CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 93933

FAKTOR UTAMA PELANGGAN/PENONTON BOSAN DGN ASTRO

aku vote semua di atas...

kalo ader kakitangan bagi idea nie lamer dah diorang nie cantas silapharibulan pekerja tue laaa diberi amaran dan di buang kerja.....
logy Post at 17-11-2009 14:11

laa...betul ke sampai camtu sekali!!

astro dh x berkualiti.....hr2 tayang cte yg sme....
cte yg dh bpe thn pn tyg lgi...
udh2 la phk astro....
bosan dh tngk cte sme hr2.....
byrn mkn mahal tp service truk glerrrr

aku nyampah ngan astro
1. citer sama ulang sampai berbulan2
2. dah bayor pun nak letak iklan :kant: (lain la kalo canel preee)
3. kalo ujan terus tak dapek tengok
4. decorder dah 3 kali rosak (ape ke jadahnyer)
5. mamat kol dari astro kata menang hadiah cover insurans 6 bulan & boleh claim kalo mati eksiden aku mati jadik antu...bukan leh klem ape2
6. citer kadang busan beb (ria, citra,etc...)
dll........

ada asteruk boring gak ....x ada asteruk boring gak

jom layan astro HDTV...

Follow Us
aku pakai asteruk wat ariel jek..program tah pape {:1_129:}{:1_129:}

Kalau siar iklan (bukan promo) di antara dua rancangan boleh la. Takkan hanya TV percuma saja tau.

aku dah makin meluat ngan astro..
kalo bab potong line aku paling laju jer..
pdhal dah bayo ni..
siot x????
rasa nak lempang je..
derang sajer jer potong sbbnyer nnt kalo penyambungan derang leh dpt rm50..
so kowang berhati2 laa..
bebudak astro ni kalo derang nak duit bulanan tu byk elaun.. derang potongla akaun kowang ni semua..
giler x kalo sebulan kene potong 3x???
aper jadahnyer.... mau aku maki kan bebudak call centre tuh..
pastu call aku mcm nak giler..
pdhal dah terang2 la aku ptg dr gaji tetiap bulan..
paling best astro pernah call sbb nak tuntut 15sen!!!!!!
derang kata kalo xbayo derang nak potong.. lahanat x????????

dah la setiap kali kowang nak potong channel kene bayo..
fed up giler ngan citer astro yg dok ulang2..
HISTORY CHANNEL dah la ulang yg sama..
CRIME & INVESTIGATION pun samer...
muak k!!!!! citer indon xyah citer la....
ni malaysia la ngok.. bukannyer org indon yg asyik siang mlm nak tgk channel indon bodo tuh...

mmg bosan dgn siaran ulangan Astro ni.
Tapi nasib baik gak ada filem-filem komedi P.Ramlee, kegemaran aku.

memanglah ada ulangan, kau ingat kau sorang sajakah yang menonton astro, kau ingat astro yang kawal waktu siaran, astro cuma broadcast je, saluran di astro seluruh asia menonton.

94# cari1

korang sebenarnya tak leh "blame" astro kalau siaran dari luar yg banyak program ulangan.. contoh siaran dari luar tu mcm HBO, Cinemax, Star Movies, National geographic, Star World dan senagkatan dengannya... kiranya siaran yg nama dia tak bermula dengan "astro" di depan... channel2 camtu bukan astro yg buat... betul apa yg cari1 kata... astro just beli dan amik siaran tu dari other commercial satellite, process kat sana mcm potong adegan ehem..ehem.. ke, potong iklan arak (ni channel ESPN selalu terjadi, actually bola yg korang tu bukan "live" sgt.., ada delay dalam 5-10 minit camtu)... kalau korang tak puas hati, komen terus ke website starmovies ke, HBO ke, National geographic tu...

But kes lain pulak bagi channel yg namanya bermula dgn Astro, mcm Astro Ria, Astro Prima, Astro Ceria, Astro AEC, Astro Wah Lai Toi dan lain2 yg mula ngan mana "astro".., Haa!! yg ni baru korang boleh terus blame astro sebab banyak siaran ulangan, sebab siaran2 tu memang in-house diaorg....

Actually, dah memang namanya adat siaran berbayar, kat mana2 pun konsep dia akan ada banyak ulangan... tak kiralah starhub cable tv di singapore, Truevision DSTV kat Thailand, Dream TV Philippine, even Dish Network, DirectTV US pun memang banyak siaran ulangan.... sebab dah namanya siaran dibayar, sure everyday, subscriber mesti ada, then subscriber yg baru tu mesti tak pernah tgk lagi rancangan yg diulang siar tu, even subscriber lama dah lama tgk banyak kali sampai muak... Huhu.... and mesti ramai yg miss rancangan yg disiarkan tu.., maybe diaorg kerja ke, apa ke, so, nak tgk lah ulangan kan.... sebenarnya dah memeng camtu.... Aku pun kekadang bengang gak ngan siaran ulangan ni, memamng muak gak kekadang..., tapi bila mengenangkan dah takrifannya siaran berbayar camtu, memang aku pikir +ve jelah.... Hmm...

* sekadar pendapat, dan aku bukan org kerja astro/pro astro sekalipun... and takde sape pun sedara mara aku kerja astro ... just nak bagi pendapat je pasal astro yg banyak siaran ulangan ni.... So, kalau ada kesalahan di sini, aku mintak maaf lah.... and kalau fact yg aku beri ni ada kesilapan, harap betul2 kanlah... aku pun bukan pandai pun... just tahu setakat pembacaan yang sikit je...

95# kjk_2006_256
Kalau saluran di bawah kendalian Astro baru kita bullleh blame kan.

saluran dibawah seliaan astro boleh la disalahkan jika ada banyak ualangan.

astro cuma bayar je saluran2 seperti hbo, cinemax,star movie tapi jadual penyiaran dikawal oleh pengurusan syarikat hbo,cinemax dan star movie tu.astro tak boleh nak buat apa dah jika hbo,cinemax dan star movie nak ulang banyak2 movie sebab terikat perjanjian dengan syarikat hbo,cinemax dan star movie tu.

ia macam astro bayar berapa juta kat espn tapi jadual dikawal oleh espn.

Betul channel 'luar' cam HBO, Star, NatGeo Disc, History blablabla...tapi kalau pattern ulangan dia sam jek macam Astro sendiri?

Betul channel 'luar' cam HBO, Star, NatGeo Disc, History blablabla...tapi kalau pattern ulangan dia sam jek macam Astro sendiri?
alphawolf Post at 12-1-2010 12:32

sebab astro sendiri adalah siaran berbayar...
tak kiralah mana2 channel berbayar kat dunia ni, memang pattern ulangan dia hampir sama...
even directTV ngan dish network kat US tu pun ulangan je memanjang...

nk buat cmne..kalo dh rs asyik ulang2 cite,,tk yh la amik astro..tgk jelah tv free yg ada..tk yh byk komplen,,kita kan pengguna,,blh memilih mana yg kita suka,,astro pun bkn nye pksa korang amik cannel dia kan? hahaha...mampos aku kena belasah jap agi ni

aku plak subscribed astro sbb nak siaran tv clear (maklumla dok flet, gambar kat tv xcantik). aku suka tgk discovery channel...masa tu CI dlm discovery, syok gila la layan...tp, bila derang kuarkan CI masuk pakej lain...aku tension...pastu kirana pun di lupuskan...wat pakej lain...kuarkan astro mustika...nak tgk kena byr lain pulak...ahhh...aku rasa mlampau la kan? buh je la dlm RIA tu ha...bkn byk sgt pun citer dlm mustika tuh...yg paling aku bengang, ABO...dulu citer tamil dlm 952...skg ada pakej lain plakkkk...(aku bkn penetik filem tamil, tp aku suka tgk filem tamil sbb jln citer best...compare to some malay film)