CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: bungarose

KFC sitiawan..alahai...

nak upload picture senang je bunga....

gi ke website ni :-

http://imageshack.us

Pehtu browse dan open file gambar tu....then resize image ke "message Board"...pehtu upload..

Blum lagi upload ke, x pon bagi je kat email mod Med..

A'ah PB...cadangan yg bernas...

Geli aku nak mkn.

mane add emel mod..meh la nak send pic..keje banyak skit now..xsempat nak on9..

[img][/img]
test..kalau xjadi tlg delete ek

Follow Us

xreti la..test ni lak...jd tak

Rate

1

yeyyy...jadi2..  

haa....aritu aku ada lepas geram kat satu topik sape tah...pasal tak puas hati, aku belom abis makan, staff tu trus angkut...haa....so biarlah aku umumkan ye...tu kfc kat giant...satu lagi tak best kfc giant tu ialah bau ya allah...kembang tekak kalau lalu kat surau menghala ke tandas tu...yg ni pun kalau makan kat tepi cermin pun memang banyak gak lalat...kalau masuk ikut pintu giant takpe...tak bau busuk...bau kfc sedap aje...

tapi aku dengan ini sahkan la kebenaran laporan tuan umah...kfc setiawan tu memang hampeh pun...dahla tak strategik...simpang 4, susah parking...tp staff berkudis tu aku tak tau la pulak..sebab jarang gi sana...

yg pasti aku nak tambah...diorg suke kumpulkan tulang2 ayam...mule2 puas aku pk apelah diorg buat ngan tulang2 yg dikumpulkan atas dulang tu...bile die longgokkan camtu, bau semacam je...bayangkan la...tengah sedap2 ko makan, tibe2 ko nampak staff die selongkar kat tong sampah yg lekat kat dinding tu kan...pastu die longgokkan tulang2 atas dulang...dulang tu die letak atas meja yang orang2 guna wat makan tu...iyekkk...

kali kedua aku tgk perkara yg sama...tibe2 ada sorang pompuan cina datang kat aku "lu mau ini tulang ka...boleh bagi saya"...aku pun kasik jelah...die campurkan dgn tulang2 yang dah dikumpulkan atas dulang tu...rupe2nya die amik tulang2 tu utk bagi makan pada anjing2 kat pasar basah setiawan yg dekat ngan manjung parade tu(good looking lama tu laa)...erk...

kfc lumut ok la...aku siap wat besday anak aku kat situ lagik...so far tadak masalah sebab yang handle besday tu adalah ex-student aku yg keje kat situ...so layanan sangat puas ati...cume parking biasanya penuh sebab dekat ngan jeti lumut...

Rate

1

gelinye bab berkudis tu..

29# aku_blur

ee...truknya wat cmtu...manager tk pantau ker???

apa kata u amik boorang aduan yg ada kt kaunter n masukkan kan kotak cadangan yg diorang sediakan tu ...

at least biar la diorang sedar skit.....

chippo....entah2 borang/peti  aduan tu pun takder..kalau ada pun...derang dah tapis dulu...mana2 yg berbentuk kompl;en tu...derang bakulsampahkan...

32# medangmru

senang cerita gi ngadu terus kt manager....manager mcmana pun akan amik tindakan sbb berkaitan ngan reputasi diorang gaks...agaknya dia terlepas pandang kot....manager dlm sebok dok kira akaun tk nampak apa staf buat kt luar....

tapikan....jijik gler arr tgk sinki diorang tu.....setau aku kfc nie dia nyer rules setiap 15 minit staff luar kene bersihkan toilet n sinki...tpi tgkkan sinki tu cam berminggu tk basuh.....unsangkerebel....

lagik satu setiap kfc outlet nie akan didatangi oleh seorang customer rahsia dari HQ setiap bulan....cust niela yg akan bagi penilaian dekat outlet dr segi masa kt kaunter...cashier..n keadaan sekeliling....pelik btul macam tkder pemantauan jer...semua staff kfc terutama cashier nie akan berebut2 nakkan markah penuh sbb nnt akan dpt ganjaran.....

Rate

1

service kat kfc sitiawan tu memang teruk...ummi gi rasanya last 6 years ago tapi masa tu tempatnya taklah seteruk dlm gambar tu tapi layanan masyaallah....hubby ummi sampai naik angin dok tunggu ayam goreng dia...la ni kalu balik perak pun layan kfc kat lumut je...service pun ok...tp dah dua tahun dah x singgah kat KFC lumut ni pun...

kat borang aduan tu dh ditulis..tapi tak de ape2 perubahan pun.. tp mmg dh xpegi kepsi sitiawan.. xsanggup nak makan kat situ.

32# medangmru

senang cerita gi ngadu terus kt manager....manager mcmana pun akan amik tindakan sbb berkaitan ngan reputasi diorang gaks...agaknya dia terlepas pandang kot....manager dlm sebok d ...
chippotato Post at 9-1-2010 06:19 PM

Aku tak tahu pasal TCS dan cleanliness yg diamalkan oleh KFC...tp kalau di McD ...Shift manager mmg tak dibeanrkan duk dalam Ofis lelama...lagipun Ofis di setiap Outlet McD ni takder le bertutup atau berpintu kekdahnya....jenis terbuka dan boleh dilihat oleh krew .....kalau nak buat kerja berkaitan inventory , dan sebagainya biasanya manager akan buat diluar....setiap 30 minit sekali kene keliling store.....dan kene pastikan tahap kebersihan yg tinggi....

Dan aku agak pasti jugaklah yg yg KFC amalkan standard yg sama dlm amalam kebersihan outlet....cuma disini aku rs tahap keberishan tak sampai kat KFC Stiawan ni disebabkan oleh krgnya pemantauan dr Pihak HQ..maka Manager Outlet dgn senang lenangnya tak jaga  kebersihan......dan aku jugak agak pasti yg outlet kotor ni tak atau kurang berlaku kat Outlet2 di Kuala Lumpur....kebanyakannya pd tahap bersih dan amat memuaskan...

berkenaan dgn Customer rahsia tu....aku tak la polak tahu....cuma baguslah kalau KFC ada customer rahsia yg pantau dan tgk kebersihan di setiap outlet....dan aku pasti...customer rahsia ni mungkin staff2 KFC di Ibu pejabat...

12
Return to list New