CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatcham

Alkisah sate sahmuri Kajang

Balas #10 KIM.mafia\ catat

dear...
kat kajang tu kalau x silap ada 3 tempat, yg area mana?
kat sungai tu ada lg tak?
kat bagunan dato nazir tu ada lg kan... (yg kat sini ujung tahun lepas mkn ok je lg)
kat medan mara tu wujud lg ke?

dulu aku duduk kajang, memang pengemar setia satay hj samuri...
tapi la ni... rasa serik lak... bila tgk isi ayam tu merah2... terus potong selera...
skang aku tukar ke satay sri melaka lak... org area lembah keramat/ulu kelang tahu lah kot..

[ Last edited by  niki_iyda at 20-4-2009 13:14 ]

Originally posted by shazuyi at 20-4-2009 12:03
aku selalu makan kat bangunan mara tepi pertama kompleks.so far ok la.50cucuk aku sorang ke leh abis

dulu pernah jugak makan kat bangunan mara.. kat situ ok. sedap.. tapi baru-baru ni beli kat tepi highway taman melati, hampeh.. macam satay lame.. tak sedap.. ingat hari tu je aku beli tak sedap. aku beli lagi sekali, memang x sedap.. tapi aku dah ade tempat baru memang best satay dia. kuah pun sedap. kat keramat Au5. kedai tepi jalan.. medan selera.. ade sape2 pernah cuba..

pada aku.....Satay Kajang Hj Samuri ni dah terlalu femes ....strategi marketing yang amat menjadik....bila sebut satay je...org akan terus bercakap pasal Satay kajang HJ Samuri....dah menjadik icon yg terlalu kuat... ..sukar dipisahkan.....

Seperkara Lagi....aku ada jugak dgr2 yang cawangan2 Satay Hj Samuri ni ada menjual Satay yg Tak ori...bukan dtg dr Pembekal Satay Hj. Samuri....tu sbb rasanya kurang sedap...Betul atau tak...wallahualam....

Aku pun dah lama tak makan Satay Kajang Samuri nie sejak 2007. Semua tempat lebih kurang ajeee servicenya. Hampeh. Satay sejuk, sebab dah bakar awal2. Org datang, dia just panaskan. Kadang2 tak panaskan pun. Kena cakap,
nak satay panas. Tapi yg aku ingat sampai mati, ada 2 kes aku kat kedai Satay Kajang Samuri Tmn Melati:-

Kes pertama:- Aku order satay tapau bawak balik rumah di Ampang. Sampai rumah, satay aku kurang 5 cucuk. Menyirap
je rasa.

Kes kedua: Aku ke kaunter belakang, aku lihat kuah kacang yang tak habis tu, dia tambah pastu serve kat org lain. Jadi
mcm recycle plak kuah kacang tu. Geli rasanya......

Fikir, fikirkan..........

Balas #20 niki_iyda\ catat

kitorg pegi kat tepi stadium...tapi org pun x ramai la..mungkin yg dtg org yg jauh2 jer kot..sbb dah tau yg sate ni dah x best cam dulu lg

tapi kan..kim slalu beli sate kat tasik puteri rawang..everyday ade jual..sedap giler..kuah n sate mmg best..sate nampak cam xde kaler tapi bila rasa mmg sedap gilerr..
daging pun lembut2 n puas ati mknla
mula2 x percaya yg sate ni bleh lawan haji samuri..tapi bila rasa mmg bestla..x rugi try

Balas #3 ms_oji\ catat

hahaha...aku pernah makan kat bukit tinggi klang ni
mmg tak sedap lgsung..satay sejuk aku dapat

Follow Us
Anis dah lama tak beli satay kat satay samuri ni...selain kualiti rasa dia dah cam ampeh...servis pun slow (ni kat bandar baru bangi, dekat dengan tapak pasar malam hari sabtu tu)...Dulu2 selalu makan kat kajang tu....pehtu terkena daging ayam busuk...terus x mo pi kat satay samuri kajang tu...pindah lak makan kat satay samuri bandar baru bangi tu...tapi pernah terkena daging lembunyer liat semacam...terus x mo beli dahh...yang kat hentian RnR Awan hijau ke apa tu...lagi ler ampehhh....sejuk, daging ayamnyer liat dan keras...kuahnyer lak cam recycle...

Mmg dah lama tak pekena satay samuri ni...sejak dah pandai buat satay sendiri....terus tak pandang dah satay samuri nihh...

Reply #26 AnisSuraya's post

tapi.. korang komplen tak kalo terkena menda2 yg tak baguih ni...?

kalo kat ipoh yg popular satay endut

Balas #21 saje-saje\ catat

AU5 tu kedai tepi sekali kan...
kedai satay sri melaka lah tu...

Balas #27 ryo_takahashi1\ catat

yang kat RnR awan hijau tu, yeop ada komplen...tapi deme buat pekak badak jer...tu ler pertama dan terakhir pi makan satay samuri kat situ....yang kat bandar baru bangi tu, bila komplen daging x masak, deme pi ambik..then diganti yang baru....tapi selera dah terhenti....

Originally posted by saje-saje at 20-4-2009 12:43

dulu pernah jugak makan kat bangunan mara.. kat situ ok. sedap.. tapi baru-baru ni beli kat tepi highway taman melati, hampeh.. macam satay lame.. tak sedap.. ingat hari tu je aku beli tak se ...

ni yang sebelah petronas tu ke?

Originally posted by AnisSuraya at 20-4-2009 13:40
yang kat RnR awan hijau tu, yeop ada komplen...tapi deme buat pekak badak jer...tu ler pertama dan terakhir pi makan satay samuri kat situ....yang kat bandar baru bangi tu, bila komplen daging x  ...

awan hijau tu katner????
bukan awan besar ke nama tempat nya?

Balas #31 saleharr\ catat

awan besar la 2

Originally posted by AnisSuraya at 20-4-2009 12:55
Anis dah lama tak beli satay kat satay samuri ni...selain kualiti rasadia dah cam ampeh...servis pun slow (ni kat bandar baru bangi, dekatdengan tapak pasar malam hari sabtu tu)...Dulu2 selalu makan kat kajangtu....pehtu terkena daging ayam busuk...terus x mo pi kat satay samurikajang tu...pindah lak makan kat satay samuri bandar baru bangitu...tapi pernah terkena daging lembunyer liat semacam...terus x mobeli dahh...yang kat hentian RnR Awan hijau ke apa tu...lagi lerampehhh....sejuk, daging ayamnyer liat dan keras...kuahnyer lak camrecycle...

wakakakakaka... awan ijooooo.... tempat ni dekat je dgn tempat keje ko... saje je buat2 tak tahu le nih
mmg betul ada jalan awan hijau kat area jln klang lama tu... tapi kat situ tkde RnR anis ooooiii

[ Last edited by  ryo_takahashi1 at 20-4-2009 17:34 ]

Balas saleharr\ Riuk \ kim

....apa2 awan lerr...anis pun naik konpius dah dengan nama awan2 nih...

Awan Besor ler
Awan Hijau lerr
Awan Mendung lerr
Awan Kecik lerr
Awan Hujan lerrr...

Semua area Awan ni dekat2.....anis pun dah pening...RnR tu betoi arrr Awan Besor... ..Awan hijau tu sebelah dengan awan mendung......saper ler yang bagi nama lagu tu...jenuh nak bagi ingat....

Reply #34 AnisSuraya's post

Baru jumaat lepas kami warga PP buat pregath kat samuri Kajang (Sebelah Stadium), ok je layanan. Sate pon sedap

http://eforum9.cari.com.my/viewthread.php?tid=413869&extra=page%3D1

[ Last edited by  bacteria82 at 21-4-2009 13:52 ]

dolu2 dalam tahun 1995-1997 gitu best la...aku selalu makan kat stadium kajang tu...sedap jer..ayam pon ada lemak2 sikit...skang suma lean tu yg keras...sate lembu dia pon lembut jer...ada mee hailam lagi...abc teringin...kuah tuh punya la sedap tp skang makin lama makin hampes...dolu makan gitu je pon dah sedap kalo buh cili tu pon lagi sedap...masak garing je cili tuh..

aku pernah makan kat tmn melati daging keras...awan besar pon daging keras...awan besar tuh ayam pon kengkadang keras gak...pastu waiter cam kalo mintak kuah extra kemain lambat lagik nak bagi...eksen pon yer..hangin jer aku kalo gi situ:@...tau la self service..so far mana2 sate daging dia pon keras la...apesal pon tak tau...sepatutnya daging kalo perap ngn gula makin lembut..ni keras plak...aku saspek diorang bakar balik...tu yg jadi liat camtuh...kambing and rusa pon sama...kalo aku take away...lebih aku simpan dalam peti sejuk sok pagi misti tak terkunyah daging2 tuh...liat...bg kucing2 aku je la jawapnya...kalo reheat makin keras....

dolu kalo simpan dalam fridge sok makan w/o reheating pon lembut gak....sate hati tu aku pernah makan gak tp geli arr aku kena tak masak..ada darah lagi...sejak tu tak makan dah.. tp dah lama dah pon...dlm 10 tahun lepas la   

setakat ni aku pegi / selalu tapau kat uptown damansara jer ataupon kat usj taipan ...sedap gak...waiter kat situ pon ok la jugak..mee goreng kat branch uptown tu pon leh tahan...bleh layan lagi...tpt2 ni pon dekat dah ngn umah aku...gi jauh2 pon dapat sate tah hape hape buat per ..dolu sate ni punya la sedap...20 batang tu aku tak sedar pon dah abis aku makan... sbb sedap manis lembut seme cukup...

diorang ni kalo ada sate lain jd competitor misti menggelabah nak kasi up service...skang diorang leading tu yg tak kisah je pasal quality...service out pon...org tetap dtg gak   

Rate

1

Originally posted by ryo_takahashi1 at 20-4-2009 11:53
saja bukak topik ni.. selepas beberapa kali 'terkena'....

bagi penggemar satay, dah semestinya satay kajang hj. samuri ni sinonim dgn korang kan... pada yg dah biasa makan dahulu.. kini dan bi ...

ryo...aku dah lama dah banned r&r sg buloh ni sbb waiter dia kurang ajar:@:@...esp yg buat air tuh...pastu muka sema cam nak cari pasal...mencik aku nak gi sana...dah la nak makan kena tggu turn...ko berdiri la tercongok tunggu org abis makan...kalo tanya waiter mana ada tpt duduk kemain eksen diorng menjawap...tunggu ada org!!...cam lahanat...bajet org ramai makan situ tu yg belagak...toksah la korang makan kat situ kalo lapar nak makan sgt...pegi la cari branch lain...menyakitkan ati jer...

Reply #37 kacang^soya's post

mmg berlagak pun... ada section yg dia close.. kenkonon bukak mlm je sbb siang tak ramai.. tapi sbb mcm ramai orang... aku nak duduk gak tempat tu.. macam haremmmm tak kasik duduk :@ :@

sate samsuri kat awan besar tu rasanya memang kerek sejak dulu lagi, last time haku pergi tahun 2004, dah la serve satay hangus.

still prefer mkn dekat kajang.