CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3023|Reply: 18

tlg la...bakal tunang jauh, then..

Post Last Edit by hitamputih at 1-2-2010 10:00

aku dh nk tunang, xlama lg...bakal tunang aku jauh dr aku n aku amat selesa dgn keadaan cmni..ari2 ktorg skyoe memandangkan dia jauh di luar negara skang....aku tak tau pe aku aku rasa dgn bakal tunang aku ni, nk kata cinta maut tak kot, but ye aku stil nk dia ada dlm hidup aku..aku amat yakin dia laki baik yg boleh jg aku n ank-ank aku nanti...aku terima dia pas dlm 3 bulan aku pts dgn xbf aku..n aku tk sangka hubungan ni berpnjangan smpi kami hampir bertunang dh. family aku pun suka dia, in fact kalu ada mslh mak aku sgt usaha pulihkn hbgn kami bg memastikn hubungan ini sampai ke jinjang pelamin...

di sebalik kurangnyer rasa cinta aku pada dia, aku tk pernah curang, tk pernah lg ada niat nk cr laki len sbb aku mg tk smpi hati la nk mainkan laki sebaik dia..tp aku kalah jugak baru2 ni....

aku ngan J, satu ofis, dia mualaf, ntah la ngan dia aku rs syg, cinta sgt. dia terang2 ngaku dia mg sygkan aku n nk aku jd wife dia...dia pun tau aku nk tng...korang nk mrh aku pn, mrh la, aku dh post kat cni maknannyer aku ready kena hentam...aku tk tau pe lg nk wat, ktorg satu ofis,aku baru keje n dia la smgt aku nk keje kat cni...dia cuma ckp kat aku once aku dh tunag, dia akan pndah, sbb dia mg tk smpi hati tgk aku jd hak org len...

dulu aku mrh bila org face keadaan yang sama cm aku, tp skang...mg susah, susah sgt...aku syg kat J ni, tp mg aku tk brani nk amik tindakan pe2....

memang gini ke rasa bila nk tunang???

1# yme

kalau dah tau ko suka mamat yg satu ofis dgn ko tu
awat ko still nk bertunang dgn org lain

apa pun dlm hidup kita, mesti ada kos lepas
kita tak leh dpt smua apa yg kite nak
dan kdgkala apa yg kita rasa baik buat kita.. dan kita syg sgt.. tak semestinya itu yg terbaik buat kita

sebenarnya ko masih tercari2 insan terbaik dalam hidup...
selalunya orang yang baru putus hubungan akan menerima orang baru yg bersungguh-sungguh nak jalinkna ikatan serius...aku panggil benda ni "tempoh pemulihan"... maknanya manusia memerlukan seseorang setelah mengalami kesukaran dalam hidup... once diorang pulih dari kesedihan barulah diorang sedar...yg diorg ni dah salah membuat pilihan..
mcm kes ko la....
putus hubungan ngan xbf...terima pulak bf baru yg nak tunang dgn ko... sebenarnya benda ni berlaku semasa ko masih lg dalam' tempoh pemulihan'... bile dah lupakan kisah silam...baru la ko rasa...ko x berapa cintakan bakal tunang ko...
dan bila ko dah si J...baru la ko sedar yg ko dah silap buat keputusan...dan sedar ko dah jumpa lelaki pilihan...

paling penting pegi tanya pendapat org...bincang ngan dua2 bf ko ni...jgn buat keputusan syok sendiri k...

Rate

1

Post Last Edit by stay008 at 31-1-2010 22:39

percayakan karma .. satu hari ko mainkan perasaan org, dan bila2 masa saje ko akan rasa balik perasaan org yg kene main tu ..

aku paling benci pompuan tak sedo diri n tak reti bersyukur mcm ko ni .. sebenarnya ko tak layak pun hidup berpasangan .. go to hell

dan lelaki yang baik, takkan buat kaumnya kecewa .. tak mustahil harini dia boleh suka kat ko, n akan datang dia boleh pergi kat orang lain yang dia nak .. kalo dah tadek rasa hormat terhadap hak org lain , peduli apa la kan ? ..

siannyer kat ko

Follow Us
sabarlah TT..
jangan diikut ada perasaan pd J tu..
ia sekadar tester perhubungan kamu yg jauh itu...yg mengelirukan kamu..
adakah kamu pasti J benar2 sygkan kamu ?
restu ibu bapa penting..
jgn kerna jarak,kamu bg alasan tiada o kurang rasa cinta...
hargailah setiap saat kamu bersama tunang itu...

tu la jangan bercinta awal awal.. kan dah putus....

5# stay008

ok thanks w'pn a bit harsh tp cm eye opener utk aku..

7# harumawar

kalu tnya sal whether pasti ke tak dia sygkan aku, aku boleh ckp aku amat pasti
tp btl byk halangan yg akn aku tempuh, dia pun br 2 bln masuk islam n for sure halangan palinng besar mak ayah aku....tq anyaway, maybe cara terbaik ialah aku bertunag je n biar je la dia pindah...

when u r torn between two choices, the best thing to do is to perform istikharah,

aku mula2 cm mrh ngan ko, pe ko nk lg dh dpt laki bek kan, tp in d end aku pun fhm rasa cnta ni kt tk duga bila boleh dtg, tmbh lg bila kt tk rs pape sgt dgn current spouse kt

5# stay008  

ok thanks w'pn a bit harsh tp cm eye opener utk aku..
yme Post at 31-1-2010 23:04

sory 4 da word .. aku xde niat berkasar .. sory again ..

terpulang pada ko la.. pilih yang mana mampu buat hidup ko gembira.. gudluck dan jangan lupa berdoa selalu.. ol da best..

kalu ko dah main ngn J lagi ler berat prob ko, kalu ko dah main ngn bakal tunang ko aku rasa baik ko teruskan ngn tunang ko tapi aku rasa ko mengalami masalah PJJ. biasanya hubungan PJJ ni x lama.

aku tujukn lagu disana menanti di sini menunggu utk tuan umh........

adeh.... mcm mne la ko leh trime chenta lelaki, n dh nk tunang, tp dlm diri xde lak rse chentaaa yg bgitu mndalam utk lelaki itu?

adeh... mcm mne lak ko leh terjtuh chentaaa n syg kt lelaki lain stlh ko ade hubungan dgn lelaki lain?

adekah ko xjujur n xikhlas???

aku tau, chenta itu buta dan bleh membuta kan~~ n perasaan tu dtg tanpe di paksa kekdahnye

pk la msk2 tuan umh, kdg2 sume ni ujian n dugaan dlm hubungan tu.........

dh pk, dh usaha, dh tny pndpt family sume, berdoa n tawakal kpd ALLAH S.W.T

~adeh...rjin lak aku reply pjg2 ni smbil tgk bola Ars vs MU ~

Post Last Edit by PrintChez at 1-2-2010 09:50

ehe. lebih kurang sama ngan topik2 lepas. dah nak tunang, or dan nak kawin, pastu jmpe orang lain yang wat diri tu jatuh cinta, pastu konpius, pastu tak tau nak pilih, pastu tanya orang, pastu orang suh wat istiqarah, pastu tak mimpi2 (padahal petunjuk tak semestinya dari mimpi)...pastu tunggu, tunggu dan tunggu, last2 dua2 tak dapat, padan muke.

well, aku nak cakap lelebih pun cuak gak ar kan, kang kalau terkena kat batang idung yang cumel ni baru tau la kan...

aku jumpe bf skrang pun mase waktu pemulihan, omputih kata rebound relationship. kalau nak ikutkan aku takde la sayang bf skrang ni macam aku sayang ex-bf sebelum ni. kata aku (bukan kata orang), "sayang maut" tu takde lah! tapi aku terima je as long as dia lepas piawaian sirim aku dan mak bapak dan aku bole sayang dan terima dia walaupun dia tak dapat buat aku terbang diawangan macam ex-bf aku tu. paling penting mak bapak suke la kan.

sebab ape? aku lebih rela orang tu sayang aku lebih dari aku sayang dia. lepas tu kita tau, dia sanggup wat ape saja, untuk kite. aku blajar dari pengalaman lepas. aku lebih sanggup terima orang yang aku sayang seadanya dari aku sayang maut sebab kalau terjadi ape2, aku pun leh kecewa maut, jadi aku tak nak itu berlaku seperti mana yang telah berlaku pada aku dan ex-bf..... lagipun bagus la kalau aku tak terbang diawangan or hidop dalam fairy tale sangat, takut kalau jatuh, aku patah riuk. dah serik dah ni...

tu cerita aku la, kalau ko rase baik, jadikan tauladan, kalau rase cite aku ni tak best, bole jadikan sempadan. ko yang lebih kenali diri ko, dia dan dia dan keluarga ko.... dan impact yang ko akan terima dari keputusan ko pun, diri ko jugak....

cara aku, aku percaya cinta tu bole dipupuk pelahan2.... tu aku la, ade orang tak leh langsung nak pupuk2 ni, dia nak tunggu cinta jatuh selepuk...

Rate

1

- minta tolong klik link dibawah

15# PrintChez

tq. aku rs aku dh tau pe aku nk wat.

17# yme

nnt update la

nak tunang ade dugaan...

dah bertunang banyak dugaan...

tp bila dah kawin,lagi BESAR dugaan yg Allah uji......