CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3547|Reply: 12

Notebook hilang

Salam untuk semua..nak citer skit nie hari tu kan notebook aku yang aku letak dalam backpack kan hilang...
aku gi wedding kawan aku kat banting...pastu aku memang parking tempat yang sangat stategik skali...
aku parking depan umah pengantin okay pasal aku malas nak bawak back pack tu masa kat umah kawan aku tu dan aku rasa selamat tanpa fikir yang orang kat banting tu rupanya sangat kritikal jugaklah kan...aku tak nak lah berprasangka buruk so aku pun rasa memang selamatlah...tanpa meletakkan back pack aku tu dalam bonet....sbb aku rasa kalau orang nak buat jahat mesti ramai yang perasan...dah abis makan aku pun nak baliklah dan bila dah balik tu cermin keta aku dah pecah dan beg aku tu hilang skali...punyalah bengang tak terkata...dalam tu macam2 benda penting ada...pasal biz aku n everything...dgn broadband aku pun hilang skali...dah lah modem tu aku beli yang mahal skit pasal benda tu kalau international pun leh pegi...maknanya kalau aku gi memana luar dari malaysia leh surf internet gaks ikut line aper yang negara tu pakai.....
aku gi buat report pun polis tu terhegeh2 plak...nak tunggu pegawai dia datang pulak nak tgk keta aku tu...dah disuruh gi minum naik kembung perut aku minum datang balik kat balai tak sampai2 lagi pegawainya....mau tak hangin aku nie...bengang jer...macam2 khazanah dalam beg dan notebook tu....

kesiannye ko....

Tumpang simpati.....tp kan, u ader wat kesilapan sedikit, even u nak park kat dpan umah kawin aka kawan ko, tp ko kene igt jgak yg kat tmpat situn ramai org so, kalu ramai org, lagilah susah org nak tahu aper yg pencuri tu nak wat........ kalu dlm polis, kejadian curi berlaku di sebabkan "wujudnya peluang" so, dlm hal ini ko dah mewujudkan peluang utk berlaku kecurian...nak buat mcm mana, mungkin da nasib ko nak hilang notebook tu... ape yg buleh ko buat, just bersabar ajer la....

p/s: lain kali jgn "wujudkan peluang" lg yer...

xkan la org ramai buat bodo bila perompak tu pecahkan cermin keta plak... musykil ni.. {:2_71:}

emmmm, nak salahkan org yg mencurik tu pun tak leh gak sbb dah mmg perangai nya gitu, tp tuan pun mmg bagi peluang pada pencuri tu tuk mencuri, letak dlm boot pun sebenarnya tak selamat sbb ada device battery detector tu pun dorang ni leh beli rm 10 jer ... penyelesaian terbaik, bawak lah kemana2 pun biar susah sikit, tp tak sakit hati kemudian hari

skang ni pencuri ni dorang tak kisah pun as long beg dlm keta mmg dia sanggup pecah kan ada barang ker tak tu blakang kira.

tu lah pasal...memang depan umah pengantin pun saya parking... tp takpelah redha jerlah...dah salah sendiri sbb tak letak dalam bonet...sbb mmg kitorang makan kejap jer n ingatkan depan umah tu takdelah orang nak mencurinya....mesti orang nampak...ni agaknyer penduduk kat situ pun sama sengal..nampak tapi buat tak tau jer..sbbb kat depan keta tu plak ada bebudak kg dok lepak situ main gitar...memang masa datang n balik pun diorang ada...bila tanya memasing buat muka sengal cakap tak perasan...tp aku rasa orang2 situ gak amik tu....

Follow Us
aku kalo singgah nk g toilet kt mana2 pn aku akn bwk skali ntbook aku.. wpun 30 saat..

Salam untuk semua..nak citer skit nie hari tu kan notebook aku yang aku letak dalam backpack kan hilang...
aku gi wedding kawan aku kat banting...pastu aku memang parking tempat yang sangat stategik  ...
rienz3003 Post at 11-8-2009 15:04

actually aku pun ilang notebook acer 20.08.09....baru pakai 2 bulan...
ilang kat dalam umah plak tu.....
ilang nya masa dak member aku nak pinjam tido umah aku 1 malam..
lasty besok pagi dah tak der..lampu kipas and pintu pagar terbukak...
nak report polis pun..polis kj aper skrg,...banyak lagi kes tak selled lagi....
bek aku sttled sndrik........
aku n kumpul la dak2 aku carik dak tu..
dak tu lari ketakutan ...............
ini kes member tolong member..
last2 kita sendiri yang kene....

aku pikir la kan..aku tak kacau org..tapi naper org kacau aku..
tu yang aku pelik tu

betul cakap bubpullo tu..
'wujud peluang'

baru2 ni keta aku kena pecah sbb dalam tu ada backpack..

bukanlah beg laptop pun, dalam tu ada buku2 sekolah aku je..
bahan2 thesis and dokumen2..
aku rasa diaorg dah x pakai device2 ni, tgk ada beg je, rembat

habis cermin keta aku berderai ;(

antara Tips yg blh digunakan..

1) Jangan tinggal beg berupa beg sekolah/lap top/beg seminar..aku letak barang dalam beg balik kampung..diaorg x sapu pun yg itu..

2) Jangan simpan dokumen berharga spt buku bank/passport dalam beg sedemikian

3) Kebanyakkan kes aku tgk, pencuri ni just pecah cermin and grab beg tanpa buka pintu or sentuh kereta (brg2 bawah seat biasanya selamat).

4) Kalau tinted kereta lagi senang dia org nak pecah sebab bunyi x kuat dan kaca x berderai..

5) Cuba cari barang x blh dijual drp hasil curian (sijil2 surat2 etc) dlm lingkungan 1-3km dari tempat kejadian..

tips ni x accurate 100%, tapi blh membantu lah..

membe aku baru je ilang laptop.. td jek. yg siotnye ilang dlm rumah. satu je ilang tersembunyik plak tu sdangkan laptop hosmet len berterabur, langsung tak ilang..

Putu bersimpati pada tuan rumah...

Moral of the story : don't ever leave anything in the car except things you want to give away.