CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alifinara

Japanese Rose III

Reply 1497# fadzlin_hayati

Nak join fadzlin bersorak...JR kuning...JR kuning......

Reply 1498# fadzlin_hayati

Insya Allah...

Reply 1500# arabella_8

maii mana semut tu...haaa klu mcm tu xboleh le....rumah saya tanah dia merah n bbatu...tapi tanam atas tanah ok je...gemuk2...sihat2 blaka...tpi yg paling sihat tu yg kaler putih n pink...klu warna yg mix2 ni mmg susah nak sihat...

Reply 1502# shiina

ye betul....hidup JR kuning...saya pun masih tcari2 JR kuning d nursery, tpi xde...xjpa2 pun....

Reply 1504# fadzlin_hayati

Alahh fadzlin...tak payahlah beli...Insya Allah...nanti bila yang i punya ni dah rimbun...i sedekahlah kat u...cuma kena sabarlah sikit ye...

Reply 1505# shiina

oh...ok...anytime...leh je...di alu2kannn....jangan lupa biak kan banyak2 ye....

Follow Us
utk sesapa yg dh PM akak hari tu nkkan JR, sila tunggu di peti surat masing2. akak baru poskan JR hari ni. selamat menanam.

utk sesapa yg dh PM akak hari tu nkkan JR, sila tunggu di peti surat masing2. akak baru poskan JR ha ...
airisya Post at 5-4-2011 22:34

Banyaknye JR sy dapat TQ so much..sampai je terus tanam..esoknye dia kembang!! Happy! Nanti sy tepek  gmbar..

hehehe... sapa2 yg dpt JR dari saya mmg beruntung sbb tiap2 pucuk dh ada putik bunga. kalau putik bunga tu x gugur dlm journey, mmg cepat leh kembang berbunga la.

Subhanallah cantik2 nya JR... kecur air liur nih..

nak menepek jugak ... ni JR dari cutting pemberian enie_74... main cucuk aje dlm pasu.. dah kerap berbunga tapi selalu takde kat rumah masa bunga kembang... ni semalam sempat snap ... main taram je...

apapun tkasih byk2 enie_74... suka ati i tgk bunga ni kembang.. cantik2 JR ni.. comel2...

Rate

1

Reply 1510# Mulan

Wah...untung u mulan...dapat sekali JR multipetals kuning......jarang2 sangat jumpa JR multipetals kuning ni tau...kat nursery pun belum pernah nampak lagi......jaga baik2 tu tau......dah rimbun nanti...i nak minta sedekah dari u pulak sikit...i nak si warna kuning tu je...dapat setangkai dua pun dah cukup......

Reply 1511# shiina

Alhamdulillah .. ye ker susah dpt? Eeee... sukanya saya... InsyaAllah shiina.. saya biakkan dulu yea.. pasu2 dah ada tapi nursery yg dekat ni pulak kehabisan tanah... kat rumah tanah berpasir.. sayang nak cucuk kat tanah nanti panas terik nanti mati pulak JR tu...

Reply 1512# Mulan

Rasanya tak matilah kalau tanam di tanah mulan...sebab ada members yang tanam kat tanah...tanam tepi pagar...elok je dia hidup...subur lagi...cuba tengok gambar yang fadzlin upload kat previous page...lagipun...JR memang suka matahari...kena matahari...baru bunganya akan kembang......

Panas ok bagi JR...asalkan dia dapat air yang cukup setiap hari...lagi cepat dia akan membesar...ini memang i sendiri mengalaminya...masa i mula2 biakkan JR dalam pasu...i letaklah kat bawah bumbung...tapi naik lambat sangat...then i cuba alihkan kat tempat yang kena full sun...dalam beberapa hari je nampak perubahan...pertumbuhan yang merangsangkan...now dah berbunga pun...tapi kalau u takut...mula2 ni...cuba biakkan dulu JR kuning tu...bila panjang je...patah2kan dan cucuk ke tanah dalam pasu...letak di tempat teduh dulu...dah establish...baru alihkan ke full sun...cuma JR tak suka air bertakung...sebab nanti batangnya jadi reput...lembik dan busuk......

Reply 1513# shiina

tahan ke JR atas tanah berpasir? pokok2 yg saya tanam atas tanah, sbb tanah jenis pasir punya hal, semua saya alas tanah biasa dulu takut mati kepanasan dan kehausan. nanti saya tumpangkan dekat pangkal sayur2 dulu.. situ mmg mmg dah byk taruk tanah biasa

Reply 1514# Mulan

Oooo...tanah berpasir?...hmm...i tak pastilah boleh ke tak JR survive kat tanah pasir...tapi cubalah dengan JR yang bunga warna lain tu dulu...selain yang warna kuning tulah...try je dengan setangkai dua...buat eksperimen...kalau ok...boleh biakkan kat tanah je terus nanti...tapi kalau KO...senang dapat ganti sedekah dari members di sini...Insya Allah...i punya JR dah merimbun nanti...i pun boleh sedekah kat u......tapi janganlah buat eksperimen dengan JR yang warna kuning tu...takut berisiko......

Reply 1515# shiina

aha OK2 yg tu V.I.P(lant)

Reply 1516# Mulan

Hahahaha......tau takpe...JR vip nama barunya...

JR kat umah sy...

Rate

1

Reply 1509# airisya

airisya...awk ke gerangan nye yg kirim JR kat saya tu...banyak nye....TQVM....  xsabar nak tggu bunga....nak tgk kaler ape...hehehehe