CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatcham

Alkisah sate sahmuri Kajang

aku pernah makan kat RnR Sg Buloh
menunggu lebih 45 minit
byk customer tak puas hati sebab lama sgt
tak nampak pulak Branch Manager nk redakan kemarahan org
agaknya Samuri punya branch tarak Branch Manager kot

haji samuri nie hanya gah pada nama jer.. kalau nak rasa sate kajang yang ori, cuba kat Gerai Pemadam, Depan Masjid Kajang dan sebelah COurts Mammoth kajang... masih ori dah rasa kuah tak pernah berubah.. aku dah banned haji samuri nie dari tahun 1997...

klau bli kt R&R sg. Buloh mau tunggu sejam/dua..plg cepat aku dpt 30 minit kot...tp rasanya tk sama antara cwgn ler...klau kt cawangan medan mara, daging satay rasa lembut skit & fresh...

yg kt medan mara mcmna? ok tak?

Sate Samuri Medan Mara last aku mkn tahun lepas bulan 7....Sate kat sana masih sedap...lembut ...

184# sicomel
sate yg kt medan mara still fresh lagi...dah brapa kali biler jamuan ofis, order kt sna...mmg lembut...coba gi sna...alamak tliur lak nk makan sate...

Follow Us
Sate Hj Samuri kat Kajang ni sentiasa penuh org....esp hari Cuti....mungkin baru 1st time nak rasa sate Kajang....mungkin sekali rasa terus menyumpah...

skang sate samuri dah xbest dah
kalau nak rasa saingan baru, cuab sate willey (wheelie) lupe plak spelling dia
kalau otw gi kajang, singgah kat sg ramal depan Shell tu.....satay dia lagi best dari samuri..aku pon dah muak makan...kuah dia x best langsung....

dulu2 ade gak tisu jenama samuri..hehe

Post Last Edit by LoneWolf at 29-1-2010 16:54

aku pon dh x g samuri ni lg lpas beberapa kali dapat sate yg x memuaskan hati

bab bdak2 indon jg waiter cashier ni, aku abai kn je sbab mmg mentaliti dorang aku yakin kureng skit, x yah la nk layan lbih2 sngat

antara pengalaman aku,

kt guthrie highway, tunggu punya la lama, alih2 ada org dtg bleh tapau ntah brape ribu cucuk, rupa2 dh call awal2 order, masalah nya yg tunggu ni ramai gak, patut nya sblom amik order bagitau siang2 lama menunggu pak, ada org order

nasihat aku, klu time2 perayaan open house jgn gatal2 nk mkn satay

kt awan besar, satay keras, aku bagitau dorang, dorang amik ganti, tp dh hilang selera aku x brape nk makan dah

kat r&r sg buluh jejantas ni, slalu kena, sbab aku biasa nya tapau je, kdg2 tunggu lama patut nya bagitau la kena tunggu lama skit sbab ramai org order, kita pun mungkin leh pilih la nak tunggu ke idak, pastu slalu sangat kuah cair siap campur ngan sambal, aku ske yg x campur sambal sbab aku nk campur sendiri, slalu kena mintak asing2 kn, ada skali tu lak aku lak aku tapau yg daging keras cm batu, yg ayam pun kematu semacam, aku dh mula x brape nk singgah dh

yg paling teruk ada skali aku tapau ayam, daging ngan perut, walaupun perut tu 5 cucuk je, smpai umah x leh nk makan sbab dh berbau yg x enak, mmg aku hangin, klu aku dkat sana mmg dah lama aku sembur satu kedai time tu gak, tp sbab  tapau apa kan daya dh jauh x leh nk wat pe, merungut je la dan sejak itu aku bersumpah x nk singgah samuri jejantas sg buluh tuh

aku harap la samuri ni dpt pantau2 la branch2 yg jejauh ni, bkan apa takut makin ramai org yg nyampah dn x mahu g lg

Rate

1

nak tanya sikit owner samuri ni melayu ke indon?klu melayu kenapa pekerjanya semua indon?klu makan kat kajang rasa macam makan kat padang lak semua indon.lebih2 lg klu gi kat tapak uptown tu.

nak tanya sikit owner samuri ni melayu ke indon?klu melayu kenapa pekerjanya semua indon?klu makan kat kajang rasa macam makan kat padang lak semua indon.lebih2 lg klu gi kat tapak uptown tu.
happy2 Post at 1-2-2010 17:57

melayu,kawan adik i..i baru pegi rumah dia last 2 weeks..'pak guard' dia pun indon.tak sure la kenapa dia ambik indon,maybe sebab murah kot padahal kat kedai melayu lain ada je melayu keje kan.

biasalah Amik Indon sbb Murah...lgpun takder masalah dlm bab komunikasi.....

yg penting....Kos Buruh Murah..

betul tu,sebab murah..lagiun indon tak banyak songeh kot..kalau melayu nak apply pun fikir 2-3 kali sebab taknak jadi minoriti.

confirm indon yang digaji tu memang pemalas dan pengotor...ingat satay tu kita mintak free je ke

tak baik tau kutuk indon..
aku pernah makan kat tepi stadium tu....
lepas makan balik la ...dah masuk hiway aku pasan henpon aku tetinggal....
gabra giler..aku pinjam hp kawan aku, aku call hp aku... ade mamat indon jawab...dia kata hp tu ada kat dia..aku suruh dia tunggu aku patah balik...

alhamdulillah, ada gak indon yg baik.... mamat indon ni kalau tgk muka dia memang fail la...huhuhuh tapi hati baik la jugak

178# medangmru

selalu cemtu la medang... cashier tu buat keje dia je... yg bakar, masak kuah tu yg problem selalunya...
tak pasal2 nangis kat kaunter...

orang yg marah tu pun... nak ngamuk biar bertempat... nasib baik makcik cleaner kat restoren samuri tu tak kena sembur jugak...

xske mkn sate sejak dh tmkn satey kajang hj samuri yg cm hampas..

tak baik tau kutuk indon..
aku pernah makan kat tepi stadium tu....
lepas makan balik la ...dah masuk hiway aku pasan henpon aku tetinggal....
gabra giler..aku pinjam hp kawan aku, aku call hp aku. ...
DewaGanaZ Post at 2-2-2010 08:36 AM

tu la kan Dewa...tak semua bangsa ni teruk.....dan tak semua bangsa ni bagus....ada mcm2 ragam..

178# medangmru

selalu cemtu la medang... cashier tu buat keje dia je... yg bakar, masak kuah tu yg problem selalunya...
tak pasal2 nangis kat kaunter...

orang yg marah tu pun... nak ngamuk bi ...
ryo_takahashi1 Post at 2-2-2010 09:26 AM

heheheheh...kan tak pasal2 dapat dosa..kalau di halalkan....alhamdulillah...pahala Berganda..

Tp kan Ryo...payah  nak maafkan org lain kalau sifgat tu dah melekat pd diri..mcm aku...kdg2 "terlepas" gak....tp biula dipikirkan balik.....rs menyesal pun ada..

pernah makan sate kat kajang & bangi.. sate Shamsuri ni memang femos. bila dh femos jd lain plak..dh buka banyak cawangan, tapi takde pemantauan utk jaga kualiti..