CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DragonLady82

Meniti Saat2 Kelahiran...

sedang stress skang nih..perut mengeras...dah x boleh baring kena duduk je..baru masuk 8blan..rasa mcm nak tekeluar je bb ni..............keje bnyk lagik x sempat nk handover hadoi..harap esok boleh g kejer..siap2 kan apa yang patot

Reply  shieda

Now my boy dah 3 weeks old
Alhamdulillah sejak keluar hosp 2nd time bb dah baik s ...
Calla lily Post at 2-1-2012 19:30

yg shieda perasan gtu gak....mlm td baby nyusu last almost 1am n dkt nak kul 7am br dia terjaga....bg susu pastu trus dia lena blk...biasanya jarang gtu bila dah terjaga tu kalau x kul 10 kul 11 br dia tdo blk...

nak tanya yg dah ada pengalaman laa...baby ni kalau dah umur lps sebln kena gak ke pastikan dia nyusu setiap 3-4 jam sekali atau bg susu bila baby demand nak susu ekk..

klu ikutkan yang lepas, baby after ibunyer abis pantang biasanyer akan behave sket... means takde ler asyik nak nangis jek keje die...

mcm ai ni baby baru 3 minggu... tak sabo nak tunggu baby beso... sokmo nangis... even dah bagi susu... letak jek kat tilam tak sampai 15 mins mesti nangis...

assalam...

seronok baca pengalaman mommies dekat sini. My EDD insyaALLAH 14. Januari.2012

now dah nak masok 39 weeks. masa 36+ weeks (masa ni 21/12/11) , gynae cakap baby breech. dia nak tunggu sampai 29hb, kalau still breech. 30hb dia nak czer. mintak nak czer tahun 2012 tapi dia kata dia cuti & cuma buat hari Jumaat sahaja

cuak gak lah bila dengar sebab rasa masih ada masa lagi  untuk baby engaged. balik tu terus buat segala teknik untuk betulkan position baby & alhamdulillah, next day checkup dekat KK, kepala baby dah turun.

now tak tau lah sama ada nk proceed dengan gynae tu ke tak... rasa cam tak best plak nk teruskan dgn gynae tu.. hurmm.

assalam...

seronok baca pengalaman mommies dekat sini. My EDD insyaALLAH 14. Januari.2012

now  ...
prankster7 Post at 3-1-2012 12:16

kita pun ada masalah yg sama gak , prankster7 buat camner sampai baby boleh engage tu ? tlg ajar skit ...kita nie dah 36w skrg ...

Reply 1353# fishchip

fishchip... buat position sujud lama-lama. kedudukan punggung biar lebih tinggi dari kepala... check out this website:
http://spinningbabies.com/
techniques/
activities-for-fetal-positi
oning

36 weeks, insyaALLAH baby masih ada masa untuk pusing ke bawah balik...

Follow Us
tqvm prankster .....kita akan cuba amalkan petua2 @ cara2 yg diberikan tu ....doakan untuk kita yer ....

hai mak mak sekalian..aku nak bertanya korang time preggy kan..yelah time dah sarat 7bln ke atas..korang tak de ke rasa sakit badan.mcm lemah bisa menyucuk cucuk setiap anggota..

mcm aku ni start 6bulan mcm2 aku rasa.menegang kat perut.sakit segala sendi.tulang belakng sakit sgt.lepas tu lesu lemah.sampai tarik dan lepas nafas pon tulang belikat berbunyi...skang dah 8bulan lagik hazab.menitik-nitik ayor mata  menahan sakit..baring tak boleh..nak ke kiri dan ke kanan..seksanya hai.bila bangun pagi semua badan sakit mcm orang dah lama x wat senaman..semua jadik lenguh.last2 kena jadik cam tokong duduk atas sofa empuk..lama gak..sampai telelap....labu betis rasa sengal-sengal..jarik jemarik tangan pon kebas2..tapi menaip kat forum lajuk lagik..ni tgh menaip pon menahan pinggang yg tegang..heheh....yelah aku tgk mak mak yang p  cekkap sempoi je...tak de pon bekerut muka...aku ni sampai misi pasan...mcm menahan sakit..kat opis pon sama.skang aku dah x leh nk bejalan bnyk..sakit dan mengeras..tesayat-sayat kt bawah tuh..kalau kena cramp simpul biawak berhari-hari aku jln jengkot-jengkot.......ish bnyk lak aku ngadu kat sini..tapi tu lah dia..aku nk taw gak korang ade ke mengalami mcm aku ni...........mcm  ptg tadik hwuaaaaaaaaaa..sampai aku pedap..rasa cam nk g sepital je..soh kuarkan bb cepat cepat...tak boleh nk wat apa dah semua sakit bersatu.......

Reply 1356# makadek

So far pregnancy i all 4 of them ok je.. Cuma yg last baru deliver 28 dec masa 1st trimester yg teruk sebab i ada mild case of rheumatoid arthritiis so sebab x berani amik supplement2 yg biasa makan sakit2 joints i terpaksa tahan je la.. Alhamdulillah After 4th month ok smpai nak bersalin takde hal... Tengok orang rasanya kat ofis pun most of the expecting moms macam ok je aktif mcm biasa cuma sorang dua ada juga complain sakit pinggang , sakit kat ari2 etc.. Tapi experience u macam teruk betul ye...

Reply 1357# ajiqah

ye..jeles tgk mommy yg sihat dan aktif..tuh.. kita basuh pinggan 3 4 bijik, sapu lantai..masak lebih kurang..terus demam urat..hape lah....mmg kalu time tak preggy selalu kena demam urat..tulang belakang pon sensitif..selalu lenguh-lenguh..

salam mommies. diharap semuanya sihat2 dan ceria2 belaka..

MJ nak share kat sini yg saya dah selamat bersalin last Thursday, 5 Jan 2012, alhamdulillah. Memang sangat tak sangka sebab EDD 14 Feb. Baby lahir at 34w 3d. Ada complication.

Mula2 hanya pergi check-up at 34w 2d. Then kena tahan ward pasal tekanan darah naik and air ketuban tinggal sikit. Ingat under observation je. The next day masa buat CTG, tengok heartbeats baby dah tak regular sebab baby dah distress. Terus kena sorong masuk OT masa tu jugak. Cemasnya Allah je yang tahu sebab my hubby takde, gi uruskan anak2 masuk sekolah. Tawakkal je masuk OT sorang2..

Kali ni sebab dah kali ke 4 cezer, kena belah menegak, dah tak boleh melintang dah. Dr. takut kalau belah melintang nanti terkena bladder. Lagi satu hal. Kita dah dalam keadaan macam tu, pasrah jelah nak belah macamana pun janji baby selamat and tak memudaratkan mamanya. Alhamdulillah, my baby boy was born tepat jam 3.45 petang. Kecik sikit maybe pasal tekanan darah tak berapa stable masa pregnant kali ni. 1.9kg je. Condition baby ok cuma dia tak boleh nak stabilise body temperature dia, so kena letak dalam incubator, tapi takde pasang wayar apa2 pun, cuma nak keep him warm je. Sekarang ni tengah tunggu body temperature baby nak stable baru boleh bawak balik. Baby dah start feed from the breast jugak. Pandai dia hisap susu.

Pengalaman kena belah menegak ni payah sikit. Sakitnya lebih sikit pasal kita tak boleh nak berdiri tegak2, nanti otot perut menegang. Tidur pun payah, saya sampai tidur duduk atas kerusi. Mata mengantuk, badan letih tapi tak boleh nak lelap mata. susah sikit nak cari comfortable position bila kena vertical (classical) c-section ni.

Good luck ibu2 yg masih menunggu turn dengan sabar. Semoga selamat semuanya.

Adess~~seriaunye meniti waktu2 akhir..huhuh

minggu ni dah 38w ......berdebar2 menghitung hari , moga dipermudahkan segalanya ...

salam mommies. diharap semuanya sihat2 dan ceria2 belaka..

MJ nak share kat sini yg saya dah sela ...
Mama_Jasmine Post at 11-1-2012 07:39

U BSALIN HSPITAL GOV KER PRIVATE?..OO..KLU KALI KE-4 KENE MENEGAK YER??

salam mommies.. sy br nak masuk 35 weeks.. tp doc scan kata dh 36 weeks.. berdebar takut nak bersalin awal sbb sy nak bersalin di kota bharu.. nak sampai kb 5 jam perjalanan.. tatau nak balik bila.. doc suruh balik 2 minggu awal..

U BSALIN HSPITAL GOV KER PRIVATE?..OO..KLU KALI KE-4 KENE MENEGAK YER??
nurmarsya Post at 19-1-2012 16:12

nurmarsya, I bersalin kat hospital private. Mula2 Dr tak cakap kena operate menegak, bila scan tengok bladder dah tinggi kesan dari operate 3 kali, so taknak ambik risk terpotong bladder, kenalah operate menegak.

Then I found out kebanyakkannya operate kali  ke 4 selalunya menegak. payah jugak pasal sakit bila baring. I sekarang ni tidur duduk je.. lenguh pinggang.

nurmarsya, I bersalin kat hospital private. Mula2 Dr tak cakap kena operate menegak, bila  ...
Mama_Jasmine Post at 20-1-2012 09:29

huh..klu menegak..mesti sakit n susah nk jaga kan? patut la klu bsalin gov dia org soh ikat klu dh 3 kali ceasar. maybe sbb nie la kut yer... sy ni tgh peknen no 3... skang dh ade 2 bby gurl..tingin nk boy..br plan if yg no 3 gurl gak, x mo ikat lg.. tp klu dh gini citernyer... ikat jer la..huhuhu

peach meniti hari gak ni
dah 38 minggu
adoi nervous nye
anak pertama ni

kat bawah duk denyut2
sakit pinggang x terkata
nak bangun kena orang pegang
tapi tetap gagahkan diri pergi kerja
dan check up sorang serta urus hal2 lain

alhamdulillah ...kita dah selamat melahirkan pada 18 Jan.., baby kecik jer 2.43kg .  Syukur segalanya dipermudahkan ...skrg nie dok memilih nama plak ...hehehe

pagi td terpijak anak lipan.. punya la sakit.. pastu risau takut effect baby.. pegi jumpa doc.. doc kata takda apa2.. syukur Alhamdulillah.. skrg baru nak masuk 36 weeks..