CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Elisya

SAKIT TAK MELAHIRKAN ANAK NIE??

bersalin? for me... sakit dan nikmat... tiap2 tahun bersalin pon ok

i masa 1st amik epidural, kena vakum lagi coz baby mendongak.sakit?memangla, tapi rasanya sakit lagi kena jahit & malu kat doktor yang menjahit.

anak 2nd, normal alhamdulillah.xde epidural.episektomi tetap kena jugak. x tau kenapa. dua2 bersalin, kembar darah(darah kuar dulu) ketuban doktor yang pecahkan.

67# hukaloh
Orang kata, antara darah keluar dulu dengan air keluar dulu, darah keluar dulu lagi sakit kan...
Paling ngeri bila tengok episiotomi :geram:

sakitt.. mestilah sakit.. kecuali yg ambik epidural siap siap tu mmg lah tak sakit.. hehe..
ni nak masuk yg ke3 pun masih seriau bila pk nak bersalin ni.. harap dipermudahkan, aminnn.

Wife dah selamat bersalin, bersalin normal...ALHAMDULILLAH. Duduk dalam ward temankan wife, macam2 nasib orang perempuan, ada yang mnegerang sampai 3 hari 3 malam sebab sakit, buka 3cm, lepas tu x buka2, kesian. Banyak le kes macam ni,kalo kat hospital gomen, ceacerian ni pilihan terakhir. Ada akak tu merayu doktor minta bedah, doktor xnak, suruh tunggu lagi.
SEBAB TU, SYURGA DI BAWAH TELAPAK KAKI IBU... Aku dah tengok wife aku beranak depan mata, memag besar pengorbanan seorang ibu... HARGAILAH IBU KITA SEMENTARA DIA ADA...

70# hadi1978
tahniah....
comel sgt2... syahdu plak tgk pic baby..
tetiba teringat arwah maryam plak

Follow Us
mmg la sakit....sebab tu wanita yg meninggal masabersalin dikategorikan mati syahid.....coz berjuang nak lahirkan anak.....tapi dlm sakit2 tu ramai gak pompuan yg buang anak merata-rata......tak tahu ker nikmat jadi ibu tu mcm mana....

72# vee

Baby boy, berat 3.05kg. Memang perasaan bercampur, menangis masa tengok wife meneran tu, Hadi tengok kepala baby tu, sebak rasanya. hilang rasa takut, timbul rasa insaf.

74# Pn_wan

Betul... pengalaman dalam wad gynae, Hadi terfikir, zaman sekarang, bila baby songsang atau ada masalah boleh ceaser, kalau zaman dulu macamna, tu yang kes perempuan mati beranak tu kan. Melahirkan anak ni macam antara hidup dan mati... Besar pengorbanan seorang ibu..

75# vee

Betul.. sebab tu kau cakap, kalau anak haram, senang je beranak.. Masa kat UPM tu ada kes student buang baby dalam tong sampah, student tu pakai tudung labuh, kawan2 x perasan dia mengandung, lepas beranak boleh pergi kelas, x payah pantang2. Hanya ibu yang mengandung anak halal yang dapat rasa nikmat mengandung dan melahirkan... Tuhan tu adil kan..

34# hadi1978
nak cucuk masuk epidural tu pun seksa... sakit tau kena cucuk...

me 2 kali beranak, 1 normal, 1 lagi potong...
me lebih rela 10 kali beranak normal sbb c-sect sakit lepas beranak... dengan tak bleh pegang babynya...

34# hadi1978
nak cucuk masuk epidural tu pun seksa... sakit tau kena cucuk...

me 2 kali beranak, 1 normal, 1 lagi potong...
me lebih rela 10 kali beranak normal sbb c-sect sakit lepas beranak.. ...
AznieBunnie Post at 17-1-2010 15:02

myra 1st baby ni....plan nk ambik epidural....sakitnye alamak cuak dh ni,....

sakit  nak beranak ni..aku prnah rasa normal ngan ceaser...
mase nak tggu bukaan tu aku smpi merayu-rayu kat nurse mintak cearser sbb aku dah tak tahan...tapi nurse tu wat dunno jer...dia suh aku sabar...
akhirnyer aku brsalin gak normal...sakit trus hilang bila baby dah kuar...terasa nikmat brsalin normal..

kena jahit tu lagi sakit.... dah setahun berlalu pun masih teringat-ingat lagi..ngeri...

hhmm..pengalaman mamy laks..masa bersalin anak 1st, kena induce, cepat plak rasa feedback dia not long after half an hour..dia start sikit2 sakitnya..tp still sakit lak..kena plak takes about 3 hours nk tunggu bukaan tu bukak..lmbat la..so contraction je la..Allah je yg tahu betapa sakitnya..then bila dh sampai 5 cm..cepat la plak bukaannya terus nk msuk 10cm tk sempat nk tukar katil ..nurses usung dgn katil2 ward skali..hahaha...sbb dh sampai 10cm..masuk je labour room dh nk terberanak..sakitnya Allah je yg tahu..bertarung hidup ku ni..masa tu hubby ada..tp sakit tetap sakit. Padahal anak mamy lahir kluar kecik je..2.1kg je..kecik je dia..tp bila dh tgk dia depan mata..mengalir air mata ku ini..syukur alhamdulillah dh tk ingat rasa sakit bila tgk wajah dia...ni mamy tgh peken yg 2nd..br nk msuk 5 mnths..tp perasaan takut tetap ada..huhuhu..semoga semuanya selamat amin..

time tu tgh sakit tu dh tk ingat nk amik gas ke nk amik epidural ke..tahu nk cepat je bersalin..

malas nak citer.. orang yang mengalami jer yang tahu...
ni nak masuk bersalin kali ke-4 dah ni...
sakit tak eks..?? malas nak kenang... cuma aku pasti memang sakitlah wei...

erk tade org nak jawab soklan dami,induce tu apeee.....serius tatau....

bg aku...sakit lg masa mengandung..dgn masa pantang..hehehe

masa mengandung..sakit kaki..sakit buntut..sakit tut..duduk sakit..bangun sakit..baring sakit...serba serbi sakit..
especially bila dah nak ujung2..tak larat nak tanggung sakit dah..nak cepat2 beranak je..

sakit masa berpantang plak...sakit yg paling teruk aku penah tanggung...masa rahim nak mengecut...
pergh....sampai demam2...sampai masuk sepital balik la..
pastu...sakit sbb takleh mkn macam2...hehehehe

takutnye nk bersalin lg.. lebih2 lg kalau kena induce pastu dpt doktor gomen yg muda & hampeh.. tahu nk marah je..dh le jahit pakai jahit je, mcm tkde perasaaan doktor ni dh bgtau hubby kalau blh nk beranak kt private..