CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Elisya

SAKIT TAK MELAHIRKAN ANAK NIE??

bagusla sakit,
kalau tak sakit,habis merata2 beranak...tinggal kat masjid
demonicboy Post at 16-11-2009 21:55

JANTAN juga yang seronok..

kan?

Banyak orang sekarang request EPIDURAL untuk tahan sakit. Tapi bini aku nurse kat Dewan Bedah Bersalin, dia kata xnak amik EPIDURAL sebab kesan dia jangka masa panjang nanti. Aku selalu researh pasa ...
hadi1978 Post at 17-11-2009 11:02

tak boleh nak kata jugak yg kita ni aktif senang nak bersalin
ada yg jenis malas nak bergerak senang je bersalin
ada yg aktif agak susah jugak nak bersalin
pokok pangkalnya semua rezeki masing2

tp as a lelaki klu u tak dpt nak merasa mcm mana seksa,penat seseorang perempuan tu membawa nyawa dlm rahim dia
jgn nak judge org mcm tu...
words2 yg u gunakan tu kasar....igt cik abg u tu ada isteri jugak..tk semua peel isteri u masa mengandung tu sama
nyer buat terkena skali peel bini u tu mcm bini kwn u
bila org judge bini u mcm tu...apa u rasa ????

me for one yang memang terbaring sepanjang masa,sekejap2 saja i boleh bangun..

sebab tu i rasa org lelaki kurang sensitif bila tengok perempuan lain preggy tak active..

how i wish diaorg ni  ...
pinksarah Post at 3-12-2009 23:28

BETUL !!!!

ala usahkan nak alami alahan masa preggy
cuba yg tgk je la time dorang demam or tak sihat
huh ! byk songeh...tu baru demam...belum lagi uwekkk...uwekk...celik mata rasa berpusing2....

bukan je lain org lain ragamnya... lain anak lain rasaya. setiap kelahiran ada kenikmatan dalam kesakitannya

kalau bersalin x sakit, mau ramai yg nak bersalin tiap2 tahun....
ping_pong Post at 12-11-2009 14:16

cehh. ada ajek org bersalin tiap2 tahun..

Banyak orang sekarang request EPIDURAL untuk tahan sakit. Tapi bini aku nurse kat Dewan Bedah Bersalin, dia kata xnak amik EPIDURAL sebab kesan dia jangka masa panjang nanti. Aku selalu researh pasa ...
hadi1978 Post at 17-11-2009 11:02

bini ko tahan sakit.
aku tak tahan sakit, tapi, gatal buat anak. padan ler muka aku kan?
aku pun tahu jugak kesan jangka masa panjang. tapi, pada SAAT itu, aku sgt sakit jadi, aku pun lantakk pi laa ada kesan ke takder kesan ke..

Follow Us
Post Last Edit by izati_abc at 4-12-2009 15:23

in the 1st place aku tgk topic ni kat front page td....aku wonder jgk....ade jgk ek org nk tanye sakit ke x bersalin ni.....lps tu as expected...ramai plk la manusia2 yg x sensitif posting kat sini....please la...jgn la pandai2 nk ckp ape2 kalo korang sendiri x merasa.....

me myself yg terasa mcm nk tercabut nyawa masa nk bersalin ni...n menanggung sakit contraction hampir 58 jam.....alahan plk dr awal sampai akhir pregnancy, with history of bleeding...terasa sedih jgk ade ek manusia yg mcm ni...x rasa bersalah langsung mengeluarkan ayat2 bongkak mcm tu.....sbb tu la ramai org x hargai pengorbanan ibu ye....lps tu ade plk yg ckp masa main sedap x pk plk ek sakit masa nk beranak.....what r u talking about actually? ckp pasal fitrah kita sbg manusia or ckp pasal kejadian Tuhan ni?

ade masa aku pegi kursus....kitaorg ditunjukkan video kelahiran baby...masa tu yg ppuan2 ni menyeringai la takut n ade yg menitis airmata pon...tp yg laki2 mcm seronok je....lps tu ade plk srg mamat ckp ngn aku (me bersalin caeser)...masa tu aku sembang la pasal aku bersalin ari tu....dia kata dia x heran sgt la org bersalin caeser ni sbb mestila x rasa sakit ape2.....aku masa tu mcm nk sentap la jgk kan.....tp lps tu aku bwk bersabar la kan...aku rasa dia ni mmg btol2 xtau la kot.....

ape2 pon kajilah kenapa Allah berulang2 kali menyebut di dalam Al-Quran betapa kewajipan kita mentaati ibu lebih drpd segala bende di dunia ini....even dlm hadith pon Rasulullah S. A.W menyebut sehingga 3 kali ganda ketaatan kpd ibu lbh drpd bapa...n kenapa srg ibu yg meninggal ketika bersalin diberi taraf syahid? carila ape sbbnye.....

well, tak dinafikan..contraction time bersalin tu mmg sakit sgt..sejauh mana sakit tu bergantung pada individu tu sendiri..kira rezeki masing-masing la...walaupun sakit, tp bersalin tu indah...it's actually a miracle...tgk muka baby yg selama ni dlm perut kita..hilang ler susah payah selama mengandung bila tgk muka anak yg baru dilahirkan tu..seriously..perasaan sejurus selepas bersalin, tak dpt digambarkan dgn kata-kata....and yes..insyaallah kalau ada rezeki mmg I sanggup melahirkan anak utk suamiku lagi..
cabaran dlm pantang tu mmg kena kuat la...

to me, sakit sewaktu melahirkan..sakit lg waktu contraction nk tunggu bukaan frm 2cm to 10cm tuh..sakit tu yg apple plg tak sanggup nk harungi. apple smpi merayu2 kt nurse yg duty time tu sbb dh tak tahan sgt sakit. tp apela yg nurse tu bole buat kan...dia tolong sabarkan jekla. apple pulak mmg kuar darah dulu, air ketuban tak pecah sendiri, dh dkt nk bersalin baru nurse tlg pecahkan air ketuban so tau tau jekla kan kalo darah yg kuar fulu, mmg tersgt sakittttt...

time nk bersalin pulak, once my gynae smpi, dia bius kt bhg tuut, so apple cuma rasa sakit contraction je, tak rasa langsung time baby keluar tu. smpila bila baby dh kuar, doc letak atas peha apple, apple terkejut sbb apple ingatkan nk kena teran lagi..hehehehehehe. tak perasan pun bla baby keluar. yg ingat dlm kepala cuma sakit contraction tuh jek.huhuhuhuhu..tp mmg betul la, once baby dh keluar, tgk je baby trus redha je dgn semua yg sakit2 tu. rasa lega tak terkata dgn baby yg chumel depan mata kta kan..so tiny..

berkenaan sepanjang proses mengandung pulak, apple ni mmg jenis yg aktif sbb kebetulan apple pun xde morning sickness suma, bayangkan a week before bersalin apple still turun naik tangga lebih 5-6 kali sehari (sbb opis apple kena naik tangga) dan berkejar ke sana sini sbb nk settlekan kerja..tp still apple need to go thru sakit yg berjam2 (7jam) sblm bersalin..so sbnrnya menda ni suma badan masing2. kalo dh kta tak larat, lenguh2 dsb tak salah nk tido/berehat kan... jd tak yahla kot kta judge org sesuka ati kita..hehehehe just my 2 cents..

setiap kelahiran mesti sakit cuma tahap kesakitan tu bergantung kepada ketahanan & rezeki masing2.. dan jgn ingat bersalin normal jer sakit & caesar tak.. kekadang tu ada yg dah rasa contraction tapi due tu certain complications.. terpaksa caesar.. dah terpaksa merasa sakit nak bersalin & sakit selepas bersalin (caesar)..

limo mmg caesar.. tapi nak menanggung sakit kat perut tu mmg lama.. nak bangun pun seksa, pantang lg teruk.. dada pun semput coz kena full bius..

so pada yg tak merasa tu  (org lelaki) jgn laa pandai2 nak judge..

sakitnya hanya Allah je yg tau.time tu teringat kat arwah mak..

aduh..risaunye bace posting2 kt sini....me EDD 7/1/10 tp rasa mcm x nyempat je nk tunggu bln 1 ni...bnyk mana bace pengalamn org sakit bersalin,still x leh nk imagine cmne rasenye tp mungkin kot ade iras2 sakit mcm mase gugur dulu...contraction setiap 5 minit, perut n pinggang mcm nk tercabut..lepas dah kuar janin,baru lega sakit tu...tp rasanya sakit bersalin lg mencabar kot berbanding gugur dulu sbb yg sakit nk gugur tu bole thn lagi..tgk org yg sakit berhari2 tu mmg salute la sbb mampu bertahan walaupun x terkata seksanya....harap2 sampai masa saya nanti semua urusan di mudahkan allah...

bagi sya plak.. mengandung ok walaupun alahan teruk.. bersalin tu tak leh nak cerita sebab memang laa sakit tapi lepas baby keluar sakit tu hilang n tak teringat pun sakit bersalin tadi.. tapi nak melepaskan 44 hari pantang tu ya allah.. tuhan jek tau.. memang suffer gak laa.. sebab hubby jauhkan.. n baby sya buat ragam pulak tak nak tido malam..

tapi alhamdullilah.. masa tgh contraction tu masih ingat diri tak menjerit laa .. tapi byk mengucap n baca doa yg dah hafal tu... doa mintak allah kurangkan rasa sakit tu sket n mintak permudahkan kelahiran..

Yelah, minat maaf kat semua kaum hawa kat sini. Mungkin aku terlalu marah dengan bini kawan aku tuh, pasal perangai dia dari sebelum mengandung lagi dah macam2 ragam, maklumlah dapat suami duda kaya raya. Tapi aku x terfikir lak kat orang lain.

Untuk pengetahuan, masa bini aku mengandung, aku yang teruk mabuk, sakit badan. Masa mula2 nak jadi, aku demam panas. Mak mertua kata..'Ha.. ni ada orang baru nak datang ni', Sekarang dah dekat nak bersalin, aku demam lagi, teruk jugak...

Aku pun tengok video2 bersalin tu, bersalin SVD, ceaser, aku hargai pengorbanan perempuan. Hidup maku x tenang sebab risau bini masa nak bersalin, so, janganlah kata aku x sensitif. Kata aku sedap mulut, korang pun mulut beracun jugak. Mungkin laki korang yang x sensitif. Aku ni bini beranak sulung, aku yang buat research pasal meternity, aku beli set salindah, beli buku, beli DHA sebab bini x minum susu. Aku anto dia kerja, jemput dia balik kerja, x bagi dia jalan jauh2... Jadi, x sensitif lagi ke aku ni?

Baju wife aku pun aku cuci, au lipat, aku masak kat rumah. Sebab aku tau bini aku dah banyak bergerak kat tempat kerja dia. Yang kes kawan aku ni, bini dia dahlah x kerja, malas, lepas tu nak buang anak2 tiri dia jauh2. Suruh kawan aku si duda tu hantar anak dia dengan arwah bini pertama gi belajar indonesia, anak umur 7, 10 dan 12 tahun.

TAPI, apa2pun au minta maaf kepada semua yang terasa. Mungkin kemarahan  aku kat wife kawan aku buat aku tulis macam tu. TQ

59# hadi1978

maybe ur posting awal2 tu terlalu general.

btw, sbb aku surirumah.dr mula kawen..sampai aku bersalin, dalam pantang..abis pantang.
hb aku tak pernah kene gosok baju kerja sendiri (semua aku dpt siapkan). sampai nk dkt bersalin pun, aku masih buat  semua keje2 rumah..kecuali memasak. nk kata tak aktif..mmg tak munasabah la kan..
tp dh rezeki aku kene emergency csect (after failed normal delivery)...end up potong n jahit atas bwh..aku terima dgn redha.
sampai skrg masih teringat2 sakitnya contraction tu (ni yg paling sakit la..rasa mcm separuh mati).

pd aku, bersalin ni rezeki masing2..
ada yg tak payah amik apa2 pun bleh tahan sakit contraction dan berjaya bersalin normal (sudah tentu ni impian semua wanita)
ada yg amik pethidine (inject kt montot). bleh tahan sakit..
ada yg amik pethidine n gas entonox tu pun still tak tahan sakit (ni kes aku..heheh)
ada yg sampai amik epidural pun still rasa sakit..(10% cases)

ada yg bersalin normal.. x pyh episiotomy pun..jadi tak pyh kene repair atau jahit (impian wanita lg..)
tp ada pula yg 4th degree tear..sampai ke anus..(sure sakit sgt).. lambat pula nk recover.
ada pulak yg kene vacum, forsep dsb..

ada pulak..setelah mencuba normal delivery..kene episiotomy, vacum dan forsep..baby tak kuar gak..
akhirnya ke bilik OT..kene csect pulak. jadi atas bwh sakit..berpantang pun special case.
ada tu..dr awal baby problem atau berisiko. jadi end up elective csect.

sakit mcmne pun..(even td kata separuh mati). bila tgk baby OK..semua insyallah boleh ditanggung.

60# bezita60

Yelah, kan aku cakap, masa posting pertama aku tu, aku terikut dengan kemarahan terhadap wife kawan aku tu. Kawan2 kitorang pun marah dengan wife kawan tu, sampai ada kawan yang tuduh perempuan tu ndah bagi benda x lok kat kawan kitorang. Sampai aku lupa perasaan korang yang lain, so, amik kesempatan nak minta maaflah kalo ada yang terasa. Post aku tu pun, au cakap pasal kawan aku, xde kaitan dengan orang lain. Doktor pun nasihatkan supaya preggy banyak bergerak.

mesti sakit ... cuma beza sakit tu lama ke tak je...

aku penah rs dua dua..sakit lama n sakit kejap..
aku penah rs c-scet n normal

alhamdulillah .

tp yg pasti..lps tgk anak..sakit pun ilang...

Yelah, minat maaf kat semua kaum hawa kat sini. Mungkin aku terlalu marah dengan bini kawan aku tuh, pasal perangai dia dari sebelum mengandung lagi dah macam2 ragam, maklumlah dapat suami duda kaya r ...
hadi1978 Post at 24-12-2009 11:12

ekekekek...mau mulut kami tak beracun
tiba2 tgk posting En Hadi mcm tu
rupanya2...ada citer lain yg membuatkan En.Hadi geram...

bagus la klu awk mcm tu...ambik anta isteri..
dr posting awk ni...mmg awk seorang suami yg peka sgt...untung wife awk
suami saya tak sampai tahap awk lagi..
nak2 klu kerja...mmg tpaksa drive g kerja
ye la suami slalu otesen..

apa2 pun moga ister En Hadi selamat bersalin ye
bila jangkanya ?
bersalin kat mana ? HKL ke ?
kot2 le boleh g visit

63# mek_ja
Wife kerja HKL, kalo masa kerja sakit, bersalin HKL ler. Kalau sakit kat rumah, bersalin Hospital Serdanglah. Ni anak pertama, dengan anak buah lagikan kita sayang, inikan pulak anak sendiri. Baru ni scan, doktor bagi due 29Dec. Harap2 ok ler, dah buat segalanya yang termampu. Ubat2 bersalin pun saya yang beli sendiri, dia xtau sangat, pengalaman pertama le katakan. Saya suka search dalam interner, dalam board cari ni pun dapat banyak info tentang meternity...

sakit sangattt....tapi rasanya masa contraction tu la yg paling sakit....tapi walau sesakit mana pun me perasan mesti x menangis.....tapi pas baby dah keluar tu hiang semua rasa sakit...