CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Elisya

SAKIT TAK MELAHIRKAN ANAK NIE??

sakit la sayang oii.....tapi lepas je baby keluar, satu rasa sakit pun tak dak dah.......tambah2 lepas tengok baby, ilang trus rasa sakit tu.....ahaks........

semestinya lah sakit...sebab tu masa nak melahirkan.....nyawa kita ni ibarat dihujung kuku jer....and Allah SWT pun berikan ganjaran yang tak ternilai......berpadanan lah dengan kesakitan yang kita alami.....

Mcm Dini  3 3 anak c-sec....tapi masa anak ke 3 nie...sempat la jugak merasa sakit contraction selama 1 jam....memang sakit x terkira rasanya....rasa mcm perut nak putus jer.....sampai kan Dini genggam besi kat katil tu kuat giler......sakit yang tiada tandingannya...

Even sakit lepas c-sec pun x setanding sakit nak melahirkan walaupun boleh dikatakan boleh tahan gak sakit nya tu...rasa pedih di perut selama 1-2 minggu

hanya wanita yg dah pernah bersalin je tahu mcmner rase sakitnyer tu.....ibarat nyawa dihujung tanduk, 50-50...

kalau bersalin x sakit, mau ramai yg nak bersalin tiap2 tahun....

masa main tak sakitlak?
demonicboy Post at 12-11-2009 00:14

sape kate masa main x sakit,,,sakittt tau..

sape kate masa main x sakit,,,sakittt tau..
ping_pong Post at 12-11-2009 14:19

A..ah....sakit ....esp bila baru habis period......sakit and rasa x selesa....

Follow Us
pada aku memang sakit...  sakit yg teramat sakit... anak yg 1st sakit 12 jam... 2nd 4 jam je bab rapat... klu nk soh aku mengandung lg mungkin tidak... tp bila baby dh kuar hilang rasa sakit... muka bersih je xde dosa...

bkn x nk ank lg tp takut nk bersalin.. dh serik... aku tanya hubby aku klu anak 2 jer ok ke... dia ckp ok.. aku pon dh ada sepasang ok la...

masa lps aku bersalin anak 1st... ada sorg makcik tegur aku.. lepas ni nk beranak lg x, aku ckp x nnaaakkk... sssaaakkittt... dia ckp alaaa sakit org buat... sengih je lah aku...
walaupon aku pernah bersalin 2x tp aku rasa cam aku x pernah bersalin.... takutttt....
next mungkin x kot.. tp x tahulah koz tgk anak adik aku yg br lahir cam bes jer...

sakit, sakit sgt. masa nak push tu sakit sangat, yelah nak keluarkan badan bayi. sama dia mai contraction tu x sgt sgt tp time push nak kasi baby keluar MasyaAllah.... x tergambar dgn kata2.. TAPIII.. once baby keluar.. puff hilang segala mala sakit, terasa nikmatnya bersalin.. best syok, sedih terharu gembira semua ada. Masa ni dr buat stitching pun x rasa apa dah boleh relaxx jer.. sambil susukan baby hehe worth the pain!

sakit tu mmglah sakit
tapi klu pikir pasal anak boleh je lupakan pasal kesakitan tu
selalunya lps anak kuar dah xde rasa apa
dan tetiba perut yang buncit dah jadi kempis
pengalaman sendiri x digunting dan koyak pun sikit je
dlm pantang basuh dgn air inai dan sireh
ok je

yup...!mmg sakit.!!tapi rasanya tahap kesakitan tu berbeza.x silap la, ada org cakap kalau pecah ketuban kuar darah tu yg sakit sgt tapi kalau kuar air je, x sakit sgt but still sakit.
walau dah lama, still flower leh ingat kesakitan tu. TAPI once baby kuar, yarabbi, hilang semua...kena jahit kat 'bawah' tu pun dah tak rasa apa2..

bagusla sakit,
kalau tak sakit,habis merata2 beranak...tinggal kat masjid

takut...excited semua ada...
menghitung hari...

iskk..cuak pulak rasanya..another 9 weeks to go ni..huhuh

sakit lah. sakit contraction. uihh..sakit tuuuu..sakitttt..
alah. kalau takut sakit (mcm aku), masa skrg, kumpul duit (jgn harap duit laki). tapi, lagi bagus kalau laki bayarkan.
pi beranak kat swa ...
Hana Post at 12-11-2009 13:46

Banyak orang sekarang request EPIDURAL untuk tahan sakit. Tapi bini aku nurse kat Dewan Bedah Bersalin, dia kata xnak amik EPIDURAL sebab kesan dia jangka masa panjang nanti. Aku selalu researh pasal meternity ni, setahu aku, nak senang bernak, rajin2 bergerak or bersenam. Ada kawan aku ni, bini dia memang pemalas Baring, mentedarah, tido je. Nak beranak susah... Selain tu, sebelum nak bersalin tu, jumpa mak bapak, mak bapak mertua, minta ampun. Minta ampun dari suami, insyaallah bersalin tu lancar. Bersalin anak halal ni memang banyak kerenah dia, tapi kalo anak-anak luar nikah tu, bersalin kat jamban macam kentut je, sebab tu diorang boleh buang begitu saja.

memanglah sakit..tuhan ajerlah yang tahu cemana sakitnya..tak ternangis..... tak terkeluar air mata....

masa salin tak per.... sakit mase lepas salin.....time doc datang ushar2 tuh....sakit ati....... (dgr org citer ler.)..

sakit lah. sakit contraction. uihh..sakit tuuuu..sakitttt..
alah. kalau takut sakit (mcm aku), masa skrg, kumpul duit (jgn harap duit laki). tapi, lagi bagus kalau laki bayarkan.
pi beranak kat swa ...
Hana Post at 12-11-2009 13:46

citer ko seakan-akan sma dgn citer aku...... menderita xhengat 2mggu pertama msa pantang..seksa tul time nk berak, blh jadi trauma aku msa tu menangis sorang2 dlm jamban. Bersalin ..alhmdulillah xsakit sgt..tp msa kena gunting tu adeiiiiii xblh ckp ape...Tuhan je tau. Nsb baik al contraction aku xlma..xsmpai ssetengah jam (tu pn 10-15 minit sekali)..itu pn aku da xtahan..bile tgk org sakit berhari2 tu..cmne lah ek???

Post Last Edit by leenn at 3-12-2009 21:36

Sakit yang teramat sangat.... sakit paling sakit terutamanya bila contraction
dh jadi setiap 5 minit...dan paling dekat nak bersalin masa kita dah rasa nak meneran aje...
tulah sakit sangat-sangat....
tapi bila baby keluar aje... tarik nafas panjang lega dan syukur tak terhingga...
sakit pun masih boleh senyum pegang baby dengan darah2 di pangkuan...

masa jahit kat bawah tu... sakit gak mana ada tak sakit, boleh rasa macam  kain kena jahit jek
dibuatnya kita tapi kita dah tak rasa apa sebab dah rasa sakit nak bersalin tu lebih sakit,
jadi biasanya kita boleh tahan...
Itulah nikmatnya menjadi seorang ibu.... yg akan membuat kita jugak hargai ibu kita...

Post Last Edit by pinksarah at 4-12-2009 01:22
Banyak orang sekarang request EPIDURAL untuk tahan sakit. Tapi bini aku nurse kat Dewan Bedah Bersalin, dia kata xnak amik EPIDURAL sebab kesan dia jangka masa panjang nanti. Aku selalu researh pasa ...
hadi1978 Post at 17-11-2009 11:02

kalau tak pernah beranak,jgn sibuk judging org lain punya alahan,boleh?

be greatful that your wife tak seteruk wanita lain..

your words are so damned bloody harsh!

saya rasa statement awak ni kasar la..
sebab tak semua ibu mengandung sama keadaannya.
tak semua cergas tak payah baring2, tido2 siang sampai ke 9 bulan.
dan tak semua yg takat kena alahan 2- ...
vee Post at 3-12-2009 20:37

me for one yang memang terbaring sepanjang masa,sekejap2 saja i boleh bangun..

sebab tu i rasa org lelaki kurang sensitif bila tengok perempuan lain preggy tak active..

how i wish diaorg ni ada uterus so merasa la alahan2 yang dialami oleh org perempuan..

masa tu baru tahu langit tinggi ke rendah..