CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Detektif_Hantu

Apa Yg Saya Tidak Tahu Tentang P.Ramlee

dia orang hidup lagi........ kaya raya tujuh keturunan makan tak habis hasil dari kerja P Ramlee.. ...
Risma Post at 8-11-2010 13:29

Risma ni memang peminat betul film lama2 kan, baca dari awal page thread ni banyak betul info dan input aku leh dapat. Tapi bab pakcik mengaku disabotaj P.Ramlee tu tak ada kesinambungan cerita ke sebab ada baca kata Aziz Sattar ada bagi kenyataan balas, dah check Mustika kat simpanan tak ada sebab mak aku beli sampai tahun 2002 saja. Nak tau juga apa penjelasan Aziz Sattar, sebab memalukan kalau menuduh melulu macam tu. Tapi pada Konsert AF tahun sudah2, ada dijemput seorang pakcik tu masa minggu P.Ramlee tapi x lama lepas tu kerluar kenyataan orang lama kata pakcik tu bukan siapa2 dan orang zaman P.Ramlee pon x kenal siapa beliau. X ingat siapa nama tapi ada kenyataan dari Aziz Sattar kata pakcik tu bukan siapa2, tapi melalui pembacaan aku rupanya pakcik yang dikatakan bukan siapa2 itu adalah cikgu muzik kepada Nasir P.Ramlee dan banyak mencipta lirik untuk P.Ramlee masa kat Studio Merdeka dulu.

pasal kes wan khazim tu, dlm filem hang tuah, yg jadi taming sari ialah malik sutan muda
malik sutan muda ni sendiri ialah koreografer silat dlm filem2 melayu waktu tu, selain s.kadarisman..termasukla dlm filem hang tuah jugak malik sutan muda jadi koreografer silat..mungkin alasan mudahnya, biarla yg pandai bersilat sendiri bersilat dlm filem
kalo nak kata sabotaj, aku rasa ye jugak..sebab kalo tengok muka wan khazim ni, tinggi, hensem..dlm filem anakku sazali tu, smart betul aku tengok dia main biola..dia lagi tinggi dari p.ramlee..kalo scene lawan tu, aku yakin taming sari akan overshadow hang tuah..

baru aku ingat wan khazim tu...dlm penarik beca dia jadi ins.polis yg tangkap salih kamil n hang tuah jd penari joget pahang selain mat sentul

Saloma died on 25 April 1983 at Assunta Hospital, Petaling Jaya, Selangor, Malaysia from liver failure associated with jaundice. She was buried at Jalan Ampang Muslim Cemetery, Kuala Lumpur next to the grave of her husband, P. Ramlee. In 2003, in honour of her contributions to the Malaysian entertainment industry, the Saloma Bistro was set up in Jalan Ampang, Kuala Lumpur.-- from wikipedia....

n tgk comment ni....

.. ... ... ... ... ... nik elin said...

has cucu Mariani ever wondered why Saloma died in Assunta hospital. instead of somewhere near where she lived or where Mariani lived?

I think it was because Rosnani and Pak Jamil lived in PJ.

so sape betul sapa salah nih? perhaps sape2 pnh keje hospital assunta dpt confirmkan sape yg ade ms saat terakih saloma disana kan?

Post Last Edit by Filippo at 9-11-2010 18:35
Saloma died on 25 April 1983 at Assunta Hospital, Petaling Jaya, Selangor, Malaysia from liver failu ...
anne83 Post at 9-11-2010 13:30

aku pon rasa mmg time akhir hayat saloma mmg xde sapa kt sisi dia melainkan rosnani jamil & anaknya..
sbb xkan la anak rosnani saje2 nk wat cite konon xde sapa teman saloma time dia nk meninggal...

Tetiba aku rasa darah aku mendidih bila tengok ayat2 kat thread kita ni diambil oleh sorg threader nama nemo then post kat thread "history channel exposed hidup p ramlee" kat carigold ni. Dah la copy paste tak rephrase langsung, mengaku ayat dia plak tu. Then semua org kat thread tu puji dia tahu byk. Baru la aku dapat rasakan skit2 perasaan p ramlee yg geram bila org guna lagu&filem dia tanpa minta izin dulu....

Follow Us
Reply 566# snowcatvios

he..he..he.. aku pun follow thread tu.... betul la apa yg muncul kat sini dulu mesti muncul plak kat thread tu....sharing is caring kekdahnya......

Reply 524# Risma

ni dah kes memuji2 diri dah pakcik ni..riak..

betulah timahmulia setakat nak claim lebih hebat dari p.ramlee setelah tiada nak buat apa???kenapa masa sezaman dulu tidak dibuktikan kehebatannya kalo setakat cakap kene cantas dengan p.ramlee arwah sendiri pon dicantas tetapi masih bole menghasilkan sesuatu yg mengagumkan bukan saja dizaman itu malah sehingga sekarang......

aku pon rasa mmg time akhir hayat saloma mmg xde sapa kt sisi dia melainkan rosnani jamil  ...
Filippo Post at 9-11-2010 06:33 PM

khen.... aku bkn nk side sesape..... tp..... aku juz curious.. kalo dh sakit teruk mesti x ramai yg dpt masuk kan? hospital kan, kalo rumah len la... aku ase mesti mcm 2 -3 org jer dibenarkan pd 1-1 masa...... refering to the cucu of tt grandma tu.. mcm byk je org dok nengok.. n dia x describe pun mcm mana saloma ms tu.. pasan dak? this family of RJ citer cemana keadaan saloma ms tu.. n psl wasiat saloma tu.. dh tentula after she died, kakak dia akan arahkan org suh wat mcm adik dia nk...

n from docu tu gak aku tgk dia ckp.. p.ramlee mmg syg banget sama saloma.. dia lyn saloma mcm puteri.. n this also bring contribution to the sickness of saloma.. dia kemurungan n dia ckp.. mati idup semula dia takkan ade suami mcm ramlee.. n dlm tu gak.... kak saloma ckp if ramlee nk mkn ape2 mesti dia kene masak.. psl ramlee tamau saloma susah... ramlee nk tgk saloma cantik je... buat keje ringan2 jer.... x penat... tu kan melambangkan cinta yg dlm kt seseorg... bg aku la....

tapi kan... dalam hati aku mengatakan makcik tu mungkin buat cerita, aku percaya cerita dia pun tidaklah 100%. ada bab2 yang aku rasa macam dia ada-adakan aje... maaflah ini sekadar pendapat peribadi aku...

cerita rosnani jamil berada di samping saloma pun ada keluar kat suratkhabar, boleh google utk baca cerita tu. ada juga cerita2 dari uji rashid jugak...kenangan dia bersama saloma.

aku pun baru kenal dunia masa saloma meninggal jadi tak pernah baca atau tahu kesahihan cerita siapa yang betul cuma orang mungkin percaya cerita mariani kerana dia kakak saloma... tp aku percaya p.ramlee kawin dgn saloma sbb dia suka saloma bukan mariani.

lagi satu musykil... mariani kata saloma bawak diri ke OZ bila p.ramlee kawin dgn norizan. abistu bila masanya saloma kawin dengan tompel, mengandung dan beranakan anak tompel?

yang bercakap semua orang yg masih hidup dan si mati tidak boleh mengiakan cerita siapa yang benar...

wallahualam...

tapi kan... dalam hati aku mengatakan makcik tu mungkin buat cerita, aku percaya cerita dia pun tida ...
nazurah Post at 10-11-2010 15:49

tapi kan... dalam hati aku mengatakan makcik tu mungkin buat cerita, aku percaya cerita dia pun tida ...
nazurah Post at 10-11-2010 15:49

betul2...mase aku tgk docu tu mase die ulang tyg...aku pun terpikir bende yang sama..

aku rasa... kalau ada orang ikhlas hendak bantu keluarga p.ramlee tentu anak-anaknya tidak hidup melarat. mereka dalam usia sedang meningkat dewasa tatkala p.ramlee meninggal, tanpa ada kewangan yang kukuh, tanpa ada sokongan keluarga (coz dorang anak angkat) hidup mereka pontang-panting. mana ahli keluarga yang lain ketika itu?

ini sekadar soalan dari aku... kalau ada yang tahu bagaimana keluarga p.ramlee setelah dia meninggal marilah kita kongsi bersama...

bukan apa... betul juga, ada orang 'mendapat nikmat' setelah p.ramlee takde tapi ahli keluarganya dapat apa?

aku rasa... kalau ada orang ikhlas hendak bantu keluarga p.ramlee tentu anak-anaknya tidak hidup mel ...
nazurah Post at 11-11-2010 08:11

ada sorang anak angkat PR nihh disebabkan hidup terkontang kanting menjadi penagih dadah.....mmmm sedih kan, dah meninggalpun.........

sabaruddin ke? yg dlm dokumentari tu kan masa klip tunjuk p.ramlee bergurau ngan anak2 dia termasuk badin ni..

sabaruddin ke? yg dlm dokumentari tu kan masa klip tunjuk p.ramlee bergurau ngan anak2 dia termasuk  ...
samax Post at 11-11-2010 22:52

yup.......... ris terjumpa dia masa buat research berkaitan dengan aids/penagih dadah kat pusat serenti tampin.........

Reply 578# Risma

badin tu pun meninggal takde orang nak uruskan jenazahnya kan? but then persatuan seniman ke apa yang bantu... then dian pun ada bg duit kalau x salah...

Reply  Risma

badin tu pun meninggal takde orang nak uruskan jenazahnya kan? but then persatuan s ...
nazurah Post at 12-11-2010 08:20

Dian bagi duit 2000 untuk uruskan jenazah........