS dan LEARNING.... tgk, bosan ke tak bosan...

seperti yang hamba cakap laa... mana ada perkara dalam dunia ini yang dapat memuaskan semua orang... itu biasa lahh..

betul.. tapi mereka sepatutnya tidak lah menambahkan lagi kebosanan yang sedia ada di pakej astro dan yuran nya yang makin nak demand dek kerana tiada pesaing.

tapi mungkin betul laa... kalau ada persaingan tu lebih elok kott..

KORANG BUANGLAH ASTRO TU DALAM TONG SAMPAH, HABIS CERITA.

aku amek esteruk sbb nk tgk gambar clear aje (syukur klu hujan lebat pon umah aku still leh guna esteruk lg ;))...balik2 aku tgk cenel free aje...mak aku plak balik2 tgk tv9 pastu kengkadang die bokakla cenel Oasis...klu nk dipkkan...mebi esteruk ni jd gini sbb xde saingan kuttt...:re:

astro ni citer dia ulang2 je sbb nak cukupkan time keudara 24 hrs
tu yg jemu

itulah. aku paling meluat dengan drama bersiri indonesia(sinetron) yang disiarkan kat astro prima tu iaitu ceta intan ngan sekar tu.

bila ader je ceta indon tu terus aku tukar channel lain. ceta2 indon ni sepatutnya bubuhlah kat astro aruna.

astro prima seharusnya siarkan drama melayu malaysia bukan drama indon.

ke astro saja nak bagi penuhkan masa siaran je sebab tak cukup drama melayu nak siar.

yang hairannya banyak drama melayu yang best2 astro pi siar kat saluran astro citra lak.

sepatutnya pakej mustika tu kena bubuh kat dalam family package. manakala indon channel pulak letak kat package lain yang baru iaitu Indonesia Package ke.

astro prima tu saluran berbayar kan kenapa astro tak hargai pelanggan yang langgan pakej family tu.

astro nih memang kena ada persaingan lah.
asmert088 Post at 13-9-2009 10:24

Betol tu. Astro Prima is targeted more to Malay programme for a whole family, like Astro Ria.

KORANG BUANGLAH ASTRO TU DALAM TONG SAMPAH, HABIS CERITA.
hadi06 Post at 7-9-2009 20:53

Apa pasal buang Astro dlm tong sampah? Kalau setakat ambik Pakej Family saja kan ok. Nanti Piala Dunia tahun depan haku sewa Pakej Sports tuk sebulan.

komen aku fleksiblekan lagi pekej tu...
kalau diberi pilihan aku nak drop je pekej ria+prima tu and masukkan pekej star movies n HBO...kalau aku laaa

sumer rancangan x best......dok ulang2

ha... aku dah downgrade pakej aku ke family je hari ni..
biar padan depa..
sebulan sekarang cuma RM37.95 je..

aku langgan sebab nak clear channel je.
takat ch macam katun + learning tu bukak internet je la lagi senang + free (bayar streamyx je la)